Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Betelefonálós játék. Mit lehet tenni jogilag ellene? fórum

Betelefonálós játék. Mit lehet tenni jogilag ellene? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 22. 11:47

A betelefonálás önkéntes...

Ha senki nem hívná őket még fizetésük sem lenne.

Nem mindegyik tisztességtelen talán, na de hogy lehet rájönni?

Szerintem jogilag nem lehet őket megfogni. Tuti tele vannak saját jogászokkal.

17. filmes
2009. szept. 21. 22:32
Jogilag? Képtelenség. Azt sem tudnád hogy kit kellene perelned, mert van a csatorna, a műsorszolgáltató, a licenszgazda kft. (akié az adott formáció, műsorterv stb.) és így tovább. Meg egyébként is.
2009. szept. 21. 21:19

én is többször befürödtem már az ilyennel:(

Pedig tudtam, hogy jó, amit mondok:(

Persze nem is nyertem, de fizettem jó sokat:(

15. senico
2009. szept. 21. 15:45
Én azon húzom rendszeresen fel magam, amikor az iskolai szünetekben a gyerekek a célközönség.
2009. szept. 21. 15:45

ezekben a számsoros játékokban még nem vettem részt én sem,én is úgy jártam ahogy ti,egy jó párszor át osztottuk szoroztuk apával a megoldást,de sosem volt jó egyik megoldás sem,így mi már nem is mertünk telefonálni.


viszont egyszer betelefonáltam az rtl-en lévő játékba amit Miki vezet,5 betüs szót kellett mondani.Nem hittem benne,de megpróbáltam,ééésss...adásba kapcsoltak,alig mertem elhinni,hogy ez valós,és hogy velem ilyen megtörténhet.Akkor nyertem 50000 ezret!!!úgy örültünk neki mint majom a farkának!:-)))

13. Kirani
2009. szept. 21. 15:35

A múltkor úgy alakult, hogy kisebb társaságban belenéztünk egy ilyenbe (gőzöm sincs, melyik adón). Egy kb. ilyen számsor volt a képernyőn:

8+(3x6):2+7-9x(4+2)=? A végén a helyes megfejtés valami 4253 volt. Hogy a bánatos ménykűbe jöhetett ki több ezer??? Hülyének vagyunk nézve, higgyétek el. Vagyis nem kell ilyet nézni, még kevésbe betelefonálni, mert úgysem nyersz, plusz csak bosszankodsz. Jogilag meg valószínűleg tehetetlen vagy, mert a végén úgyis csak kiderülne, hogy nem csak a bekeretezett számsort kellett volna összeadni (kivonni, szorozni, stb.), hanem a képernyő egyéb alkotóelemeit is (telefonszámok, szolgáltatás díja stb.). Mi legalábbis más megoldást nem tudtunk elképzelni... Mondjuk röhögtünk rajta, mert csak szórakoztunk.

2009. júl. 13. 07:01

"3. A játékos adásba kapcsolását számítógép végzi. A telefonhívás nem

garantálja a műsorba kapcsolást, nem kerül minden telefonáló adásba,

ugyanis a számítógép véletlenszerűen közvetlenül adásba kapcsol egy

telefonálót a hívók közül. A stúdióba bekapcsolásra nem kerülő hívások

is számlázásra kerülnek."

11. Ekka
2009. júl. 1. 18:43

Legtöbb játék végén meg sem mondják a megoldást.. indítanak egy újabb játékot..

Mikor meg néha benyögi valaki a végén a helyes megoldást, szóval szerintem az a saját emberük!!! Jól elszórakoznak, tele lesz a zsebük a többi kit érdekel???? (a betelefonálókat, de ugye erre tesznek magasról)

2009. júl. 1. 18:36

Elég szomorú dolog, hogy a tisztességtelenséget ilyen nyíltan és büntetlenül megtehetik.

Senki nem telefonált a játékba és már nagy volt a nyeremény elég hosszú ideje.Kíváncsiságból úgy gondoltam feláldozom a hívásdíj összegét. Cseppet sem csalódtam! Felvette automata a telefont, belehaplatyolt, hogy milyen szerencsés vagyok, lenyúlták a pénzt és letették a kagylót.

Az információszolgálat folyamatosan foglalt volt, gondolom sokan akarták őket szídni, de ezt ők is tudják. Megírtam e-mailban, hogy minden fórumra felteszem ezt az átverést. Aki hallja adja át!

Én az ATV-t teszteltem. A fogyasztóvédelem vajon tud erről? Persze mi a korlátlan lehetőségek országa vagyunk...

2009. márc. 23. 06:31
Irjon a szerkesztőnek, felvétel alapján visszatudják nézni. Volt már rá példa más műsorokban is.
2009. márc. 22. 21:02
nem kell nézni , de főleg nem kell telefonálni ilyen nagy nyereményekkel kecsegtető játékra...
2009. márc. 20. 15:45

Nekem az ilyen játékokban mindig az a fura, hogy az utolsó utáni pillanatban jön egy olyan telefonáló, aki tudja a helyes választ.


Egyébként szerintem sem érdemes perre menni. A bevételből az esetleges büntetést simán kifizetik.

2009. márc. 20. 15:32
Amelyik játékot én láttam, ott vagy olyan megoldást mondtak, hogy nem tudom, hogy jött ki, vagy nem mondták meg, hanem másik játékot kezdtek.
2009. márc. 20. 15:29
A megoldást enm tudom hogy megmutatják-e, remélem igen.
2009. márc. 20. 15:28

Még videófelvételre is?


Tudom én hogy ez a lényege, de ha helyes a megoldás akkor helyes. Eddig is tudtam hogy csalók, de hogy ennyire!

2009. márc. 20. 15:23

Itt a lényeg az,hogy minél többen telefonáljanak,

mert a hívások után kapják a pénzt. Az már nem

számít hogy mit akarsz mondani (jót vagy nem jót)

Jogilag nem hiszem,hogy érdemes lenne járkálnod a bíróságra és bizonygatni az igazadat,mert nekik

a "házi jogászuk" mindenre fel van készülve,hidd

el!

2. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 1. - E642ac5487)
2009. márc. 20. 15:21

Semmit! Az a lényeg, hogy minnél többen betelefonáljanak, mert abból az összegből fizetik ki majd a valamikori nyertest. Most gondolj bele tizenezer forintokat lehet nyerni, akkor hány telefonálás kell hozzá. Egyébként csalás az egész! Minden olyan játékról, ahol emeltdíjjal dolgoznak ez a véleményem!

A végén legalább megmutatják mire gondoltak?

2009. márc. 20. 15:18

Vannak ezek a telefonálós játékok különböző csatornákon. Most éppen egy olyan megy amin egy matematikai műveletet kell megoldani.


Kb; így van leírva : 3+4-8×5:7+1-1+5×8-7×3= ?


Nem pont ezekkel a számokkal, de hasonlóakkal. Nos, mi itthon kiszámoltuk, a megoldát többször leellenőriztük 100% hogy jó. Közben valaki betelefonált ugyan ezzel a megoldással, amit elutasítottak, azt mondták nem helyes.


Mi újra kezdtük számolni az egészet, megint csak az jött ki. Beírtuk a keresőbe a számsort, ami kiszámolta matemetkailag helyesen, zárójelekkel mindennel, a megoldás ugyan az lett mint amit mi is mondtuk és ami már jópárszor elhangzott az adásban, helytelennek titulálva.


Jogilag ezellen mit lehet tenni? Csalás ilyesmi néven?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook