Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlő elleni oltás!Beadassuk vagy nem? fórum

Bárányhimlő elleni oltás!Beadassuk vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. Mons (válaszként erre: 62. - Tündér74)
2012. máj. 17. 08:04

akkor ujra: bezzeganya.hu-n olvastam, hogy aki beoltatta a gyereket rota ellen, beteg lett elkapta ezt a fertőt, anyuka ott említette, hogy pedig megkapta az oltást. Semmit nem jelent, az sem ad 100% védelmet.

Így csak példát akartam írni, közben altattam, így bocsi, nem sikerült jól hozzászólnom.

De ebben mindenki saját maga dönt. Mindenki más-más véleményen van, nem vagyunk egyformák :)

68. Gavrilo1 (válaszként erre: 57. - Tündér74)
2012. máj. 17. 05:43
Szerencsére sok orvos most is ezt mondja- nem biztos hogy annyira aranyat érnek az oltások!! Nagyon sok ellenérv van.
67. timycat (válaszként erre: 65. - Martin3)
2012. máj. 16. 22:42
Én sem oltattam kullancs ellen a gyereket, de valószínű fogom, még nem nagyon járunk túrázni a nyaralónál meg folyamatosan permetezve van a fű, viszont mindig használunk kullancselleni sprayt, eddig megúsztuk kullancs nélkül (kop-kop-kop)
66. egypt (válaszként erre: 65. - Martin3)
2012. máj. 16. 22:13
Az a baj, hogy Lyme-kór ellen nem véd, szóval szerintem ha olyan helyen járnak a gyerekek, akkor nagyon fontos mielőbb átnézni őket és kiszedni a kullancsot.
65. martin3 (válaszként erre: 58. - Egypt)
2012. máj. 16. 22:06
kullancs ellenit én is csak a 3 "nagynak" adtam, a legkisebb még csak 2 lesz, de ő úgyis jön-mgy velem, meg a nap miatt méginkább védve a bőrét mindig hosszú naciban van(még ha jó vékony is a naci, de hosszút adok rá)
64. tündér74 (válaszként erre: 63. - Cooltim)
2012. máj. 16. 21:50
köszi!:))
63. cooltim (válaszként erre: 62. - Tündér74)
2012. máj. 16. 21:38
Gondolom, ugy erti, hogy a baba megkapta a vedooltast a rotara es megis elkapta a rotat. A korhazban pedig kinevettek, hogy anyuka beadatta az oltast es a babaegis rotas lett... Az en olvasatomban igy ertelmezendo kb.
62. tündér74 (válaszként erre: 61. - Mons)
2012. máj. 16. 20:55
Remélem nem sértődsz meg, de egy kicsit érthetetlen amit írtál.
61. Mons
2012. máj. 16. 15:09
rota: épp a bezzeganya.hu-n olvastam, ha valaki megkapja, semmi nem jelent. A csemete elkapta, bent mondta a korházban (lászló) kb., körbe nevették!
60. Anatita81 (válaszként erre: 58. - Egypt)
2012. máj. 16. 14:57
Köszi!
59. egypt (válaszként erre: 52. - 41f5ea3045)
2012. máj. 16. 14:47
Igen, lehet időpontot kérni a védőoltási szaktanácsadásra, és ott minden kérdésre, kétségre válaszolnak. A László Kórházat kell hívni, és onnan kapcsolják majd a szaktanácsadást, de szerintem a kórház honlapján is megvan a számuk. De úgy tudom, telefonon is lehet oltásokkal kapcsolatban érdeklődni. Meg kell kérdezni, és lehet, hogy be sem kell menni. Valahol a neten találtam olyan oldalt is, ahol a doktornőnek lehet kérdéseket feltenni, Dr. Kulcsár Andrea, ha rákeresel, talán megtalálod.
58. egypt (válaszként erre: 53. - Anatita81)
2012. máj. 16. 14:44
Igen, kapunk azt is, most fogja a harmadikat kapni a gyerekem. Azt mondta a doktornő, hogy ezt nem érdemes nagyon kicsi korban beadatni, mert az agyhártyagyulladás, ami ellen véd, 3 éves kor alatt nem szokott kialakulni. Ezért én a kisebbiknél (másfél éves) még várok vele.
57. tündér74 (válaszként erre: 56. - Mons)
2012. máj. 16. 14:25

Régebben egyébként azért mondták - még az orvosok is -, hogy jobb túl lenni gyerekkorban a bárányhimlőn, mert nem volt ellene védőoltás. Ma már az orvosok is az oltást javasolják ellene (mármint a hozzáértő orvosok)

Szerintem akkor mondható ki egy oltásra, hogy felesleges, ha az adott betegség mindig enyhe lefolyású volna.

56. Mons
2012. máj. 16. 12:47
én nem oltatok be ezzel egy gyerekemet se. A nagylányom 3 évesen kapta, alig volt pettyes, de a középső extra sok petty jött ki rajta, mivel a fertőzés alatt együtt fürödtek. (akkor még nem tudtuk, hogy himlő járvány volt az oviban)Lázas és 15hónapos volt. Most a kicsit, aki 7 hónapos, Ő se kapja meg. Jobb gyerekkorban túl lenni, mint felnőtten. Van egy ismim, aki oltatta a kicsit, szép himlős volt. Mindent próbálnak az embereknek bebeszélni ez ezért .... pl., h1N1 elsőnek ft ment, majd a diákok ingyen ... mi ezt se kértük. Betegek se voltunk! férjem kérte extrém beteg volt! Szerintem tiszta felesleges.
55. Anatita81 (válaszként erre: 54. - Martin3)
2012. máj. 16. 12:44
Köszi, ez megnyugtat! :) Idén már volt egy csípésünk, akkora volt a kullancs, hogy szabad szemmel alig lehetett felismerni, hogy az... :(((
54. martin3 (válaszként erre: 53. - Anatita81)
2012. máj. 16. 12:40

mi adattunk a gyerekeknek kullancs ellenit, és magunknak is, mert erdős helyen élünk,

mivel én is kaptam, elmondanám, hogy az influenza elleni, sokkal jobban csípett, a gyerekek sem sírtak, max egy visítás, mert megijedtek, mikor beléjük nyomta a tűt, de utána semmi..

53. Anatita81 (válaszként erre: 46. - Egypt)
2012. máj. 16. 12:27
Kicsit off, elnézést, de a kullancs elleniről mit mondott, ti kaptok/tatok? Mi most akarjuk kezdeni.
52. 41f5ea3045 (válaszként erre: 46. - Egypt)
2012. máj. 16. 12:03

Köszi.


Vajon van lehetőség arra hogy a doktornővel személyesen is beszéljek?Jó lenne egy szakember véleményét is meghallgatni.

51. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 39. - Anatita81)
2012. máj. 16. 11:08
Ebben igazad van.Mégpedig azért mert Én is be lettem oltva még csecsemőként,(zárójelentés igazolja) és mind a két nagylányom volt már himlős.Nem jött ki rajtam. Most leszek 27-én 35 éves, és a 2-dik gyerekemen 2011.12.02-án jött ki rajta a himlő.Vagyis eddig még védett voltam.
50. egypt (válaszként erre: 37. - Mogyianyu)
2012. máj. 16. 11:08

Szomorú, hogy ilyen gyerekorvosok vannak...:( Akkora a tájékozatlanság (orvos létére), hogy félelmetes. A gyerekorvosok általában mindenhez értenek egy kicsit, de semmihez sem nagyobb mélységben. De legalább járna utána, ha valamit nem tud...

Egyébként itt a hoxán is "találkoztam" anyukával, akinek a gyereke majdnem belehalt a bárányhimlő szövődményeként kialakult agyhártyagyulladásba. Senki sem tudhatja előre, az ő gyerekénél hogyan zajlana le a betegség és lenne -e szövődmény. Én nem szívesen kockáztatok, ha a gyerekemről van szó.

49. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 37. - Mogyianyu)
2012. máj. 16. 10:58
Szerintem ne halgass rá.Nálunk amikor a 2-dik lányom úgymond túl volt a himlőn utánna 2 hónapig folyamatosan beteg volt.Kettő antibiotikumot is elszedett ez idő alatt, és sokat szenvedett a folyamatos köhögéstől, orrfolyástól, fülfájástól, láztól.
48. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 29. - 3436656412)
2012. máj. 16. 10:46
Ez volt az Én véleményem is éppen addig amíg a 2-dik lányom elnem kapta.Iszonyatos kínokat élt át.Szörnyű volt végignéznem kb 2 hétig a szenvedését.Én is oltásellenes vagyok, mostmár csak inkább voltam.De természetesen mindenki döntsön a saját belátása szerint.
47. egypt (válaszként erre: 22. - Gavrilo1)
2012. máj. 16. 10:42

Hogy gyengítene már le egy oltás? Megkapod a legyengített vagy elölt vírusokat. Ha maga a betegség támad meg aktív vírusokkal nagy mennyiségben, az szerinted vajon mennyire gyengíti le a szervezetet? Adott esetben egy bárányhimlő elleni oltás VS a bárányhimlő viseli -e meg jobban a szervezetünket?

Szerintem érdemes lenne konzultálnod egy szakemberrel, hogyan is működnek a védőoltások.

46. egypt
2012. máj. 16. 10:37

Szerintem igen.

Nem maga a betegség a gond, hanem a lehetséges szövődmények.


[link]


Érdemes elolvasni, ismerem személyesen Dr. Kulcsár Andreát, védőoltási szaktanácsadó a László Kórházban, nekünk ő készített oltási tervet. Elképesztő jó szakember, nála jobban nem sokan értenek a védőoltásokhoz. Ő kifejezetten javasolja az oltást.

45. RÁCZNÉ77 (válaszként erre: 17. - Gavrilo1)
2012. máj. 16. 10:33
Nem vitázni szeretnék ezen ,de ez igaz. Mégpedig abban az esetben ha a gyerekek nem egyszerre kapják el. Ezt úgy értem hogy az első amikor elkapja akkor a 2-dik gyerek még nemszületett meg, és így tovább.Olvass utánna ,vagy kérdezd meg csak kiváncsiságból a gyerekorvosotokat.Nálunk éppen az volt, hogy amikor az első nagylányom elkapta a himlőt akkor még a másodikkal terhes voltam , vagyis még nem született meg. A 3-dik gyerekem ha Ő oltás nélkül elkapja aki úgyszintén még nem született meg amikor a második lányom himlős lett, sokkal nagyobb a szövődmény kockázata mint az első kettőnél.Nemutolsó sorban maga a himlő lefolyása is sokkal drasztikusabb lenne.
44. Gavrilo1 (válaszként erre: 43. - Tündér74)
2012. máj. 16. 05:19

Mert mennyi haszna van abból ha feltesz egy cikket az oldalára? Fizet neki pl. az oltás elleni liga? Illetve 1500 Ft-os jegyekért meghallgathatsz egy nemzetközi hírnévnek örvendő orvosprofesszor előadását?

Vagy akár az étrendkiegészítők minőségi kritériumait összeszedő cikk után fizetnek neki hogy ne nevezze meg a tv-ben agyonhírdetett, de szinte semmi hatóanyagot tartalmazó pirulákat?

Az hogy valamely bioboltot előnyben részesít az már a saját biznisze, de ennek semmi de semmi köze a cikkekhez, előadásokhoz.

43. tündér74 (válaszként erre: 42. - Gavrilo1)
2012. máj. 15. 22:19
Egyszerűen csak nem értem, hogy lehet jó lelkiismerettel így félrevezetni az embereket. Vagyis sejtem. Az erőszakos jószándék (tételezzük fel, hogy ez a helyzet) nagyon nagy károkat tud okozni. (AV-nál a haszonszerzés elég jól elnyomja a lelkiismeretet...)
42. Gavrilo1 (válaszként erre: 41. - Tündér74)
2012. máj. 15. 18:37

Antal Vali nem a saját fejéből menti hanem komoly szaktekintélyek által- orvosok, professzork, kutatók. Talán meg kellene hallgatnod egy előadást a szervezésében. Nem ő tartja , hanem adott esetben egy immunológus, ortopéd orvos.

Kuruzló? Mert rávilágít az érem másik oldalára??

41. tündér74 (válaszként erre: 31. - Gavrilo1)
2012. máj. 15. 16:42

Antal Valit nem kell bemutatnod, egy kuruzsló, a tanácsai, válaszai károsak és nem igazak. (szerintem orvosi eset)

Inkább hiszek az orvosomnak (immunológus) és oltási szakembereknek.:)

40. Anatita81 (válaszként erre: 37. - Mogyianyu)
2012. máj. 15. 15:10
Felnőttként viszont akárhányszor visszatérhet nála az övsömör, azt senkinek nem kívánom!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook