Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babám kukija nem áll fel pisiléskor fórum

Babám kukija nem áll fel pisiléskor (beszélgetős fórum)


1 2
38. 3d787b167a (válaszként erre: 14. - Martamay)
2014. júl. 11. 15:56
:DDD
37. Jana27
2012. ápr. 16. 09:44

Pénteken voltunk másik doktornéninél. Ő megnyugtatott a 10-es hozzászólásban szereplő hypospadiasissal kapcsolatban. Végülis az a lényeg, hogy ne akadozva, hanem sugárban pisiljen, mégha lapos is az íve. Viszont a fitymaszűkületét aggasztónak titulálta. Ezért javasolta, hogy kezdjük egy picit "morzsolgatni", később picit "huzogatni", ha tudjuk. Írt fel hozzá egy gélt is, Bactroban a neve. Még csak pár napja használjuk, de már most látni egy nagyon kicsi javulást :) Még a pisisugár is jobban látható :) És még csak 6 hónapos, de már most javasolta ezt a dokinő, pedig ő is hagyni szokta 1 éves koráig.

De most megnyugodtam :)

36. Lencsy (válaszként erre: 35. - Serry)
2012. ápr. 15. 13:56
Hát az a te dolgod, hogy mivel foglalkozol meg mivel nem .
35. Serry (válaszként erre: 34. - Lencsy)
2012. ápr. 14. 23:27
Engem nem eddig sem foglalkoztam a témával. két fiam van.
34. Lencsy (válaszként erre: 33. - Cc6a0cd7c8)
2012. ápr. 13. 19:36

Hmm ..azért ez elgondolkodtató ..:)

Szerintem most sok fiús anyukát megnyugtattál .

33. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 28. - Zsanci79)
2012. ápr. 13. 14:08
4 éves fiamat két hete vittük urológiára mert kemény fitymaszükölete volt,3 éves koráig csak azt mondták huzogassam,hiába huzogattam semmi eredmény,most elegem lett s jééé csodák csodája ahoz képest hogy lelki szemeim előtt már körülmetélték,kampózták tépték,rángatták,vágták...kaptunk egy gélt amitől egy hét után csak ugy csuszik hátra a fityma pedig előzőleg egy gyufaszálat nem tutál volna a bőre alá nyomni...probléma megoldva s ezen rég tul lettem volna ha a "szakemberek"azt mondták volna hogy vigyem urológushoz további teendőkért.
32. 7823df1f23 (válaszként erre: 20. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 13. 13:09
ja..
2012. ápr. 13. 12:34
gyerekorvos első körben szerintem :) én a kisebbikkel fogok rákérdezni újra (2,5éves) mert a szűkület maradt, bár nincs letapadva. amikor pár hónaposan megkérdeztem az elsővel, ő is a húzogatást javasolta fürdéskor
30. Lencsy (válaszként erre: 27. - Jana27)
2012. ápr. 13. 12:24

Na igen ..hát ez itt a lényeg, hogy az oké ,hogy élettani , de sok babánál meg lehet akadályozni a gyenge húzogatással és tisztítással . Persze itt is vannak kivételek, mert ha nagyon szűk egyértelmű ,hogy nem tudjuk húzogatni !!! A kislányom kivételével csak fiúk vannak a családunkban ..elég sokan .. a fiam kivételével egyiknek sem ilyen problémája , mert igenis óvatosan húzogatva lett nekik ! Hozzáteszem nálunk a mostani fiatal doktornő sincs ellenére ..

A weborvosnak abban igazat adok, hogy tényleg lehet egyéb oka is , amit jó ha lát orvos ! Feltételezem, hogy megnézte már a gyermekorvosotok ..ezért mertem én a szűkületre gyanakodni az egyéb, komolyabb gondok helyett .

29. Jana27 (válaszként erre: 28. - Zsanci79)
2012. ápr. 13. 12:08
Persze, persze, én sem rögtön körülmetélni szeretném a szentem :) Az kimaradt, hogy a kérdésben megemlítettem egy ismerősömet, az ő kisfiát műtötték. Erre válaszolt a doki.
28. zsanci79 (válaszként erre: 27. - Jana27)
2012. ápr. 13. 11:53

Engem ebben az orvosi válaszban csak az bosszantott fel, hogy csak két lehetőséged mond, azt hogy vagy magától feljön a bőr, vagy pedig körülmetélik. slussz-passz!...vazze!

Közben meg van az, ha időben elviszed a dokihoz, akkor akkor az "felrántja", sajnos :( De még mindíg inkább ez, mint a körülmetélés.

27. Jana27
2012. ápr. 13. 11:47

Megkérdeztem egy weborvost is, ő ezt írta:

"Egy éves korig a fitymaszűkület élettani, nem kell kezelni. ha ez a későbbi években sem változik, akkor jön szóba műtét, ami a fityma eltávolítása. Nem azért történik, mert nem húzogatták korábban az előbőrt.

Az, hogy a gyermek lapos ívben pisil, ez már kóros, számos oka lehet( húgycső rendellenes helyen nyílása, fityma rendellenesség stb.), de vizsgálat nélkül nem tudok mit mondani. Mindenképpen meg kellene mutatni gyermek sebésznek, vagy gyermek nefrológusnak.


Üdvözlettel dr.Sebő Zsuzsanna "

26. Jana27 (válaszként erre: 25. - Lencsy)
2012. ápr. 13. 11:38

Ó, sajnálom a kislányodat! Na meg a kisfiadat is! Hú, nagyon rossz lehetett végignézni ezeket a szenvedéseket!

Igen, én úgy vagyok vele, hogy inkább aggódom piszlicsáré, vagy esetleg másnak hülyeségnek tűnő dolgok miatt, minthogy a nemtörődömségem később nagy gondot okozzon! Na meg őszintén, ha az ember itthon van a babájával, mi körül forogjon az agya, ha nem a gyereke körül?!

25. Lencsy (válaszként erre: 24. - Lencsy)
2012. ápr. 13. 11:21
A kislányoknál a helyzet ugyanez ! Ott az ajkak közt maradhat ott a máz ha nem tisztítjuk elég körültekintően ! Az ajkak összetapadnak majd pár hónap alatt összenő és a nem veszik észre időben akkor egy vékony bőr hártya nő oda ami elzárhatja a húgynyílást . Én sem tudtam ! Egyszer csak azt vettem észre ,hogy az egy éves kislányom nagyon sír minden pisilésnél ..mondom megnézem nem e marta fel neki valami . Hát akkor vettem észre hogy a belső ajkak ami ugye kívülről nem mindig látható ..össze van tapadva és ott egy lehelet vékony kis hártya .. Orvos , gyermek ambuláns sebészet ..egy éles kampó szerű valamivel szó szerint feltépték neki azt a hártyát :( Na attól kezdve finoman széthúzva tisztítottam neki minden fürdéskor .
24. Lencsy (válaszként erre: 23. - Jana27)
2012. ápr. 13. 11:14

Addig jó míg egy anya aggódik :) Biztos vagyok benne, hogy a pisi sugár hiánya okozza hogy nem mozdul .Elég baj az hogy csak 1 éves kor után foglalkoznak a szűkülettel , mert addigra már a magzatmáztól , váladéktól klasszul oda is tapad :S

Két fiam van , a nagyobbiknál én is beleestem abba a hibába, hogy hittem a védőnőnek miszerint nem szabad a csecsemő kukibőrét hátra húzni ..le is tapadt a fiamnak ..de nagyon , majd maradt a fájdalmas leválasztás ! A második fiamnál már inkább a keresztanyámra hallgattam aki 4 fiút nevelt fel ..ő azt mondta igenis már a szülést követő napokban finoman , nem erőltetve meg kell próbálni hátra húzni a bőrt és tisztítani alatta ! A hátrahúzástól ugye a bőr szépen tágul a tisztitástól meg nem tapad le . Igaza volt ..a második fiamnál semmi gond nem volt a kukival :) Kevesen tudják, de a bőr letapadását szinte minden esetben az okozza, hogy ott marad a magzatmáz a születés után , és ez a hónapok alatt szépen összetapasztja ..na ezért kell onnan kitisztítani .

23. Jana27 (válaszként erre: 21. - Lencsy)
2012. ápr. 13. 09:50

Kedves Lencsy! Köszönöm, hogy Te nem néztél hülyének és a kérdésemre válaszoltál! Valószínűleg rosszul fogalmaztam meg a kérdést.

Igen, tudom, hogy álló kukival nem lehet pisilni! Én is úgy gondoltam, hogy pisiléskor általában azért kicsit megemelkedik a vízsugártól, nálunk nem. Ezt az orvos mondta még pár hónapja. Babusnak nagyon szűk a fitymája, még az orvos szerint is, de ezzel ugye csak 1 éves kora után kell foglalkozni.

Nem a szexuális szempontból érdekel, hogy nem áll fel neki a kuksi, hanem egyszerűen csak nem mozdul neki soha, se este, se nappal, se fürdésnél, soha. Úgy gondoltam, hogy egészségügyi probléma lehet, de ezek szerint csak én vagyok aggodalmas.

22. Lencsy (válaszként erre: 1. - Jana27)
2012. ápr. 13. 08:54

Kifelejtettem ..

Ami a nagyságát illeti ..behozza majd nyugi :)

21. Lencsy (válaszként erre: 1. - Jana27)
2012. ápr. 13. 08:53
Álló kukival nem lehet pisilni :) A kuki pisiléskor azért emelkedik meg egy kicsit, mert a kiáramló pisi megmozdítja . A gond nálatok a kis sugárral van , ezért nem "mozog" meg a kuki ! A kis sugárban pisilést feltétlenül említsd meg gyerekorvosnak , mert a fitymaszűkület jele ! Sok kisfiúnál előfordul a szűkület vagy a letapadás amit orvosolni kell . Azt viszont sajnos kevesen tudják, hogy a kislányoknál is létezik tapadás amit ha nem vesz anyuka észre , úgy járnak ,mint mi ..(sosem gondoltam volna )
20. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 19. - 7823df1f23)
2012. ápr. 13. 08:43
De,a fórumindító írta,hogy kicsi is a kukaca a gyerkőcnek :P :))
19. 7823df1f23 (válaszként erre: 18. - Jozsi.38)
2012. ápr. 13. 08:34

:DDDDDDDDDD

méretekről nem esett szó:DDDDDDDDDDD

de ha már így feldobtad:)))

de jó,hogy nekem lányaim vannak:DDDDDDDD

2012. ápr. 13. 07:11
ó anyám :) ahogy nő egyre kevesebbszer áll fel a baba kukija pisiléskor. a két fiamnál legalábbis így volt. a cerka méretért meg majd aggódik ő ha kamasz lesz. wááááááááá! :DDDD
2012. ápr. 13. 07:02
micsoda fórum:DDDDDDDDDDDD
2012. ápr. 13. 06:14
ez sosem jutott eszembe hog gond lehetne! A nagy fiam 3éves neki sokszor áll de pl pisinél nem! A kicsinek még sosem láttam állni. Gondolom a gyerekorvos meg szokta nézni a zacsit ha Mentek hozzá ő észre vette volna ha baj van.
15. bibity
2012. ápr. 13. 06:09

Az enyémnek csak álmában áll fel, erre pedig csak akkor jöttem rá, amikor néhányszor alvás közben tettem tisztába, úgy, hogy nem ébredt fel.

Pisilés előtt is néha olyan keménynek tűnik, de én úgy láttam, hogy akkor inkább maga a pisi telíti meg, szóval nem úgy, mint álmában. szerintem ha jön a pisi rendesen, akkor nincs gond.

A házi gyerekorvosnak mutasd azért meg, ő valamikor magától is meg fogja nézni, hogy a fityma mennyire van letapadva (na ettől se ijedj meg, minenkinek le van még ilyenkor tapadva:))

2012. ápr. 13. 03:40
az en fiam 7 honapos, de nekem ilyen hulyeseg sosem jutott eszembe........
2012. ápr. 12. 22:38
/hónaposan a fiamnak sem állt fel,főleg nem pisiléskor!ha max éjjel tkellett pelenkáznom nah akkor volt talán,hogy felállt először én is aggódtam,de semmi gond!mindegy gyerek más!ha meg nagyon aggódsz gyerekorvossal beszélj.de mégcsak 6hónapos!
12. a14deb9047 (válaszként erre: 7. - Jana27)
2012. ápr. 12. 22:26

Nem is kell... vagy az egyik, vagy a másik :)

hanyattfekve meg főleg nem lesz íves a vízsugár;

A kettő egyszerre nem működik; kérdezd meg apukát...

11. babszibobó (válaszként erre: 1. - Jana27)
2012. ápr. 12. 22:02

2 fiam van (6 éves és 2 éves)...pisilésnél sosem áll fel nekik...a lényeg, hogy sugárban pisiljen, azaz ha pisil ne akadozzon (persze mikor nagyobb tudatosan "szórakozhat" vele, de ilyen kicsiként még nem)


(A Nefrológus a vesével foglalkozik...nem a Kukival)

10. globus (válaszként erre: 7. - Jana27)
2012. ápr. 12. 22:00
Valószínűleg a hypospadiasisra gondolsz, ez fejlődési rendellenesség, szemmel felismerhető.
2012. ápr. 12. 21:59

Kisfiam 2 és fél éves, és neki is ritkán látjuk, hogy feláll. Érintésre sem reagál, pedig néha az anyja mossa meg neki, máskor meg én.


Szerintem ez legalább annyira nem kóros, mint amikor nem lehet teljesen hátrahúzni a fitymáját.


Ha nagyon zavar, mutasd meg a gyerekorvosnak, kérdezd meg tőle, ő majd mond rá valamit. De szerintem nem kell ezzel még törődni.


(egyébként meg, ha feláll, a férfiember képtelen a pisilésre, különben elég bajban lennétek együttlétkor... ;-) )

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook