Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beoltatod magad koronavírus ellen? fórum

Beoltatod magad koronavírus ellen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
9763. 55Judit (válaszként erre: 9761. - Margarita Citokina)
2021. dec. 16. 13:07
Nagyon rafkós vagy! Életrevaló! 😀
9762. plavalaguna (válaszként erre: 9758. - Margarita Citokina)
2021. dec. 16. 13:00

beadathatsz most is sgyakorlatilag mindent is fizetősen, de az árban már benne van a beadás.


a legdrágább az egyik HPV vakcina, az 3 adagos, és 50/adag... de beadással együtt


a többi sokkal sokkal olcsóbb


nem hiszem hogy egy évente ismétlendőt ilyen sokért adnénak.


a flut most néztem, simán 2500 árt beadják fizetős helyen. azon agyalunk egyszerűbb igy a családdal mint 3 féle dokihoz menni, mert elautózzuk az időnk meg a pénzünnk akkor. ennyi erővel egyszerűbb egy helyen, egy 10 es a caládnak és kész

9761. Margarita Citokina (válaszként erre: 9760. - 55Judit)
2021. dec. 16. 12:46

Á, "kintről" hozott fecskendőt nem fogadnék el, higiénés okokból:)

Amúgy még működik a fantáziám, mert jobbannjárnék, ha külön számolnám fel a fecskendőt, külön a tűt, némi költséget a tamponokért, és egy új tételt is találtam: tárolási és kezelési költség hozzájárulás. Ebben benne lenne a vakcina hűtési költsége, és a munka ára, hogy az adagot fel kell szívni a fiolából. Még nem tudom mennyi legyen, de gondolkodom rajta😁

9760. 55Judit (válaszként erre: 9758. - Margarita Citokina)
2021. dec. 16. 12:28
Nagyon gáz lenne ha a világban mindenhol ingyenes lenne továbbra is az oltás, csak nálunk lenne fizetős. Az szintén gáz lenne ha egyedül nálunk nem lehetne hozzáférhető olyan vakcina, ami külföldön készül. Másrészt ha fizetős lenne nem tudnám belőni az árakat, lehet hogy te jól saccolsz. Mondjuk ha te lennél az a jól élő vállalkozó vihetnék esetleg magammal fecskendőt? Mert gyógyszertárban 20-asat 70 ft-ért lehet kapni. az 5ml-es se lehet sokkal drágább. Mit szólsz?😀
9759. ,zumba (válaszként erre: 9758. - Margarita Citokina)
2021. dec. 16. 11:08
Ha ki tudja majd fizetni.
9758. Margarita Citokina (válaszként erre: 9756. - Vidéki3)
2021. dec. 16. 11:03

Az a vízióm, de ne vedd komolyan, mert az agyam is már leépülő korban van, hogy pár év múlva, mikor már napi életünk része lesz a vírus, a jó oltásokat is kereskedelmi forgalomba hozzák. Na most nálunk, nézegetve a jelenlegi pcr tesztek árát, és a magánklinikák árlistáit, úgy képzelem, lesz fizetősen elérhető Pfizer és Moderna is. Mondjuk vhogy így:

2 adag oltás 60000 (lehet hogy szerényen áraztam)

oltás beadása helyének fertőtlenítése 1500 (ez a kis fújás lesz a vállra) /oltás

fecskendő ára 2000 /oltás

oltás beadásának ára 5000 / per oltás


Én így csinálnám, ha jól akarnék élni😺 És elérhető lenne a komoly betegek számára is a vakcina. Tessék.

9757. vidéki3 (válaszként erre: 9750. - MTami01)
2021. dec. 16. 08:22

Nem oltás ellen kampányolt. Elsősorban engedélyezés módját kifogásolta.

Tavasszal már milliós tételben volt nyugati vakcina, de sok idős/krónikus csak április/májusban kaphatta. Fiatal krónikus meg augusztusban.

9756. vidéki3 (válaszként erre: 9753. - Margarita Citokina)
2021. dec. 16. 07:46

Van statisztika, nem is egy. Igaz nem országosan összesítve. Erre ugyan többször elhangzott ígéret, de...

Mi lesz azokkal, akik csak bizonyos vakcinát kaphatna eü. állapotuk alapján?

9755. Hattori (válaszként erre: 9743. - Margarita Citokina)
2021. dec. 16. 00:16
Nekik mindig lesz munkájuk.
9754. Margarita Citokina (válaszként erre: 9749. - MTami01)
2021. dec. 15. 22:37
A Szputnyikról valóban mondogatják, hogy tényleg nem rossz, nem is rá gondoltam. Az is tény, hogy ha választanom kellene a Janssen meg a kínai között, akkor az utóbbit választanám. ( De ha annyira hatásos a kínai, akkor miért küldött a körzeti orvos, hogy mihelyt lehet,gyorsan adassam be a Pfizert?) Én már csak egy elégedetlen, zsémbes öregasszony maradok, sőt ahogy öregszem, ez egyre fokozódik.
9753. Margarita Citokina (válaszként erre: 9749. - MTami01)
2021. dec. 15. 22:26

Valamelyik okosabb ember mondta, hogy nem épp a legjobbak, de elmegy.

Ha láthatnánk hiteles statisztikát az oltottak jelenlegi státuszáról, akkor jobban meg lehetne győzni az embereket, hogy hatékony-e vagy sem.

Ebből a típusból veszettség ellen négyet, ötöt, hatot is benyomnak, sőt pár hete írta valaki hogy 6+2-t kapott, vadmacska marás miatt. Tudom, más kórokozó, más betegség, és itt nagyon biztosra kell menni.

9752. eandi78 (válaszként erre: 9748. - Plavalaguna)
2021. dec. 15. 22:22

Suliban kb. semmi értelme a maszknak :( Ettől még örülök, hogy bevezették. Egyébként:

- gyerekek jó részének orra kilátszik vagy szimplán olyan nagy a maszk, hogy az én fejem is odafér.

- tízórai szünetben leveszik (meg néha “elfelejtik” felvenni), a szellőztetés ellenére elegendő mennyiség kerül a levegőbe, és a teremben esznek, ahova be kell menni órát tartani.

- simán beletüsszentenek…

- pakolják mindenhova, ebédlőasztalra is…

- használt maszkot kölcsönadják egymásnak.

- tanárok órán ffp2-ben, szünetben bemegy a tanáriba, leveszi. Tünetmentes tanár nem lehet, hogy csak a gyerektől félnek?

Csak szerencsén múlik, hogy eddig nem jelent meg, vagy mindenki védett még a tavaszi tarolás miatt. Rajtam egész nap ffp2, 5 napból 1 olyan amikor muszáj ott ennem, akkor udvaron kajálok, csak ott veszem le maszkot. Nehéz és ez sem 100%. Kötelező buszos múzeumlátogatáson ffp3 volt. Boltba csak sima orvosit használok, vannak tanítványok, szeptember óta maszkban jöhetnek.

9751. Margarita Citokina (válaszként erre: 9746. - Plavalaguna)
2021. dec. 15. 22:18
Szívesen építenék is, ha férjhez tudtam volna menni a Nemzet Lőrincéhez, mert akkor lenne annyi konyhapénzem, hogy simán összedobnék egy vakcinagyárat valamelyik stadion mellé😁 dehát megelőztek, mert nem akármilyen sármos pasiról van itt szó...nem holmi Anthony Hopkins vagy Roger Moore (olyan 50-es életkorban is akár) vagy... Mintha a kínaiak is dolgozgatnának mrns vakcinán, ilyesmit is olvastam. Mindegy, amit kapunk, azt kapunk jó lesz az.
9750. MTami01 (válaszként erre: 9748. - Plavalaguna)
2021. dec. 15. 21:20

Ebben mondjuk sajnos van valami igazad. Mondjuk a boltokban azért a látogatók 99% hordja a maszkot, mégpedig szabályosan. A szabadtéri tömegközlekedési megállókban nagyjából 45-55% hordja, míg a zárt terű várótermekben azért 70-75% körül mozog. Ráadásul az utóbbi helyeken elég sűrűn megjelenik a biztonsági szolgálat, ill. rendvédelmi szerv képviselője.


Itt is lehetett volna sikeresebb az oltási kampány, hogyha az un. ellenzék nem kampányolt volna az év elején az oltások és a szigorítások ellen, miközben egyfelől tombolt a járvány, másfelől pedig tudható volt, hogy a január-június időszakban az EU-ból viszonylag kevesebb oltóanyag fog érkezni. Azért is tudtuk nálunk kinyújtani a negyedik hullám berobbanását, mert azért a keleti vakcinákat is sokan felvették akkor, amikor még szó sem volt arról, hogy esetleg egyes szakmákban kötelezővé tennék vagy felhatalmazzák a munkáltatók a kötelező oltásfelvételre.

9749. MTami01 (válaszként erre: 9743. - Margarita Citokina)
2021. dec. 15. 21:12

Kedves Margarita! Te nagyon nagy tévedésben vagy. Sem a Szputnyik, sem pedig a Sinopharm nem tartozik a legócskábbak közé.


Te szerinted az USA és Németország bármikor kiadná akár a Comirnaty, akár a Moderna, akár a Johnson&Johnson (Janssen) forgalmazási engedélyét hazánknak? Szerintem sajnos erre nemleges a válasz, még úgyis, hogy a Comirnaty (és állítólag részben a Moderna) oltóanyagának feltalálásában egy magyar is ott volt.

9748. plavalaguna (válaszként erre: 9747. - Plavalaguna)
2021. dec. 15. 20:53

elnézést, nagyon este van, de még dolgozom, elütöttem, javítva:


szerintem nem hordják ott se a maszkot, ahol kötelezővé van téve. Lányomék sulijában elvileg kötelező, de az oltástagadók gyerekei nem hordják, fenyegetik a tanárokat stb. Tökmindegy ki mit mond.



Teljesen mindegy ki dönt róla, ez már elveszett.


Eleve látjuk, hogy sehol európában nem működik rendesen a kötelező maszkhordás. Még ahol jobban figyelnek se. Ahol sikerült jól átoltani az embereket, ott lett vmi eredmény.

9747. plavalaguna (válaszként erre: 9742. - MTami01)
2021. dec. 15. 20:50

szerintem nem hoordják ott se a maszkot, ahol kötelezővé van téve. Kányomék sulijában elvileg kötelező, de az oltástagadók gerreki nem hordják, fenyegetik a tanárokat stb. tökmindegy ki mit mond.


teljesen mindegy ki dönt róla, ez már elveszett

9746. plavalaguna (válaszként erre: 9743. - Margarita Citokina)
2021. dec. 15. 20:49

azért nem egészen, a fehérjealapú, az modern vakcina.


MRNS-t az senki se gyárt, csak a moderna és a pfizer, saját plusz gyárakat építettek, és egyenlőre ülnek a technológián. Építhetsz nekik gyárat, ha gyártani akarod.


Ln azért nem tartom rossz ötletnek a vakcinagyárat. Az nem csak a covidhoz kell.

9745. Channa* (válaszként erre: 9739. - Hattori)
2021. dec. 15. 20:32

Hahaha.

Amikor hosszú ideig voltam munkanélküli azt mondta egy önkormányzatos, hogy az a baj velem, hogy én nem is akarok dolgozni, mert ha akarnék, akkor találnék munkát. Hozzátartozik, hogy ez a pénzügyi válság idején volt, azaz bankba nem vettek fel, mert leépítések voltak, máshová meg azért, mert mit akar itt egy bankos?


Mondtam neki, hogy ha ennyire okos, akkor mondja meg, hogy az ő önkormányzata miért nem vett fel, holott mindenem meg van ahhoz, hogy végezzek olyan munkát?

Illetve azt is mondja el nekem, hogy mi a jó abban nekem, hogy direkt nem dolgozok 300 ezer nettóért, hanem inkább várom az államtól a 40 ezret vagy mennyi volt akkor?


Na, lényegtelen is, nem ez a téma, csak érdekes dolgok ezek...

9744. ,zumba (válaszként erre: 9743. - Margarita Citokina)
2021. dec. 15. 20:32
Sőt még tapsolunk is ezen hírnek, hogy lesz saját.
9743. Margarita Citokina (válaszként erre: 9739. - Hattori)
2021. dec. 15. 20:18

Nem úgy, mint a hanyatló nyugaton.

Munkaalapról beszél, mind, amelyik egy napot nem dolgozott életében. Amelyiknek a munkavállalókat kéne támogatni, rúg egyet inkább rajtuk.

A leendő vakcinagyárban csakis a legócskábbat gyártják. Mimagyaroknak rabszolgának pont jó lesz az is.Nehogy már el legyenek kényeztetve a prosztók, oszt még a vakcina függőségbe is belesüllyednének. És a többi.

[link]

9742. MTami01 (válaszként erre: 9738. - Plavalaguna)
2021. dec. 15. 20:18
Neked mi egyébként a véleményed a 9737-es hozzászólásomban leírtakkal kapcsolatban? Szerinted mennyire jó ötlet, hogy a közoktatási intézmények esetében az intézményvezetők dönthetnek arról, hogy általánosan kötelezővé teszi-e vagy sem a maszkviselést a fertőzések továbbadásának csökkentése érdekében?
9741. MTami01 (válaszként erre: 9738. - Plavalaguna)
2021. dec. 15. 20:15

Oltással utólag tényleg nehéz lenne. A gyors teszt érdekes találmány. Arra azt mondják, hogyha pozitív, akkor felesleges a PCR teszt, mert úgy is pozitív lesz. Amennyiben a gyors teszt negatív, akkor mindenképpen szükséges a PCR teszt, ami legalább 50%-ban sajnos pozitív lesz.


A doki ajánlatot tehet, viszont mivel nem hatóság, így nem rendelhet el. Ezen felül BECSÜLETESSÉGRE VALL, HOGY EZT BETARTOTTÁTOK.


Az öcsém is hasonló helyzetben volt az elmúlt 10 napban.

2021. dec. 15. 17:30
Nem
9739. Hattori (válaszként erre: 9716. - Channa*)
2021. dec. 15. 16:38
A Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke arról beszélt, ha kevés ideig jár munkanélküli-segély, nem süllyednek bele az emberek a segélyezés függőségébe.
9738. plavalaguna (válaszként erre: 9736. - MTami01)
2021. dec. 15. 16:05

Hát, oltassal utolag nem fog kiderulni, sokszor aktiv enyhe tunetes fertozes se ad pozitiv tesztet meg pcr rel se, csak nagyon rovid idoablakban. Antigen teszt meg tobbnyire negativ.


En igazából nem hiszek a csodákban :) mert engem mindig elkerultek . Doki a karabtent tartotta fontosnak, azt betartottuk.

9737. MTami01 (válaszként erre: 9735. - 55Judit)
2021. dec. 15. 15:52
Pont azért nem értem, hogy miért kell külön kezelni az üzleteket, ahova a belépők nagyjából 70% oltott, és az általános iskolákat, amelyeknél az átoltottság nagyjából 20-25%, a középiskolások esetében is 35-40% az átoltottság.
9736. MTami01 (válaszként erre: 9731. - Plavalaguna)
2021. dec. 15. 15:49

Már csak azért is feszegettem a kérdést, mert az öcsém osztályában is volt hasonló, de nem COVID-os volt a gyerek. Minden tesztje negatív lett ugyanis. Másoknak, akiknek nem volt tünetük viszont pozitívak lettek.


Elnézést kérek.

9735. 55Judit (válaszként erre: 9734. - Plavalaguna)
2021. dec. 15. 15:37
Igen, sajnos a gyerekek centikre vannak egymástól az iskolában. Ráadásul itt a csukottablak időszak is. hazahordják a v írust, és mindenfelé.
9734. plavalaguna (válaszként erre: 9732. - 55Judit)
2021. dec. 15. 15:32
ha nem lennének sulis gyerekeink, szerintem mi se kapnánk el, egyszerűen annyira emberkerülők vagyunk alapból. De így viszont esélytelen
❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook