Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bevásároltam ma is ruhákból. Pedig már nincs is szükségem... fórum

Bevásároltam ma is ruhákból. Pedig már nincs is szükségem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
134. michelle.r (válaszként erre: 37. - Globus)
2023. máj. 19. 15:14

Persze, hogy nincs. Ugyanúgy könyvet vásárolsz, mintha besétálnál egy könyvesboltba. Ugyanúgy vonatkozik rá a szerzői jog.


Kering néhány a neten, ilyen-olyan oldalakról éppúgy le lehet lopkodni, mint a filmeket és zenéket.

De ha vásárolod is, jóval olcsóbb, mint a nyomtatott könyv.


És persze van néhány jogszerűen is elérhető ingyenes könyv, de nem biztos, hogy pont az, amit szeretnél.

133. michelle.r (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. máj. 19. 15:09
De azt ugye tudod, hogy aki ilyet ír, az nyilvánvalóan hazudik? 😎
132. tumbo2 (válaszként erre: 121. - Channa*)
2023. máj. 19. 15:07
hát az.nem is értem,hogy egy iskolában miért nem tanítanak pénzügyi kultúrát,főleg egy falusi iskolában,ahol omlik a vakolat.mondjuk történelem helyett.épp reggel hallgattam a rádiót,hogy a történelem szubjektív dolog.hogy örülnek a törökök a magyar turistáknak.mi nem annyira,mikor 150 évig turistáskodtak itt.viszont hozták a fürdőkultúrát,a baklávát,gondolom sok török eredetű kisgyereket,mi viszont galád módon leöntöttük őket szurokkal,forró gulyással.
131. tumbo2 (válaszként erre: 130. - Nancy Ann)
2023. máj. 19. 14:58

az biztos.mivel 71 éves vagyok,nem járok sehová,bolt,patika,húgom, háromszög.tavaly vettem a lányom esküvőjére egy szép ruhát,ezzel be is fejeztem.mondjuk lyukas zokni helyett másik,bugyi,más nemigen kell.ja,egy cipő még kéne,ha ez a méregdrága szétesik.

huszonvalahányezer volt,de már alig tudtam járni,ez kényelmes volt.

2023. máj. 19. 10:59

Nem olvastam vissza az egész fórumot:-)

Ugyan nem unalmamban, de én is meglehetősen gyakran veszek ruhát vagy kiegészítőt.

Ha úgy vesszük, nincs szükségem rá, mert nem nőttem ki vagy szaggattam el a meglévőket.

Viszont nő vagyok. A saját keresetemből költök ezekre, de nem verem el rá minden pénzem. Még érdekel, hogy nézek ki, még talán ki is nézek valahogy, és most még van is rá némi keretem, hogy kihozzam magamból, amit lehet. (Persze ez nálam nem luxus dolgokat, menő márkákat jelent, egyszerű üzletekből, meg turkálóból vásárolok.) Huszonévesen pénzem nem volt rá (az első fizetésemkor vettem a kínai boltban egyszerre 3 "munkába járós" ruhadarabot, és ettől akkor kb az élet császárának éreztem magam), hatvan-hetven évesen, ha megérem, valószínűleg sokkal lejjebb lesz prioritásban ez a téma.

129. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 10:25
Előfordul, én imádok vásárolni nemcsak ruhát, bármit, nem feltétlenül unalmamban, hanem csak mert jó. Viseld őket egészséggel!
128. PöttyösPanka (válaszként erre: 127. - Channa*)
2023. máj. 19. 09:18
Az tök jó :) Én is kaptam egy szép gyűjteményt. Nekem csak az a bajom vele, hogy nincsenek benne az elmúlt években megjelent/felkapott könyvek, amik általában engem jobban érdekelnek.
127. Channa* (válaszként erre: 125. - PöttyösPanka)
2023. máj. 19. 09:09

Igen, esetleg olyat lehetne, hogy író és/vagy könyvcím, és akkor emailen lehetne;)


Nekem van pl. egy olyan ismerősöm, akinek hatalmas könyvtára van és úgy érem el, hogy gmailben megosztotta velem és turkálhatok benne nyugodtan, azaz tudok menteni magamhoz.

126. globus (válaszként erre: 124. - PöttyösPanka)
2023. máj. 19. 09:02
Köszönöm szépen 🙂
125. PöttyösPanka (válaszként erre: 111. - Channa*)
2023. máj. 19. 09:00
Igen, valószínűleg nem jó ötlet linkeket megosztani. De ha van egy hely, ahol tudunk konkrétan kérni egymástól könyveket, az jó lehet. Hiába írjátok többen, hogy sok könyvetek van, szívesen küldötök, ez nekem nem elég konkrét. Pedig én is szíves venném, ha küldenétek nekem is olyan könyveket, amiket szívesen olvasnék :)
124. PöttyösPanka (válaszként erre: 92. - Globus)
2023. máj. 19. 08:58
Nem tűnik impulzusvásárlásnak. Valamint egy könyvolvasó kapcsán én nem gondolom, hogy egy fölösleges kacatról beszélünk. Ha szeretsz olvasni, igen hasznos kütyü. Ha meg kapsz/letöltesz könyveket, akkor az árát is behozza. Szerintem lepd meg magad vele, és kívánom, hogy legyen benne sok örömöd :)
123. Channa* (válaszként erre: 121. - Channa*)
2023. máj. 19. 08:04
Telefonról írtam és látom, hogy elírtam sok mindent, de most nem írom le a javításokat;)
122. semleges (válaszként erre: 83. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 19. 05:02
Még ennyi sem kellett volna. A kérdés költői volt. Ha neked a ruha vásárlás okoz örömet tedd azt.
121. Channa* (válaszként erre: 117. - Pasionella)
2023. máj. 19. 00:23

Persze, hogy én írom a hülyeséget😀

Mert azt annyira okos leírni, hogy legyen lelkiismeret furdalás is, ha magadnak veszel valamit, vagy azt, hogy ne vegyél, inkább támogass valakit!


Igen, azért dolgozik az ember, hogy ne magának teremtse meg azt az életszínvonalat, ami akar, hanem szórja el olyanokra, akik felelőtlenül élnek.


Mégis, hogy képzeltek ezt?


Ja, és mindjárt jön az us, hogy FI nem tudja beosztani a pénzét, mert nincs pénzügyi kultúrája.


Nevetséges, amit itt műveltek!

🤦🏻‍♀️

2023. máj. 18. 23:04
Talán így igazságos az 1 százalék megoszlása, hogy mindenki szíve szerint ajánla fel a legszimpatikusabbnak. Engem sem furdal a lelkiismeret, hogy macskaknak ajánljuk fel, gondolom azért is, mert elesettekkel, beteg gyerekekkel eddig semmilyen kapcsolatunk nem volt
119. Icuska538 (válaszként erre: 107. - Józsibirka)
2023. máj. 18. 22:46
Jajjjj! 😒
118. Icuska538 (válaszként erre: 105. - Tumbo2)
2023. máj. 18. 22:45
De hozzá lehet, sőt kell. Mindenkinek irtam....
117. Pasionella (válaszként erre: 113. - Channa*)
2023. máj. 18. 22:32
Napról napra egyre több hülyeséget vagy képes leírni
116. Amaunet (válaszként erre: 114. - Globus)
2023. máj. 18. 21:43
Szívesen segítek majd.:)
115. b9e097a9f6 (válaszként erre: 112. - Channa*)
2023. máj. 18. 21:42

Nem kötelező a lelkiismeret-furdalás, de sokaknak van.

Nem is arról beszélek, hogy más embernek kellett volna adnia ezt a pénzt. Hanem saját magának is vehetne belőle okosabb dolgokat. Ha én feleslegesen veszek valamit (igen, olykor megesik), akkor kicsit elfog az érzés, hogy ezt minek tettem. Pedig szerencsére nem kell hó végén a forintot számolgatnom. Egyszerűen jobb helye is lenne annak a pénznek, mint egy századik ruha. Félre is tehettem volna “sok kicsi sokra megy” alapon. De ez én vagyok. Az emberek meg általában magukból indulnak ki.

Mindenki úgy érti a vallomást, ahogyan szeretné.

114. globus (válaszként erre: 103. - Amaunet)
2023. máj. 18. 20:48

Köszi.

Ebből most semmit nem értek, mivel még az eszközt se láttam, de menet közben kialakul. Elteszem.

113. Channa* (válaszként erre: 84. - Pasionella)
2023. máj. 18. 20:35

Bocs! ezt most nem hagyhatom ki!;)


Költesz magadra!? Ahelyett, hogy felajánlanád valakinek vagy támogatnád az elesetteket? Hát azért ilyen szar a világ, amilyen!

112. Channa* (válaszként erre: 70. - B9e097a9f6)
2023. máj. 18. 20:33

Nem értem, hogy miért kellene lelkiismeret furdalása lenni valakinek amiatt, hogy felesleges cuccot vásárolt.


Mennyi felesleges cuccot veszünk!

Gondol te is és mások is.


Nekem pl. van kb. 10 hajkefém és egyiket se használom. sosem fésülködök.


Illetve, van egy csomó arckrémem is, amit nem kenek magamra.


De ettől nincs lelkiismeret furdalásom. Miért lenne? Az én pénzem volt amiből kifizettem, azaz nem loptam, senkit nem károsítottam meg.


Ja, ha valakinek szüksége lenne néhány hajkefére ezennel felajánlom az arckrémekkel együtt!:DDDDDD

111. Channa* (válaszként erre: 60. - PöttyösPanka)
2023. máj. 18. 20:27

Nem hiszem, hogy ide másolhatnánk olyan linket, ahol elérheti.


Én mint írtam szíves küldök majd könyveket.

egyszer kicsit összeszedem magam és írok egy könyvtárat is, hogy mik vannak meg;)


Évek óta nem vettem már könyvet. Papír alapúnak már nincs helyem, ekönyvet meg letöltök;)

110. Channa* (válaszként erre: 51. - Pasionella)
2023. máj. 18. 20:24

Mire gondolsz?


Amikor veszek egy szandált magamnak nyárra kb. 5 eFt-ért, akkor azt inkább oda adhatnám valakinek, mert nekem minek az?


Nagyon sok adót fizetek be évente és mindig felajánlom.

Idén kb. 15 embernek csináltam az adóbevallását és a magam és az övékkel együtt mindenki 1%-át a Heim Pálnak ajánlottam fel.


Nem akarom még felsorolni, hogy mit teszek ezen kívül, de azt elhiheted, hogy nem én fogom megváltani a világot, ahogy te sem és itt senki. Ahhoz mi nagyon kicsik vagyunk. És attól a világ nem lenne jobb, ha én az állatmenhelyeknek adnám a havi fizetésem x %. Már csak azért sem, mert ha tehetem, akkor inkább embereket támogatok és olyanokat, akiket ismerek.



Azért roppant kíváncsi lennék rá, hogy az itt annyira nagyot mondók között van e olyan, aki a testvérét ellátta 2 éven át anyagiakkal, illetve, ha az nem menne, akkor megtette e, hogy a saját lakása mellett az ő lakását is takarította hetente minimum egyszer.

Vagy van e itt olyan, aki a szomszéd nénit minden nap meglátogatta a kórházban heteken át úgy, hogy van saját családja.


És még sorolhatnám.


És természetesen nem azért tettem, mert kaptam vagy vártam valamit, hanem önzetlen segítség volt, ahogy minden amit teszek.


Engem sosem érdekel, hogy kapok e valakitől valamit, ha én adok, akkor nem az jut eszembe, hogy ő nem ad vagy ennyiért és akkor én ennyit adok.


de azt tudom, hogy itt legtöbben ti, csak akkor tesztek valamit, ha azért jól megfizetnek valamilyen formában.


Tehát, majd akkor mutass rám és mondj ilyeneket, ha végig csináltad önzetlenül te is azt, amit én.


És igen, a valós emberek mellett, nem igen érdekelnek sem a menhelyi, sem a kóbor állatok. Ha a legtöbb ember, csak fele annyira gondolkodna, hozzám hasonlóan, akkor sokkal jobb lenne a világ.

Szar pedig azoktól lesz, akik úgy állnak hozzá, ahogy itt sokan.

109. tumbo2 (válaszként erre: 108. - Főnix3)
2023. máj. 18. 18:18
oké!
108. Főnix3 (válaszként erre: 105. - Tumbo2)
2023. máj. 18. 17:48
Hjaj, dehogy nem!Ne kérj bocsánatot,nincs okod rá! Csak azt gondoltam,hogy azt hitted neked szól!
107. Józsibirka (válaszként erre: 95. - Icuska538)
2023. máj. 18. 17:45
106. tumbo2 (válaszként erre: 103. - Amaunet)
2023. máj. 18. 17:39
mi a Rukkolán voltunk fönn,de már az sem a régi.
105. tumbo2 (válaszként erre: 102. - Főnix3)
2023. máj. 18. 17:37
bocsánat,nem tudtam,hogy nem lehet hozzászólni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook