Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Becsapos autóvásárlás -Mit lehetne tenni? fórum

Becsapos autóvásárlás -Mit lehetne tenni? (beszélgetős fórum)

2011. dec. 1. 18:21
Köszönöm a hozzászólásokat.Rendőrségre küldtem én is Őket remélem szót fogad és mialöbb megteszi a feljelentést.Annyi előrelpés történt,hogy az autóban lévő motorról előkerült egy német forgalmi engedély.De adás vételi nélkül semmis az is.
15. jstefan (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2011. dec. 1. 17:47
Azonnal írjatok egy feljelentést,és a rendőrségen vetessétek át.Megindítják a nyomozást csalás,autólopás,okirat hamisítás alapos gyanúja miatt,lehet hogy azonnal meglátogatják az eladót házkutatás céljából mielőtt a többi bontott lopott autót eltünteti.Ha nem ezt teszitek akkor ellenetek is eljárás indulhat bűnrészesség miatt.Az ilyen eladók addig szoktak keménykedni amíg le nem gyűrik őket a földre,és nem nyomják rá a bilincset.
14. trixxxi0918 (válaszként erre: 11. - HnéViktória)
2011. dec. 1. 08:36
OKIRAT HAMISÍTÁS!
2011. dec. 1. 08:36

Magánszemélynek 3 napig visszavásárlási kötelezettsége van! Tehát ha ez a napokban történt, akkor nem tud mit tenni.

Ha nem! Nem írhatja alá más az adás-vételi szerződést csak a tulajdonos. Ebben az esetben nincs még meghatalmazás sem!!!!!

Mindenképp rendőrséghez fordulj és ne ijedjetek meg a keménykedésektől!

12. michelle.r (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2011. nov. 30. 23:13
A szerződés semmis, mert nem a tulajdonossal kötötte. Vagyis nem vette meg az autót.
2011. nov. 30. 22:18
Az adás vételi 4 példányos az első példány alá volt írva,valószínűsítem,hogy a tulaj írta alá,ellenben a másik 3 oldalt meg a párja.
10. andi6020 (válaszként erre: 7. - HnéViktória)
2011. nov. 30. 22:14
Most akkor mit írt alá a tulaj, és mit hamisított a párja? Nem teljesen értem.
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2011. nov. 30. 22:13
Az egy dolog, hogy hülye volt, de részt vett egy okirat/adásvételi hamisításban. Ő is, az eladó is, meg a tanuk is. Fals az egész adásvétel. És akkor még a motorszám kavarról nem is beszéltem.
2011. nov. 30. 22:07
Sok sok hiba a vevő részéről,de azért ez mégsem természetes,hogy másik motorral el lehessen adni,egy autót.Mert ez az eredetiségvizsgán rögtön kitünne.Vagy nem?
7. HnéViktória (válaszként erre: 5. - Simple)
2011. nov. 30. 22:05
A párja hamisította alá a tulajdonos nevét.Az adás-vételi 1 példánya volt eredetileg a tulaj által aláírva.Sürgősen kellet az autó,mert elötte nap az elözőt összetörték,és munkabajárásuk nem volt megoldott.Ez az eladónak meg jól is jött.Mert gyors megszabadult a kocsitól.
2011. nov. 30. 22:03

Igen keménykedik,nem akarja a pénzt visszaadni.

Kp a motorrol származási papirt kér de az sincsen.


2 napig nem reagált a keresésre ezért ma irtak neki üzenetet,hogy kénytelenek rendőrséghez fordulni,erre jött a telefon,hogy hadd ne részletezzem mit tesz velük.Mert onnantól kezdve,hogy a papirt aláirta neki többé nincs vele közös ügye.És részben igen igaz.Ezért vetettem fel ide a témát háthaaa...

5. simple (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2011. nov. 30. 22:01
Mi az hogy nem a tulaj írta alá? Akkor itt nem történt adás-vétel!
2011. nov. 30. 22:00

Az ilyen eset nem ritkaság Magyarországon, ha ez megnyugtat.

Ott bassza át egyik magyar a másika ahol tudja.

Az autót is akkor adják el, ha már hibát észlelnek rajta, de az állapotát makulátlannak vélik a vevő előtt.

Az alkatrészek igen sokszor nem fajtaazonosak, a cserélt motort helyénvalónak tartja aki eladja, ha bevezetette a forgalmiba a változást.

A rendőrség ilyen esetekben a legkevésbé érzi kötelezettnek magát, hogy eljárjon, mondván nem történt semmi szabálytalanság.

Nem volt hülye a testvéred, csak jóhiszemű, ez az amit Magyarországon nem szabad, mindenkiről a sunnyogó semmirekellőt kell feltételezni bárhova teszi be a lábát az ember.

2011. nov. 30. 21:59
Nincs semmi baj, mert be kell menni a kpm-hez és kiállítanak neki egy igazolást a forgalmi alapján (apám kocsija is ilyen).
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2011. nov. 30. 21:56

Mármint nem akarja visszaadni a pénzt? Keménykedik? Rendőrség? Esetleg meg is lehet neki említeni, hogy feljelentitek.


Tényleg hülye:) Bocs. Odaadja pénzt úgy, hogy nem is a tulaj írta alá? ez a szerződés semmis. Még a végén sem autó sem pénz nem lesz.

2011. nov. 30. 21:52

Sziasztok!

Gondoltam felvetem ezt a témát ,hátha tudtok nekem segíteni.

Testvérem vásárolt egy autót ,de elkövetett egy hatalmas hibát,nem nézte meg a motorszámot rendesen,mert rosszul látszódott.Ennek ellenére megvette az autót.A papirokat nem is a tulaj írta alá hanem a párja.Másnap elvitte egy szervízbe ahol kiderült nem az autóval tipus azonos motor van benne!Szóval nagy a zűr.Az eladó nem akar egyezkedni,sőt keménykedik.Szerintetek lehet még tenni valamit!Az ár 250.000,-!Ha van ötlet vagy tapasztalat írjátok meg.Leírhatjátok azt is hogy hülye volt,de ezt én is tudom...:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook