Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bedózerolt sírhely esetében mit lehet tenni? fórum

Bedózerolt sírhely esetében mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Globus)
2021. szept. 7. 17:26

Ez az itteni nép nagyon könnyen hergelhető.

Sőt akkor is sikerrel hergeli magát, ha a fórumindító ezt nem szítja.

Olvass vissza.

Már az elején azt írta, hogy sikerült érdeklődnie a megfelelő helyen és várja az infót.

43. globus (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 14:27

Mindenesetre megint sikerült a népet úgy felhergelni, hogy elátkozta az egyházat, a temetőt, a hivatalt :) Annak kisebb füstje szokott lenni, ha egy riasztás téves, pedig általában az idegborzoló hírek zöme ilyen.

Egynek jó volt.

42. Guruljka (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 14:01

Sajnálom, az itteni reakció nem hiányozhatott Neked még pluszban. Remélem, mindent rendben találsz.

(Én sem tudtam, hogy helyben van a temető, de nm is ez a kérdés. Én falun élek, de falun belül is sok hely vqan, ahová nem tudok biciklivel sem kimenni. Peedig nekem még van is biciklim.)

41. Guruljka (válaszként erre: 36. - Papája)
2021. szept. 7. 13:57

Biztosan tudom, hogy nem kamu fórum.

Ne tudtam végig követni az eseményeket, mert nem volt időmm, de egész nap járt a fejemben, hogy nagyn nehéz ügy, mert hatényleg tettek ki hirdetményt, akkor elég jól le vannak védve, ugyanakkor reméltem, hogy a lejárat előtti megszüntetést csak nem teszik meg. Az én igazsgágérzetem is azt mondaj, hogy nem tehetik meg.

Vártam, mi derült ki ma, örülök az eddigi híreknek.

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Papája)
2021. szept. 7. 10:19

Most beszéltem a hivatallal:

Jó hír, hogy a sírt nem háborította senki! Mondják ők.

Hát akkor most van itt az ideje, hogy taxit hívjak és megnézzem, igazat mondtak-e! Ebéd után már megyek is.


Én pedig nem gondoltam, hogy minden részletet alaposan ki kell tárgyalni ahhoz, hogy ne vágjátok belém a kést. Nagyon rosszul esik, hogy rögtön vagdalkoztok, vádaskodtok... az ilyen kamu kiírás még viccnek is rossz lenne. És levonjátok a következtetést: még részvétet sem érdemlek. Nem, nem is várok el.

39. papája (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 7. 09:26

Egy szóval sem írtad, hogy nagyi korú unoka vagy, így nem tudsz bicajra pattanni.

Továbbra is javaslom, hogy bízz meg valakit, menjen ki a temetőbe, nézzen szét és a téma lezárva.

A pletyka is így keletkezik, hogy valaki mondd valamit aminek nem járunk utána, csak kombinálunk.

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Papája)
2021. szept. 7. 07:27

Nem kamu! Éppen azt teszem, hogy utána járok, ezért is kutattam fel a telefonszámot, ezért is várok arra, hogy utána nézzenek, hogy valóban történt-e valami törvénysértés. Ha azt mondják ma, hogy semmi baj, majd azt fogom személyesen leellenőrizni!

Bizonyos kor után, bizonyos egészségi állapotban már nem olyan egyszerű "ülj biciklire", járj személyes utána, hasonló dolgokat megcsinálni. A taxi pedig nem olcsó.


Nem egyedüli unoka vagyok, én túl a 70-en, a másik kettő a 80-at tapossa. És ha ők azt mondják, hogy nem fogunk pereskedni... akkor azt nekem el kell fogadni. Nyugdíjból pedig egyébként sem olyan egyszerű jó ügyvédet fogadni!!


Újra temetés, vagy egyéb módon az eredeti állapot visszaállítása???

Az első temetés 1963-ban, a második 1977-ben történt. Mit találnánk már abban a sírban? A koporsók régen elporladtak, egyik személy csontjai a másikkal keveredve, és kérdés, hogy a sok eső, és hólé nyomán az évtizedek alatt milyen mélyre mosta a földbe mindezeket!!!


Már a fórum indításakor megírtam, ha igaz a hír (de egyelőre még ez sem biztos!!):

- az eredeti állapotot visszaállítani nem lehet

- nem pereskedünk.


Ezért kérdeztem (volna), hogy ezen kívül mit lehetne még tenni!!

Persze, könnyű rögtön ekézni a másikat, és kijelenteni, hogy szemétláda, meg kamu kérdés, és inkább beletaposni... Kedves egészségetekre!

37. simple (válaszként erre: 36. - Papája)
2021. szept. 6. 20:03
Egyetértek.
2021. szept. 6. 19:51

Úgy gondolom, hogy ez egy kamu fórum volt, mi meg még segíteni akartunk. Aki annyit nem tesz meg, hogy személyesen jár utána a sérelmének, az még együttérzést sem érdemel, nem hogy segítséget.

Hát így jártunk.

35. simple (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 18:51
Ha úgysem teszel semmit, akkor meg nem mindegy? Ott laksz helyben, és nem az volt az első dolgod, hogy odamenj. Fura. Én azonnal odamentem volna, ha az ország másik végében lenne is. Bónuszként november óta nem is voltál arra. Tipikus, egyszer egy évben megy, amikor kötelező. Miért foglalkozol akkor ezzel?
34. birebora (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 17:57

Bocs, sajnálom.

Pedig csak összefogva lehet valamit tenni.

Kisváros? Nagy vihart kavarna?

ÉS?! Kavarjon is! Aki hibázott és előidézett egy ilyen áldatlan helyzetet, sok családnak elkeseredést, csalódást okozva igenis feleljen érte és vonják felelősségre.

2021. szept. 6. 17:53
Köszönöm mindenki válaszát.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 31. - Birebora)
2021. szept. 6. 17:51

Nem tudom elképzelni, ha ledózerolnak egymás mellet 200-300 sírt, akkor hogyan tudnák eredeti állapotban visszaállítani?

Ha kártéritést kérek, akkor szerintem az mennyi legyen?


Írtam az elején: ez egy kis város, sem az önkormányzattal, sem az egyházzal (temető gondnoksággal) pereskedni nem szándékozunk. Nagy vihart kavarna a dolog. Szeretnénk a további életünket itt békességben leélni.


Hogy agresszív vagyok? Talán ideges, fáradt, csalódott, és legszívesebben egész nap csak bőgnék. Nem találok olyan megoldást, amit elfogadhatónak találnék. És a peres ügy? Egy ilyen kis városban még az ügyvédekben sem igazán bíznék meg. Látszólag elvállalná az ügyet akármelyik jó pénzért, de félő, hogy nem igazán az én érdekeimet képviselné.

31. birebora (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 17:36
Az enyémben az, hogy visszaállitják eredeti formában és elnézést kérnek vagy kártéritést fizetnek. Esetleg mindkettő. Az én fejemben ez a kettő lehetőség van. Neked egyik sem felel meg és még agressziv is vagy.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Birebora)
2021. szept. 6. 17:32

Akkor azt mondd meg nekem, amennyiben valóban sérelem ért, mit követelhetnék tőlük ez miatt???

Vissza kapom az őseim sírját, vissza adják változatlan formában? Lehetetlenség! Vagy pénzbeni kártéritést? Az én szememben nincs annyi pénz, amivel ezt a veszteséget kompenzálni tudnák.

Ezen túl, a te fejedben milyen lehetőségek vannak még???

Ezért írtam ki a fórumot! Ebben kellene jó és okos tanács.

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Aszparagusz)
2021. szept. 6. 17:29

Akkor megyek ki, ha a telefonba azt mondják, hogy a sír változatlan állapotban meg van, és semmi sérelem nem ért.

Ha elismerik, hogy valóban törvénysértés történt, akkor minek fizessek taxi költséget ahhoz, hogy megnézzem a nagy semmit.

28. gabbbicica (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 17:29

Ha ott laksz, akkor mi tart vissza, h kimenj es szetnezz?


Azt hittem, sok 100 km-re laksz es azert agyalsz ennyit.

27. papája (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 17:22

A helyett, hogy bennünket kérdezel, pattan biciklire és nézz körül. Azt hittem távol élsz a temetőtől és ezért vagy tájékozatlan.

Nagy cirkuszt meg tényleg ne akarj addig, amég nem látod a saját szemeddel mi történt. Nem is értelek ezek után...

26. birebora (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 17:16
Ha ott laksz miért nem mész ki és nézed meg?
2021. szept. 6. 17:13
Abban a faluban ahol régen volt telkünk, nyaralónk, volt egy régi temető, sirokkal, fejfákkal. Egyik évről a másikra a temető helyére egy hatalmas több szintes családi ház épült. Mindig is csodálkozva néztem, hogy vajon a család aki ott épitkezett és ott lakik tudja-e, hogy temetőre épitkezett.
24. birebora (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 17:08
Kaptál egy normális választ 55 Judittól. Hogyhogy mit követelhetnél?! Ha nem fogalmazódott meg benned a sérelem és, hogy mit akarsz, ha nem állt össze a fejedben miért irsz ki fórumot?
23. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 16:42

Itt vergődsz, ahelyett, hogy kimennél és megnéznéd mi a valós helyzet.

Ha ott laksz, mi akadályoz meg ebben?

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Papája)
2021. szept. 6. 14:45

Persze hogy van ismerősöm, több ezer is, hiszen én is itt lakok. Azért is nem akarok, akarunk nagy cirkuszt, hiszen mi azok után is itt fogunk lakni, másrészt ha valóban legyalulták, vissza csinálni már úgy sem lehet.


Itt nem a teljes temető felszámolásáról van szó, hiszen más részein pedig ugyanúgy vannak új temetések.

Még mindig bízom abban, hogy a "hírhozó" tévedett és másik részt látott lesímítva.

2021. szept. 6. 14:38

Elképesztő és embertelen.

Én úgy tudom - nem biztos, hogy jól tudom - de a temetői hirdetményeket kifüggesztik egy adott helyen és ennyi. Ako látta, látta, aki nem, az nem. Állítólag nem tudmnak mindenkit egyxenként értesíteni, aki azon a területen levő sírt gondoz.


Az tűnik a legjobb megoldásnak, amit a Fórumnyitó a 14. _ben írt.

Ismeretlenül is nagyon sajnálom a történteket.

20. papája (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 13:53

Van ismerősöd a településen? Kérd meg, hogy nézze meg a nagyid sírját. Talán tényleg félreértés. Esetleg, szép idő van tegyetek egy kirándulást ti a nagyihoz és tisztázzátok a helyzetet.


Egy temető felszámolása az törvény szerint nem ilyen egyszerű. Az utolsó temetéstől számított 25 év után lehetséges.

19. aszparagusz (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 13:40
Értem, de sokkal könnyebb lenne a helyzeted, ha te tudnád bizonyítani, hogy meddig lett megváltva a sírhely. Főleg, ha többen vannak egy helyre temetve.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2021. szept. 6. 13:35
Valahol biztosan megvan az u.n. családi iratok között. De a főbb adatok könnyen elérhető helyen vannak felvésve, a család többi tagjának adataival, évszámaival együtt. Ha nem hiszik el, keressék ki a saját nagykönyvükben. Anno akkor is ott keresték ki, mikor bementem érdeklődni, hogyan is áll az akkori helyzet.
17. aszparagusz (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2021. szept. 6. 13:27

Nem számít birtoknak.

Egy adott hely használati jogát váltja meg, meghatározott időre.

16. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 13:26

A sírhely megváltását miért parókiánál fizetted?

A temető fenntartójának kell.

Van róla bizonylatod, hogy mennyit fizettél és ez meddig jogosít az adott sírhely használatra?

15. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 12:55
Te jó ég nem hiszem el hogy ilyesmi megtörténhet. Pereskednék az biztos, több másik karosulttal együtt és még a médiát is bevonnám. Teljesen felháborító és elfogadhatatlan és nem "csak" azért mert ki van fizetve.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook