Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Biscon Havaneze kiskutyának a fésülésen kívül mivel kell rendben tartani a szőrét, hogy ne legyen csomós? fórum

Biscon Havaneze kiskutyának a fésülésen kívül mivel kell rendben tartani a szőrét, hogy ne legyen csomós? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 8. 21:15
Látom, rég nem volt hozzászólás, de én csak most találtam ezt a témát. Az egyik ismerősöm ahova viszi a kutyusát ott olyan samponnal fürdetik, meg olyan szert tesznek rá, amitől nem áll össze a szőre, és még nagyon hosszú ideig selymes marad. Persze azért kell fésülgetni, de az a kutya mindig olyan kis plüss :)
16. Cucus7 (válaszként erre: 15. - Fe6fe7671f)
2008. aug. 9. 08:27
Sziasztok, van száraz sampon, én azért vettem westie kutyámnak, hogy amikor csatakos az idő és a hasa alatti szór és a lábán előbb bekoszolódik ne kelljen mindig fürdetni. Állat eledel boldban kapható, kb. 5-600 froncsi. De még nem használtam, mert szinte alig volt latyak erre azóta. Sok sikert kuttyhoz.
15. fe6fe7671f (válaszként erre: 6. - 533bb4d1fe)
2008. jún. 18. 09:12

Nem szabad semmilyen embernek való szert használni, mert eltömíti a pólusait a kutyusnak. Kutya száraz samponról nem tudok (ettől még lehet), de semmi esetre sem humán sampont használj.


Van egy kozmetikusnak mondott valaki, akinek halvány fogalma sincs az alapvető dolgokról, és ő azt mondta a gazdának, hogy higítsa fel az ő hajsamponát, és NAPONTA mossa meg vele a kutyáját, mert valószínűleg a kutyus allergiás a porra, a piszokra! Normális az ilyen? Ezért volt szerencsétlen kutyus csupa seb, és vakaródzott folyamatosan, mert naponta fürdették. A buta gazdája meg azt hitte, hogy ez a kis senkiházi kozmetikus az isten, és szót fogadott neki. Ráparancsoltam, hogy ne próbálja fürdetni naponta, és a legközelebbi orvoshoz vigye el, ahol okvetlen mondja el, hogy mit művelt szerencsétlen állattal.

Hál'Istennek a kutyus él, és most már gyönyörű szőre van, jót tett az, hogy az elmúlt 5 hónapban nem fürdette naponta, és főleg nem az ő samponjával. Talált egy másik kozmetikust is, aki úgy tűnik, hogy érti a szakmáját.

14. fe6fe7671f (válaszként erre: 9. - Anyocaninja)
2008. jún. 18. 09:02
Miközben kefélgeted, vagy egy játékot adj a szájába, amivel eljátszik, mint egy kisgyerek, vagy egy finomfalatot. Ezzel eltereled a figyelmét, és persze tisztálkodás közben dícsérd, szépeket mondj neki. Fontos, hogy Te ne legyél ideges, mert azt érzi, és ő is ingerült lesz.
13. fe6fe7671f (válaszként erre: 12. - 533bb4d1fe)
2008. jún. 18. 08:59
Dobj el neki egy játékot, és ezzel eltereled a figyelmét. Akkor már annak fog örülni, nem neked.
2008. jún. 18. 08:21
És a gyakori ugatásról hogy kell leszoktatni?Ugat örömében,ha megjövök,és sokmindenért,alig akarja abbahagyni.
11. esztella100 (válaszként erre: 7. - Ne add fel)
2008. márc. 24. 08:29
Én is ezt írtam volna:))
10. 533bb4d1fe (válaszként erre: 9. - Anyocaninja)
2008. márc. 24. 07:49
Az enyém nagyon béketűrő és türelmes.
9. anyocaninja (válaszként erre: 8. - 533bb4d1fe)
2008. márc. 22. 19:27

Hali!

Nekem sak az a bajom a "fiúval", hogy minden kefélésnél, szemtörlésnél közelharcot vivunk,persze nem fejezem be a végén, őkegyelmessége a szobaközepére ül és hátatfordit nekem. Megharagszik.

Én régen nem vettem le a nyakörvét, amikor a sétáról hazamentünk, arra mondta a kozzmetikus, hogy azt feltétélenül tegyem meg, mert alatta úgy könnyebben becsomosodik. Hát ennyi. Sziasztok

8. 533bb4d1fe (válaszként erre: 7. - Ne add fel)
2008. márc. 22. 18:25
Még azt mondta a kozmetikus,hogy visszafelé kell fésülni,hogy ne legyen csomós.
2008. márc. 22. 17:15
Nekem is ilyen kutyám van. Fésülni kell mindennap és időközönként megnyírni. Még így sem biztos, hogy nem lesz csomós a szőre.
2008. febr. 23. 16:42
Elvittük a kozmetikushoz,aki levágta a szőrét kb 3 centisre,nagyon cuki lett.Azt mondta a kozmetikus,hogy évente csak 3-4x kell fürdetni,és inkább használjunk száraz sampont.Így is lesz,és kétnaponta kikeféljük.
2008. febr. 12. 19:26
Köszi,ő egy pici benti kutya,a fürdetéssel nincs gond,de akkor sem tudjuk kikefélni,nincs más hátra,csak a nyíratás,utána majd vigyázok,hogy ne álljon össze a szőre.
4. ALLICS (válaszként erre: 3. - 533bb4d1fe)
2008. febr. 12. 17:19

Nyugodtam le lehet nyiratni a szőrét,de én azt tanácsolom csak akkor amikor már melegebb lesz,de ha bent van a szobában akkor most is elviheted kotyukozmiba.

Egyébként mi tavasztól őszig havonta fürdetjük és 2-3 havonta megyünk fazonigazításra.Télen ha kint van hagyjuk,hagy legyen nagy meleg bundija,de azért fésüljük.

2008. febr. 11. 18:24
Szia!!Sajnos a törpike két évesen lett az enyém,és úgy hoztam el,hogy csomós a szőre.Nem tudom rendesen kifésülni,lehet,hogy csak a teljes nyírás segít csak?
2008. febr. 11. 18:13

Szia !Nekünk máltaink volt, ami rokon fajta.

Teljes kifésülés után megmosod a kutyát és nagyon jó a golf hajbalzsam, vagy az ERŐSEN higított gyapjúgarnitúra mosószer (demko feder, vagy gyapjús boltban lehet kapni), Ami melanint (nem biztos, hogy jól írtam) valami ilyesmit tartalmaz.Ha kifésülés nélkül fürdeted meg, rosszabbul jársz.

2008. febr. 11. 18:07
Biscon Havaneze kiskutyának a fésülésen kívül mivel kell rendben tartani a szőrét, hogy ne legyen csomós?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook