Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlő elleni oltás!Beadassuk vagy nem? fórum

Bárányhimlő elleni oltás!Beadassuk vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
39. Anatita81 (válaszként erre: 36. - Gavrilo1)
2012. máj. 15. 15:09
Pont ezért is ostobaság kijelenteni, hogy csak 20 évig nyújt védettséget...
2012. máj. 15. 15:05
Kullancs ellen viszont szeretném!
2012. máj. 15. 15:04
A mi dokink azt mondta, nem javasolja, mert nagyon ritka az, hogy bármilyen szövődmény kialakulna, főleg erős, egészséges gyerekeknél, és ha gyerekként túl van rajta, utána már nem lesz vele gondja!
36. Gavrilo1 (válaszként erre: 35. - Anatita81)
2012. máj. 15. 15:02
Mióta is oltanak ellene? Majd 30-40 év elteltével lehet nyilatkozni a hatásairól az oltásnak...
35. Anatita81 (válaszként erre: 31. - Gavrilo1)
2012. máj. 15. 14:59
Érdekes...a bárányhimlő esetében mégis működik, ez viszont tény.
34. cooltim (válaszként erre: 32. - Melissza2012)
2012. máj. 15. 14:57

Jaj, sajnalom! Szegenyke! :-(

Nah, ezektol felek en is! Igy hamarosan beoltatom a kiscsajt!!! Remelem, elmulnak nalatok minel elobb a hegek!!!

2012. máj. 15. 14:53
Ha kell teszek fel képet és egyértelmű lesz a kérdésre a válasz
2012. máj. 15. 14:53
Én mindenképp ajánlom! 6 hós fiam Márciusban kapta el a hegek a mai napig látszanak,Az egész teste tiszta hólyag volt,5 napig lázas,több hólyag fertözödött,szeme bevérzett,fülében több pörk is volt amikor kezdtek le esni a fülébe nem lehettett belátni.A posiján le kellett áztatnom a sebeket nehogy elfertőződjön,(pelenkás ugye)Kórházban 3 napot voltunk.Szerencsére nem találtak szövődményt.de Nem kivánom senkinek!Elötte jöttünk ki Brochitissel(2 hét)Ha vissza tekerhetném az időt akkor én oltanék!Legalábbis a nagyot mert ugye a kicsiket 1 év alatt nem oltják.A nagytól kapta el de rajta alig volt,viszont még ő is heges.:-((A mai betegségek tényleg durvábbak ezt figyelembe kell venni és mérlegelni mi a jó!Szövödményekről érdemes olvazsgatni egy kicsit,mert nem úgy van mint ahogy azok az Anyukák gondolják akik azt mondják hogy jobb ha túl esik rajta a gyerek.azok nincsenek tisztában a következményekkel.
31. Gavrilo1 (válaszként erre: 27. - Tündér74)
2012. máj. 15. 14:46
Nézd meg Antal Vali oldalán az Oltás szükségességének alapelmélete végleg összeomlott című cikket
30. Anatita81 (válaszként erre: 3. - Fazema)
2012. máj. 15. 14:39
Igen, van már ilyen fórum, az ember nem szívesen ismétli önmagát...
2012. máj. 15. 14:37
én nem! és semmi ajánlott oltást nem kapott és nem is fog megkapni,csak a kötelezőt...
2012. máj. 15. 14:33
Én bölcsi előtt beoltattam... 2 járványt megúsztuk, aztán meglátjuk a továbbiakban mi lesz
27. tündér74 (válaszként erre: 22. - Gavrilo1)
2012. máj. 15. 14:27
Nem hinném, hogy az oltások legyengítenék a szervezetet, csak egy kicsit "működtetik" az immunrendszert.Nem ugyanaz.:) Sokféle idegen anyaggal, kórokozóval találkozunk naponta, pl. egy felső légúti vírusfertőzésnél a szervezet 4-10 különféle kórokozóval találkozik. Egy vakcinában jóval kevesebb antigén van, így elég valószínűtlen, hogy egy oltás nagyon megterhelné a szervezetet.
26. homern
2012. máj. 15. 14:27

A fiam megkapta az oltást 1,5 éves korában.A gyerekdokink korábban kórházban dolgozott infektológusként,én hallgattam rá. Elmondta,hogy ha beadatjuk akkor is elkaphatja,de egyszerűbb lesz a lefolyása és óv a szövődményektől,amik évről évre egyre súlyosabbak és egyre több gyereket érintenek.Gyerekkoromban még nem volt nagy szám az egész bárányhimlő dolog,ma már sokan kórházban kötnek ki miatta :(

Arra is felhívta a figyelmem hogy magától az oltástól is előjöhetnek a hólyagok,de nem kell sokra számítani és gyorsan elmúlnak.

25. tündér74 (válaszként erre: 24. - Tündér74)
2012. máj. 15. 14:06
gyerkőcöt és magadat is.:)
24. tündér74 (válaszként erre: 23. - 41f5ea3045)
2012. máj. 15. 14:06
Ha te sem voltál még bárányhimlős, akkor meg főleg oltasd be a gyerkőcöt, mert a felnőttkori bárányhimlő súlyosabb lefolyású, több hólyaggal, több kockázattal jár.
23. 41f5ea3045 (válaszként erre: 20. - Birkill)
2012. máj. 15. 13:49

Igen mi is ettő a szövődményektől félünk kicsit.Viszont azt mondja a védőnő ha bevan oltva nem kapja el...igen de meddig?és ha felnőttkorában kapja el?

Én se voltam himlős,de beoltva se.

2012. máj. 15. 12:55
Azt ugye tudjátok, hogy a komolyabb szövődméynek a védőoltásra is lassan modifikálódó , egyre erősebb vírusok miatt alakulnak ki. A sok oltás csak legyengít minket, míg a vírusok szépen átalakulnak, fejlődnek, amire egy újabb, erősebb oltás a válasz és szépen kialakítottuk a körforgást. És vajh ki nyer mindebből??
21. cooltim (válaszként erre: 19. - 41f5ea3045)
2012. máj. 15. 12:47
A mi gyerekorvosunk azt javasolta, hogy mielott kozossegbe megy a kislanyom, azelott oltassunk kb. 3 honappal, utana pedig kb. masfel honappal az ismetlo oltast. Szeptemberben megy a lanyom oviba, hamarosan oltatjuk az elsot. O a szovodmenyek miatt ajanlja nagyon, foleg kislanyoknal. Sokat gondolkodtunk, hogy beadassuk e. Vegul mellette dontottunk. Ugyanis a lanykam imad vakarozni. Van egy kis csipes, vagy seb stb. rogton kivakarja es nem tudjuk errol leszoktatni. Felnek, ha a himlo pottyeitnelkezdi ilyen intenzitassal vakarni, marad nyoma rendesen!!!
20. birkill (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. máj. 15. 12:46
Én pedig beoltattam, mert a lányom asztmás és a közösségben mindent elkap. A bárányhimlő maga nem veszélyes, a szövődményei azonban jóval komolyabbak, mint ezelőtt kb. 10 évvel. Nem kevés gyerek kerül vele kórházba. Ha az oltást megkapja, akkor is lehet bhimlős, csak az a nem mindegy, hogyan zajlik le nála, nem -e lesz kórház a vége?
2012. máj. 15. 11:39

Nagyon megoszlanak a vélemények!

Tegnap újra átbeszéltük a védőnővel,azt mondja most ne adassam be ráér ha majd óvodába megy...

2012. máj. 15. 10:49
Én nem fogom beadatni az tuti
17. Gavrilo1 (válaszként erre: 16. - RÁCZNÉ77)
2012. máj. 15. 10:45
Ez nem igaz. Nekem egyszerre kapta el 3 gyerekem, a legkisebb talán ha 5-6 hetes volt és max. 3 pötty volt rajta a pelus alatt. A középsőn volt a legtöbb.
2012. máj. 15. 10:24
Olvasva a hozzászólásokat, nagyon megoszlanak a vélemények.Leírom az Én tapasztalatomat.Három gyerek anyukája vagyok.A nagylányom 5 évesen elkapta a himlőt, és egykis hőemelkedéssel viszonylag minimális tünetekkel meguszta.A 2-dik kislányom Ő már nem volt ilyen szerencsés.Sajnos a Mi orvosunk nem emlitette az oltást mielőtt elkezdtük a bölcsit, és az ovit. :( Szégyenemre nekem sem volt eszembe,de lehet hogy nem is adattam volna be.Szegénykém Ő kb. 4 napig lázas volt, és tetőtöl talpig televolt gyúfásfej nagyságú hólyagokkal.Iszonyatosan szenvedett. :( Éppen terhes voltam a 3-dik gyerekkel.Na akkor megfogadtam, hogy Őt tuti befogom oltatni.Úgyanis minnél több a gyerek annál több a szövödmény kockázata, és a himlő erőssége.Ezzel csak azt szerettem volna mondani, ha első gyerek akkor nem feltétlenül oltatnám be.Viszont ha már többedik (2-dik 3-dik) gyerek akkor gondolkodás nélkül beoltatnám.
15. tündér74 (válaszként erre: 14. - 41f5ea3045)
2012. máj. 14. 13:34

15 hónaposan már be lehet adatni, de szerintem ne a kötelezőkkel adasd be, mert azért úgy elég sok a pici szervezetnek. (ugye van egy köt.oltás 15 hónapos korban) Kettő oltás kell mindenképpen és min. 6 hétnek el kell telnie a két oltás beadatása között.

Egyébként akkor is elkaphatja a bárányhimlőt, ha megkapta a védőoltást, de sokkal enyhébb formában, valamint a súlyos szövődményektől mentes lesz.:)

Valaki átesik mindenféle gond nélkül oltás nélkül is, valaki viszont nem, sajnos nem tudni előre kinél milyen lefolyású lesz ez a kis "ártatlan" betegség.:)

14. 41f5ea3045 (válaszként erre: 13. - Tündér74)
2012. máj. 14. 12:40

Szia!

Nekünk is a doktornő ajánlotta.De azt mondta 15hósan kell beadattni.

Hány emlékeztető oltásból áll?2?4?

Azzal nem vagyok tisztában hogy ha beadattom akkor nem fog átesni a himlőn gyerekkorában?mert azt nem szeretném.

13. tündér74 (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. máj. 14. 12:01
Szia! Én beoltattam kisfiamat 2 éves korában. Kimondottan ajánlotta a gyerekdoki. Azt mondta, hogy kevesen tudják, de sajnos a betegség egyre gyakrabban jár súlyos szövődményekkel. Járhat súlyos idegrendszeri és légúti tünetekkel, májelégtelenséggel, stb.
12. f7b0203e3a (válaszként erre: 1. - 41f5ea3045)
2012. máj. 14. 09:02
Ez csak a pénzről szól...Szerintem hülyeség beoltatni...Ha egészséges a gyereked, nincs veleszületett fejlődési rendellenessége, vagy autoimmun betegsége, akkor felesleges oltatni... Egészséges szervezet szépen átvészeli a bárányhimlőt.. A Bárányhimlő elleni oltásról... nincs statisztika róla, hogy meddig nyújt védelmet, mik a szövődmények. A doktornőnk nekem azt is elmondta, hogy volt a praxisában olyan gyerek, akit beoltott és az oltóanyagtól jött ki rajta a bárányhimlő....akkor minek.../jelzem nincs feltüntetve a gyógyszer-tájékoztatón, hogy ilyen mellékhatása lehet/ szerintem ez még nem stabil oltóanyag...én nem tenném ki a gyerekemet kísérletezésnek...
2012. máj. 14. 08:19

Én nem oltattam be a kisfiúnkat a nem kötelezőkkel!

De ezen most elgondolkodtunk.

A védőnő is ajánlotta mert kérdezte hogy mi átestünk-e rajta?!

2012. máj. 14. 07:44

Én semmiképpen nem oltatnám.

Ez egy tipikus magyar mánia, mármint a minden ellen oltani. Ahol 4 évig éltünk ott kiröhögött az orvos, amikor megtudta, hogy Mo.-n oltanak bárányhimlő ellen (bár szerintem ott is túlzásba viszik az oltásokat)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook