Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakocsit vennék, akinek van tapasztalata, segítsen, melyik jobb az alábbiak közül? fórum

Babakocsit vennék, akinek van tapasztalata, segítsen, melyik jobb az alábbiak közül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. t_marcsi (válaszként erre: 32. - 5239d91094)
2011. aug. 16. 14:15
Megnéztem, de akkor ezek szerint a fekvő pozícióban nem kvázi vízszintesen fekszik a baba, hanem olyasmi pózt vesz fel mint a hurciban? Vagyis a háta és a feneke vízszintes, a lába pedig kvázi derékszögben hajlítva párhuzamosan feljebb van (ezt most nem sikerült valami frappánsan megfogalmazni, de remélem érted hogy hogy értem) kvázi mint egy Z betű egyenes szárral?
33. 5239d91094 (válaszként erre: 32. - 5239d91094)
2011. aug. 16. 14:12
32. 5239d91094 (válaszként erre: 26. - T_marcsi)
2011. aug. 16. 14:08

Nem hülyeség amit az eladó mondott, de nem ülve alszik a baba benne :)

Van fekvö, pihenö és ülö pozíciója.

A stokke oldalán megtalálod, én most csak egy kis videót linkelek be, mert sietnem kell :

[link]

31. 5239d91094 (válaszként erre: 24. - T_marcsi)
2011. aug. 16. 14:02

Elöször én is gondolkodtam, hogy vajon kell- e nekem ilyen moden járgány. :)

De nem kicsi a sportrésze egyáltalán.

2011. aug. 16. 13:36

Na most akkor aztán végképp nem tudom :(


Lehet hogy akkor marad a Coletto Matteo, bár ez a harmadik befutó lett volna, de a zsebek fontosak a kocsin, és fontos lenne, hogy könnyen fordítható legyen, annak megfelelően hogy honnan süt a nap.


Asszem ezt kevertem a Camnál azzal, hogy vázon fordul körbe (a CM tényleg úgy fordul, egy mozdulattal) :(


Kocsiba egyébként mindegy lesz, hogy van-e talp vagy nincs, mert ISOfix-es ülés lesz, és nem lesz kivéve a kocsiból, úgyhogy az végülis nálunk nem számít.

29. panini
2011. aug. 16. 13:30

szia!


nekünk espiro vector lite van.

utálom!


persze vannak jó tulajdonságai is pl: könnyű, szép, könnyen fordul, nagy kerekek.


de!

-a hordozója nem kompatibilis a vázzal, adaptert kell hozzá használni.

-a hordozóhoz nincs az autóba hordozótalp, minden egyes alakalommal ki-be kell kötni

- mi 3 hónap alatt kinőttük a hordozót is meg a mózest is (igaz nagy a babám, na de akkor is. az espiro kisebb, mint pár társa, nem véletlen, hogy a legkönnyebb is egyben)

- a tolókar nem forgatható csak ha megfordítod a sportrészt, de az a benne csücsülő babával már nem olyan egyszerű.

-egy darab zseb sincs rajta, még a cumisüveget sem tudom sehova sem elrakni.

- a kosarába alul semmi nem fér bele, max egy csörgő. :S


ennyi pénzért, amennyibe ez kerül szerintem lehet kapni jobbat is.

2011. aug. 16. 12:57

a mienk ez: [link]


A mózesnél nem a tolókart, hanem a fogóját hajtja le. A mózest erre csak egy irányból lehet feltenni.

27. 3fcc53e39c (válaszként erre: 25. - T_marcsi)
2011. aug. 16. 12:53

Ezt nem tudom melyik cam, akkor nem ugyanaz mint az enyém pedig ugyanaz a neve. Lehet régebbi/ újabb az enyémtől.

Biztos hogy stabil, azzal nem lehet gond.

26. t_marcsi (válaszként erre: 22. - 5239d91094)
2011. aug. 16. 12:27
Még egy kérdés a Stokkéról. Ahol mi néztük, ott olyan furát mondott az eladó, hogy a sportésznek nem a háttámlája dönthető, hanem egyben az egész. Így hogy tud benne aludni a baba, ülő helyzetben? Vagy hülyeség amit mondott?
25. t_marcsi (válaszként erre: 20. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 16. 12:23

Amit én néztem, ott körbefordul a teteje a vázon úgy, hogy a mózes meg sem moccan. Ez az ami igazán tetszik benne, mert így biztosan zavartalanul lehet forgatni akkor is ha éppen alszik a gyerek.


Azt én is néztem, hogy magasan van az ülőfelülete, és ez nagyon tetszett benne.


Ami kicsit aggaszt, hogy nem tudom mennyire stabil, mert egy ponton érintkezik a vázzal a mózes és a sportrész is, és azon a ponton el is fordul a kocsi... ez kicsi korban nem gáz, de egy 15 kilós gyerkőcnél nem tudom mennyire bírja a strapát :(

24. t_marcsi (válaszként erre: 22. - 5239d91094)
2011. aug. 16. 12:20
A Stokke kinézetre nem igazán tetszett, túl futurisztikusnak találtam (egyéni ízlés, egyébként csak jókat hallottam róla, és filóztunk is rajta). Egyébként nagyon tetszik benne, hogy magasan ül benne a baba, viszont a sportrészét kicsinek találtam így ránézésre :(
2011. aug. 16. 11:13
Ha a Cam és az Espiro között kell választani, akkr a Cam-et választanám.
22. 5239d91094 (válaszként erre: 13. - T_marcsi)
2011. aug. 16. 11:11

Ha az ár nem számít, akkor vegyél Stokkét. Én annyira szeretem ( és a férjem is ), hogy néha azt mondom, ha a duplájába kerülne, akkor is csak ez a kocsi kéne.

Bár, ha nem terveztek több gyereket, akkor nem biztos, hogy jó befektetés lenne.

21. Csibebaby80 (válaszként erre: 1. - T_marcsi)
2011. aug. 16. 10:29
pestimre központjából vettünk, nagyon jó, nem volt drága, és babahordozó is volt hozzá, amibe 1 éves koráig az autóba tudtuk vinni. A babakocsi lábrésze állítható, így több évig is jó. Nemtudom merre laksz, a tömegközlekedés is jó, és nekem mindig adtak drága ajándékot is, minden vásárláskor.
20. 3fcc53e39c (válaszként erre: 17. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 16. 10:21

Kényelmes, nagy babakocsi, hatalmas kerekekkel. BKV-n nem közlekedünk, arról nem tudok mit mondani, de a hatalmas járdaszegélyeken és a terpen is jól tudok vele közlekedni. Most már a sport részt használjuk, de a mózest is szerettem nagyon. Tetszik benne hogy magasan van benne a baba, ezért is ezt választottam. A sport részt minkét irányból fel lehet tenni a vázra, és minden alakatrészét egyszerű kezelni. A kocsit a tolókarnak és a nagy kerekeknek köszönhetően könnyű irányítani akár egy kézzel is.

Szerintem ebben a kocsiban amíg szükséges kényelmesen tud aludni a baba.

2011. aug. 16. 10:14
Nekünk espiro gtx van és nagyon szeretjük
18. Évili84 (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2011. aug. 16. 09:39

Szió!

Nekünk Espiro Vector Air van. Én szeretem, bár a bkv-n nem egyszerű vele, de a Lite-nak kisebb a kereke, így az lehet jobb ebből a szempontból. Én már az air-t is feltuszkolom a buszra, és eddig még bárhogy fogtam/tuk nem esett szét, mint más babakocsinál, hogy nem mindegy, hogy hol fogod meg. Hátránya még, hogy a tolókar nem változtatható, én nem bírom az ülőrészt megfordítani a gyerekkel, de apa igen. A vonaton van még vele gondom a széles kerekek miatt, de ha választanom kellene újra ezt választanám, a lánykám is szeret benne lenni.

2011. aug. 16. 09:33
Nekünk Cam Cortina X3 van, és nagyon szeretem.
2011. aug. 16. 09:30

Lehet, furcsán néztek, de nekünk a teszkós 15ezres vált be! Könnyű, elfér benne a gyerek, kényelmesen, állíthatós, gyorsan összecsuktató!

A gyerek 6 hós koráig három babakocsit "fogyasztottunk el": egy pierre cardint (letört menthetetlenül a kereke) egy "fogalmamsincsmilyen" Ami iszonyat nehéz volt és összecsukva is hatalmas.

Meg mégegy, "szinténnemtudom" márkájú ami mózeskosaras és pár hónap alatt kinőtte.

15. solmyr
2011. aug. 16. 09:29

Akkor te már járatos vagy babakocsi témában! :))


Én nem Pesten lakom, de itt vidéken is elszomorító az emberek viselkedése.

Pl. busszal mentünk be a városba: a 2,5 éves fiam + a babakocsija + én a 3. harmadban nagy pocakkal. A busz szinte üres volt, mégis az emberek szinte fellöktek minket, hogy felszálljanak. Végül egy idős néni akart nekem segíteni, hogy felszállhassunk kocsistul a buszra. A fiatalok, harmincasok ránk se bagóztak.

Szomorú...


Jó egészséget a babátoknak és sok sikert a babakocsi vásárláshoz!

14. zsana0 (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2011. aug. 16. 09:27
Enyém is ilyen,és Bergon.:)
13. t_marcsi (válaszként erre: 8. - Woroscsaj)
2011. aug. 16. 09:23
Az árban igazából már úgy vagyok vele, hogy 4 babakocsi drágább volt, mintha egy Stokkét vettünk volna, úgyhogy ha jó, akkor a Cam ára is beleférne a keretbe. Persze első körben a kiválasztás utána aukciós oldal és árgép fog bejátszani :)
12. t_marcsi (válaszként erre: 10. - Solmyr)
2011. aug. 16. 09:22

A BKV-n segítségről már letettem :( Akkor adtuk el az első kocsit, mikor kb. 3 hónapos volt a kisfiam, és szerencsére akkor estem hasra a kocsival együtt mikor felfelé szálltunk. Egyszerűen nem bírtam emelni :(


Viszont autóban vettünk egy kombit, úgyhogy bármilyen méretű belefér elvileg :)

2011. aug. 16. 09:20

Városban használnám, főleg BKV-n vagy járdán. Terepen nem nagyon.


Kisfiamnál 3-szor cseréltünk babakocsit, mert az elsőnek igaz nagy kerekei voltak, viszont batár nehéz volt, és túl robosztus. A második bár könnyű volt, nagyon kicsi volt a kereke, és mindenbe beleakadt. A harmadiknál a fekvőfelület volt kicsi, és a fejére alvás közben rátapadt a kupola, ill. nem volt elég széles, és totál kényelmetlenül feküdt benne. A negyediknél mindezt kiküszöböltük, viszont ott meg nem lehetett állítani a lábtartót, vagyis csak úgy tudott benne aludni, hogy közben lefelé lógott a lába... szóval nagyon meg fogom nézni, hogy a második gyerkőcnek milyen legyen.


Én is néztem a tolóirány-változtatást, a magasság-állítást a kosarat alulra, a könnyű vázt, könnyű átalakíthatóságot, könnyű legyen tisztántartani, legyen hozzá a gyereknek is könyöklő, lehessen hozzá testvérfellépőt kapni, lábzsák a hordozóhoz és sportrészhez is legyen... (most itt a ragozás összekeveredett) és még vannak ilyen apróságok, hogy pl. elférjen benne egy 2 éves gyerek ha aludni akar, ne vágjam le az ujjam, ha rá akarok pattintani egy másik felső alkotórészt... ne legyen instabil a váza, hogy lépcsőre emelésnél ne úgy nézzen ki, mint ami menten kettétörik...


Nem legy egyszerű sajnos :(

10. solmyr
2011. aug. 16. 09:15

Én nem ismerem ezeket a márkákat, de tapasztalatból mondom (2 fiam van), hogy a legfontosabb szempont az, hogy te hogyan fogsz vele közlekedni.

Ha főleg kocsival jársz, akkor könnyen össze lehessen csukni és beférjen a csomagtartóba (esetleg egy nagy bevásárlás vagy nyaralás esetén is).

Ha inkább gyalog vagy tömegközlekedéssel jársz, akkor mindenképpen viszonylag könnyű babakocsit vegyél, mert neked kell majd a gyerekkel együtt lépcsőzni, buszra felszállni stb.

Az emberek pedig vagy segítenek ezekben vagy nem. Én úgy vettem észre, hogy inkább nem.


És szerintem is érdemes szétnézni a vásárlás előtt a Teszveszen vagy a Vaterán vagy más aukciós oldalakon.

2011. aug. 16. 09:15
Nekünk espiro volt de csak a sport változat ha újra lesz kistesó tuti espiro vectort veszek :)Még a gyerekülésünk is az és azt is imádja a lányom:)
2011. aug. 16. 09:13

Szia! Én nem ismerem őket,de az alapján amit most olvastam inkább az espiro-t választanám!!!

1: sokkal könnyebb

2: bár a hordózóját (azon az oldalon ahol néztem) külön kell megvásárolni mégis olcsóbb!!!


Egyetlen hátránya,talán a kereke ami nem tetszik,de ez attól függ hol fogod,fogjátok használni.(csak egy kérdés nem ilyen van mos RR-nek? ők még futni is elvitték benne a picit:)))

2011. aug. 16. 09:12

espiro csakis kizárólag!!!!


Én már tul vagyok ezeken: pierre cardin multi, cam X3,pierre katicás,top rider, és espira.


Nos csakis kizárólag espiro!!!! A többi tönkremegy (mondjuk nálunk nagy volt az igénybevétel és napi 2szer 3-4 órát mentem velük télen nyáron)pl: top rider fél év alatt lerongyolódott,pierre cardin multifunkciósnak az első kereke 1 év alatt gatya lett és beakadt a legkisebb döccenőbe, katicá pierre fölöslegesen nagy, cam na az még elment de nekem kényelmetlen volt a fogása.


Az espiro könnyű, kicsi mégis nagy az ülő fekvő felület,szuper a kereke, váz kicsire csukható és nagyon könnyű.



Remélem tudtam segiteni.

6. Kata 1977 (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2011. aug. 16. 09:11
Az enyém pont ilyen és még sok extrával és eladó!
5. @IviBaba@ (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2011. aug. 16. 09:10
a cam is olyan mint a giordani meg pegperego kb
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook