Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bio vagy nem bio? fórum

Bio vagy nem bio? (beszélgetős fórum)


1 2 3
37. erikpipi (válaszként erre: 34. - *Trixike*)
2007. okt. 31. 18:02

"Ha meg nem loptátok a pénzt, akkor nem értem, hogy miért szégyellitek,"

Ezt nem értem. Mi köze a lopáshoz?

36. erikpipi (válaszként erre: 33. - 984ff08d0b)
2007. okt. 31. 18:00

"Egy számítógép -meghajtókkal, monitorral és billenty.-egérrel- "összeállítása" Kínában kb. 10000Ft, itthon 120e is kerülhet...nem véletlenül tűnnek-mennek cégek,"

A férjemnek épp ilyen cége van. Kínában azért olcsó,mert amikor kivisznek egy gyárat, akkor a kínaiak egyszerűen lemásolják. Egy az egyben, A bejárati ajtótól, a futószalagig mindent. Náluk másképp vannak erre törvények. Ugyan az a darab, csak silányabb alkatrészekkel. Itthon,már 70 ezer forintért is összeraknak neked gépet. eredeti alkatrészekkel.


A bió árakat nem ismerem, csak amit az üzletekben látok, nem ismerem a nagyker árat sem. Szabadárasak a termékek. Épp boltnyitáson töröm a fejem. HA ennyi megszállot van,és ilyen jó a haszon,még lehet, hogy váltok is....

35. *Trixike* (válaszként erre: 33. - 984ff08d0b)
2007. okt. 31. 17:42
Sajnos ez nagyon igaz. :(
34. *Trixike* (válaszként erre: 31. - Erikpipi)
2007. okt. 31. 17:37

Egy bioitalban mérget találtak. És ehhez képest hány nem bioban találtak már? Akkor úgy gondolom, hogy a bio még mindig jobban áll megbízhatóság szempontjából. Szerinted egészségesebb a vegyszeres, tartósítószeres, nem természetes állományjavítókkal teli étel? És az ízfokozók? Egy műsorban volt szó róla, hogy egy csepp is milyen erős és elég ahhoz, hogy pl. olyan ételt adjanak el epresnek, ami életében nem látott epret.


Az egy másik szégyenletes dolog, hogy ebben az országban sok embernek nincs pénze még a műkajára sem. De az is tény, hogy ezért sokan vannak olyanok is, akik inkább tagadásba merülnek, vagy pl. jellemző, hogy a szomszéd tehne dögöljön meg, ha nekem nincs rá pénzem, ha meg ingyen kapják vagy anyagilag mégis megugrik, akkor hirtelen varázsütésre pont az addigi elvük ellentétét csinálják. És sokan ésszerűtlenül is élnek. Ha már nem is biot, de házit pl. lehetne venni. A bolti tejekről is megállapították, hogy tejet nem sokat látott. Ma már sok piacon elérhető a házi tej. Mégis sok ember inkább a boltban veszi literszámra, ahelyett, hogy a piacra menne és lényegesebben egészségesebbet inna még úgy is, mert ha nem tehetném meg is gondolnám inkább úgy, hogy akkor csak 2 naponta igyak valami jóminőségű tejet, mint naponta valami mosogatólére hasonlítót.


Ha meg nem loptátok a pénzt, akkor nem értem, hogy miért szégyellitek, de ez persze már nem bio, hanem másik téma. :-)

33. 984ff08d0b (válaszként erre: 31. - Erikpipi)
2007. okt. 31. 17:10
A bio csak itthon ilyen drága, némely termékre majd 60%os hasznot dobnak rá a kereskedők!!! Még az én nyunyi vállalkozói kártyámmal is az alapárat nézve a fogyasztói árhoz is majd 35%al jobban veszem a dolgokat! Ez az igazán borzasztó. Ez a jelenség itt nálunk még sokmindennél megfigyelhető, pl. a bébijátékok is hasonló haszonnal kerülnek eléd! Egy számítógép -meghajtókkal, monitorral és billenty.-egérrel- "összeállítása" Kínában kb. 10000Ft, itthon 120e is kerülhet...nem véletlenül tűnnek-mennek cégek, nagy behozatalisok el és fel...nálunk mindent szabad és senki nem nézi a fogyasztókat.
2007. okt. 31. 17:05
és különben is, olyan jó illat van a bioboltokban :))))))
31. erikpipi (válaszként erre: 30. - *Trixike*)
2007. okt. 31. 17:04

"És továbbra is elég ellentmondásos, hogy azért nem veszel bio kaját, mert... miközben azt írod, hogy a bio termesztést nagyon szigorú követelményekhez kötik."

Akkor olvasd át még egyszer mit írtam. A nagyon szigorú bió italodban találták a mérget......

"Egyébként meg honnan tudod olyan biztosan, hogy az ismert tanyán minden tuti bio? Ha nem a tiéd vagy az ismerősödé, akkor ott vagy minden folyamatánál?"

Találgass. Vajon? Á, felesleges......


Ha meg a bióban is méreg van, nem tök mindegy mit eszel? Mindenki azt eszik amit akar.


Szerinted 10 emberből, mennyinek van pénze bió kajára? Amikor az átlag kereset 90 ezer forint, és az országban 3 millió ember él az átlag alatt, vagy ugysem, 200 ezren pedig éheznek?

Én még azt sem szoktam elmondani, mennyiből élünk, mert szégyenlem, hogy a férjem jól keres, és mégsem tudok másokon segíteni. Nem hogy ráerőszakoljam a 450 forintos biotejet, amikor napi gondjai vannak, és örül ha a napi kenyere megvan a családnak.


Minden jót.

30. *Trixike* (válaszként erre: 28. - Erikpipi)
2007. okt. 31. 16:49

Annyira várom, hogy ti ellenzők végre cikkeket másoljatok be arról, hogy a bio miért is rosszabb és károsabb, mint a nem bio. Érdekes továbbá az is, hogy míg szinte hetenként van botrány a régen lejárt húsokkal kapcsolatban, legutóbb a már márciusban lejárt szaloncukrokat mutatták, amit átcímkézéssel akartak eladni, nos ilyen botrányok a bio esetében nincsenek max. a nagyobb boltokban címkézik át, no de ott más nem is várható, amikor a Tescoban is mosószerrel mossák át a húsokat, hogy újra eladható legyen. És sokan közületek ezt veszik és eszik meg.


Azt írtam, hogy szerintem sokan (és az nem mindenkit jelent) fogják rá, hogy mese, mert nem tehetik meg. Viszont biztos vagyok benne, hogy ha odanyújtanának nekik ingyen egy kosárral, akkor a legtöbben nem tiltakoznának elfogadni. Ez kb. olyan, mint azt mondani, hogy ha az embernek nincs pénze Párizsba menni, akkor az szar és a sarki park sokkal jobb. Egyébként meg honnan tudod olyan biztosan, hogy az ismert tanyán minden tuti bio? Ha nem a tiéd vagy az ismerősödé, akkor ott vagy minden folyamatánál?


Igen tudom, hogy mikkel fújják be a banánt, narancsot. Ha üzletben veszel, akkor jobb, ha úgy hámozod meg, hogy a héja ne érjen a húsához ill. a kezed sem, amivel meghámoztad. Ja egyébként próbáld ki, hogy veszel egy biot és egy nem biot. Látható különbség a ragadósság hiányán túl, hogy a bio nem fog addig kitartani, míg a nem bio. És továbbra is elég ellentmondásos, hogy azért nem veszel bio kaját, mert... miközben azt írod, hogy a bio termesztést nagyon szigorú követelményekhez kötik. Én tudom, hogy mit írtam, de láthatóan te az ellentmondásaidat nem veszed észre.

Neked is minden jót.

29. erikpipi (válaszként erre: 25. - 1a50c86bb0)
2007. okt. 31. 16:11
Mindenki azt eszik amit akar.
28. erikpipi (válaszként erre: 24. - *Trixike*)
2007. okt. 31. 16:11

Ezeket írtad,a válaszokra:

"Próbáltad már vagy csak azért hiszed mesének, mert sokan ezen a véleményen vannak? Egyébként szerintem sokan, akik mesének hiszik, ha tehetnék anyagilag, akkor áttérnének, de mivel nem tudnak, ezért egyszerűbb ráfogni, hogy mese.

Ja hát kifogásokat mindig lehet gyártani. :-) A lényeg, hogy mindenki maga dönti el, hogy kevesebb mérget akar nyelni vagy többet. Nekem mindenesetre jobban ízlik az a narancs is, ami nem ragad a vegyszertől, mint ahogy a saját készítésű kenyér tartósítószerek nélkül is finomabb. :-) A nagy biotermesztések meg nem 10 négyzetméteren a szomszéd mellett folynak."


Itt írod, hogy egyszerűen hazudik aki nem eszi,mert biztos nincs pénze...pedig semmit nem tudsz a másikról. ezek után, mit gondoljak rólad?

Kedves!

A ronda "szar" szó helyett, írhattam volna hernyót is, az meg tele van fehérjével. Ha azt ennéd, ugyan ezt mondanád annak, aki nem akar bió kaját enni.....

Itt másoltam be neked, hogy a fejlődő országokban olyan vegyszereket használnak, ami nálunk 20-30 éve tiltólistán van. Ezt keverték a te bió italodba. ennél egyértelműbben nem tudom leírni, hogy miért nem veszek drága bió kaját.

Ha én bió kajára vágyom, kimegyek egy ismert tanyára és megebédelek a családdal, a tuti bió sertéséből,meg kecskesajtból. Igaz, hogy kb. 27 ezer forint az ebéd, de az biztos forrás.


Ne haragudj, de csak tudod mit írtál? Magaddal vitatkozol.

Egyébként tudod, hogy milyen tartósító eljárásokon megy keresztül a narancs,hogy meg ne rohadjon, míg ideér?

Na, minden jót neked.:)

2007. okt. 31. 11:48
Bébinek főleg bio, húsból is, magamnak meg a páromnak olyan dolgokat veszek meg bioban, ami inkább ritkábban fogyasztott dolog...mogyoró, csoki, nasik...
2007. okt. 31. 11:22
És nekem nem mindegy, hogy mit eszem és nem az a lényeg, hogy csak rá legyen írva, hogy bio, pont ezért veszem olyan helyeken, ahol megbízható, ellenőrzött.
2007. okt. 31. 11:22
Nem mindegy Nektek, hogy ki mit eszik?
24. *Trixike* (válaszként erre: 23. - Erikpipi)
2007. okt. 31. 11:19
Én meg arra válaszoltam, hogy írtad, hogy lehet még kifogásokat emelni. A szaron is ott a lényeg,hisz neked szarok a bio termékek, ami persze szíved joga. Köszi, de tisztában vagyok vele, hogy milyen szigorú követelményei vannak a bio termesztésnek. Ha pedig Te is, akkor a "Sznobizmusból normális ember nem fog szart enni, csak azért mert a másik ráfogja, hogy csak kifogásokat keres aki nem eszik. -:)" és a "Egyszerűen nem eszem meg a biót, mert nem vagyok benne biztos, hogy amiért kiadok egy rakás pénzt az biztos", mondataid valahogy nem állja meg a helyét. És mint korábban írtam a bio termesztés nem 10 négyzetméteren folyik. Ha magam termelek és a szomszéd permetez, bár nem lesz teljesen bio, de még mindeig több lesz benne az egészségesebb, mintha a Tesco és társaiban venném, mivel a bionak nemcsak a levegő és a nem permet a lényege, hanem pl. a föld, a trágyázás és a víz is.
23. erikpipi (válaszként erre: 21. - *Trixike*)
2007. okt. 31. 11:07

"Ja hát kifogásokat mindig lehet gyártani. :-)" Erre a felvetésedre válaszoltam.

A "szar" szót pedig helyettesítsd amivel tetszik, nem maga a szó volt a lényeg.


Ha a szomszédod permetezi a fáit, a te répád már nem bió. Akkor neked tök mindegy mit eszel, csak rálegyen írva a dobozra, hogy bió? Lásd a második mondatomat. A biotermesztést nagyon szigorú követelményekhez kötik. Ennek nézz nyugodtan utána.

22. *Trixike* (válaszként erre: 16. - LoLiNa)
2007. okt. 30. 17:15
Ugyanezt el lehet mondani azokra is, akik nem fogyasztanak biot, így szerintem tartsuk tiszteletben egymás fogysztási szokásait, mert én sem esztelenítettem le azokat, akik nem élnek a bioval.
21. *Trixike* (válaszként erre: 14. - Erikpipi)
2007. okt. 30. 17:11
Bocsi, de sehol nem írtam, hogy nem tudom elfogadni, hogy ki mit eszik. Ahogy Te elmondtad a véleményedet a témáról, úgy én is. Ha Te szarnak tartod (főleg anélkül, hogy nem is próbáltad és káros hatásairól sincsenek tanulmányok) akkor nem eszed és kész. Te írtad, hogy van még további kifogás. Valóban mindenbe az utolsó porszemig bele lehet kötni. Egyébként ha a saját kertedbe termelsz biztos, hogy az is egészségesebb lesz, mint a bolti, még akkor is, ha a szomszéd permetezi a fáit, mivel a szomszéd sem lesz annyira hülye, hogy a drága permetet szeles időben fújja a fára, aminek következménye lenne, hogy az ő fájára nem jutna elég, míg a Te gyümölcsödet pedig ellepné. Másrészt, aki a kertjében odafigyel a termelésre az sem lesz annyira hülye, hogy ha tudja, hogy a szomszéd permetet használ, akkor a kerítéshez ültet.
20. erikpipi (válaszként erre: 18. - 7130b15964)
2007. okt. 30. 12:24

Én nem mondanám egy dioxinnal mérgezett élelmiszerre, hogy bió.

Egyébként a válaszom az első beidézett mondatára vonatkozott. Kiverte a biztosítékot, azzal, hogy csak kifogást keresünk, mert nincs pénzünk.

Pedig a kis hölgy nem is ismer.:)


Egy idézet amin érdemes elgondolkodni:

"Mivel a fő exportőrök fejlődő országok, a guargumi tartalmazhat fejlett országokban betiltott növényvédőszereket, illetve ezek (olykor egészségre ártalmas) bomlástermékeit. Az országba érkező guargumit ezért be kell vizsgálni ezek maradványaira."


Idáig is tudtam, hogy a fejlődő országok nem tartanak be olyankövetelményeket, ami nálunk alapszinten is tilos.

19. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - LoLiNa)
2007. okt. 30. 06:58
Hagyd már! Ilyen logika alapján mindenki a saját lábára készített bőrcipőben vagy MBT-ben járna, mert azok sokkal egészségesebbek, mint a többi.
18. 7130b15964 (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2007. okt. 30. 06:55
Miért ne lehetne? A guargumi az egy növény magjából készült liszt, nem mesterséges úton előállított anyag, mint pl. a forgácsból készült szamóca íz.
17. LoLiNa
2007. okt. 30. 06:12

Tudásbázis - Tudtad, hogy egyes termékek némely összetevői károsak az immunrendszerre és gyengítik azt?

ajánlom figyelmedbe

16. LoLiNa
2007. okt. 30. 06:11

és itt nem csak a pénz az említendő, hanem az egészség is! ki, mit engedhet meg magának?! ha tényleg olyan egészséges lenne, ahogy azt állítják, hidd el mindenki előteremtené a pénzt erre, hogy egészségesen táplálkozzon.. de szerencsére néhány embernek van esze is, amit használ..

-akinek nem inge... :)

15. LoLiNa (válaszként erre: 11. - *Trixike*)
2007. okt. 30. 06:09

szerencsére mielött megláttam volna a válaszodat már reagáltak "helyettem" de bemásolom egy másik hsz-emet egy másik hasonlo topicból.. :

" A biomaffia erre alapoz. Az ilyen hiszékeny emberekre. Akik csodaszerektől fogynak, biokajától egészségesek, bioszerektől szépek, csak a gondolkodásukra nincs semmi csodaszer ."


ezzel tökéletesen egyetértek, holott nem is dolgozok laborban. :)) és lehet ezért nem kenek magamra semmit, ezért "itélem" el a "fogyasztó csodabogyókat", stb... sajnálom, hogy ész növelőt még nem árulnak... ha megjönne az emberek esze, meglepődnének mennyi lóvé maradhat a zsebükben... szomorúan látom, hogy a hoxa is tele van ilyen témákkal, ilyen szer - olyan szer .. és képesek megvenni.. sokszor a szavam elakad.. de mindegy, majd rájön mindenki! perfekt valakinek a bőre nem a sok kenceficétől lesz szép, hanem az ápoltságtól , a pihenéstől és hogy nem tömíti agyom a pólusokat mindenféle műanyaggal.


a bió zöldség, gyümi.. hát.. meg se kostolnám és a családomnak se adnám.. soha!

-és hogy miért nem? mert ártalmasabb mint a sima, akár bolti , akár saját termésű!

14. erikpipi (válaszként erre: 13. - *Trixike*)
2007. okt. 29. 21:14

"Ja hát kifogásokat mindig lehet gyártani. :-)"

Milyen kifogásra gondolsz?

Ha te szereted a tökfőzeléket, a barátnőd meg utálja, az neked kifogás?

Egyszerűen nem eszem meg a biót, mert nem vagyok benne biztos, hogy amiért kiadok egy rakás pénzt az biztos, hogy az.Az adalék után, meg főleg nem.

Ez olyan mint a fogyasztó tea. Ráírják a dobozra, hogy mit tartalmaz. Bevizsgálták. Van benne hashajtó, meg vízhajtó és rengeteg szemét.


Ha, neked ízlik a bió, ám egyed. Egészségedre. De, ha nem érted mit ír a másik, és képtelen vagy elfogadni, hogy van aki nem szereti, meg van aki nem fog ennyi pénzt kaidni érte, akkor totál értelmetlen válaszolnod.


Sznobizmusból normális ember nem fog szart enni, csak azért mert a másik ráfogja, hogy csak kifogásokat keres aki nem eszik. -:)

13. *Trixike* (válaszként erre: 12. - Erikpipi)
2007. okt. 24. 14:17
Ja hát kifogásokat mindig lehet gyártani. :-) A lényeg, hogy mindenki maga dönti el, hogy kevesebb mérget akar nyelni vagy többet. Nekem mindenesetre jobban ízlik az a narancs is, ami nem ragad a vegyszertől, mint ahogy a saját készítésű kenyér tartósítószerek nélkül is finomabb. :-) A nagy biotermesztések meg nem 10 négyzetméteren a szomszéd mellett folynak.
12. erikpipi (válaszként erre: 11. - *Trixike*)
2007. okt. 24. 14:00

Most, hogy napvilágot látott a guargumi még bioitalban is van, kétségeim merültek fel az "irigységgel"kapcsolatban.

Nem mellékes,hogy ha pl a szomszédod permetezi a gyümölcsfáját, akkor a te terményed már nem bio. És lehetne sorolni a kifogásokat.


Végeredmény: Inkább legyek irigy,mint hülye. Még mindig jobb.:)

11. *Trixike* (válaszként erre: 10. - LoLiNa)
2007. okt. 24. 13:38
Próbáltad már vagy csak azért hiszed mesének, mert sokan ezen a véleményen vannak? Egyébként szerintem sokan, akik mesének hiszik, ha tehetnék anyagilag, akkor áttérnének, de mivel nem tudnak, ezért egyszerűbb ráfogni, hogy mese.
10. LoLiNa
2007. okt. 24. 05:49
ti hisztek ebbe a bio dologban? mese habbal..
9. *Trixike* (válaszként erre: 8. - Mazsi-drazsi)
2007. okt. 24. 00:10
A levegő valóban szennyezett, de az egészség szempontjából nem mindegy, hogy szennyezett levegő + szervezetre ártalmas, beépülő és betegséget előidéző mérgek, vagy "csak" szennyezett levegő. Egyébként a bio hosszútávú fogyasztása esetén, ha az ember aztán megkóstol egy nem biot bizony zongorázni lehet a különbséget, annyira érezhető a bioból készült ételek tartalmassága, zamata, íze, míg a nem bioban egyre zavaróbb a sok mű íz.
8. mazsi-drazsi (válaszként erre: 7. - *Trixike*)
2007. okt. 23. 09:39

Én a tanúsítványos, ellenőrzött helyekben sem bízom.

Amúgy meg hogyan lehet ilyen környezetszennyzett levegőben még valami bio??? Szeintem nagyon szennyzett és totál szennyezett között választhatunk.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook