Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Beszélgessünk a szavazások témáiról fórum

Beszélgessünk a szavazások témáiról (beszélgetős fórum)


113. 4726e582cf (válaszként erre: 112. - Bandeeta)
2006. máj. 16. 16:23
Nekem sajna nincs időm mást csinálni. Most is itt punnyadok a gép előtt, halom melóval :-(. Nekem a fecsegés a felüdülés itt. Aztán majd leviszem a kutyát az bő 3/4 óra, az a mozgás... erre fussa :).
2006. máj. 16. 14:18
Sajna én is egész nap számítógép előtt ülök, épp ezért felszabadulás, ha végre mozoghatok és levezethetem a feszültséget, stresszt. Persze ezer más dolgom is van, de mindenhez több kedvem lesz sport után, mert ugye felszabadítja az endorfint.... És sokkal sikeresebbek lennének a diéták is (na és pesze a súlyprobléma), ha az emberek szeretnének sportolni. Bár egy dologgal vigyázni kell: sportolás után farkasétvágya lehet az embernek....
111. 4726e582cf (válaszként erre: 109. - Bandeeta)
2006. máj. 16. 13:42

Nahát kérem, én pontosan azért nem azt jelöltem meg, mert nekem a munkám a hobbim nagyrészt. Tehát gép előtt egész nap, persze a pénz is motivál, meg grafikus (és fotós) lévén ugye mi mással dolgozhatnék / szórakozhatnék, mint a számítógép.

Sport... jaj, ahogy marad időm, de kutya, macska, munka, háztartás mellett nem igen tehetem azt, amit szeretnék, nomeg aztán a párommal szeretném, aki meg most nincs mellettem. Szóval kedvenc sport kilőve! :(.

De ha azt veszem a kuty-séta is sport, legalább napi 1 óra séta :-)))


De amúgy a számítógépezés az ami minden nap ott van és közel és csinálom.


Különben értem én a bajt, hogy fogyi oldalon nem sportolnak az emberek.

Lehet sportolnak, de kényszerből, tehát máris nem kellemes időtöltés... ugye.

2006. máj. 16. 13:06
Szerintem ez azért van, mert a szórakozásról az embernek nem a sport jut eszébe. A szabadidőről igen, ráadásul itt a kedvenc szórakozást kellene megadni, de szerintem tök kevés a választék, bár ott van a valami más, de szvsz így pont a lényeg marad ki.
2006. máj. 16. 12:57
Szomorú, hogy itt mindenki fogyni akar, és épp a sportot nem jelölik meg az emberek kedvenc elfoglaltságnak...... hm, elgondolkodtató!
108. zazuka (válaszként erre: 107. - Remedi)
2006. máj. 15. 11:35

Hát ez az, sajna pont tegnap kellett rájönnünk, hogy ha megvettük a házat még egy festésre se nagyon fog telni, hát még egy kádcserére, burkolatcserére.

De nagyon elkanyarodtunk a témától, levonva a következtetést a szavazásokból, örülök, hogy a higiénia felé hajlik a többség.

107. remedi (válaszként erre: 105. - Zazuka)
2006. máj. 15. 11:30

Zazuka, hidd el, az sem mindig jó.

Filléres, gagyi alapanyagokból, tesséklássék módon megcsinálnak néha konyhát, fürdőszobát az eladás előtt, de nem jársz vele jobban. Az árat sokkal többel emelik, mint amennyibe került. Ráadásul általában ronda is. Jó az neked?

Inkább vedd meg lepusztultan és csináld meg olyanra, ami neked tetszik.

106. 4726e582cf (válaszként erre: 104. - Zse pi)
2006. máj. 12. 17:20
Bármelyik párt is került volna hatalomra mind emelte volna... szóval ez sem párt függő.
105. zazuka
2006. máj. 12. 17:18

Pont benne járunk most a háznézősdiben, és tökre ki vagyok akadva, hogy milyen házakat árulnak horror összegért.

Engem nem érdekelne, hogy milyen a padló, vagy milyenek a falak, de hogy a WC és fürdőszoba, vagy konyha úgy néz ki, hogy hányni nem lenne benne kedvem, nemhogy enni, tisztálkodni!

Meg is beszéltük a drágámmal, hogy ha valaki el akar adni egy házat, lakást, akkor ugyan szánjon rá egy bizonyos összeget, hogy a fürdit, WC-t, esetleg konyhát rendbe tegye - nem kéne hónapokat, éveket várni az eladással, azonnal túl tudna adni rajta.

Na, ezt azért írtam, mert van olyan szavazás, hogy melyik helyiséggel kezdenéd a felújítást, és bizony a nagy részünk a fürdi-WC-re nyomott.

104. zse pi (válaszként erre: 99. - 4726e582cf)
2006. máj. 11. 18:16
meg benzináremelés, meg élelmiszeráremelés, meg gázáremelés... :-O
103. df30cb1959 (válaszként erre: 102. - 63efff35c3)
2006. máj. 11. 17:06
Oké
102. 63efff35c3 (válaszként erre: 93. - Df30cb1959)
2006. máj. 11. 13:25

Pandika! Nem bántani akartalak, de a szavazásoknál a válaszoknak nem szabadna fednie egymást. Vagy kiírod, hogy igen/nem, vagy pedig részletesen, hogy "igen, rendszeresen", "igen, néha". De így valahogy fura.

Csak ennyit akartam.

101. zoja (válaszként erre: 85. - Jay)
2006. máj. 11. 01:28
A közértbe mennyit adsz mert friss a kenyér?A vendérlátónak az a profilja,csinálja jól.A tulaj meg a haszonkulcsból fizesse ki tisztességesen a dolgozóit és ne a borravalóra kejen várni a felszolgálónak.A patikus a butikos, közértes,autósboltos,pék stb is az árrésböl fizeti a dolgozóit.
100. 7e433abb8e (válaszként erre: 99. - 4726e582cf)
2006. máj. 10. 15:25

:)))

LOL

99. 4726e582cf (válaszként erre: 95. - 7e433abb8e)
2006. máj. 10. 15:25
Váltás nem, alakítás lesz...
98. 7e433abb8e (válaszként erre: 97. - Jay)
2006. máj. 10. 15:11
:))
97. Jay (válaszként erre: 94. - 4726e582cf)
2006. máj. 10. 15:10

Nekem annyi kedvezményem van (tandíj, biztosítás), hogy semmi adó nem marad, még ugyse hogy nem minimálon vagyok. :)))

De legalább visszajön egy kis lovetta.

96. 7e433abb8e (válaszként erre: 93. - Df30cb1959)
2006. máj. 10. 15:08

Pandika nyugi, senkinek sincs gondja...csak valaki máshogyan értelmezi a kérdést...ahogyan te feltetted, esetleg másra gondol.

Ez itt a nyilvános vitafórum, itt öljétek egymást! :))

2006. máj. 10. 15:07

Volt már kormányváltás? :)

Vagy alakítás? :))

2006. máj. 10. 14:35

Kinek adod az adód 1%-át? - szavazásról


Az a legnagyobb baj, hogy akit minimálbérre jelent be a munkáltatója, hiába rendelkezik az adójának az 1%-áról, mivel nem adózik az a jövedelem. :(.

Azok tudnak rendelkezni, akik magasabb bejelentett fizetést kapnak, mint a minimálbér.


Sajnos ez így van :((((. Szívesen adnám, ha lenne, de mivel nincs, így nem is tudom adni sem :(.

93. df30cb1959 (válaszként erre: 92. - 63efff35c3)
2006. máj. 10. 13:02
Ha valakine nem tetszik a kérdés amit felraktam akkor nekem irja meg a gondját,baját.köszi
2006. máj. 10. 11:48

Szedtél már vagy szedsz fogyókúrás tablettákat, "csodaszereket" szavazás:


Szerintetek logikusak a válaszok? Valahogy nem áll össze egésszé.

2006. ápr. 25. 13:38

Most mondjátok meg nekem, miért van az, hogy bizonyos szolgáltatóknál szinte kötelező (legalábbis elvárják) borravalót adni, másoknál meg eszébe sem jut az embernek. Tegyétek a szivetekre a kezeteket. És gondoljátok végig:

-hányszor vissza sem kapod a benzinkútnál az aprót? Nem ott hagyod eleve vissza sem adják.

-hányszor hagysz a fodrásznál, a kozmetikusnál az étteremben, a sörözőben, pizzázóban bármilyen kajáldában vagy "iszoldában" borravalót?

ÉS hányszor adsz:

-a gyógyszertárban?

-a postán?

-a közértben (sima vásárlásnál)?

Ez utóbbiaknak miért nem adunk?

Sokszor azt mondjuk ez a munkájuk, de a pincérnek nem ez a munkája? A fodrásznak a kozmetikusnak nem ez a munkája?

Dolgoztam mindkét oldalon, tudom, hogy mit beszélek. Az egyik oldalon napi 1000 ft volt átlagban a borravalóm átlagosnak mondható fizetés mellett. A másik oldalon kb 10 forint a borravalóm naponta, szintén átlagos fizetés mellett.

De miért van ez így? Én nem azt mondom, hogymindenkinél hagyok, de ha valaki kedves, és segít hagyok neki akkor is ha éppen a gyógyszertárban teszi ezt vagy a postán, nem csak akkor, ha kiszolgál, vagy megszépít.

90. 4726e582cf (válaszként erre: 86. - Emagdi)
2006. ápr. 25. 13:17

Valahogy így!


De utálom, ha eleve feltűntetik a számlán, hogy "szervírozási díj". Múltkor belekötöttem, hogy miért kézzel van odírva. Addig pampogtam, hogy rátették a számlára, bár már nem emlékszem, hogy milyen címen.


Igen csak akkor adok, ha úgy látom jónak.


De volt ugyanezen a helyen az is, hogy nem hagytunk ott borravalót, hiába írták rá a szervírozási díjjat, mikor jött a pincér, közölte velem (a még hepciásabb barátnőm), hogy szerintünk nem érdemlik meg, így nem adjuk.

89. Gigi...26 (válaszként erre: 88. - Emagdi)
2006. ápr. 25. 11:29

tartsák meg eme jó szokásukat:)))

Csak bízzák ránk a dolgot:)

88. emagdi (válaszként erre: 87. - Gigi...26)
2006. ápr. 25. 09:36
hát itt is volt ilyen próbálkozás, de ugye adózni nem akarnak utána, ezért aztán nincs is rajta a számlán, csak nagyon kevés helyen:))
87. Gigi...26 (válaszként erre: 86. - Emagdi)
2006. ápr. 25. 09:23

Én is így gondolom teljes mértékben!

De ebből is bejön majd a külföldi példa, ahol már bele is van építve a borravaló a számládba..:(

86. emagdi (válaszként erre: 85. - Jay)
2006. ápr. 25. 09:10

ezzel szóról szóra egyetértek!!!

szerintem felháborító, hogy a legtöbb helyen automatikusan elvárják a borravalót, ott is ahol le se sz*r a pincér, hogy mit akarsz, órákat kell várni a kajára míg kihozzák, stb....


ahol tényleg jó a kiszolgálás, ott szívesen adok, de ne legyen már automatikus!!!

85. Jay
2006. ápr. 25. 08:23
Borravaló téma. Akkor adok, ha úgy gondolom, hogy megérdemlik, ha jó volt a kiszolgálás, jó volt a kaja, nem volt koszos a pohár, stb. Egy jó étterem érje el hogy én adni akarjak. Volt már olyan hely ahol forintra kiszámoltuk, és közöltük, hogy ilyen szar helyen még nem ettünk. Felálltunk eljöttünk. A borravalót szerintem ki kell érdemelni, nem lehet alapkövetelmény.
84. 4726e582cf (válaszként erre: 83. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 10. 23:06
Valahogy így :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook