Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bedózerolt sírhely esetében mit lehet tenni? fórum

Bedózerolt sírhely esetében mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. szept. 6. 11:33

Amit eddig intéztem: kaptam egy mobil-számot, ahol az illetékes parókiát lehet elérni. Fel is vették, igen, jó helyen keresgélek. Rákérdeztem, hogy az adott temető ilyen-olyan részében valóban voltak-e ilyen "talaj-egyengető" munkálatok. A hölgy mondja, ő még csak 2 hónapja dolgozik ott, de majd felhívja a "temető-csőszt", és rákérdez. Ez a leggyorsabb információs lehetőség.

Bediktáltam neki a személyes adatokat, melyik években, hónapokban voltak a sírba temetések, melyik években, hogyan teltek el a 25 évek. A nő is számolt, valóban ez esetben gubanc van.

Nem akarok első nekifutásban támadólag fellépni, abban reménykedek, hogy aki tegnap ezt a hírt hozta, az rossz (két évvel korábban) ledózerolt területet láthatott. Még bízom benne, hogy az egész csak vaklárma. Majd holnapra utána érdeklődik. Persze, ha azt mondja, hogy nem igaz a hír, a sírral semmi gond, akkor bizony csak kimegyek valahogy és a saját szememmel fogok meggyőződni róla.

Ha viszont igaz, akkor leülünk és megbeszéljük mit is lehet tenni. Ebben maradtunk. Most várok holnap délelőttig.

13. papája (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2021. szept. 6. 10:28

A rátemetésnek meg vannak a feltételei.

Temető kiürítésekor viszont a sírokat is ki kell üríteni és azt, ha nem jelentkezett a hozzátartozó akkor tömegsírba elhelyezni.

2021. szept. 6. 10:26

Létezik temetőkről, temetkezési tevékenységekről törvény, végrehajtási rendelet, helyi rendelet, és még sok minden. Ebben le van írva, hogy a fenntartó feladata a temetők felszámolása előtti tevékenység véghajtása. Felszámolás többszöri meghirdetése a rokonokkal való egyeztetés, a halottak árhelyezése adott esetben, a síremlékek megőrzése stb.

Amennyiben eredménytelen a kapcsolatfelvétel a sírhelyek tulajdonosaival, akkor saját hatáskörben intézkednek.

Menj a fenntartóhoz és reklamálj !

2021. szept. 6. 09:33
Ezt én nem hagynám annyiban!
10. Alnisa (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2021. szept. 6. 09:17
Felénk legalább is.
9. Alnisa (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2021. szept. 6. 09:16

A halotakat nem veszik ki.

Rátementnek.

8. 55Judit (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 08:38

Ha minden károsultnak ilyen a hozzáállása, akkor máris vesztettetek. Válaszoltunk a kérdésedre, de neked nagyon negatív a hozzáállásod.

Mi lesz az új sírban? Hát azok akik a régi sírban.


Egy temető megszüntetésének az a menete, hogy valahol kijelölik az új sírhelyeket, és és oda áthelyezik a fizetett helyekről a csontokat. Utána dózerolnak. Nálatok a sorrend felcserélődött. Én nem hagynám annyiban az biztos hogy a szeretteim felett mondjuk bevásárlőközpontot vagy lakótelepet építsenek.

7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Alnisa)
2021. szept. 6. 08:30
És ha fel is állítják az új sírt. Mi lesz az új sírban? Kijár a semmihez?
6. tumbo2 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 08:28
az egyház meg nagyhatalmú
5. Alnisa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 08:27

Temetőgondnokságot kellene felhívni, hogy mi történt.

Mi alapján tüntették el a sírokat? Nekik milyen dokumentációjuk van arról, hogy meddig van kifizetve a sírhely? Illetve Titeket kellett volna értesíteni, ha szerintük lejárt a kifizetett idő. Bár nem tudom mennyivel előre kell jelezniük. Lehet kint volt 2 hónapig a cetli a síron, hogy szerintük lejárt. De sztem ne a parókiát hívd, hanem magát a temető gondnokságot.


Mit nem lehet vissza csinálni? Fizesse ki a temető az új sírhelyet, ha ők rontottak el valamit!

2021. szept. 6. 08:13
Most egyelőre megpróbálom kideríteni, hogy hova költözött az a parókia, amelyiknél 19 évvel ezelőtt befizettem a következő 25 év megváltási díját. És hogy milyen telefonszámon tudok velük beszélni. Egyelőre csak ennyi jutott eszembe.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2021. szept. 6. 08:03

És mit követelhetnénk?

Ezt pénzzel "megváltani" nem lehet. Vissza-csinálni nem lehet. Ha pedig pereskedés: akár az önkormányzat (állam) akár az egyház ellen? Kicsi vagyok én, és kicsi a város is.

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 07:25

Így elsőre egyszerűen csak felháborodtam.

Mit ehet tenni? Kifizetve ugye a sírhely lett. Szerintem ezért birtoknak számít. Bármi sérelem éri a birtokot, birtokháborítás címén eljárást lehet kezdeményezni az önkormányzatnál, a jegyzőnél. Ő vagy in tézkedik valami módon, lehetséges hogy bírósági ügy lesz belőle.

Akiről tudod hogy ez a komoly sérelem érte mint téged, össze kell fogni, és együttesen kell elindítani az eljárást. Valaminek történnie kell!

2021. szept. 6. 07:01

Tegnap kaptam a hírt, hogy nagyszüleim sírja több más sírral együtt eltűnt. A temető egyik oldalsó részében egy jó nagy darab területet teljesen símává dózeroltak, semmi nyoma annak, hogy ott valamikor sírok voltak. Aki szólt, tegnap volt kint, lett volna kint a saját őseinél...

Novemberben voltunk kint, minden halottak napján, és minden nyár közepén szoktunk koszorút, virágot vinni. És ami a lényeg: még 6 év, azaz 2027-ig van kifizetve a sírhely.

Ti mit tennétek, mit lehet egyáltalán itt tenni???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook