Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társasházban ki akarják kapcsolni a liftet a közösköltséget nemfizető lakók miatt. Megtehetik jogilag? Mit lehet ellene tenni? fórum

Társasházban ki akarják kapcsolni a liftet a közösköltséget nemfizető lakók miatt. Megtehetik jogilag? Mit lehet ellene tenni? (beszélgetős fórum)

2011. jan. 19. 10:14
Szerintem teljesen jogtalan lépés a lift kikapcsolása egy társasházban, azokkal szemben akik mindent rendesen fizetnek. Én hallottam, hogy törtét ilyen Debrecenben is, bár ott a világitást is kikapcsolták a 10 emeletesben. Az ottani lakók, már akik mindig fizettek, beperelték a közösképviselettel foglalkozó céget, és kártéritésre is lettek kötelezve, bár valószinűleg sokat segitett, hogy a TV is bemutatta a sötét társasházat. Szerintem azokkal szemben akik rendesen fizetnek abszolút jogellenes ez a viselkedés, és mindenféleképpen jogi úton kell egy ilyen önkényes döntés ellen jogorvoslatot kiharcolni. NE HAGYJÁTOK MAGATOKAT !!!
8. MMea (válaszként erre: 7. - Dodi44)
2010. nov. 20. 08:21
Az a baj, hogy akkora a hiány, hogy erre sem lenne pénz. Pedig nem rossz az ötlet, de van egy fix liftüzemeltetési díj, ami nem változna.
7. Dodi44 (válaszként erre: 1. - MMea)
2010. nov. 19. 23:27

Nem e lehetne egy kulcsot kapni a lifthez, miutan valaki kifizette a raszabott koltsegeket. Akinek van kulcsa az liftel jar, akinek nincs kulcsa az nem liftezik, gyalogol.

(vannak valtoztathato kodos hitelkartya alaku zarak, es a kodot a liften konnyu valtoztani minden honapban. Egy szamitogeppel valtoztathato.)

Csak egy otlet...

6. MMea
2010. nov. 19. 23:15
Eddig nem jutottunk előrébb. Ma volt lakógyűlés. A lakásszövetkezet nem tesz semmit, csak felszólító leveleket küld, pedig nekik kéne a nemfizető lakókon behajtani a tartozást. Elvileg 1 hét múlva leáll a lift, ha nem fizetnek.
5. MMea
2010. okt. 27. 07:56
Esetelg van itt jogász aki meg tudná mondani, hogy ehhez van-e joguk?
4. MMea (válaszként erre: 2. - Baby0309)
2010. okt. 27. 07:31
A közös képvíelő csak szánalomból vállalta el a munkát, nem sokat foglalkozik ezzel, csak amennyit muszály, így nem lehet rá számítani.
2010. okt. 27. 07:17

Anyósoméknál a gázt kapcsolták ki fél évre. Nem volt melegvíz, de ők a 2.héttől vettek villanybojlert. Most a fűtésszerzonra sikerült visszakapcsoltatni a gázt. Anyósomnak 150 ezer forint túlfizetése van, amit persze nem kap vissza, amúgy meg a háznak több milliós tartozása van.

Én amúgy a te esetedben biztos valamilyen hivatalos szervhez fordulnék, mert szerintem ilyet nem lehet tenni.

2010. okt. 27. 06:44

Barátnőméknél is ugyan ez a helyzet,bár ott "csak" 5 emelet van és "csak" hétvégére vonatkozik a liftmegvonás. Nem tudom,hogy jogilag ez mennyire megengedett szokás,szerintem ezt lehetne támadni!!! Egyébként sajnos egy társasházban ha valakik nem fizetnek,és abból következmények lesznek(mint nálatok),akkor azok szívnak nagyot,akik becsülettel kifizetik minden hónapban,amit ki kell.

De sajnos manapság az emberek vagy számlát fizetnek vagy esznek!!! Nehéz a kettő együtt és ez borzasztóan szomorú!

Mit mond a közös képviselő???

1. MMea
2010. okt. 27. 06:32
2 napja jelent meg a kiírás a liftben, hogy mivel a lakók 1/3-a nem fizeti a közösköltséget (42 lakás) és nem is fogják, akkor lekapcsolják a liftet? Van ehhez joguk a azokkal szemben akik rendesen fizetik? Azért is felháborít, mert ez egy 10 emeletes ház, mi is a 7. emeleten lakunk és kismamaként nem hinném, hogy jó lenne a gyaloglás. A házban 3 is vagyunk kismamák és sok idős ember is van. Mi van akkor ha ebből kifolyólag előfordulhat eü probléma bárkinél, vagy a mentő nem ér oda időben valakihez, mert az a 10.-en lakik és nem megy a lift? Nem lehet tudni, hogy kik a nemfizetők, de ha tudnánk is sem tudnánk őket rávenni, hogy fizessenek. Mi a megoldás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook