Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ballagók kontra virágárusok fórum

Ballagók kontra virágárusok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
50. bc681dac13 (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2017. máj. 8. 02:11

Nekem ami nem tetszik:

1. Átadom a pénzt, ő meg felmutatja a befizetést, nem erre "társadalmilag kötelez". Azt sem tudom, ha nem közeli, hogy egyetért-e, de ha kilóg...

Akik kezdeményezték mutassák már fel nekem, hogy mikor voltak és hogy "jótékonykodni".

0, azaz nulla. Hol vannak azok a gyerekek, akiknek nem futja semmire soha, és egyszer az életben kapnának valamit, de ha a hozzátartozók nem úgy csinálnak, mint a birkák (vagy ilyenkor nem birka szellem?), akkor kiutálják őket?

2017. máj. 8. 01:51
Bocsánat, kimaradt, hogy eleinte csak bankett volt érettségi után, valamikor később irigyelték el az egyetemi diákoktól a ballagás hagyományát.
48. Guruljka (válaszként erre: 35. - Channa*)
2017. máj. 8. 01:49

Nem olvastam végig, milyen ballagásról van szó. Mi még sem a bölcsődéből, sem az óvodából nem ballagtunk. Manapság pedig akkora virágcsokrokkal fotózzák a kisgyereket, ami nagyobb, mint ő maga.


Az eredeti ballagási szokás az egyetemeken kezdődött. Az érettségi utáni bankett (eredetileg ugye csak fiúk érettségizhettek, ők ezzel a végzettséggel lettek felnőttek, azaz a banketten ihattak és dohányozhattak a felnőttek előtt, utána esetleg bordélyba is elmentek felnőtté avatódni), de valamikor a ballagás már nyolcadik után is divatba jött, hadd legyen azoknak is emléke, aki középiskolába sem megy tovább, hanem dolgozni kezd.

Volt nekünk is nyolcadikos ballagásunk. De nagyjából iskolai belügy maradt, pénteki napon. Nemigen jöttek el szülők, ezért nem vettek ki szabadságot. Virágot mi a saját termünk díszítésére vettünk vagy szereztünk, az alsóbb osztályosok akinek akartak, annak adtak virágot.

A gimnáziumban is ballagtunk, oda több szülő jött el, szintén hasonló volt a virágok ügye.


Mert - már bocsánat - micsoda fura ötlet az, hogy a szülő vegyen virágot a gyerekének???


Igaz, akkor még nem kerestek ennyire jól a virágosok, csak aki standot tudott szerezni a temető bejáratánál.

Nem is voltak ennyien.

47. 9c485f67e8 (válaszként erre: 46. - 9c485f67e8)
2017. máj. 7. 20:09
Most látom, hogy 2 évvel ezelôtt készült a felvétel.
2017. máj. 7. 20:05
Szombathely: [link]
45. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Unom)
2017. máj. 7. 19:14
Reméljük.
44. unom (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
2017. máj. 7. 19:12

Nem arra gondoltam, hogy az alapítványra felhívni a figyelmet, hanem a saját üzletére. Ez pedig a saját, anyagi érdeke, nem más.

Én épp az öregek hozzád hasonló hozzáállása miatt becsülöm nagyra a diákok ötletét. Ez is igazolja, hogy van rá esély, hogy a mai fiatalok jobbak lesznek, mint a mai, felnőtt generáció.

43. fincsi5 (válaszként erre: 42. - Unom)
2017. máj. 7. 19:09

Jó oka van rá mindenkinek, hogy se jó se rossz példaként ne tűnjön fel sehol.

Én nem magyarázkodtam, csak amíg nem kötelező, hadd ússzam már meg.

Tenné mindenki a dolgát, nem kellenének ilyen figyelemfelhívások.

42. unom (válaszként erre: 39. - Fincsi5)
2017. máj. 7. 17:15

Nem jótékonykodásról beszélek, hanem reklámról a saját cégének. Bőven behozta volna a rá szánt összeget, ha eszébe jut valamelyiküknek.

Egyébként mindenki meg tudja indokolni, miért nem ad jótékony célra, alapítványnak, stb. pedig egyszerűen csak nem akar.

41. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Unom)
2017. máj. 7. 17:09

Remek ötlet, elismerés érte!

Ha így akarják a ballagó gimnazisták legyen így. A jótékonykodás külön dicséretet érdemel.


Eszembe nem jutna ezért a virágárusokat sajnálni.

40. ina87
2017. máj. 7. 16:44

azt h mindenkinek szíve joga eldönteni virágot ad vagy a számlára utalja a pénzt.


a virágosokról meg azt h nem fognak csődbe menni egy azért nem mert ez egyszeri alaklom a másik egész évbe vannak különböző napok mikor el kell a virág,én is a híve vagyok h egy szál virág bőven elég oké mint esküvő vagy születésnap kivételéve,de itt a példa tudok olyan temetésről ahol 3 szorosa volt a bevétele a virágosnak mint amennyi a szertartásért fizetek,amúgy a másik míg viszik a nagy csokrokat vagy koszorúkat nincs semmi értelme egy ne akk mutassuk meg h az a személy fontos vagy fontos volt a másik jó ha 3 vagy 4 napot él a virág néha elmerengek amikor le hordják a virágokat h mennyi pénzt dobnak a kukába mert hát ott landolnak így a szólás kidobott pénz az egész.

39. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Unom)
2017. máj. 7. 16:39

Talán azért, amiért nekem sincs kedvem soha jótékonykodni; amíg hetente milliárdok sikkasztódnak el a vezetők között, a szegények meg összedobják életmentő készülékekre a pénzt.


Én úgy éreztem húsvétkor is, mikor a Tescoban láttam az adománygyűjtést, hogy fentről kiröhögik az embereket.:(

38. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Unom)
2017. máj. 7. 15:24

A kezdeményezés nemes lelkű, pont jól illik egy éppen felnőtté váló emberhez.

A felháborodás szánalmas,és nevetséges.

2017. máj. 7. 12:56

Én inkább magamnak kértem volna a virág árát, csak olyat nem illik :P Ezen az egy napon az életben én is megérdemeltem volna a támogatást.

Én ha virágot viszek ajándékba, max. pár szálat szoktam, ballagásra is így készülnék. Ha valaki "megrendeléné" előre az ajándékot miközben én nem kérdeztem, hogy mit adjak, akkor megkapná azt a pár szál virágot, a pénzt meg megtartanám.

36. unom (válaszként erre: 35. - Channa*)
2017. máj. 7. 10:44

Amit a vállalkozók hozzáállásáról írtál az alkalmazottak felé, azzal teljes mértékben egyetértek.

Viszont piacgazdaság van, és amíg dupla áron is megveszik a virágot a jeles napokon, addig nem fogja olcsóbban adni. Ahogy senki nem fogja azt mondani a munkaaadójának, hogy ő kevesebb pénzért is hajlandó dolgozni, jószívűségből

2017. máj. 7. 10:39

Szerintem szép ha sok virággal ballagnak a gyerekek:D

Viszont csúnyának tartom, hogy ilyen ünnepek alkalmával felemelik az amúgy sem olcsó vágottvirág árát. Értem én, hogy magasabb profitot szeretnének elérni és azt is, hogy ez teljesen természetes, na de ennyivel!?

Egy kicsit dobjanak rá az árra, de ne a duplájára emelgessenek. Ez épp úgy csúnya részükről anyáknapján, mindszentekkor, Katalin, Erzsébet, Andrea, stb. névnapokon, nőnapon, stb. Ha a bolt megy, akkor erre igazán nincs szükségük, ha meg még sem, akkor húzzák le a rolót. Annak a vállalkozásnak nincs értelme léteznie, ahol nincs elegendő profit úgy, hogy közben kifizették a munkavállalók tisztességes bérét (nem minimálbért), és befizették a járulékokat a tisztességesen bejelentett bérek után. Tudom azt is, hogy sok vállalkozó azt gondolja, hogy a munkavállaló örüljön egyáltalán annak, hogy van egy kevés bevétele (akár feketén), amiből legalább enni tud, és azt, hogy ő jót tesz az emberekkel. De ez nem így van. Akkor tenne jót, ha annyira időre jelentené be a munkavállalóját, amennyit ténylegesen dolgozik, és kifizetné a szükséges költségeket, mert ez esetben a munkavállalónak van miért dolgoznia, van miből megélnie, és nyugodtan dolgozhat, mert nem kell félnie a holnaptól, azaz egy beteges időszaktől, a nyugdíjtól, stb.

34. unom (válaszként erre: 33. - 12d083b51b)
2017. máj. 7. 10:15

Értem, amit mondasz.

Sajnálatos, hogy sokaknak gondot okoz a virágvásárlás, de ennek az orvoslása nem a vállalkozó dolga.

Ha meg összebeszélésről tudsz konkrétumot, azt jelentheted a Versenyhivatalnak.

33. 12d083b51b (válaszként erre: 32. - Unom)
2017. máj. 7. 10:13

Nincsenek monopolhelyzetben, csak az a néhány, aki van, ilyenkor összebeszélnek, (pont úgy, mint a zöldségesek) és mehetsz vásárolni akárhová, mindenütt ugyanazok az árak fogadnak.

De az én + a másik, harmadik, stb. nyugdíja, fizetése nem lesz több, csak azért, mert anyák napján, halottak napján, ballagáskor, stb. stb. drágább a virág!!!

32. unom (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2017. máj. 7. 10:04

Írtam, hogy nem értem, a virágosok közül senkinek nem jutott eszébe csatlakozni a diákok kezdeményezéséhez. Épp a holnapi profit miatt lett volna jó lehetőség.

Kistelepülésen esélyes, hogy monopolhelyzetben van a virágos, ha van egyáltalán.

31. 12d083b51b (válaszként erre: 29. - Unom)
2017. máj. 7. 10:02
Én elhiszem, de azt te is hidd el, hogy nem minden a profit. Különösen nem egy kisebb településen, ahol annak a virágárusnak holnap is, meg azután is tudnia kell(ene) tükörbe néznie, és holnap is, meg azután is szeretne még vállalkozó lenni.
2017. máj. 7. 09:58
Október végén bevásárlásból jöttem hazafelé, a 100-as bolt kirakatában voltak a műkoszorúk. Nénike nézi a 600 Ft-os, gyerektányér nagyságú koszorút, és a markában tologatja az aprót, számolja de nagyon. Gondolom, a férje sírjára szerette volna. Volt a tárcámban egy 500-as, odaléptem, a markába nyomtam szó nélkül... ide jutott a világ!
29. unom (válaszként erre: 28. - 12d083b51b)
2017. máj. 7. 09:55

Ki dönti el, mi a normál ár?

Hidd el, a szállodás kiszámolja, hogyan éri meg neki jobban. Ha magasabb áron is több a profit, akkor nem fog engedni.

Nem az ő feladata annak a biztosítása, hogy mindenki meg tudja fizetni, neki a cég érdekeit kell néznie.

28. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - Unom)
2017. máj. 7. 09:54
Főszezonban legyen a normál, bárki által elfogadható ára, és novemberben elégedjen meg a szállodás, éttermes kevesebb haszonnal, és örüljön a kicsinek is!!! Talán akkor majd novemberben is többen lesznek nála!
27. unom (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2017. máj. 7. 09:52
Mert minden vállalkozás célja a magasabb profit elérése, ha bevallják, ha nem. Az árakat pedig már rég nem a bekerülési költség határozza meg, hanem az, hogy az adott terméket mennyiért lehet eladni.
26. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - L.luiselotte)
2017. máj. 7. 09:52
Nagyon meglehet, hogy a kapu előtt már ott árulta!
25. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Unom)
2017. máj. 7. 09:50
De miért természetes? Eleve többen vesznek ezeken a napokon. a háromszoros forgalom mellett minek emelni?
24. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - Unom)
2017. máj. 7. 09:50

Csak közben ne nézzen hülyének:

A múlt héten körbenéztem, hol, milyen virág, milyen áron, csak azért, hogy kb. képben legyek, és tudjam, honnét fognak indulni az árak... maszek virágárus nénike a sarkon a törökszegfűt adta a múlt héten 300-ért, most csütörtökön 500-ért. Mondom neki, hogy ez majdnem a duplája. Erre ő: persze, mert az még szabadföldi volt, de ez már a fóliás... és elvárja, hogy el is higgyem!

23. Hanami
2017. máj. 7. 09:47
Remek kezdeményezésnek gondolom, hajrá "ballagók"!
2017. máj. 7. 09:43

Sok középiskolában tegnap volt a ballagás, nem is láttam olyan ballagót, aki csokrot vitt volna, mindnél csak egy szál elegáns szép virág volt.


Virágvásárlás értelme ? tegnap anyukám és nagyanyáim sirjára vettem 3 szép csokrot. Mire a nagymamákkal végeztem, anyukámról már lelopták a közel 800 Ft-s csokrot.

21. unom (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2017. máj. 7. 09:43

Szerintem természetes, hogy jeles napok előtt emelkednek az árak, kereslet-kínálat miatt.

Ami ciki, az a magyarázkodás mellé.

Olyan ez, mint szállodáknál a főszezon, természetes, hogy drágább, mint novemberben.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook