Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Befőzés-eltevés télire.. Vagy fagyasztás? fórum

Befőzés-eltevés télire.. Vagy fagyasztás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
9. 'szti (válaszként erre: 8. - Donyta)
2007. szept. 8. 10:22

szárazdunsztba rakok mindent

najó, a fagyasztottat nem :-)))))

8. Donyta (válaszként erre: 7. - 'szti)
2007. szept. 8. 10:18
Köszönöm. Tetszik, hogy többfélét látok és nem csak a hagyományosat. De abból is nagyon jó, ha hallunk újat és kipróbálhatjuk őket. Dunsztot is használtok, mert én már rég nem...
2007. szept. 8. 10:09

eper, sárgabarack és áfonya lekvár, szalicil nélkül Quittin zselésítővel


borsó, fejtett bab, zöldbab fagyasztva


paprikakrém sóval és olajjal


savanyúságot sose szoktam, a piaci csalamádé jól bevált

6. 754c7e07c3 (válaszként erre: 5. - Donyta)
2007. szept. 8. 09:05
)))
5. Donyta (válaszként erre: 4. - 754c7e07c3)
2007. szept. 8. 09:04
Köszönöm.
2007. szept. 8. 08:49
Meggy-, szilva-, és körte befőttet csináltam. A borsót mindig lefagyasztom. Van még 10 üveg lecsóm, és uborkám. Van sárgabarack-, és szilvalekvárom. Mást nem csináltam. A szedret lefagyasztom, és az epret is. A paradicsomból innivalót készítek. Ennyi. De, én bevallom szalicillel teszem el a télire valót.
3. Donyta (válaszként erre: 2. - H MAYA)
2007. szept. 8. 08:43
Szia! Köszi a válaszod. Elmondanád, a savanyú káposztát hogy teszed el?
2007. szept. 8. 08:41

120 hétdecis üveg befőttet már készitettem.Meg 20-25 üveg barack lekvárt.

A cseresznyével kezdtem,nagyszemű megy,sárga és őszibarack,most birset akarok még,esetleg szilvát.

Szeretjük a befőttet.Tartósitószert én sem használok,citromsavval tartósitom a télirevalót.

8, 5literes üveg uborkát, vegyes szeleteltet,most még a paprika jön,káposztával töltve,és minden féleképpen.Mézzel izesitve,akkor viz nélkül(csak a saját levében).Savanyú káposzta lesz amivel befejezem.

2007. szept. 8. 08:01

Mit szoktatok eltenni, és hogyan? A fagyasztót részesítitek előnyben, vagy a befőzést?

Én készrefőzött lecsót tettem el, pár üveg lekvárt, és jelenleg birset főzök be. De szeretnék még jó pár üveg savanyúságot is elttenni. (tartósítószer nélkül teszem)Dunszt nélkül. Fagyasztok is le sokmindent, de főleg csak húst. Néha készételt is.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook