Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevallom utálom, ha valaki bocsánatot kér valakitől, és nem... fórum

Bevallom utálom, ha valaki bocsánatot kér valakitől, és nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

16. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 22. 10:01
Ki nem mondta neked? Azóta sikerült egyensúlyba kerülnöd? Te megbocsátottál magadnak?
15. 55Judit (válaszként erre: 12. - Sirga)
jan. 22. 08:11
Ha megbocsájtok, megszabadulok a negatív érzelmeimtől. Ezt én érzem, nem az akinek megbocsájtottam. Az én lelkemet nem szorítja tovább a harag, nem mérgezi a testem, lelkem. Ettől még nem kell a másikat szeretni, és el sem kell felejteni a tettét. A későbbiekben - tanulva a történtekből - óvatosabb, távolságtartóbb leszek vele.
jan. 22. 07:56
pedig sokan orulnenek ennek!dehat tudjuk nem vagyunk egyformak!
dec. 31. 09:50
az jo ha vki bocsanatot ker,mert sokan nem ismerik el,hogy tevednek.ezeknek az embereknek nincs onkritikajuk.
12. Sirga (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 18:00
Ha elfogadom a bocsánatkérést - és miért ne fogadnám el -, az nem feltétlenül jelenti, hogy megbocsátottam. Tudomásul vettem, hogy megbánta, sajnálja, visszacsinálná. Nem mindegy, hogy pl. véletlenül a lábamra lépett, vagy szándékosan átvert.
dec. 30. 17:09

Tudod, hogy nincs bocsánat,

hiába hát a bánat.

Légy, ami lennél: férfi.

A fű kinő utánad.


A bűn az nem lesz könnyebb,

hiába hull a könnyed.

Hogy bizonyság vagy erre,

legalább azt köszönjed.


Ne vádolj, ne fogadkozz,

ne légy komisz magadhoz,

ne hódolj és ne hódits,

ne csatlakozz a hadhoz.


Maradj fölöslegesnek,

a titkokat ne lesd meg.

S ezt az emberiséget,

hisz ember vagy, ne vesd meg.

10. srcrss (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 14:55
És? Kötelező?
9. globus (válaszként erre: 7. - Amaunet)
dec. 30. 14:36
Férjem ugyanezt vallja. Van egy ismerősünk, aki folyton hülyeségeket beszél, aztán mondogatja, hogy bocsánat, bocsánat.
dec. 30. 13:47

én ezt nem értem.

ha valaki azt mondja,semmi baj,az nem ugyanazt jelenti?:D

vagy ok,fátylat rá....írhatnék még párat,de minek.

sokszor még ha csak egy mosollyal nyugtázzuk a bocsánatkérést ,az is megbocsátást jelent.Nem kell mindig mindent kimondani..

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 13:35
Ne tégy olyat, amiért másoktól bocsánatot kell/kéne kérned és akkor nem kell ilyesmin filóznod!
6. Enissa (válaszként erre: 5. - Myra)
dec. 30. 12:36

Természetesen vannak, de itt nem tudhatjuk mire gondol a FI.

Egy elrontott munkára, összetört vázára, egy hosszabbra nyúlt baráti beszélgetésre amibe belefutott a párja, netán meglopásra, bántalmazásra,többszöri megcsalásra esetleg egy gyilkosságra gondolt, nem ua. kategória, de mindegyikért kérhetnek bocsánatot.

5. Myra (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 12:30
Vannak dolgok , amit nem lehet megbocsájtani.
4. bdbd6f9c44 (válaszként erre: 3. - Enissa)
dec. 30. 12:03
értem csak annyit mondott,hogy nem haragszom
3. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 30. 12:00

Ha bocsánatot kérek, akkor azt ismerem el, hogy tévedtem. És az meg nem baj szerintem, ha van önkritika, amit fel is mer vállalni az ember.


" és nem azt mondja, neki hogy megbocsátok, neked"


Ez meg az lenne, hogy azt mondja valaki nekem, nem baj, hogy tévedtem, vétettem valamibe, elfogadja, hiszen több jót lát bennem, mint amiért meg kell bocsájtania.


Azért én azt nyomtam nem baj, felőlem azt utálsz, amit akarsz.

dec. 30. 11:52
mert ezzel nem fogadja el a Bocsánatkérést

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook