Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bírósági ítéletkor mi látszik? fórum

Bírósági ítéletkor mi látszik? (tudásbázis kérdés)


2023. márc. 2. 21:21
Sápadtság.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - SsueB)
2023. márc. 2. 15:18
Igen-igen! Nagyon szépen köszönöm :)
20. ssueB (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 11:19

Akkor törvényszék volt az elsőfok, tábla a másod, és több vádlott.


Tessék innentől jól viselkedni, mert ha bármi lesz a felfüggesztés hatálya alatt, ezt a 2 évet is elrendelik.


Minden jót a továbbiakban!

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - SsueB)
2023. márc. 1. 08:56
Most hívott az ügyvédem,semmi eljárás nincs ellenem :) Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - SsueB)
2023. márc. 1. 08:21
2013-évi a bűncselekmény ideje,ebből 2022 januárban 3 év letöltendő szabadságvesztés első fokon. Ügyészi fellebbezés súlyosításért védők hatályon kívül helyezésért és enyhítésért. Január közepén ítélőtábla másodfok hatályon kívül helyezés 2 év felfüggesztve 3 évre és pártfogói felügyelet mellett enyhített. Az indokolásban benne van hogy friss priusz lekérve,enyhítés büntetlen előélet miatt. Csak van írva a pártfogó kirendeléséhez,hogy jelenleg lévő büntetőügy. Ezt nem tudom értelmezni,hogy mire értik? Én nem voltam jelen csak a védőm,de nem került szóba ilyen hogy "újabb bűncselekmény indult volna" tehát ezt nem értem. Bocsánat az értetlenkedésemért!
17. ssueB (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 28. 20:10

Mi volt az elsőfokon kiszabott büntetés?


Amúgy meg be kell menni a törvényszékre, és megnézni az iratot. Odaadják megtekintésre, abból egyértelműen látszik, hogy lett-e új erkölcsi lekérve, és az miket tartalmaz (a bíróknak közvetlen hozzáférése van az lekérdezéshez).


A járásbíróságra emiatt felesleges menni, mert ha jogerős a másodfokú ítélet, akkor oda csak x példány határozatot küldenek vissza, nem a teljes másodfokon keletkezett iratanyagot, az az ottani irattárba megy.

16. ssueB (válaszként erre: 10. - Bichi)
2023. febr. 28. 20:06

Bármi hatással lehet egy folyamatban lévő ügyre.

Mert nem mindegy, hogy az újat eltiltás, felfüggesztés, vagy bármi hatálya alatt követte el. És akkor már lehet halmazati a büntetés, meg elrendelhetik az előző jogerősen kiszabottat is.

15. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Globus)
2023. febr. 28. 16:40

Ezt a kérdést nem értem.

Milyen az erkölcsi bizonyítvány? Megvesszük az üres nyomtatványt, kitöltjük saját adatainkkal, beküldjük az országos akárhova (rajta a cím), és kb. 10 napon belül lakcímre jön (vagy nem!) az erkölcsi.

Amikor 2 választási cikluson keresztül voltam népi ülnök, akkor oda kellett, de ha jól emlékszem (bár erre nem esküdök meg) kért a közjegyző is, mielőtt felvett volna maga mellé mint irodavezető. Úgy rémlik, életem során 3x kellett ezt eljátszanom.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2023. febr. 28. 14:28
Nem kértem erkölcsit,tudomásommal nincs semmilyen más ügyem, csak pártfogót rendeltek ki hogy folyamatban lévő ügy miatt,de gondolom a felfüggesztésre értik. Csak tudnám ha lenne valami,évek óta még szabálysértésem sem volt. Csak ez a mondat megkavart az indokolási részben. Benne van az is hogy friss priusz és büntetlen előélet ami miatt enyhítettek.
13. globus (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2023. febr. 28. 14:13
Milyen erkölcsin?
12. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 28. 14:12

Én nem vagyok szakmabeli. Amikor én kértem életem során többször is erkölcsit, arra semmi más nem volt írva: "Nyilvántartásunkban nem szerepel."

Gondolom, ha lett volna valami ügyem, akkor azt írták volna, hogy nyilvántartásukban szerepelek.

Ezen túl, amit a magyar jogkövetésről tudunk, hogy "az "ártatlanság vélelme mindenkit megillet addig, míg annak ellenkezőjét be nem bizonyítják, és erről jogerős!! határozat nem születik."

No akkor most ezek alapján sorold be önmagadat valamelyik kategóriába, és döntsd el, hogy elvileg mi fog szerepelni az erkölcsiden.

11. globus (válaszként erre: 10. - Bichi)
2023. febr. 28. 13:57
Van másik ügy, különben nem kellene izgulnia.
10. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 28. 13:55
Én nem igazán értelek, mi az, hogy nincs más ügy, mert enyhítést kaptál. Attól hogy enyhítik, attól még ügy marad... Ügy és ügy között van különbség, ha nem halmozott, ha ugyanaz, halmozott lehet, ha teljesen más, akkor sokszor egyáltalán nem befolyásolja...
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2023. febr. 28. 11:57
Nyomozati szakról sem,illetve vádiratról?
8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 28. 11:53
Szerintem addig, amíg nincs elítélő határozat, addig nem lehet benne. Max. inkább arra gondolok, hogy erre való hivatkozással nem adnak ki erkölcsit. De az erkölcsire nem vezetnek rá olyan ügyet, amiről nincs jogerős határozat.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2023. febr. 28. 11:43
Köszönöm szépen!
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2023. febr. 28. 11:42
De a priuszban benne lenne ha volna más ügy is,még csak folyamatban lévő is ugye?
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bichi)
2023. febr. 28. 11:41
Köszönöm szépen,akkor nincs más ügy mert enyhítést kaptam másodfokon,tehát akkor súlyosítottak volna,illetve benne lenne az ítéletben ugye?
2023. febr. 28. 11:31
Szerintem is látszik, de az ártatlanság vélelme alapján addig nem mondhatják, hogy vétkes, bűnös, amíg arról bírósági ítélet hatályba nem lépett.
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 28. 11:03
Biztos.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 28. 10:49
Persze hogy látják...
2023. febr. 28. 10:17
Másodfokú ítélet meghozatalakor lekérdezik-e a friss priuszt? Magyarul ha lenne ellenem folyamatban lévő ügy azt látják-e? És gondolom súlyosító hatása lenne?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook