Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiamnak meg van duzzadva a kis kukija felett, fájlalja is.. mi lehet? fórum

Kisfiamnak meg van duzzadva a kis kukija felett, fájlalja is.. mi lehet? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 5. 23:22
Vidd el dokihoz mindenképp ,jó éjt számolj be mindenről!!Kati!
2009. jún. 5. 22:57
most beszéljük az urammal, hogy mostanában talán két hete kezdte el azt hogy nem engedte ha tisztába akarom rakni vergödöt, ha felemeltem a lábát, meg akár öltöztetéskor is. de mondom olyan kéthete viselkedik igy...
23. 2d5a00656a (válaszként erre: 21. - 901c5389fe)
2009. jún. 5. 22:43
Az én fiam pedig hiperaktív semmi baja nem volt,akkora problémát jelentet mintha levete volna térdét!!!!!!!!!!!!Ne sírj!!!!!!!!!Ne aggódj,nem olyan nagy gáz,tényleg!!
2009. jún. 5. 22:41

Hasfali sérv--- ezt találtam, rola


Hernia epigastrica, linea alba sérv, hasfali sérv


Meghatározás:

A linea alba ( a hasfal középső hosszanti inas része) rostjai között elhelyezkedő defectus, melyen többnyire a praeperitonealis zsír hernialódik (türemkedi elő) a bőr alá.


Patogenezis, patomechanizmus:

A hasfali bőnye defectusán herniálódott zsír ki tud záródni. Belet, sérvtömlőt általában nem tartalmaz.


Panaszok:

Kizáródás esetén fájdalmas duzzanat jeletkezik a bőr alatt. Kizáródás nélkül is okozhat panaszokat. Gyakori bizonytalan hasfájás étvágytalanság állhat mögötte.


Fizikális vizsgálat:

Álló helyzetben, köhögéskor piciny a középvonalban jelentkező elődomborodások tapinthatók.


Elkülönítő diagnosztika:

A rectusdiastasissal tévesztik össze gyakran, ami a m. rectus abdominis (egyenes hasizom) két szára egymástól kissé távolabb áll,közöttük, főleg felüléskor a hasfal sérvszerűen elődomborodik. Ez nem sérv, semmiféle panaszt és veszélyt nem rejt magában, kezelni sem kell.


Kezelés:

Csak a műtéti kezelés javasolt. A sérv felett ejtett piciny haránt metszés,kipreparáljuk a herniálódott zsírcsomót,repopnáljuk, vagy resecáljuk, a fascián lévő lyukat elvarrjuk, vagy tetőcserépszerűen duplicáljuk.

2009. jún. 5. 22:38
és a lábadozás???nagyon kellett rá vigyázni? a kisfiam eklég izgö- mozgó.. de inkább hurcolom ölben csak ne legyen baja .. lassan rám jön már a sírás is..:-((((((
20. 2d5a00656a (válaszként erre: 18. - 901c5389fe)
2009. jún. 5. 22:35

Szóval nálunk a kicsit nem kellet ,de anagyot 2x is./Mindkét oldal/Az egyiket 5 ma másikat 6 évesen csinálták.Mi a Madarászban csináltattuk,bejöttek elbódították éselvitték.Visszahozták 20 perc múlva és felébresztgették.A miénk nem bírta az altatót hányt vagy 2x de a szobában a többi kisfiú/fiatalabbak voltak a miénknél/nem.

De még így is reggeli műtétután délután már hazavihettük!Ne aggódj nem komoly műtét!!!!

2009. jún. 5. 22:34
akkor valoszinüleg hasfali sérvje van..mütét nélkül gyogyithato, vagy jobb a mütét, és nincs gond vele utána...??
2009. jún. 5. 22:27
nekünk nincs gond a fitymájával nagyon szépen jár rajta a bör. az apjának is 17évesen kellett müteni a fyityma szükületet. jaj.. nagyon félek.. hogy fogja viselni.. ha mégis mütétre kerül a sor???
17. 2d5a00656a (válaszként erre: 16. - 901c5389fe)
2009. jún. 5. 22:23

Ha tényleg sérve van/jó rá az esélyetek:(/akkor viszont van egy jó hírem,az elsőnél/első sérvnél/általában kettő van ,mert a másik oldal is kijön,nálunk is így volt/szóval az első műtétnéll a fitymaszűkűletet is megoldják egyben:)

A fiam nem is vette észre a pici vágást a sérv miatt,csak hogy"anya fáj a fütyim vége,és nem akarok pisilni" a fityma miatt!

2009. jún. 5. 22:18
na látod ettöl félek én is mert az uramnak volt 3 mütétje is. volt azt hiszem sérvje, meg fityma szükülte ami miatt még mütötték, meg volt a bal heréjén valami vizholyag szerü vmi amit le kellett müteni...
15. 2d5a00656a (válaszként erre: 14. - 901c5389fe)
2009. jún. 5. 22:16
Akkor lehet hasfali sérv.Nem volt a fiúknál a családban ilyen /idősebbeknél ,apa,nagybácsi...tesó/mert ez a hasfali gyengeség örökletes/nálunk a papánál apánál is volt..majd a gyereknél.../
2009. jún. 5. 22:13
a himvesszöje fölött ahogy irtad a csipöcsontok közötti részen..
13. 2d5a00656a (válaszként erre: 12. - 901c5389fe)
2009. jún. 5. 21:58
Ez nem a hasfalán van/csípőcsontok között/hanem a fütyije alatt a zacsija fölött???
2009. jún. 5. 21:56
tudod van a kis pucuja középen és az felett egy 2-3 centi sugárban körben..ott mintha meg lenne duzzadva meg érzékeny is neki. tudod ott ahol felcsuszik a kis heréje ott felette. hüjén irom le de igy tudom csak.. mert mikor vissza igazitottam a heréjét akkor is láttam hogy nem jo neki fájhat neki. másfél éves mpég nem tudja megmondani hol fáj neki.. aggódok nagyon hogy mi lehet ez...
2009. jún. 5. 21:56
Hát igen...Szívszaggató dolog, ha egy Kisbabának, vagy Kisgyermeknek valami baja van...
2009. jún. 5. 21:51
A sérv a lágyék rész fölött/ott ahol nekünk a petefészkünk van/jobb és bal oldalon egy elég jól látható kidudorodás a hasfalon.Nem eltéveszthető,ha az, akkor jól látható dolog!!!
2009. jún. 5. 21:48
Azért kérdeztem hogy hol,mert nekem két fiam van és mindkettő sérves volt,de nem mindegyhol van a dolog?!
2009. jún. 5. 21:48
én is olyan tanácstalan vagyok, meg nem ismerem fel az ilyen dolgokat mi csupa lányok vagyunk testvérek..de holnap az orvosnál kezdünk aztán majd látjuk mit mondanak.. csak ne legyen baja szegényemnek ugy szeretném ha csak vaklárma lenne az egész..
2009. jún. 5. 21:35
jaj itt vagyok csak nem tudtam irni.. holnap mindenképp viszem orvoshoz. már nagyon megijedtem hogy miért fájhat neki,..köszi aki irt..
2009. jún. 5. 21:03

Én ezt találtam a Google-on...



Sérv


Pontosabban lágyéksérv. Lényege, hogy a hasfal veleszületetten gyengébb alsó szakaszán kitüremkedés, úgynevezett sérvkapu alakul ki, amelyen át a hasüregből belső szervek, szövetek kerülhetnek ki, közvetlenül a bőr alá - és ha elég nagyok, tapinthatóakká válnak. Enyhébb esetben csak a hashártya egy darabkája, nagyobb sérvnél egy rövidebb-hoszszabb bélszakasz, here vagy a lányoknál petefészek jut ki az ajtón, akarom mondani a sérvkapun. Ha a sérvtartalom ebben a kapuban, mesterséges kis csatornában továbbjut, "tovább-csúszik", lekerül egészen a herezacskóig, mely igen tágulékony; és bizony a belekerült szövetektől, bélkacstól ijesztően nagyra nőhet.

Érdekes módon a sérv - szerencsére - igen ritkán fáj, a kisbabák nem is szoktak sírni. Nem fájó, de veszélyes állapot ez, hisz a sérv közismert komplikációja a kizáródás.

A kizáródás nem azért veszélyes, mert a kizáródott szövetek, belek nem bírnak visszacsúszni, hanem mert a sérvkapuba szorulva összenyomódnak az erek, és a bél vérellátása elégtelenné válik. A szövetelhalás pedig végső esetben hashártyagyulladáshoz, tehát életveszélyes állapothoz vezet. Ez az életveszély azt jelenti, hogy azonnali beavatkozásra, műtétre van szükség a veszélyeztetett bélszakasz, végső soron az egész szervezet megmentéséhez.

A sérvkizáródás bizony már fáj, és számos tünetet produkál. A helyi elváltozások közé tartozik a herezacskó további növekedése, fájdalmassá válása. Az általános tünetekhez nyugtalanság, székelési zavarok, láz is társul.

A fentiekből világos, hogy a lágyéksérvek jelentős részét, ha kizáródik, ha nem, előbb-utóbb megműtik. Csak éppen nem mindegy, mikor. Ha túl későn, a kizáródás következményei miatt mindenképpen szövődményektől lehet tartani. Tünetmentes esetben pedig nem biztos, hogy kisebb babákat ki kell tenni az (egyébként rutin) operáció megpróbáltatásainak. A beavatkozás pontos idejét kizárólag az orvos hivatott meghatározni, aki sok mindent fog mérlegelni. Két-három hónap alattiaknál, ha van rá módja, vár. De, ismétlem, nem sérvkizáródásnál: ilyenkor késlekedni műhiba. Megnyugtatásul, ma már vészhelyzetben akár egy egykilós babánál is nyugodtan elvégezhető a sérvműtét, a szövődmények rizikója minimális.

Szólni kell itt még egy sérvfajtáról, amely igazából nem sérv, csak vízsérv (hidrokele). Úgy néz ki, és ilyenkor a laikus tapintáskor azt is hiszi, hogy a herék lettek nagyobbak. Holott normálisak, csak egy vízszerű folyadék szaporodik fel körülöttük, a herezacskón belül. Fontos ezt az ártalmatlan elváltozást felismerni, hogy megnyugodjunk: cseppet sem veszélyes, és egyéves korra általában magától felszívódik, eltűnik. A legritkább esetben kell megoperálni.

2009. jún. 5. 20:59

Szia!

Esetleg nem üthette meg valahogyan?

Ha sérv lenne, annak lehet köze a golyójához?

Sajnnos ehhez orvos kell....

4. 88e297a0b8 (válaszként erre: 3. - 901c5389fe)
2009. jún. 5. 20:58
Ha elviszed orvoshoz, biztosan minden rendben lesz! Csak nem mindegy, hová viszed.
2009. jún. 5. 20:55
sziasztok.. ma vettem észre hogy az egyik golyoja kicsit fentebb volt és mikor vissza akrtam finoman tenni a zacsijába oda oda kapott a kezemhez, a lágyékrésznél fáj neki, a kukija feltt 2-3 centivel körbe. sérv lehet neki vagy mi? ugy félek hogy baja lesz?? holnap megyünk az ügyeletre mert nem vagyok nyugodtan...
2009. jún. 5. 20:53
Hol felett???
2009. jún. 5. 20:53
Sziasztok.. kisfiamnak megvan duzzadva a kis kukija felett fájlalja is.. mi lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook