Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bécsben élő magyarokkal ismerkednék! fórum

Bécsben élő magyarokkal ismerkednék! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. aug. 19. 16:54
sziasztok van még valaki erre felé?
95. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 91. - Sylvia81)
2011. okt. 3. 14:44
Szia Sylvia! Ok, köszi szépen!
94. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 90. - 9431c40fcd)
2011. okt. 3. 14:43
Szia Zümi! Igen, érdekelne, kell a munka:( Bármi érdekelne, nem csak ápolás, csak korrekt munka legyen, és fizessenek. Esetleg tudnál valamit azért kérdezted?
93. Sylvia81 (válaszként erre: 92. - 9431c40fcd)
2011. okt. 1. 00:15

Pff... Ez nagyon gáz.


A mi ovink jó, bár a vezető, mint ember nem tetszik, na de ahogy Felem mondta: nem ő van a gyerekekkel. Viszont sajnos most lépett le az egyik óvónőnk. :( Nem tudom, máshol hogy van, de nálunk két óvónő és két dadus van. Én mindkét óvónővel nagyon elégedett voltam, sosem láttam, hogy ne lelkiismeretesen végeznék a munkájukat. Sajnálom, hogy egyikük elment. Na de lehet, hogy ez a másik, aki jön a helyére hétfőtől, ő is nagyon jó lesz. :)

92. 9431c40fcd (válaszként erre: 86. - Sylvia81)
2011. szept. 30. 19:20
Privatóvoda:Ma kaptam frászt,de nagyon.Januárban befizettem az 50euro Einschreibengebührt,az Anna helyét bebiztosítani.Azután csak telefonáltam az óvoda vezetönöjével,mindig azt mondta hogy ha a 2 évet betöltötte,mehet.Mai nappal befizettem a kautiot,ahogy megbeszéltük.Megyek ma az oviba,hogy akkor mikor is kezdhetjük az ovit,hogy s mint lesz,erre közli velem hogy az Anna számára nincs hely az oviban.Kiakadtam.Melléteszem,hogy a volt párom unokája odajár,most volt 1 éves,engem meg az egész idö alatt azzal etetett,hogy megkell várni a 2 évet.Megcsináltam a kis cirkuszomat,odakiábaltam neki hogy akkor a kautiót küldje vissza,engem ez a bagázs nem érdekel.Most az Arche Noah-ban probálok szerncsét.Még hogy Kinder Akademie.Tele török kölykökkel.....Milyen az óvodátok?
91. Sylvia81 (válaszként erre: 88. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 29. 22:37

Nagyon sajnálom. :(

Szerintem sajnos nem tudok neked segíteni net-ügyben, de ha véletlenül mégis, szólni fogok.

90. 9431c40fcd (válaszként erre: 89. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 29. 20:15
Bocsika,nekem meg a laptopomat szerelte meg a lányom.Ìrni akartam neked,de láttam hogy te sem írogatsz.Megkérdezhetem,hogy ezek után érdekel-e még ilyen ápolási munka? Vagy egyenlöre hagyod.
2011. szept. 29. 19:35
Egyébként szuper család lett volna, nagyon kedvesek voltak, és kiderült, hogy magyar származásúak, de már senki nem beszél magyarul.
2011. szept. 29. 19:32

Sziasztok! Végre kijutottam dolgozni, amire vártam már pár hónapja. Keddtől máig Bécsben voltam. Haza kellett jönnöm:((

A család keveselte a német tudásomat. Ami nagyon-nagyon idegesit, hogy az utolsó pénzemet kiadtam ott az internetre, mert ugye eszemben meg sem fordult, hogy 2 nap után haza kell jönnöm, hosszútávú munkára számitottam.

50 euróért vettem internetet a Hofer-ban, vettem hozzá 20 euróért kreditet is, ami azóta is itt van a pénztárcámban. Próbáltam eladni, de nem találtam senkit:(

Totál minuszban lettem ezzel a munkával, nincs egy fillérem se, és nagyon ideges vagyok!

Azt mondta a család, hogy ne haragudjak, a munkámmal teljesen meg vannak elégedve, csak a németet még gyakorolnom kell, mert nem értettem a mami minden mondatát:(

Ha esetleg tudnátok valakit, aki megvenné tőlem a netet, annak nagyon örülnék:(

2011. szept. 28. 00:01

DDDD

A fiam járt privát óvodába,Akkor jöttünk meg Àzsiából.Mindent újból kezdtünk.Még nem volt biztosítása,így is felvették a privát oviba.Ne az Ma11+hez menjetek,hanem egyenesen egy privi óvodába.

Amúgy ha vállakozó vagy,havi 50eurótól kezdödik a biztosítás az SVA-nál,A WGKK-nál nem tudom,de fellehet hívni öket,Anna ovija magánovi,de az MA11 belefizet.Csak 98euro havonta A fiam a Stohlgasséra járt,7.kerület,260euró volt,Katólikus privátovi volt.Szegényt egy párszor majdnem kicsapták a beszólásai miatt.Nincs télapó,Anyukádat láttam a Müllerben,ö vette neked a karácsonyi ajándékokat é nem a jézus hozza.Stb...

86. Sylvia81 (válaszként erre: 85. - 9431c40fcd)
2011. szept. 24. 22:24

:S

Neked sem egyszerű az életed... A kolbászkerítésed megvan még? :DDD


Anna ovija magánovi, ugye? Ahhoz is kellett a MAGELF-től szám? És kell hozzá itteni biztosítás?

Van egy magyar család, félig itt élnek, de otthon van csak TBjük, viszont a kicsit itt adnák bölcsibe. Ilyeneket kérdezett tőlem, nem igazán tudtam mit mondani rá. :) Annyit ígértem, hogy megkérdezem tőled. :D

Jah, meg azt kérdezték még, mennyi TBt kell fizetni, ha az ember magának fizeti, de ezt sem tudtam. Te tudod esetleg?

2011. szept. 23. 22:08

Mi csütörtökön voltunk az AKH-ban szemészeten az Annával.Kb.2hónapja elkezdett kancsítani.Ne tudd meg! Odarendelnek 10órára.behívtak fél 11-kor,3xcsepegtettek a szemébe,mire megvizsgálták márdél volt.Ìrtak ki szemüveget,jövöhéten lesz kész,még jó hogy valamit a Krankenkasse átvállal,különben fizethettem volna 150eurót1

A fiam szeret iskolába járni,eddig...Bocs de nem tudok valami jól írni,közben nyomnom kell egy gombot,hogy betüket írjon,különben csak számokat dob ki.Még egy hétig így fog menni,azután veszek egy gépet.Jövöhét után kezdi Anna az óvodát!Juhuu!

Nagyon levoltam már terhelve,szinte végig én voltam vele!Az apja éli a világát,Éjjel meg felhív,hogy minden rendben van-e vele.A fenébe kívánom már sokszor....

84. Sylvia81 (válaszként erre: 83. - 9431c40fcd)
2011. szept. 23. 21:29

:) Pont ma gondoltam rá, hogy olyan régen járt valaki is ezen a fórumon, meg kéne kérdezni, kivel mi a helyzet? :)


Mi megvagyunk, Kiara jól elvan az oviban, de mindig nagyon örül, mikor érte megyek. Nehéz neki a nyelv miatt, nagyon elfárad. Úgyhogy most megint alszik délben, általában 1-1,5 órát.

Dorina mintha kicsit megindult volna fejlődésben, egyre ügyesebben lépeget, bár még csak kézenfogva, és elég gyorsan el is fárad. De edz ezerrel. :)


És veletek mi újság a laptoprongáláson kívül?

CsokiCsillag, merre jársz?

2011. szept. 23. 17:55
A lányom tönkretette laptopot,mátó már elérhetö vagyok! Ki hogy van?
82. beziske (válaszként erre: 81. - Sylvia81)
2011. szept. 11. 06:10
Köszönöm szépen válaszod!!Kívánok neked sikert erőt és kitartást!!!
81. Sylvia81 (válaszként erre: 80. - Beziske)
2011. szept. 10. 22:03

Szia!

Ha jól is dolgozik, nem csak a papírja van meg, Ausztriában találhat munkát magának, mert egyre kevesebb a JÓ szakember.

Konkrétabbat viszont sajnos nem tudok mondani, mert állást én sem tudok ilyen munkakörben.

Felemék cégénél volt egy időben felvétel, akkor nem találtak senki normálisat, azóta meg sajna a főnök leépít, szóval tutira nem vesznek fel embert. (Mondjuk akkor sem ajánlanám, mert ezzel a céggel kapcsolatban egyetlen tanácsom van: menekülés! Felem is csak kivár, azért nem lép még le.)

2011. szept. 10. 18:35
Sziasztok!A vejem szeretne kimenni külföldre!Minősített hegesztő,nem tud valaki valami ötletet!Ma ment Miskolcra ugyan is egy illetővel felvették a kapcsolatot azt mondta ma hajnalban indúl egy busz Francia országba,erre se busz se semmi.Előre kért egy számlára 12 ezer frt ot,bár szegénykémnek ez is gyanús lehetett volna,hogy se papír se semmi.De annyira szeretne úgy dolgozni még ha 10 órát kellene is,mert itt nincs megfizetve.Ja és a lényeg ma már a telefon nem volt elérhető!Valaki vissza él azokkal az emberekkel akik így szeretnének kijutni külföldre!
79. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 78. - 9431c40fcd)
2011. szept. 6. 22:21

Egy Dunaszerdahelyi ügynökség.

Kiderült, hogy a néni nem 68, hanem 93 éves, tolószékes, és elég "nagy darab". Azt mondta a csaj, akit váltani fogok, hogy készüljek izommal, mert nehéz őt emelgetni:(

Egy 2 szobás lakásban lakik a 16. kerületben.

Ez az ügynökség egyébként nagyon sok pénzt kér, 2x300 eurót, az első és második fizetésből, de sajnos nem találok jobbat.

örülnék a privinek!

78. 9431c40fcd (válaszként erre: 77. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 6. 19:30
Mennyire tudsz németül? gondolom melyik ügynökségen keresztül jönnél! Nem ismerem öket,de szoktam olvasni a hírdetésüket.Ha gondolod,válthatunk privit.
2011. szept. 6. 19:25

Nagyon ideges vagyok:(

Most irt a csaj, akit váltani fogok kint, hogy hazajött, mert a nénit kórházba vitték. Nem tudni meddig lesz bent, de a család azt szeretné, hogyha hazajön, akkor is ő legyen ott, mert ő már ismeri:( Szóval nem tudom mikor fogok kijutni végre:((

76. 9431c40fcd (válaszként erre: 74. - Sylvia81)
2011. szept. 6. 15:52
Hazaérkeztünk! Az ultrahang eredménye jó lett,a vérkép nagyon rossz.Az orvosunk szeptember 12.-én lesz itt,addig izgulhatok!Más orvoshoz nem akarok menni,nagyon jó gyermekorvos.Anna pakolgat 100-al,ha elalszik rámolhatok.Jaj de várom már az óvodát!
75. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 73. - Sylvia81)
2011. szept. 6. 13:44

Most én is visszakeretem :D

Igazad van, bocsi, tényleg azt irtam. Jövő hét kedden megyek, pont mához egy hétre:)

74. Sylvia81 (válaszként erre: 71. - 9431c40fcd)
2011. szept. 6. 09:45

Ma ott voltam vele kb. háromnegyed órát, aztán mondtam, hogy akkor én eljönnék.

Na mondjuk ha bármi van, 10 percen belül ott vagyok, nincs messze. :)

73. Sylvia81 (válaszként erre: 72. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 6. 09:44

Én úgy emlékeztem, hogy már a héten jössz.

Vissza is kerestem az első HSZ-odat, abban is ezt írtad. :)

Azért kérdeztem. :)

72. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 70. - Sylvia81)
2011. szept. 6. 09:19

Már tegnap elkezdtem pakolni :D

Ma megyek forditóónőhöz, le kell fordittatnom az irataimat németre, aztán már lassan 13.-a :)

Eddig úgy néz ki mindenképp megyek, remélem nem jön közbe semmi.

2011. szept. 6. 08:31
Reggel az ultrahangon megnyugtattak,már nincs máj és lép nagyobbodás!Tegnap voltunk a suliban,amennyire féltem olyan kellemesen csalódtam.Fiam jól érzi magát.Már csak egy hónap,és Anna lányom is kezdi az ovit!Tudom milyen itt a beszokttás.Hiáb fogom október 1.-én az óvit,okober vége lesz mire egész nap ott fogom tudni hagyni.Végre lesz már idöm magamra is!
70. Sylvia81 (válaszként erre: 67. - CsokiCsillag:))
2011. szept. 6. 00:04

Veled mi újság? Izgulok ám érted! :)

Remélem, jössz nemsoká, és jó dolgokról számolsz be! :)

69. Sylvia81 (válaszként erre: 68. - 9431c40fcd)
2011. szept. 6. 00:03

Hát, hozzászoktattam az ovit a gyerekemhez. :D

Magyarán: azért kellett ott lennem fél délelőtt a kicsivel együtt, mert a vezető óvónő rinyált, hogy nem mehetek el, ez a szabály. Mondhattam én, hogy Tagesmutterhez járt, nem lesz gond. (Amit viszont nem mondtam, volt, hogy 2 hétig anyósnál volt, tőlem 200 km-re, és csak napi 1-2szer beszéltünk skypeon.) Viszont tüntetőleg elvonultam az óvoda egy másik részébe, ahol nem is látott Kiara, így olyan volt, mintha ott se lennék, viszont megvolt a vezető öröme. :D

68. 9431c40fcd (válaszként erre: 66. - Sylvia81)
2011. szept. 5. 18:31
Milyen volt az óvoda?
67. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 66. - Sylvia81)
2011. szept. 3. 23:04
Köszi, ha rámtörne a pánikroham, úgyis jövök majd egy kis biztatásért:))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook