Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betegekkel szeretnék foglalkozni! fórum

Betegekkel szeretnék foglalkozni! (beszélgetős fórum)

1 2
2009. júl. 24. 10:43

igazábol azt gondoltam, hogy van vmi képzés, tanfolyam vagy ehhez hasonló, nem pedig fősuli!

nem mintha bajom lenne a tanulással, most is egyetemre járok.


tehát ez a konduktor dolog mit takar?mert igazábol ezt hallottam én már innen-onnan, de még részletesebben senkitől sem!

8. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - 7e1eb79e03)
2009. júl. 24. 10:41

Bnőm akar minden áron konduktor lenni,én csak felületesen tudom h mi is tartozik bele:S

inkább kimásoltam neked egy cikket:)

A konduktív nevelés egy speciálisan integrált nevelési rendszer, melynek lényege a tanuláson alapuló sokoldalú személyiségfejlesztés. Ezt a komplex tevékenységet csak segítséggel, a konduktív nevelési programon keresztül tudja megtanulni a sérült. Vagyis a konduktív nevelés nem változtatja meg a fogyatékosságot, hanem a koordinált működést kívánja megtanítani a sérültek számára, hogy alkalmazkodni tudjon környezetéhez. Ez a program a testi, szellemi és szociális szükségletekre építve egységesen irányított tanulásvezérlés. A munka során nagy figyelmet helyezünk a cselekvéshez szükséges indítékra, fontos motiválttá tennünk a gyermeket és felnőttet is a feladat végrehajtásában, hogy törekedjen az önállóság elérésére.


Bnőm pestre akar menni,de tavaly se jött neki össze ujraérettségizett,és ugy tudom h most se sikerült,talán a Pető Intézetbe lehet tanulni..ő minden áron oda akar bejutni.:)

2009. júl. 24. 10:40
és hány éves az a suli?Nehéz bekerülni, magasak az elvárások?
2009. júl. 24. 10:39
igazából mindig is foglalkoztatttak a down-szindrómás gyerekek, ugyanis a nagybátyám is ilyen beteg...közelről ismerem ezt és átis élem minden nap!
5. Molyka (válaszként erre: 4. - 7e1eb79e03)
2009. júl. 24. 10:39

Mozgássérültek. Kb. gyógytornász. Azt is gyp főiskolán tanulhatod, vagy a Petőben, de az is főiskola.

Több az épértelmű mozgássérült, mint az értfogy.

2009. júl. 24. 10:37
talán ez a konduktpr dolog jobban érdekelne..bár örülnék ha elmondanád hogy pontosan mit is takar!!:)
3. Molyka (válaszként erre: 1. - 7e1eb79e03)
2009. júl. 24. 10:34

ELTE- Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskola vagy NYME ATFK- gyógypedagógus szak.

Én ott végeztem, gyp vagyok.

2009. júl. 24. 10:32
konduktor szak?:)
2009. júl. 24. 10:31

Sziasztok!!!


Elég nagy tevem van, amiben szeretnék egy kis segítséget kérni!!

Már egy ideje foglalkoztat a téma, de mostanában egyre inkább igy szeretnék tájékozott lenni!!

Tehát:az érdekelne hol lehet beteg gyerekekkel kapcsolatosan tanulni, mint pl down -szindrómásokkal!

Előre is köszi mindenkinek!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook