Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bécsben élő magyarokkal ismerkednék! fórum

Bécsben élő magyarokkal ismerkednék! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
66. Sylvia81 (válaszként erre: 64. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 3. 22:55

Figyi, itt sokkal több a magyar, nem az isten háta mögött leszel!

Két gyerekkel nem vagyok túl mobil, de ha szólsz, öntök beléd egy kis lelket! :)

2011. szept. 3. 22:52

Az i_iw-en hirdette magát valaki, hogy foglalkozik magyar csatornákkal, lehet nála szerződést kötni, de gondolom, CsokiCsillag, ez azért nem érdekel.

Szerintem mondjuk ez valami parabolatükrös megoldással menne.

64. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 57. - Sylvia81)
2011. szept. 3. 22:52

Azért is félek, mert voltam kint 1 napot Tirolban, 620 km-re itthonról. Nem azt kaptam, amire számitottam. Annyira bepánikoltam, hogy egy napon keresztül csak hánytam meg gyomorgörcseim voltak. Párom kijött értem és hazahozott:) Ez kb. 3-4 hónapja volt, és a mai napig bennem van az az érzés, pedig azt hittem magamról, hogy nem lesz semmi baj, simán kibirom, annyi pénzért meg főleg, mégis olyan pánikroham jött rám, hogy úgy éreztem ha nem jöhetek haza, nem is tudom mi lesz:)

Városba szerettem volna menni egy nem túl beteg nénihez. Erre kitettek engem a semmi közepén a hegyek közt egy kis völgyben, ahol még csak egy bolt sem volt. A ház félelmetes volt, nagyon féltem éjjel. A nénim meg 90 éves, fekvő beteg volt. Nem tudtam kivel beszélgetni, mert hiába érettségiztem tavaly németből, annyira máshogy beszéltek, hogy egy szót nem értettem. Nem volt netem, csak telefonom, amire egy nap alatt olyan számlát csináltam, hogy alig tudtam kifizetni:) Teljesen belebetegedtem azalatt az egy nap alatt.

Most felkészültem a rosszra (a legrosszabbra még nem), mert nagyon kell a pénz, mégis félek, nehogy megint "bepánikoljak":((


Hozzáteszem: Tavaly nyáron voltunk kint Spanyolországban dolgozni. Párom, anya, és anya férje (szüleim elváltak 2 éves koromban). Szóval akik a legfontosabbak, azok ott voltak velem, nekem mégis egy egész héten át olyan honvágyam volt, hogy az nem igaz!

Most majd viszek magammal nyugtatót, eldöntöttem:) Meg bizom benne, hogy ha lesz netem, és fogok tudni beszélni az itthoniakkal, akkor minden ok lesz...

63. Sylvia81 (válaszként erre: 61. - 9431c40fcd)
2011. szept. 3. 22:47

Nálunk Felem a nagy tévéfüggő, mikor kijöttünk, én folyamatosan leszoktam róla. Nagyon koncentrálnom kéne, hogy értsem legalább a lényeget, és kisgyerek(ek) mellett az elég nehéz. :D

Egy ideig egész nap a mesecsatorna ment, hogy Kiara szokja kicsit a nyelvet, de már az is valahogy elmaradt. Asszem akkor, mikor Tagesmutterhez kezdett járni.

62. 9431c40fcd (válaszként erre: 59. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 3. 22:47
Valakinek beszokott jönni a Duna Tv.Halvány gözöm sincs hogy milyen az! Na meg ennyi év után elszoktam a magyar adóktól. A youtube.ra járok nosztalgiázni.
61. 9431c40fcd (válaszként erre: 60. - Sylvia81)
2011. szept. 3. 22:44
Dettó! Közben alig nézek tv-t!
60. Sylvia81 (válaszként erre: 59. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 3. 22:41
Nekünk valami UPCcsomag van, marhasokadós, de nincs benne magyar. Bezzeg török, görög, meg jóégtudjamilyen van benne!
2011. szept. 3. 22:39

Lehet kint magyar adást fogni a tv-ben?

Pl. Rtl klub, vagy Tv2 ???

Nem mintha tévézni mennék, de azért örülnék neki:)

58. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 56. - 9431c40fcd)
2011. szept. 3. 22:37

Azt fogok venni:))


Nem is azért irtam, amit irtam, csak úgy leirtam :D Na ezt jól megmondtam megint:)))

A zene mindenkinek jót tesz! Főleg, ha a kicsinek még tehetsége is van hozzá, akkor meg pláne.

57. Sylvia81 (válaszként erre: 55. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 3. 22:35

:)))

Pontosan tudom, min mész át most. Jó másfél éve jöttünk ki, még élénken élnek bennem ezek a dolgok.

2011. szept. 3. 22:17

Èn sem arra gondoltam hogy belöle megéljen,de legalább egy normális közösségbe szeretném tudni.A müveltség nem megvehetö.Na ne félj már!

Ha vecton kártyát veszel,ingyen tudunk telefonálgatni!Októberig ráérek!

2011. szept. 3. 22:11

Én is tanultam zenét, 12 évig:) Zongoráztam és énekeltem. Sajnos az érettségivel és a zenével sem tudok elhelyezkedni sehol:(

Szerettem volna egyetemre menni, de párommal minél előbb szeretnénk külön költözni, és ha mentem volna tovább tanulni, akkor még 4-5 évig nem tudnánk lépni sehova, mivel azt nem akarom, hogy ő tartson el.

Jaj Istenem, egyszerre várom is, meg félek is az indulástól:))

54. 9431c40fcd (válaszként erre: 52. - Sylvia81)
2011. szept. 3. 22:10

Nem!Teljesen egyetértek veled!Néha majd lesült a bör a pofámról,föleg ha a Westbahnhofnál voltam.Vártam a fiamat a 6-os villamosnál,ott voltak a magyar? hajléktalanok.Sexuális problémáját hajtogatta,jó hangosan.Na meg a román,bulgár romák,kéregetök.

Kisfiam a 8.-ik kerületbe járt,volt még egy magyar kisl´ny rajta kívül,10 osztrák,a többi török.Hétfön itt a 10.-ikben kezdi a kmst,már elöre félek.Szerencsére inkább osztrák barátai vannak,a házunkban van pár gyerek,nem foglalkozik velük.Az AMS nekem is egy külön élmény,mikor odamegyek.Jelenleg ott tartok,hogy mennék én szívesen dolgozni,de a picim október végétöl fog egésznapos lenni.Kurzust szeretnék csináni,(több fizetés fog járni)De ha elmegyek dolgozni,az AMS nem fogja fizetni.A követketö kurzus márciusban fog kezdödni! Kérdezem az ügyvezetömet akkor most mit csináljak?Menjen a szocishoz,magának alanyi jogon jár!Soha nem voltam még ott,csak azt nem értem:Idejönnek mindenféle emberek,amint megvan a vizumuk,munka nélkül már jogosultk mindenféle szoc.támogatásra.Valamikor elfog fogyni az osztrákok pénze így!MI lesz a mi gyerekeinkkel?

53. Sylvia81 (válaszként erre: 51. - 9431c40fcd)
2011. szept. 3. 21:49

:'( Ne fájdítsd a szívemet, nem tudom hová tenni a kicsit, pedig a nagyobbikom imádná!!! A 23ban hol? Lehet, valahogyan megoldanám. Csak ez egy olyan élmény, amit szeretnék Kiarával együtt átélni.


A kalácsosból én a csajt ismerem. :)

52. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - 9431c40fcd)
2011. szept. 3. 21:46

Az a legnagyobb baj, hogy Bécsben már túl kevés az osztrák, és túl sok a mindenmás.

Én azt vettem észre, hogy az osztrákok már nem fogadják olyan szívesen a külföldieket, kicsit elegük van, hogy lassan nincsenek otthon a saját országukban/városukban.

És bavallom, meg is értem őket. Bicskanyitogató, ahogy egyes betelepültek viselkednek, arról meg nem is beszélve, hogy a törököknek lassan több joguk van, mint az osztrákoknak!

És csak egy példa, hogy a törökök milyen előnyöket élveztek az EUsokkal szemben:

Május előtt még kellett a munkáltatói ugye.

Bementünk a munkaügyibe, mert kellett volna nekem valamihez. Csak az igazolás miatt, mert utolsó trimeszteres voltam már, így nem is gondolta senki, hogy komolyan munkába akarok állni. A "nagyonkedves" zsírhajú, múlthétensemfürdött, szobájábancigitéppelnyomó, de sosemszellőztető ügyintéző közölte, hogy mivel még nincs öt éve állandó lakcímem, akár el is felejthetem. Ha török vagy szerb lennék, akkor kapnék, mert nekik csak 3 évet kell várniuk, de mivel a 2004es blokkos EUs vagyok, így jártam.

És ez csak egy a millió dologból, amivel ki van nyalva a seggük - mert szerintem ki van nekik nyalva, de nem is kicsit!

És a Kelet-Európából ideérkezőkkel meg az a baj, hogy ugye a szél is a szemetet fújja oda először mindenhová. Nagyon sok alja jár(t) már itt. És ezt az olyanok szívják meg, mint én.

Van itt a "szomszédban" egy roma család, Felem hallotta karácsony előtt a villamoson, ahogy a mögötte lévő ülésen beszélgetnek, és az egyik magyarázta a másiknak, hogy hogyan kell lopni. Meg arról is beszélgettek, hogy a velük lakó másik kettő-három már előzetesben van, mert elkapták őket lopásért...


Lehet, hogy csak én vagyok ilyen, de én igyekszem úgy viselkedni (és a gyerekeimet is igyekszem erre nevelni), ahogy szeretném, hogy más nemzetiségűek viselkedjenek az én hazámban.

A Holdról jöttem, ugye? :D

51. 9431c40fcd (válaszként erre: 49. - Sylvia81)
2011. szept. 3. 21:41
A kalácsos srácot már megtaláltuk,a fiam szereti.Jó pofa volt,mondta hogy nem megy neki a német,ha idöm van,menjek hozzá tanítgatni!!Ma találtam az Emailemben,jövöhéten kezdödik a 23.kerületben magyarul zeneoktatás 2 éves kórtól.Jövöhét nekem nem jó,de utánna szeretném a picurt járatni.Igaz nem beszél még,de szereti a zenét.Ha érdekelne,küldöm a telefonszámot!
50. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - 9431c40fcd)
2011. szept. 3. 21:31

Bocsi, asszem rosszul emlékeztem, mert most nem találom, bár igazából azt az oldalt sem, ahol korábban néztem.

A Quellenstrasse 97 alatt van a Privatkindergarten Schatzinsel, most ezt találtam meg. Ez kb. félúton van a Favoritenstrasse és a Gellertplatz között.

49. Sylvia81 (válaszként erre: 45. - 9431c40fcd)
2011. szept. 3. 21:17

Édesanyám Debrecen mellől származik. :)

Jut eszembe, ha már így összeöttünk!

Ha magyar kenyeret szeretnél venni, van egy csaj hétfőnként a Viktor Adler Markton, magyar péksütiket árul, bár még elég döcögősen megy neki, nemrég indította be a dolgot.

Magyar kolbászt meg szerda-csütörtökön tudsz venni, szintén ott, egy másik családnál. Nekik van szárazbabjuk is, meg Erős Pista, gulyáskrém, meg még pár dolog, de ha többször vásárolsz majd náluk, tutira fel fogják ajánlani, hogy bármit hoznak, ha kéred. :)

2011. szept. 3. 20:56
Ha osztrák csládoknál leszel,hamarabb megtanulod.Nekem kb.2 év kellett,de akkor már tényleg jól beszéltem.Nekem semmi bajom az osztrákokkal,de vannak más nemzetiségü barátaim is.Akiket mindig is kerültem azok a törökök voltak.Van belölik elég!
47. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 45. - 9431c40fcd)
2011. szept. 3. 20:51
Én is ebben bizom:) Sokáig tartott mire megtanultad a németet? Úgy általában milyenek az osztrákok? Normálisak, vagy inkább nem valami "barátkozósak"?
46. 9431c40fcd (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2011. szept. 3. 14:57
Kinder Akademy,a Quellenplatznál található óviról nem tudok,holott az közelebb lenne hozzám.Humboldgasse,Keplergasse.Ez két választásom volt.2éves kórtól vesznek fel gyerekeket.Remélem minden rendben lesz.A fiam katólikus privát óviba járt a 7.kerületbe,drága volt,de nemigazán jött be.
2011. szept. 3. 14:48
20 éve élek itt.Egyedül jöttem,babysitterkedtem,mikor már jól tudtam németül,váltottam.A csládom idióta,ezért jöttem el tölük,jó messzire.Debreceni voltam.Itt nekem tényleg jó,lazán elvagyok 2 gyerekkel.Nincsennek megélhetési problémáim.
44. Sylvia81 (válaszként erre: 35. - 9431c40fcd)
2011. szept. 3. 14:36
Értem. Akkor ugyanaz a bagázs, akik a Quellenplatznál vannak. Van a honlapjukon jelölve a Quellenplatzon 1, a Kepler környékén meg vagy 3-4 ovi, ami hozzájuk tartozik.
43. Sylvia81 (válaszként erre: 42. - Sylvia81)
2011. szept. 3. 14:34
Ezen a honlapon ingyen kiküldik a SIMet, de nincs rajta egy cent sem.
42. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 3. 14:32

Ez csak feltöltősben van. :) Telót semmilyen formában nem tudsz venni hozzá náluk, máshogy kell megoldanod.

És itt meg is tudod rendelni:

[link]

2011. szept. 3. 14:28
Ti mióta éltek kint Bécsben? Hol éltetek azelőtt? Miért költöztetek ki, és hogyan? Családdal, vagy egyedül? Tényleg annyival jobb ott az élet?
40. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 39. - 9431c40fcd)
2011. szept. 3. 14:27

Köszi:) Azon gondolkodtam, hogy majd ha megyek, megmondom a sofőrnek, hogy álljon meg nekem egy ilyen üzletben, mert ki tudja milyen családot fogok ki, kimehetek-e majd a házból. Meg egyébként is, egyelőre fogalmam sincs hol van a Thalia strasse:))

A munkaközvetitő taxijával fogok menni, ők visznek, remélem sikerül vele megegyeznem, hogy had vegyek odafelé ilyen kártyát meg netet is.

39. 9431c40fcd (válaszként erre: 37. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 3. 14:13
Nekem is van egy Vecton SIM kártyám amivel Magyarországra szoktam telefonálni. Internet Cafezoban lehet venni.15 euro körül van és van rajta 10euro egységed.Tényleg olcsó. Ha család rendes,beszerzik neked.Ha nem,a Thalia strassén sok ilyen török üzlet van.
38. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 36. - D43485a76e)
2011. szept. 3. 13:59
Szia Molyirtó:)) Te is Bécsben élsz?
37. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 34. - Sylvia81)
2011. szept. 3. 13:58

Sajnos itthon mindenkinek mobil van, vezetékes nincs, de még igy is elég olcsó szerintem, ennek örülök:)

Ha csak veszek sima SIM kártyát, nem előfizetésest (mivel azt nekem ott ugye nem adnának), azon is ugyanigy van? Hol is kérjem pontosan és hogyan??? Bocsi a kérdésekért, remélem még nem untatlak vele :D Nagyon köszönöm, hogy segitesz!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook