Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bevásárlás közben te engeded a gyereknek, hogy egyen-igyon vagy csak fizetés után kaphatja meg, amit kért? fórum

Bevásárlás közben te engeded a gyereknek, hogy egyen-igyon vagy csak fizetés után kaphatja meg, amit kért? (beszélgetős fórum)


1 2
14. Alnisa
2021. szept. 30. 07:25

Fizetés után szokott csak enni, inni.

Talán egyszer fordult elő még pici korában, hogy ivott a vízből amit vettünk neki. De ki szokta bírni, míg kiérünk a pénztártól.

13. Bichi
2021. szept. 30. 07:15

Nálunk sosem volt olyan, hogy hisztizett volna emiatt, és nem is adnék neki, de azért létezik az a helyzet, amikor ezt felülbíráltam volna. Ha mondjuk tényleg tudom, hogy éhes, vagy szomjas, és emiatt nem szeretnék sietni, semmi problémát nem érzek abból, ha kap egy fél kiflit, vagy pár kortyot az italból. Ettől nem lesz valaki rossz szülő. Persze ez nem érvényes nasikra, legyen az fagyi, csoki bármi más...

Nálam is volt már, hogy elhúzódott a nap, és már a boltban beleittam az ásványvízbe.

2021. szept. 30. 06:41
Előbb kifizetem, majd bolton kívűl megeheti.
11. globus
2021. szept. 30. 06:13

Nem volt ilyen hiszti sosem, nekem se jutott eszenbe, hogy a boltban etessem.

Talán más lenne pl egy hosszú kiránduláson megszomjazás, ilyesmire viszont fel lehet készülni.

2021. szept. 30. 06:12
Nem engedtem soha. Mind a 2 lányomat úgy nevelem, hogy kiválaszthatja mit kér, foghatja a kezében, felrakhatja a szalagra de csak kifizetés után az övé, otthon megeheti. Nem fog éhenhalni azalatt a fél órás bevásárlás alatt. Én sem zabálok-vedelek összevissza egy boltban, nem ezt látják tőlem sem. Őszintén szólva elég elkúrt nevelési elvnek tartom, hogy "persze, hogy odaadom, hiszen kéri, meg éhes, meg hisztizik..." így azt tanítjuk neki, hogy mindent azonnal megkap, semmi türelem vagy következetesség. Nem beszélve, hogy morzsál, összekeni a kocsit, már a boltban szemét keletkezik, amit nem mindenki tud kulturáltan kezelni (csokis papír a polcok között, kosárban). Egy szó mint száz, nagyon helytelennek tartom, akkor a miénk valami, ha ki is fizettük és boltba nem enni járunk, hanem ételt venni.
2021. szept. 30. 02:11
Csak otthon.
8. Érdekes73 (válaszként erre: 4. - Scherlock)
2021. szept. 29. 23:12
Nem engedős de ritkán azért előfordult.
2021. szept. 29. 22:27
Nem engedtem. Meg szokták, hogy a terméket csak otthon bontjuk ki.
2021. szept. 29. 21:51
Nem engedtem
5. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 29. 21:44

Fizetés után,eszébe sem jut a boltban enni.

Eleve nem is engedném, hogy azzal a kézzel,amivel megfogta a kocsit, vagy kosarat egyen,de amíg babakocsiban vittem be sem evett.

Megbeszéltük, hogy foghatja,felteheti a szalagra,de nem nyitjuk ki.

2021. szept. 29. 21:24
Érdekes:)
3. nilem023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 29. 21:15
Csakis fizetés után! Meg kell ezt tanulnia minek mi a sorrendbe!
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 29. 20:58
Nem kellett "nem engednem":))
2021. szept. 29. 20:53
Egyenlőre még nem írom le melyik táborhoz tartozom, de kíváncsi vagyok a véleményekre.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook