Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bio vagy nem bio? fórum

Bio vagy nem bio? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. okt. 21. 19:52
Bio. Az egy nagy tévedés, hogy ami bio az feltétlen kukacos is. A középkorban, amikor nem ismerték ezt a sok vacak vegyszert sem csupa kukacosat tálaltak fel az uraságoknak. Csak ugye a bio termelésének is megvan a módszere, tudni kell, hogy mi mellé mit kell ültetni, hogy pl. ha fokhagymát ültetünk X zöldség mellé, akkor az X zöldséget imádó bogár menekülni fog és a termés is szép egészséges lesz. A piacos nénikkel meg óvatosnak kell lenni és biot csak tanusítványos, ellenőrzött helyen szabad vásárolni. Nem egy piacos idős nénike valójában a nagybanin veszi meg az árut és adja el, mint sajátot.
2007. okt. 3. 18:05

Nyár végén kukoricát vettem, bio. Még mondja a fazon, hogy rátesz 2 csövet, ajándékba. Meg akartuk főzni. Erre, nagy röhögés, komolyan volt csövenként, vagy 10-15 szem akkor sokat mondtam:DDD

Aztán befürödtem a szőlővel is, ami szintén bió. D eoylan savanyú volt, hogy húúú.

Azt hiszik a parasztok, hogy ami bió az szar is. Magyarul, nem csinál semmit, majd felszedi a földről a kukacos almát, mert azt gondolja, minál több az albérlő, annál kelendőbb.

Micsoda marha vagyok, hogy 2x is átvert a vén tróger...

2007. aug. 2. 22:44
Hogyan lehet a mai világban valami bio? Főleg amikor minden üzlet??? És mitől olyan biztos, hogy amit bionak adnak el, az tényleg kevesebb vegyszert, adalékanyagot tartalmaz???? Én nem hiszek ebben. Most ez is egy divat, jó pénz nekik.
2007. aug. 2. 21:29

Hát, ha tehetem, lassan áttérek/térnék a biominősített üvegesre.

Bár mi a bio mostanában, ha még a legmagasabb fennsíkon is savas eső esik ...

Vitamintartalma, íze már messze nem a régi, ellenőrizetlen származása ... de lassan mindennel így vagyunk. Innentől "csak" pénztárca kérdése.

2007. aug. 2. 21:29
Bio, de sajnos nem olyat eszem, mert drágább, meg a gyümölcsöket a kukacok miatt nem enném, de mást igen.
2007. aug. 2. 21:28

Nagyon drágák a bio zöldségek és gyümik. Más terméek ,,annyira" nem az, a biok közül, de ezek...

Szerintem elég jó az öreg nénike gyümije meg zöldsége is, amit a piacon árul.

Persze ha tehetném biot vennék, de sajnos mi nem engedhetjük meg magunknak.:/

2007. aug. 2. 21:21
Bió vagy nem bió? Milyen gyümölcsöt/zöldséget fogyasztassz szívesebben? Miért?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook