Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Betegség vagy normális hüvelyváladék? fórum

Betegség vagy normális hüvelyváladék? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 13. 16:00
Nekem olyan kérdésem lenne hogy eddig nem volt olyan sok folyásom csak félidő környékén kicsit több , és mikor most hétvégén szeretkeztünk barátommal utána elmentem pisilni akkor ilyen égető érzést éreztem és nem tudom mitől lehetett.. és azota meg több a folyásom.. ez mitől lehet?? fertőzés??
25. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - 6caa0e9305)
2011. jún. 29. 22:23

"Hogyan változik a hüvelyi nyálka a ciklus folyamán?


A ciklus első felében: amint vége a menstruációnak, néhány napon belül felléphet egy nedves érzés, de még esetleg nem figyelhető meg nyálka. Egyénileg felléphet azonnal krémes nyálka is. Minél közelebb vagyunk a tüszőrepedéshez, annál nagyobb mennyiségű és jobb minőségű nyálka termelődik. A méhszáj bejáratát a terméketlen időszakban egy nyálkadugó zárja el, amely a tüszőrepedéshez közeledve ösztrogén hatására egyre folyékonyabbá válik. Ahogy német nőtársaimtól szerencsém volt megtapasztalni, ennek a nyálkadugónak egy része esetleg egy darabban is leválhat és eltávozhat. Ez nem ok az aggódásra, csak azt jelzi, hogy a termékeny időszak közeledik.


A tüszőrepedés környékén: tojásfehérjeszerű hüvelyi nyálka, olajos, csúszós érzés közvetlenül a tüszőrepedés előtt. Egyénileg tarthat ez a szakasz 1-5 napig, de akár tovább is. Az is normális, ha a nyálka csak krémes és sohasem tojásfehérjeszerű (ebben az esetben a mennyiség nő meg). Röviddel a tüszőrepedés után kevesebb lesz a nyálka, még néhány napig krémes állagút meg lehet figyelni, aztán szárazság következik be. A félreértések elkerülése végett: a hüvely soha sem szárad ki teljesen, nem lesz olyan, mint a Szahara ;-) A kiszáradásnál inkább az a lényeg, hogy egy tartós minőségi és mennyiségi változásnak kell bekövetkeznie, mégpedig a csökkenés irányába.


A ciklus második felében: 3 nappal a tüszőrepedés után szárazságnak kell bekövetkezni. Egy héttel utána a szervezet újra krémes állagú nyálkát termel, ez 2-3 napig is megfigyelhető. Ez a nyálkatermelés a beágyazódás időszakára esik ugyan, de ezzel nem függ össze. Ezután a menstruációig ismét szárazság következik. 1-2 nappal a vérzés előtt újra vizes, tojásfehérjeszerű nyálka figyelhető meg, ha nem lépett fel terhesség. Ez a következő vérzés előrejelzője."

24. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - 6caa0e9305)
2011. jún. 29. 22:14
persze
2011. jún. 29. 21:18
A folyás lehet sűrű.fehér és krémes állagu?
22. Fisica
2011. jún. 29. 20:10
m
21. Fisica (válaszként erre: 18. - C42aaaac41)
2011. jún. 29. 20:10
ne hülyéztelek le..
20. 937a2a883a (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2011. jún. 29. 20:07
De...mindenkinél jelen van egy egészséges folyás...valakinél kevesebb,majdnem észrevehetetlen,valakinél több.Nálam pl már zavaróan sok,arról nem is beszélve,hogy 2 havonta tuti van valamilyen fertőzésem sajna :(
19. Hatan
2011. jún. 29. 20:01
Egy tipp: később ha ezt az ovulációs módszert váladékfigyelést is észben tartod, meg a hőmérőzős módszert is alkalmazod, eléggé jól ki fogod találni, mikor kell nagyon-nagyon védekezned. Feltéve ha nem akarsz gyógyszert vagy spirált használni. De ez azért nem ad 100 %-os védelmet, (sőt inkább segít, ha gyereket szeretnél) mert stressz, egyéb körülmény is meghatározza a ciklusod.El is csúszhat, 1-2 nappal kitolódhat.Ja! és a betegségek ellen NEM véd!
18. c42aaaac41 (válaszként erre: 9. - Fisica)
2011. jún. 29. 19:51

Ismerjük egymást,hogy lehülyézel?Nekem ezt mondta a doki anno.Sorry!


Bocs fóruminditó,ha félretájékoztattalak!

17. 9e32886f4a (válaszként erre: 15. - 4545d89949)
2011. jún. 29. 18:49
Nincs mit, kérdezz nyugodtan :)
16. 9e32886f4a (válaszként erre: 12. - Vigyorex6)
2011. jún. 29. 18:48
Igen nagyon oda kell figyelni a természetes hüvelyflórára, nem szabad túl savasítani, se túlzásba vinni egészségtelenül a higiéniát - magas tartalmú ph értékü tusfürdőket használni
15. 4545d89949 (válaszként erre: 14. - 9e32886f4a)
2011. jún. 29. 18:44
Miket tudok meg :) Köszi :)
14. 9e32886f4a (válaszként erre: 10. - 4545d89949)
2011. jún. 29. 18:42
Másrészt pedig egyik hónapban az egyik másik hónapban a másik petefészek "aktiválódik" így van hogy nem müködik egyformán vagy nem egyforma a 2 egymás követő menzesz lefolyása.
13. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - 4545d89949)
2011. jún. 29. 18:41
Sok nő, aki kellőképpen odafigyel a teste jelzéseire, pontosan tudja, hogy mikor van peteérése. Persze valaki "panaszmentes". Valószínűleg Te is ezt érzed. Viszont tényleg azt tudom mondani, hogy ha szakértőre van szükséged, akkor keress fel bátran egy nőgyógyászt, aki megnéz.
12. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - 9e32886f4a)
2011. jún. 29. 18:39

Így van. Ez olyan, mint pl az orrunkban is termelődik váladék, ami segíti távozni az idegen anyagokat. Kórosnak tekintjük, ha megvagyunk fázva, mert akkor megnő a mennyisége és nem beszélve arról, hogy a szemünk is folyton nedves, mert nem száradhat ki. Nincs ez máshogy a hüvelynél sem.


Meg írtad a hüvely öntisztulást. Okosan van kitalálva az emberi test. Csak fertőzésekkor ajánlják az irrigálást, de valaki, mivel nincs tisztában a hüvely öntisztulásával, így mindennap irrigátort használ, amivel csak a szükséges baktériumokat mossa ki.

11. 9e32886f4a (válaszként erre: 10. - 4545d89949)
2011. jún. 29. 18:39
Ez jelzi azt, hogy közeleg a menzeszed. Normális. Nekem pl gyógyszer előtt már 2 héttel a menzi előtt tehát nagyjából a peteérés időszakában elkedett fájni a mellem a hasam a derekam, sokkal ingerlékenyebb voltam, vagy hisztisebb avagy sokkal bújosabb. De van aki pl ilyenkor zabál, vagy jobban kívánja az édességet mint pl nővérem. :)
2011. jún. 29. 18:35
Ha nem haragszotok, még lenne egy kérdésem... Szóval szintén félidőben, nem minden alkalommal alhasi fájdalmaim vannak, s ezzel a folyás is erősebb. Ez is a peteérésnek tudható be?
9. Fisica (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2011. jún. 29. 18:28
ne irj már hülyeséget, teljesen normális
2011. jún. 29. 18:28

A hüvelyi folyást mindig kóros folyamatnak tekintjük, pedig a hüvely mirigyei, a méhnyak belsejében levő mirigyek folyamatosan termelnek váladékot. Ennek szerepe a hüvely falának nedvesen tartása, a hüvely öntisztulásának biztosítása. Az élettanilag termelődő váladék távozása során keveredik a lelökődött nyálkahártya sejtekkel, baktériumokkal. Általában fehér vagy halványsárga színű szagtalan vagy egyáltalán nem kellemetlen szagú.


Ameddig a folyás mérsékelt, nem viszket, nem hat ingerlően és nem kellemetlen szagú, valószínűleg normális és szükséges is!

Tudni kell, hogy bőségesebb folyás keletkezik magasabb ösztrogénszint (pl. fogamzásgátló-szedés), stressz és nemi izgalom hatására.

7. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - 4545d89949)
2011. jún. 29. 18:27

Nagy valószínűséggel akörül van ovulációd.

Nincs két egyforma nő. Kinél ennyi, kinél annyi folyás tapasztalható.

6. 4545d89949 (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2011. jún. 29. 18:23

Igen, nekem azóta van, menstruációm megjövetelétől. És főleg félidőben szokott a legerősebb lenni.

:) Köszi a választ!

5. 9e32886f4a (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2011. jún. 29. 18:23

:O már miért nem lenne? Meg mi az hogy semmilyen folyás nem normális? Jesszus!

Ha viszked, kellemetlen szúros szagú, túrós állagú, sárga vagy zöld szinű na az nem normális!

Minden peteéréskor megfigyelhető ez a változás a fehér folyásnál.

2011. jún. 29. 18:17

Orvos válaszol:


"Mióta menstruálok, folyással küszködöm. Két menstruáció között "átlátszós-fehér" a váladék, a havibaj elmúlta után pár nappal kezdődik és a következő vérzés előtt pár nappal múlik el. Középidőben általában kicsit erősebb. Ez normális jelenségnek számít? - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.

Kedves Hölgyem!


Teljesen normális a folyamat, semmi oka aggodalomra. A ciklus során a hüvelyváladék jellege, mennyisége, és színe is változik, van, akinél picit több, van, akinél nem is vehető észre.

Amennyiben viszketés, fájdalom, vizelési panaszok, égő, csípő érzés, irritáció jelentkezne a hüvelybemeneten, vagy megváltozna a folyás jellege, úgymint bő, törmelékes fehér, vagy sárgás, esetleg szürkés, vagy zöldes, bűzös lenne, akkor kell fertőzésre gondolni."


Attól, hogy nem élsz nemi életet, peteérésed van. Akkor lesz nyúlós például.

Ettől függetlenül felkereshetsz egy nőgyógyászt. Kenetet vesz és megmondja, hogy mi a helyzet.

2011. jún. 29. 17:55
anno nekem is volt ilyenem még mielőtt mensi megjött,sőt után is,mai napig,én kaptam nődokitol rá gyogyszert.
2011. jún. 29. 17:52
Semmilyen folyás nem egészséges!Irány a nődoki!
2011. jún. 29. 17:50
Vannak időszakok mikor erőteljesebb hüvelyi folyásom van. Kissé fehéres, nyúlós, viszonylag sűrű. S van mikor áttetsző, nem olyan sűrű. Nem viszked. Nem élek nemi életet. Még szűz vagyok. Ez gomba vagy normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook