Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakelengye lista fórum

Babakelengye lista (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Babakelengye lista

1 2
15. levendula444 (válaszként erre: 8. - Deni)
2007. ápr. 7. 14:27
most olvastam pár sorod. első babánál mi sem voltunk tapasztalt szülök. most 5. gyermeknél büszkén érzem magam tapasztaltnak a gyerekruha vásárlásnál is. ha elfogadod:én badyból vettem többet. pelenkát megtartja és a dereka is védett a babának. pizsamának egybe rugit használtunk, nappalra pedig melegitő nadrágot a felsőrésszel alatta body és h. ujju polo, és zokni. télen rugit huztam mindez alá. remélem tudtam valamelyest segiteni. sok boldogságot kivánok a babához. levendula444
14. Hoxa (válaszként erre: 13. - Fcica)
2006. máj. 17. 10:40
Így van. Van olyan nap, hogy Benji is 3 garnitúrát fogyaszt el egy nap. Elég sok kell, ha valaki nem akar minden nap mosni. Én kb. 3 naponta mosok.
13. Fcica
2006. máj. 17. 10:33
Azt hittem, hogy túlóznak az 5-6 rugival és bodyval. Mi nagyon sokat bukunk, így egy nap mindketten többször ruhát cserélünk. Szintén részesedést kap a csemete a mosógépesektől....
12. Hoxa
2006. máj. 17. 08:43

Időközben rájöttem néhány dologra, hátha van még kezdő pocakos kismama, akinek segíthetek a kelengyevásárláskor:


- A body ne legyen hátul kapcsos, inkább a vállnál oldalt, legjobb, ha mindkét oldal ilyen, akkor a legkönnyebb ráadni. Ráadásul irritálja a kicsi nyakát.


- A body anyaga nagyon számít. Csak puha, finom anyagbó vegyél. Vannak durva anyagbó is, amik nem is nyúlnak és a baba bőrének sem tesznek jót az első hetekben.


- Én személy szerint utálom a bujtatós vállú bodykat, ahol a két réteg olyan furán egymásra hajlóan találkozik. Ezt rengeteget kell igazgatni, hogy ne legyen kényelmetlen a babónak. Nem ajánlom. Persze ebből van a legtöbb. :))


- A rugdalozó se legyen hátul patentos, mert bántja a baba hátát, és kezdőként még nagyon nehézkes bekapcsolgatni.


- A rugdalózó legyen alul kapcsos, ne kelljen teljesen levenni a pelenkázáshoz.


- A ruginak legyen zárt lába. Legalább amíg kicsi a baba, mert a zokni nem igazán marad meg a lábán.


- A legkönnyebb ráadni az elől végig kapcsos rugikat. Kezdetben ez a legkényelmesebb, amikor még azt sem tudjuk, hogy nyúljunk a babához. A babó is szereti, kényelmes. Nagyon jó anyagokból csinálnak ilyen rugikat, éjszakára is nagyon jó.


- Nagyon oda kell figyelni az évszakra, amikor a baba kibújik. Én egy csomó meleg, kisméretű holmit összevásároltam, amiket most már rá sem tudok adni. :(


- Inkább vegyél hosszú- és rövidujjú bodykat és lábas ujjatlan rugdalózókat. Vegyél hozzá egy-két kardigánt (kocsikabát) és egy-két vékonyabb pulóvert. Így az időjárás függvénéyben jól lehet őket variálni.


És végül:

Ne hagyd, hogy egy mütyür kis minta miatt elcsábulj! :))) (én máig nem tudom ezt betartani)

11. Hoxa
2006. ápr. 4. 16:57

Na, muszáj volt még ruhát vennem, mert mint kiderült, amiket összevásároltam, nem voltak túl ésszerűek :))

Hosszúujjú bodyból alig volt, rövidből meg rengeteg. Lábas rugiból is kellett még.


Most meg ugye beindult a "szennyestermelés". Nem elég, hogy eddig kifolyt a kaki, pelenkázás közben "repült" a pisi, mától tápszert is kap Benji, és már sikerült is lebuknia a ruháját, majd a következő alkalommal az én ruhámat :))

Szerintem beépített ember egy mosóporcégnél a kölyök :))

10. _kleo_ (válaszként erre: 8. - Deni)
2006. márc. 8. 08:23
Deni, szerintem ha pamut akkor az anyagaval nagy baj nem lehet. Ugyis te gyonyorkodsz legtobbet a bebid kis ruhacskaiban, ne hallgass masra!
9. Hoxa (válaszként erre: 8. - Deni)
2006. márc. 6. 14:24

Deni, nem csoda, ha az ember terhesen elveszíti néha a józan ítélőképességét a ruhák terén. Én is megvettem egy csomó mindent azért, mert aranyos kiscsiga vagy maci volt rajta :)) Ez van.

Gyere, jelentkezz be hozzánk a Kismamák, anyukák topikba is, hogy rendszeresen beszámolj nekünk a terhességről :)

Hoxa

8. Deni
2006. márc. 6. 14:12
Első gyermekünket várjuk mi is. A vásárlással van egy kisgondom. Állítólag olyan ruhácskákat veszek a picinek ami vagy egyáltalán nem lesz jó rá, vagy nem megfelelő az anyaga stb. (Jellemző rám, hogy ruhákat magamtól másnak nemtudok megfelelőt választani. :-)))
2006. márc. 1. 15:26

Tök felesleges az elején a poló.

Semmi szükség rá.

6. Hoxa (válaszként erre: 5. - _kleo_)
2006. márc. 1. 15:11
Nemtom, pólót én sem vettem. Szerintem sem lehet túl praktikus.
2006. febr. 28. 21:24
Ezen a polon tovabbra is torom a fejem. Ha ujjatlan a rugi akkor egy hosszu ujju kombidresszel meg van oldva a helyzet, nem tudom elkepzelni hogy a polo hogy jon a kepbe. :) Segitsetek. :)
2006. febr. 28. 21:23
Talan a listahoz tartozhat meg a kisagyba a fejvedo. Ez jo ha minel hosszabb es jo nagy, kontrasztos mintak vannak rajta. A par hetesek is orommel nezegetik.
2006. febr. 28. 21:18

En polot csak nyaron adtam ra (decemberi babam van), szerintem a rugi alatt osszegyurodhet es kenyelmetlen lehet a babanak. Furdolepedo melle erdemes meg ugynevezett kifogot is venni, ez vastagabb pelenkaanyagbol van, es mivel vekonyabb mint a frottirtorolkozo, konnyebb a hajlatokat kitorolni vele. Zoknit rugi ala en sosem adtam a fiamra, puloverbol is 68-as meretet vett fel eloszor. A bundazsakba beletenni sokkal konnyebb egy csecsemot mint egy puloverrel megkuzdeni. A legtobb gyerek utal oltozni.


Az elso idokre jo az olyan body ami elol atgombolos, koldokapolasnal praktikusabb mint a csak alulrol nyilo.


Sapibol tenyleg jobb a tobb reteg, nalunk volt egy egyszeru cernasapi, s ra egy vastagabb polar.

2006. febr. 28. 11:05

Nálunk is első baba lesz és mi is megküzdöttünk a babakelengye gondolatával. A védőnőtől kaptam egy listát, amin a szerinte szükséges dolgok vannak felsorolva. Na ebből mi gyorsan ki is húztunk pár tök fölösleges cuccot.

Sokat segített anyósom, mint tapasztalt anyuka. együtt mentünk vásrolni (hármasban).

Ha ilyen jellegű segítséget kérsz, készülj fel rá, hogy a baba boltba megjegyzést tesz esetleg az eladó. Nálunk is volt ilyen. Persze, mert látta, hogy van velünk tapasztalt anyuka, így nem tudnak mindenfélét ránk sózni.

1. Hoxa
2005. nov. 10. 16:22
Első gyermeknél nem egyszerű dolog a babakelengye lista összeállítása - ez saját tapasztalatom, mert éppen ezzel küzdök. :)

Arra már nagyon hamar sikerült rájönnöm, hogy azok a listák, amiket a bababoltok adnak, hosszabbak, mint amiket a tapasztalt kismamák ajánlanak - nyilván nekik az a jó, minél több dolgot vásárolunk össze, lehetőleg az adott üzletben... :) Nagyon sok babakelengye lista elolvasása után a következő kis "minimál listát" állítottam össze és bocsátom vitára, kiegészítésre, kihúzásra, véleményezésre, szíves felhasználásra, stb. (Mivel tapasztalt anyukák nem írták meg, muszáj volt nekem :)))

Ugrás a teljes írásra: Babakelengye lista
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook