Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnék, de félek! fórum

Babát szeretnék, de félek! (beszélgetős fórum)


1 2
2017. febr. 24. 12:45

Tudod miből tudni, hogy jó anya leszel?? Hogy megfogalmazodott benned, hogy a gondolat, hogy jó leszel-e?!!!

Természetes a félelem, hisz teljesen ismeretlen terep. Én sem mentem oda soha senki gyerekét tutjgani. De hidd el az öszön jönni fog. Más gyerekét a mai napig alig merem felvenni, a sajátommal egyszerűen csak jött, hogy így kell és kész!!

Én mondjuk szerettem volna régen is, nehezen jött össze a baba, de szeritnem nem ettől függ.

Minden tőled telhetőt tegyél majd meg a gyerkőcért és ettől már jó vagy!

Nem lesz egyszerű a babával, hisz ott a szoptatás, amit mindenki természetesnek vesz, hogy megy és kész. Hát nem, a legtöbben nehezen szoptatunk és ettől szarnak érezzük magunkat, de nem vagyunk azok!! Mindent megteszünk, hogy a babának jó legyen és ez a légyeg!

Veled együtt tanul majd a baba és a párod is. A párodtól kell nagyon sok megértés és segítség.

Könyvekből nem fogsz tudni felkészülni.

Remélem minden gond nélkül össze jön a baba és probléma mnetes terhességed lesz! :) Utána jön a java, de hidd el ez a legszebb dolgo az életben. Még akkor is, amikor hónapig nem alszol majd és nem így gondolod egy kósza pillanatig. :D

2017. febr. 24. 12:42

Talán csak azon igulsz, hogy hirtelen kapsz egy babát és mit kell vele csinálni??

A kórházban mindent megmutatnak ne aggódj. Meg lesz védőnő is, akit lehet hívni, s segít.

Nekem sajnos anyummal nem olyan bensőséges a viszony, de ha neked igen, biztos ő is ad ötleteket majd.


(5éves kislány anyukája)

2017. febr. 24. 12:40

Sose szerettem igazán a gyerekeket... Mivel mindig én voltam a legkisebb a családban, így aztán semmi tapasztalatom nem volt a babákkal...

Aztán egyszercsak terhes lettem, nem terveztük, még - bár világ életemben úgy gondoltam, hogy lesz MAJD gyerekem. 12 hetesen derült ki, hogy babánk lesz. Pánik...

Most a 3. babát tervezzük. Más gyerekéért továbbra se vagyok feltétel nélkül oda, persze más szemmel nézem őket.

2017. febr. 24. 12:31
Szia! Pont olyan vagyok mint te. Engem sem érdekelt soha más gyereke, nem nyáladzok facebookon mások babás fotói alatt... De a férjemtől szeretnék egy babát. Mi most kezdtünk próbálkozni. Szerintem attól, hogy más gyerekét nem szeretjük (miért is kéne?) attól mi még jó anyák leszünk. :)
2017. febr. 24. 12:25
Sziasztok! Mi most kezdjük a felkészülési időszakot. Már egy jó ideje érzem, hogy szertnék babát és a párom is. Régóta beszélgetünk róla és most eljött az idő. Megbeszéltük, hogy kb három hónap múlva elindulunk azt úton. (Addig tisztulunk. Szerencsére már nincs sok minden amiről le kell mondani és árthat :) ) Póbálok sokat olvasni, de a lelki felkészülésről sehol nem találok semmit. Babát szeretnék, de félek is. 32 éves vagyok és rettegek. Milliószor elképzeltem már ahogy símogatom még a hasamban, ahogy rám mosolyog , de félek, hogy nem vagyok rá alkalmas, hogy rossz anya leszek és azt sem tudom mit kell majd tennem vele. Nem vagyok egy ősanya típus. Csúnyán hangzik, de sosem mentem oda másokhoz, hogy jaj de szép gügyürübü. Nem érdekel más gyereke. Tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül és ilyen emberekből is lettek már igazán jó anyák. Láttam már ilyet. Kérlek ne bántsatok ezért! Nagy bátorság kell ahhoz, hogy ezt valaki felvállalja. Talán ti is voltatok bizonytalanok és féltetek is. Én csak szeretnék olyanokkal beszélgetni akik hasonlóan élik/ élték meg a dolgot és nem erre készültek már gyerekkoruk óta. Olyanokkal szeretnék beszélgetni akik talán nem is akartak soha gyereket, de egyszer csak megtalálták azt aki mellett beindult a vezérhangya. Félre értés ne essék. Nem a párom miatt akarom. Csak eddig nélküle nem akartam. Nagy különbség.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook