Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bartholin ciszta, tályog fórum

Bartholin ciszta, tályog (beszélgetős fórum)


2022. dec. 29. 23:11
Sziasztok! Bartholin cisztára hogy tettetek paradicsomot? Elképzelni nem tudom 😅 valamint ezen a területen hogy alkalmazzak párakötést? Köszönöm, ha valaki segít!
2021. okt. 7. 19:17
Kedves fórum társak! Tizenvalahany év nyugalom után most engem is megtalalt a ciszta, illetve a talyog. Anno mire eljutottam volna az orvoshoz, spontán kifakadt a 🍅 hatására. Kb. 2 éve újult ki, békés ciszta formájában,panasz nem volt vele, műtéttel nem szerettem volna a járványos helyzetben foglalkozni. A ciklus 2.feleben az elmúlt néhány hónapban mindig nagyobb lett. Ma ismét megjött, és igen csúnyán meg is nőtt a ciszta/talyog, meg fájdalmas is lett. A menstruáció alatt mivel tudom kezelni? Kamillateat és gyömbéres kurkumateat iszom. Kamillas sminklemoso lapokkal borogatom, de ennél többet nem merek, nehogy fertőzés legyen a vége. Van még itthon bethadin, nem tudom, hogy azzal be lehet-e most kenni. Ha van valami tippetek, azt megköszönöm! Műtétet nem szeretnék,a kifakadasnak örülnék a legjobban. ...
2021. szept. 28. 21:00

Sziasztok!


38 éves vagyok és sajnos én is érintett vagyok.

2019. 02 hóban egyik napról a másikra alakult ki nálam jobb oldalon. Vasárnap még síeltem, kedden este kicsit fura érzés volt leülni, akkor sejtettem, hogy itt valami nincs rendben. Csütörtök reggel a fájdalomtól az ágyból nem tudtam felkelni. Kb. kisebb tyúktojás nagyságú tályog lett belőle. Péntek reggel altatásban végzett műtét. A hab volt a tortán, hogy ugyanebben az időpontban jött meg a menstruációm is.(pont akkor volt itt az ideje)

A felvágott területet kivarrták felszívódó cérnával, hogy ki tudjon tisztulni. Szombat reggel megkönnyebbülve saját felelősségre hazamentem a kórházból.

Tanácsaim a sorstársaimnak: Flector por pici vízben feloldva szó szerint 10 perc alatt tompította a fájdalmat annyira, hogy a WC-ig ki tudjak menni. Ez kb 4-5 órán át hatott. Flector nélkül olyan fájdalmaim voltak, hogy wc-re nem tudtam kisétálni, illetve felülni sem tudtam az ágyból.


Sajnos a műtéttel a rémálom nem múlt el. 2020. 08. 20-án nyaralás alatt reggel arra ébredtem, hogy újra előjött ugyanúgy jobb oldalon. Kb. 3 db cseresznye méretének felelt meg a nagysága. Akkor picit érzékenyebb volt a terület,az ijjedelmem nagyobb volt, mint a fájdalom. Akkor mivel még nem volt fájdalmam egy szeretkezést próbáltunk meg óvszerrel, hogy hátha kicsit megnyomogatódik és ezáltal megindul, magától kitisztul. Nagy szerencsém volt, szépen lassan magától elmúlt. Mintha "megjavult" volna az elzáródás.


Majd 1 évre rá 2021. 09 hóban egy hétfő reggel arra ébredtem, hogy szilva nagyságban újra előjött újra jobb oldalon. Természetesen pont aznap amikor a menstruációmnak is meg kellett jönnie. Itt viszont első perctől kezdve, folyamatosan 38,5 C-os lázam volt. 6 napig feküdtem vele. A láz legyengített. A ciszta fájdogált, de nem volt olyan vészes, mint az első alkalommal. Itt éreztem az erőt, hogy próbálkozzak más alternatívákkal. Az orvoson 2 hétig nem rendelt, így hozzá sem tudtam azonnal visszamenni. Apranax 550 mg gyulladáscsökkentőt kezdtem el szedni 2 napig. Fucidin nevű antibiotikumos krémmel kenegettem 1 napot, amit korábban a hónaljamban lévő borsónyi dudorra, írt fel a bőrgyógyász.

Majd a nőgyógyásszal történt telefonos konzultáció után a 3. naptól, szerdától Dalacin 300 mg antibiotikumot kezdtem el szedni napi 3-szor. Ez iszonyú erős volt. Szó szerint mintha a húsomat tépték volna le a kezemről, meg a lábfejemről, meg a combomról. Ez jobban fájt, mint maga a ciszta. Feküdtem és azt éreztem, mintha valaki fenékbe rúgott volna sorozatosan. Az első 2 nap volt csak ilyen erős a hatása, utána már nem éreztem. A tabletta mellé azt tanácsolta az orvos, hogy betadinnal kenegessen a cisztát. 3. napra már nehezen mentem, nehezen ültem fájt rendesen. 5. napon pénteken a szakrendelőt felhívtuk, hogy mire számítsunk ha menni kell, hétvégén van-e orvos? Műtenek-e? Ott adtak egy olyan tanácsot, hogy párakötést tegyünk a cisztára, mert hallottak már olyat, hogy nem vállalta a műtétet valaki, és a párakötés hatására kifakadt neki. Jött a próbálkozás. Egymagam "bepelenkáztam" magam a párakötésbe. Újra elővettem a Fucidin krémet. A leírásában szerepel, hogy tályogra is való. Gézlapot tettem rá, majd neylont és minden oldalról leragasztottam, hogy ne érje levegő. Péntek délelőtt tettem fel az elsőt. Sajnos ha pisilni kellett mennem mindig le kellett venni és újrakezdeni. Pénteken kb. 3-szor volt rajtam ez a párakötés. Éjszakára is feltettem.

Péntek éjfél körül eléggé kellemetlen volt már, feszített nagyon,megfordult a fejemben, hogy na menjünk kórházba, de eszembe jutott, hogy gyógyszert nem vettem még be a fájdalomra. Bevettem 1 algopirynt, ezzel el tudtam aludni, fájdogált ugyan de ez még tűréshatáson belül volt.

6. nap szombat reggel. Rajtam a párakötéssel megállapítottam, hogy a ciszta nem lett kisebb, nem történt semmi. Fekve maradtam még, kivételesen nem a wc-n kezdtem el kibontani magam a párakötésből. Levettem, sajgott nagyon, éreztem, hogy ezt tovább nem húzhatom, mert nagyon fáj. A párom is megnézte, nem látszott hogy valahol kifakadt volna. Már azon voltam műtsenek meg újra, nem érdekel már semmi, műtsenek, mert ez nem lesz jobb. Ez magától nem múlik el. 5 perc telhetett el, hogy leszedtem a kötést, és pont ezt taglaltam a páromnak, amikor érzem hogy valami folyik végig a fenekemen, gondoltam lázas vagyok és az izzadság. Nem az volt, mert ahogy odanyúltam véres lett a kezem. Gondoltam, hogy oké akkor a menstruációm indult meg mert a sok gyógyszer miatt szinte semmi sem jött ki belőlem egész héten. De nem! Kisebb csoda történt. Észre sem vettem és kifakadt magától. Párom elmondása alapján közel 1 dl véres trutyi folyt ki. Látványra mint a menstruációs vér, olyan volt. Az elején valamilyen fehér mint a fogkrém olyan távozott, majd a vér, és a legvégén egy minimális zöldes-vöröses váladék. Nagyon gyorsan folyt kifelé, és ahogy távozott úgy könnyebbültem meg. Már nem fájt, már nem volt tyúktojás nagyságú, lement nullára. Kb egy 5 mm nagyságú helyen fakadt ki. Ahogy kifolyt, zuhany alatt óvatosan megmostam. Braunol nevű nyálkahártya fertőtlenítőt fújtunk rá, majd kezemmel még próbáltam nyomogatni a ciszta helyét hogy minden kiürüljön. Majd ülőfürdőt vettem 3-4 percig. Majd újra Braunol fertőtlenítő, majd újra nyomkodtam hogy minden jöjjön ki. Végezetül egy betéttel a bugyimban leültem és köszönetet mondtam Istennek, hogy megmenekültem a műtéttől. Aznap estére már semmilyen csomót nem lehetett kitapintani. A kifakadás után 8 nappal jött vissza az orvosom dolgozni, egyből mentem hozzá. Ultrahang, citológia. Azt mondta szépen begyógyult a helye ahol kifakadt minimálisan lehet csak látni. Nem látott semmi rendellenességet.

Hogy mi okozza? Nem tudja. Azt mondta nem tudja megmondani, hogy esetleg 1 hónap alatt megint nem e gyülemlik meg, és jön elő újra. Írt fel Macmiror nevű hüvelykapszulát. 6-ot most kell elhasználnom, majd várjam meg a menstruációm és ha vége utána a maradék 6-ot. Illetve írt fel 1 tablettát Mycosyst a neve, amit nekem meg a páromnak is be kell venni. 1 tabletta/hét, majd rá 1 hétre az utolsó adagot. Azt olvastam ezek gombás betegségre valóak, de az orvos ahogy megvizsgált mondta hogy minden rendben, nincs semmi fertőzésem, gyulladásnak sincs nyoma.

Szerintem ahogy szedtem a már említett kemény antibiotikumot, az a hüvely flóráját gyengítheti, megváltoztathatja és amiatt írhatta fel ezeket a gyógyszereket.


Segítsetek megérteni, hogy mitől alakulhat ez ki, mitől térhet ez a rémálom vissza? Mit csináljunk máshogy sorstársaim, hogy ne kelljen újra és újra átélni ezt?


Ott állok egy gyerekvállalás előtt, és ha mindez X hónapos terhesen jön elő? Ha olyan fájdalommal jár, mint az első alkalommal, hogy nincs idő kísérletezgetni, akkor terhesen mi lesz velem? Ha lázas vagyok, úgy mint a legutóbb, akkor meg sem tudnak műteni.


Segítsetek, adjatok tanácsot, hogy mit ne csináljak? Kinek milyen tanácsot adott az orvosa?

2021. szept. 23. 16:24

Sziasztok

Sajnos engem is érint a téma

Ami nekem bevált az a cickafark. Ülőfürdő formájában és tea formájában egyaránt. Plusz indometacin kúp(Erős gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító)

Remélem nektek is beválik, ha ne adj isten arra kerül a sor

2021. jún. 21. 22:09

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek az én Bartholin cisztâs tortúrâmat. De elôször is köszönet mindenkinek, aki korábban ezen az oldalon megosztotta a tapasztalatait, mert nekem nagyon sokat segített.

Még az elsején azt is szeretném le írni, hogy 38 éves vagyok, és most jött nâlam elô elôször. Sajnos sok kommentben nincs ott az életkor, és amikor azt olvastam, hogy ez a betegség csak 20-30 éves korig fordul elô a nôknél, akkor megijedtem, hogy akkor ez nâlam teljesen mâs lesz???

2 hete kezdôdött egy keddi napon, kellemetlen érzéssel a bal oldali szeméremajak alatt. Ekkor diónyi nagyságú volt a duzzanat. Azonnal hívtam a házi orvosom (Írországban élek) aki egy nagyon segítôkész magyar doktornô. Péntekre kaptam idôpontot, akkor mâr tyúktojâsnyira nôtt, lüktett, se ülni, se állni, se sétálni. Kaptam penicillin tartalmú antibiotikumot, de a doktornô kedves volt, írt nekem beutalót a sűrgôsségire, ha 2 napon belül nem javulok. A hétvége jegeléssel, hâzi praktikâk kipróbâlâsâval telt, sajnos sikertelenül.... Hétfô ügyelet. Egy indiai orvoshoz kerültem, ránézett, szedjem tovâbb az antibiotikumot még 10 napig....

A duzzanat picit húzódott le a következô napokban, de diónyinál kisebb nem lett egy hét utân sem, persze a fájdalom szerencsére elhagyott. Viszont a kétségbeesés maradt, hogy mi lehet ez, ami ekkora a hüvelybemenetnél, és kemény is a felszíne??

Gondoltam egyet, bejelentkeztem Dublinba egy magyar nôgyógyász magânrendelésére.

A doktor úr rânézett, egybôl tudta, hogy ez Bartholin ciszta lesz.

Lefertôtlenített, lidokainnal alaposan érzéstelenített, és végül következett a megnyitás. Éreztem ahogy a genny kiürült, megkönnyebbültem.

A doktor úr azt a javaslatot adta, ha máskor ez elôfordul (remélem nem fog újra) akkor azonnal kell menni, a gyulladt âllapotâban kivágni. Remélem tudtam ezzel segíteni nektek kedves olvasók! Kitartâst aki ezzel a problémával küzd!!!!

2021. jún. 12. 15:47
Sziasztok! Pár napja észrevettem egy csomót jobb oldalon lent a hüvely mellett, először levert a víz, de utána olvasás után merem remélni, hogy nálam is a bartholin mirigyről van szó. A különbség annyi, hogy nekem nem fáj. Kicsit érzem de ennyi. Nekem viszont ami aggasztó és egyáltalán nem olvastam itt a fórumon, hogy van, hogy egyáltalán nem nedvesedek, orgazmust követően sem, ez már korábban, egy két hete jelentkezett, és most kapcsoltam össze, hogy akkor talán emiatt lehet. Nálatok is volt ilyen tünet, mert eléggé kellemetlen... Jövő héten tudok dokihoz menni, remélem addig nem fajul el a dolog úgy ahogy többen írtátok mert nincs kedvem szenvedni...
2020. aug. 15. 21:33

Sziasztok!


Nekem csütörtökön jött ki borsónyi nagyságban. Első nap csak fájt a helye, másnap láttam és éreztem , következő napra pedig begyulladt. Annyira fájt, hogy alig bírtam menni. Hétvége lévén (meg pont aznap jött meg a havim is), nem tudtam dokihoz menni. De hétfőn már mindenképp időpontot akartam kérni.


Na, elkezdtem kenni aloe verával (a virág géljével). Naponta többször , gondoltam csak lesz vele valami. Másnap már nagyon égett nagyon fájt, annál jobban kentem. Végül kezdtem látni a fehér pöttyöt a tetején. Másfél nap kenegetés után kifakadt. Azóta is kenem, remélem, hogy minden rendben lesz vele.

Ja és már nem fáj, nem érzem csak nagyon picit!

5. vidéki3 (válaszként erre: 4. - Dettike28)
2020. júl. 11. 08:00
Egyszer nagyon megdorgált a sebész a paradicsom miatt. Ilyen kényes/érzékeny helyre nem használnám. Kamillás párakötés/betadin kenőcs talán segíthet, vagy ügyelet. Volt furunkulus/karbunkulus/vagy valami azon a helyen, magától kifakadt, bőrgyógyász alaposan kinyomta, fucidin kenőcsöt írt fel. Azóta mindig van itthon, háziorvos is felírhatja.
2020. júl. 11. 06:31
Próbáltam a paradicsom kötést az éjszaka. De nem fakadt ki sajnos. Igaz sokkal jobban kezd feszülni.
2020. júl. 11. 05:05
Sajnos nekem is volt már,évékkel ezelőtt. Én nem csináltam vele semmit. Magától kifakadt. Nagyon sok genny folyt ki...mitől lett,azt nem tudom.
2. voltam...leszek (válaszként erre: 1. - Dettike28)
2020. júl. 10. 23:41

Szia!

Múlt heten, nyaralás előtt volt ugyanez a problémám. Szörnyen fájt.

Bekentem betadin kenőccsel, rá egy szelet paradicsom, meleg vizes gézlap (paradicsom nélkül párakötés) folpack, és egy nagy méretű 8x12 cm tapasz. Nem volt kényelmes ;) de pár óra múlva magától kifakadt.

3 nap múlva volt orvos, azt mondta első körben Ő is párakötést javasolt volna, ha ez nem járt volna eredménnyel, akkor műtét.

2020. júl. 10. 18:17
Sziasztok! Ma hajnalba arra ébredtem, hogy borzasztóan fáj valamint lüktet a baloldali nagyajkam alsó része és borzasztóan fel van dagadva kb dió nagyságú volt már hajnalban. Kértem időpontot de csak keddre kaptam. Addig megkezdjek magammal? Tudtok valami tanácsot adni nekem? Nagyon szépen megköszönném!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook