Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Befedte a hó a virágaim :'( sírni tudnék, ne mondja senki,... fórum

Befedte a hó a virágaim :'( sírni tudnék, ne mondja senki,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

21. Panna.33 (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2023. ápr. 8. 20:13
Dehogy van oda.
20. tumbo2 (válaszként erre: 19. - 55Judit)
2023. ápr. 8. 15:32
a lekvárfőzéssel sem kell vesződni.a múlt héten bontottunk föl egy hároméves baracklekvárt,jó volt.
19. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 15:25
Én meg 68 vagyok, és én sem emlékszem ilyenre.
2023. ápr. 8. 15:24
Nekem meg a fügebokraimat. Oda az idei gyümölcstermésem.
2023. ápr. 8. 15:06
Én pedig fiatal felnőttkorom óta azzal szórakoztam, hogy hóban nyíló tulipánokt fotózok tavaszonként. Nem egyszer, nem kétszer sikerült. A legrégebbi még tekerős filmes géppel készült, huszonsok éve.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - LBO)
2023. ápr. 8. 06:48
Aranyosak vagytok, igen, szomorú lettem. Ja én is emlékszem, hogy esett hó, de legalábbis ahol mi élünk soha nem volt hóvihar ilyenkor meg paplanos :( tényleg a globális mizériának tudható be.
15. fakata
2023. ápr. 7. 23:23

A saját naplómban kerestem meg. Tavaly április 3-án esett a hó nálunk (Mo keleti része), tavalyelőtt április 6-án, mint most.

Szóval nem kell olyan messzire nézni.

14. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 19:55

Sajnálom 😞 biztos én is mérges lennék.

Felénk kicsivel később nyílik minden, virág is, gyümölcsfák is később virágoznak, és most ennek nagyon örülök. Hó nincs, viszont ezek a reggeli fagyok így talán nem tettek nagy kárt. Mondjuk a májustól félek mindig...

13. e8357fe06c (válaszként erre: 4. - Nemer Eszti)
2023. ápr. 7. 14:43
Egyetértek azzal, amit leírtál. Sőt, a globális felmelegedés szó helyett én inkább a klímaváltozás szót használnám. Annyi mindent lehetne erről a témáról írni, de nem szeretném ezt a fórumot más irányba elvinni, mint amiről a vallomás szól.
12. apeeng (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 14:11
itt Budafokon szemerkél, és +három fok van..a fák virágbaborultak, de méhecske sehol...
11. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 14:04

Talán 2001-ben húsvétkor, annyira meleg volt, hogy strandolni mentünk egy társasággal.

Sajnos ilyen szélsőséges ez az időjárás.

10. tumbo2 (válaszként erre: 9. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 7. 13:15
a szomszéd temetésére szerettem volna elmenni,de nem tudtam.
2023. ápr. 7. 12:35
Pedig volt ilyen régen is. 1988 május elsejére akkora hó lett, hogy nem bírtunk a vadászházból hazajönni, ott rekedtünk 3 napra. 2013-ban március 15.-én volt hóvihar, fagy, meg minden ami kell. Csak hamar felejtünk.
2023. ápr. 7. 11:55

Már nemtudom pontosan melyik május 1-re díszítettünk az oviban a gyerekekkel, 80-as évek közepe felé, akkor még volt felvonulás.

Nagyon hideg volt. És szállingózott a hó.

Másnap meg mentünk felvonulni.

2023. ápr. 7. 11:47

szerintem is simán volt hó korábban is tavasszal. Ugyan dátumokat nem jegyeztem fel, de így emlékszek.

Hol esett a hó amúgy? Merre laksz FI?

6. szömörce (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 11:29

Együtt érzek veled :( A kertembe elfagyott a sárgabarack és az őszibarack virágja abból nem lesz semmi.

A szilva és cseresznye virág talán egyrésze túl éli.

A most ültetett kiwinek annyi. A virágzó magnólia bokor úgyszint.


A virágok egyrésze nagy túlélő lesz.


A konyha kertnél hibáztam,később kellett volna veteményezni.


Az időjárás kiszámíthatatlan,sajna.

1981.május 3-a reggelére 10cm-es hótakaró borította az egész tájat.

Délutánra elolvadt. A növények 90%-át nem érte kár.

Azért emlékszem pontosan mert az első babát vártuk arra a napra.

2023. ápr. 7. 11:08

Sajnos nem csak a fagy, hó és a szél miatt nem lesz a fákon gyümölcs, hanem az elmaradó beporzás miatt sem. A méhek csak meleg szélcsendes időben repülnek ki és végzik a dolgukat.

Szegények mellesleg már milyen éhesek lehetnek...

4. Nemer Eszti (válaszként erre: 3. - E8357fe06c)
2023. ápr. 7. 11:08

A globális felmelegedéshez szeretném hozzátenni, hogy az az átlaghőmérséklet emelkedését jelenti és ez csak az átlag. Ebbe az átlagba beleférnek a szélsőséges hőmérsékletek, a szokatlan időben jelentkező, hirtelen hőmérséklet ingadozások. Sorra dőlnek meg az eddig mért értékek.

A folyamat mégis a globális hőmérséklet emelkedés, a tengerszint emelkedése.


Sajnos!

2023. ápr. 7. 10:01

Pár adat a magánnaplómból:


1998. április 7., kedd

Délelőtt 21 fok volt, napsütés, délután elborult, elkezdett fújni a szél.


1999. április 7., szerda

Egy kicsit csepergett az eső, egy kicsit sütött a nap, egy kicsit fújt a szél. 18 fok volt.


2000. április 7., péntek

Ma 12 fok volt, sütött a nap, de erős szél fújt. Most eleredt az eső.


2001. április 7., szombat

Ma 17 fok volt, napsütés, erős szél.


Ezeket ástam elő hirtelen. Ezek után nekem azért elég furcsa, hogy ennyit emlegetik a globális felmelegedést, mára 4 fokot ígérnek minálunk.

2023. ápr. 7. 09:53

Együttérzek veled, szomorú látni a behavazott virágokat. De azért ne keseredj el, a most nyíló virágok többsége kibírja a fagyot is, a havat is, nem pusztulnak bele.

Ami az időjárást illeti, valóban volt régebben is egy-két furcsa kilengés, de mostanában tömegével vannak furcsaságok. Nem kell elhinni, hogy régen is ilyen volt az időjárás, én sok éve írom, és ezért mondhatom, hogy nem, nem ilyen volt régebben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook