Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk könyvekről fórum

Beszélgessünk könyvekről (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. aug. 9. 18:47

Sziasztok! Kérlek Benneteket, ha valakinek beugrana, hogy mi az a könyv, amiből az alábbiak rémlenek nagyon haloványan, az tudassa velem!

Valami tó közeli házban sok éve családi dráma történt, valaki lelőtte a lány apját, s a lány ekkor megvakult. Onnantól kezdve nem lép ki a házból, az anyjával él, aki eljár dolgozni. Évek múlva hazajön szabadságra a szomszéd házban lakó fiú, aki a tragédia idején még kisfiú volt, de emlkészik, hogy valami dráma történt. Kezdi látogatni a lányt és nagy nehezen ráveszi, hogy járjon ki a kertbe, később lemennek együtt a tóhoz és a lány úszni is bemerészkedik. Persze szerelem szövődik köztük, miközben az anya előtt titkolni kell, hogy lány már nem csak a házban él. Talán valami csavar is lesz a végén, hogy tul. képpen ki is sütötte el azt a fegyvert és miért.

Előre is köszönöm, ha valaki olvasta, netán így felrémlik neki és tudja is, hogy kí írta, mi a címe.

95. Anka71 (válaszként erre: 94. - 27b2ca2380)
2010. aug. 2. 11:40

Nem is azért írtam ám, csak tényleg azt hittem, többen olvasták már:))

Szóval, egész jó. Én még nem olvastam tőle a Vulévu-t sem, mindössze régi nők lapjás cikkelet olvastam Vass Virágtól, de ez a Franciadrazsé tényleg tetszik:)

94. 27b2ca2380 (válaszként erre: 92. - Anka71)
2010. aug. 2. 10:54
Nem olvastam, ezért nem tudok véleményt alkotni. Bocsi...
93. Anka71 (válaszként erre: 92. - Anka71)
2010. aug. 2. 10:40

Na mindegy, tegnap elkezdtem, a felénél járok, és nagyon tetszik.

Ezt tök jól megbeszéltem magammal:)

92. Anka71
2010. aug. 1. 17:09

Sziasztok!

Vass Virág: Franciadrazsé c. könyvét olvasta valaki? Hogy tetszett?

2010. aug. 1. 10:22
Én könyvesboltban dolgozom, nálunk is sokan keresik Meyer könyveit a felnőtt,nemzetközi irodalomból, magyar irodalomnál Márai Sándor, Wass Albert és Hamvas Béla az örök slágerek, mostanában kezdték el jobban keresni Tormay Cécile műveit. Gyermekirodalomban leginkább a rajzfilmek könyvben kiadott formáit keresik, illetve a Boribon, a Bogyó és Babóca valamint az Anna, Peti és Gergő sorozatok a leginkább keresettek, de ezek aranyos könyvek/könyvsorozatok tényleg. Nálunk ezek az arányok legalábbis. Illetve ilyenkor nyáron a kötelező olvasmányok-hozzájuk való olvasmánynaplók amiket jobban keresnek még.
2009. dec. 28. 21:38

most olvasom:

Arthur Golden: Egy gésa emlékiratai

előtte Stephenie Meyertől olvastam a tetralógia első 3 részét:

Alkonyat

Újhold

Napfogyatkozás

89. Lady Blakeney (válaszként erre: 87. - 5e76004fb5)
2009. szept. 23. 09:29

Szia!

Hát a Joshi Barat nem az én műsorom. Sőt, nagyon keveset nézem a tévét. Más sem megy, mint politika, erőszak, meg a celebműsorok. Az én nagy kedvencem az olvasás. Minden korban megvolt egy bizonyos témám, hogy mit olvasok. Volt szerelmes regény korszakom, sci-fi korszakom, krimi korszakom stb. Most már jó néhány éve 3 fő téma köt le:

1: Erzsébet királynéval kapcsolatos bármilyen könyv

2: Barbara Wood könyvei minden mennyiségben

3: A magyar történelem a kezdetektől 1914-ig


Most éppen Josef von Ferenczy: Perbeszédtől a párbeszédig című könyvét olvasom. Ez úgy kapcsolódik Sisihez, hogy a könyv írója rokona Ferenczy Idának, Erzsébet királyné felolvasónőjének, és a könyvben egy egész fejezetet szentel nekik. Egy antikváriumos ajánlotta, mert különben sose találtam volna rá.

2009. szept. 22. 16:11
Mit olvastál legutóbb????
2009. szept. 22. 16:11

Engem érdekel!!!:)

Konkrétan kerestem rá, mert érdekelt, hogy van e ideje az embereknek olvasni, vagy a Joshi Barat-ot nézik inkább?

2009. szept. 16. 13:24
Senkit nem érdekel ez a téma?
2009. szept. 14. 08:58

Sziasztok!


Én csak ma találtam rá erre a Fórumra. Sajnos amint látom hónapok óta nem született hozzászólás. Kár érte. Hátha most sikerülne újraindítani. Én is nagyon szeretem a könyveket, imádok olvasni. Ez az egyik kedvenc elfoglaltságom szabadidőmben.


Az én életemben úgy alakult, hogy mindig egy bizonyos témájú könyveket olvastam csak. Volt romantikus korszakom, mikor meguntam akkor jöttek a sci-fi könyvek, aztán krimikorszak. Mostanság 3 fő téma érdekel:

1: Erzsébet királyné

2: Barbara Wood könyvei minden mennyiségben

3: A magyar történelem a kezdetektől 1914-ig


Első nekifutásra talán ennyit magamról.

Remélem mások is idetalálnak, és újra elindul a beszélgetés.

84. Myrad
2009. márc. 2. 06:25

Sziasztok!


Na megtudtam:


Stewart/Weisman/Brigg - Cathy könyve


Bár nem vettük meg, mert nagyon ütött kopott volt =( de így talán egyszerűbb lesz megtalálni is... =)

83. Myrad
2009. febr. 16. 07:52

Sziasztok!


Én most akarom majd megvenni az Alkonyatot, remélem sikerül, utána meg az Interjú a vámpírral-t. De hogy olvasni mikor lesz időm, az már más kérdés... elméletileg a nyáron...

2009. febr. 13. 13:56
Nem soká bele kezdek a CSI-Miami helyszínelők: Floriadai ámokfutás-ba
2009. febr. 13. 12:59
Én most Wass Albertet olvasok, de szeretnék majd utána egy Stephen Kinget, ha el tudom csípni
80. Myrad (válaszként erre: 79. - 27525d0da6)
2008. nov. 17. 11:40
Én is =))) de köszönöm =)
2008. nov. 17. 11:40
Remélem rátalálsz!
78. Myrad (válaszként erre: 77. - 27525d0da6)
2008. nov. 17. 11:26
Nagyon aranyos vagy, de egyik sem... majd meg kell nézni, hátha van még =) majd akkor leírom a címét =)
77. 27525d0da6 (válaszként erre: 74. - Myrad)
2008. nov. 17. 11:23

Na,ezt találtam ami fekete borítójú és hasonló címe van:


Urs Widmer: Apám könyve (ahogyan a fiú látja apja csodálatos életét)


Esterházy Péter: Hrabal könyve


Tabitha King: Reuben könyve

Dragomán György: A pusztítás könyve

Paul Auster: Az illúziók könyve

Viktor Pelevin: A metamor szent könyve

Milan Kundera: A nevetés és felejtés könyve

Géczi János: Tiltott ábrázolások könyve


Ennyit találtam,ami nagyjából megfelel az általad leírtaknak. A www.alexandra.hu oldalon. Sok ezek közül már nem rendelhető.

76. Myrad (válaszként erre: 75. - 27525d0da6)
2008. nov. 17. 11:21

Az, vagyis annak tűnt, csak belelapoztam, beleolvastam, de nagyon szimpatikus =)


Köszönöm szépen előre is =)

2008. nov. 17. 11:13
Fogalmam sincs.De megpróbálok utánanézni. Regény? Vagy milyen típusú könyv?
74. Myrad
2008. nov. 17. 07:36

Szia!


Egy kérdés: még mindig nem tudja senki, mi annak a könyvnek a címe? Auchanban láttam, .... könyve (nem tudom kié, de ez a címe) és állítólag egy megtörtént esetet dolgoz fel... Fekete a borítója és mindenféle papíroki vannak a belső borítóba csomagolva...


Aki tudja, írja meg... lécciléccilécci...

2008. nov. 17. 07:27

Mióta nem írtam,elolvastam néhány könyvet:

Nora Roberts: Bűbájosok

Nem annyira tetszett,tele volt szexjelenetekkel és boszorkányokkal.


Norbi: Az utolsó titok (nagyon érdekes,jó)


Greta May: Bűnre nevelve

Ez a Hiéna című könyvének a folytatása. Nagyon lebilincselő könyv!


Most pedig Debbie Macomber Cédrusliget sorozatának az 5. részét olvasom: Kikötősor 50.

72. Myrad (válaszként erre: 71. - Sziszikeccs)
2008. nov. 3. 06:52

Én csak elkezdtem, nem az én könyvem =( nekem is tetszett, de valamiért nem tudtam befejezni...


Viszont maga volt a halál a hétvégém, vidéken voltunk, és nem csináltam semmi nagyon, nem igazán állt velem szóba ugyancsak senki, de nem ülhettem be a szobába olvasni, mert az illetlenség... meg akartam marni magam... olyan érzés volt, mint amikor nagyon szomjas vagy, és előtted van a pohár víz, de nem tudsz érte nyúlni, mert meg van kötve a kezed...

71. sziszikeccs (válaszként erre: 69. - Myrad)
2008. nov. 2. 12:40
Én már olvastam ezt a könyvet és tényleg nagyon jó!!!!
2008. nov. 2. 12:08

Stephen King: Végítélet

Nekem nagyon tetszett!

69. Myrad (válaszként erre: 68. - 27525d0da6)
2008. okt. 28. 06:41

Én megtaláltam a filmet páromnál, de nem néztük meg...


Viszont ami állítólag nagyon jó könyv, sajnos nem volt lehetőségem végig olvasni, az a tízezer könnycsepp... igaz, az egy vietnámi árva kislányról szól, akinek a szeme láttára ölték meg az anyját, de nagyon jó, szívszorító történet...

2008. okt. 27. 08:16

Kiolvastam Cecelia Aherntől az U.I. Szeretlek-et. Nagyon jó volt! Ha tehetitek olvassátok el!

Írtam is beszámolót a blogba:

www.ritaolvas.blogspot.com


Most olvasom Mineko Iwasakitól a Gésák gésáját,nagyon érdekes könyv. A saját életéről szól,hogyan lett gésa. Sok újdonságot megtudhatunk Japánról és a geikók meg maikók életéről.


Továbbá már a felén is túljutottam Sandra Brown:Üdvözlégy,sötétség című könyvének. Nagyon-nagyon tetszik! Krimi jellegű icipici romantikával megspékelve.

67. Myrad
2008. okt. 21. 15:00

Suttogó árnyak öble, Ahol a Paypay jár, A gyűlölet fája, A gonosz és a Fekete Hercegnő, a Tulpa


Nekem ezek voltak a legnagyobb kedvencek... már ami nekem is eszembe jutott, és lent nem volt felsorolva =)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook