Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk könyvekről fórum

Beszélgessünk könyvekről (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
6. hjaniko (válaszként erre: 5. - 27525d0da6)
2008. júl. 19. 20:51

Ó, mennyi jó könyvet soroltál fel!!!

Bevallom, én régebben olvastam őket. A Munkácsy életéről szóló Aranyecsetet és A nap szerelmesét többször is, legelőször gimnazista koromban. A Ditte, az ember lánya is régi kedvencem - nem tudom, ma is annyira tetszene-e még, mint egykor...emlékszem, Dittére, a kislányra, akivel csodák történtek - majd a cselédlányra, aki teherbe esett a gazdájától - az anyára, aki a gyerekeiért élt;kb. ennyi maradt meg bennem a könyvről. A diadalív árnyékában, a háborús szerelmi történet is nagyon tetszett. Az Üvöltő szelek igazi romantikus regény, misztikummal, néhol szinte horrorisztikus elemekkel átszőve.Egy családi átok törik meg a regény végén két fiatal tiszta szerelmével.

Most Vámos Miklóstól fejeztem be a New York-Budapest metrót. Nagyon kedvelem őt! Szabó Magda mellett ő a kedvenc íróm. A regényben egy magyar író bőrébe bújik, Gyula Martonéba, aki szerencsét próbál Amerikában. "Dzsúla" nagyon emlékeztet az íróra magára. Mindent megtesz, hogy karriert csináljon odakinn, s közben különböző figurákkal találkozik. Számára belőlük "áll össze" Amerika. Ajánlom a könyvet mindenkinek élvezetes, fanyar humora miatt.

2008. máj. 15. 08:44

Jaj de jó,hogy valaki válaszolt végre! Engem érdekelnek az Egyipotomos témák,zsidók,életmód stb...

A szórakoztató regényekkel most ismerkedek! Most végeztem Sophie Kinsella: Egy boltkóros naplójával! Nagyon jó volt!

De rengeteg szépirodalmi könyv vár elolvasásra:

Dallos Sándor: A nap szerelmes, Aranyecset (Munkácsy élete és munkássága)


Emily Bronte: Üvöltő szelek

Erich M. Remarque: A Diadalív árnyékában

Nexő: Ditte, az ember lánya

John Steinbeck: Édentől keletre



De még rengeteget felírtam magamnak! Gondolom te ezeket már mind olvastad!

2008. máj. 10. 12:51
Én is nagyon szeretek olvasni, nagyon szeretem a szépirodalmat...akkor a különbőző dokumentum könyveket mostanság II-dik világháborűról és hát sok téma van még ami érdekel, és olvastam nagyon régen a Jéghegyek népét, nagyon jó könyvek, elég sok részből állt,de érdemes elolvasni azt is...
2008. ápr. 28. 08:30

Elkezdtem olvasni Agatha Christietől a Halál a Níluson című könyvet! Nagyon tetszik!


Írjatok!

2008. ápr. 24. 11:22

Most végeztem két nagyon jó könyvvel:


Jane Austen: Büszkeség és balítélet.

Nem is tudom ez a klasszikus hogyan maradhatott ki eddig. Nagyon tetszett a történet, a leírások, az írónő humora. Egyszóval szuper könyv volt.


Imogen Edwards Jones: Hotel Babylon

Ez egy luxusszálló életét mutatja be. Dokumentumregény,amit az író egy Anonymus nevű emberrel írt,aki londoni luxushotelekben dolgozott.

2008. ápr. 24. 10:55
Ezt a topikot azért nyitottam,hogy arról beszélgessünk, kit mit szokott olvasni. Ne csak azt írjátok le,hogy épp milyen könyvet olvastok,hanem meséljétek el, mi volt ami tetszett,és melyek a fekete listás könyvek! Teljesen mindegy,hogy ponyva, romantikus,történelmi, regény vagy szépirodalom, jöjjön mindenki, aki szereti a könyveket és imád olvasni!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook