Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba lesz 2012-ben! fórum

Baba lesz 2012-ben! (beszélgetős fórum)


2011. máj. 13. 10:20

Voltam tegnap dokinál. A méhnyálkahártyám 18 mm. De a baba még nem látszik. :(

Viszont a terhességi teszten már tök erős a 2. csík :-)

2011. máj. 11. 19:48
Sziasztok csajok!Bigibigi gratula. Nagyon szerencsés vagy, hogy elsőre sikerült :). Várjuk a további fejleményeket:). Nekem még nem jött meg, ma vagyok a 33.ik napon,de ez nálam normálisnak mondható még.
124. Cipike75 (válaszként erre: 122. - Bigibigi)
2011. máj. 11. 12:22

Az egyágyas módit én sem szerettem volna. Én végül nagyobb kórterembe kerültem, de 3-an voltunk csak bent, és tök jól elhülyéskedtük a napot....Egyedül nagyon rossz lett volna, hogy nem tudok kihez szólni....


Még a fájásokra ne is gondolj!!!! Az még odébb lesz! Én az utolsó napig nem mertem rajta filózni:)))


Amikor volt egy erős görcsös menstruációhoz hasonló fájás, arra azt mondta nekem a szülésznő, hogy na, ez az egyes a 10-es skálán.....Akkor azért betojtam:))))Ízelítőnek ennyi....de tényleg nem kell ezen rágódnod még!!!! Élvezd a kismamaságot, mert egy gyönyörű időszak, és ne görcsöld végig ilyenekkel, hogy úristen fájás, és szülés.......:) Élvezd a pocid növekedését, sétálj sokat, és adj meg magadnak mindent, amit szeretnél.....:)Kényeztesd magad, most ez a dolgod:)))

2011. máj. 11. 07:38

Bigibigi,ne félj mar :-)!Az elsö 12 hét igencsak necces. Inkabb figyelj,vigyazz magadra,h mindein ok legyen.

A fájásokról meg: nem egyfolytaban vannak. Olyasmik,m amikor mensikor nagyon görcsölsz. Azaz annak a sokazorosa. Kisebb fajasokkal indul aztan egyre inkabb erösödik. Jön a fájás és elmegy...idöközönként jön aztan egyre sürübben.

Én nem magánklinikan szültem,de a korhazban volt iyen lehetöség,h "szé" szülöszobaban szülj,ahol van kad is,meg minden a kütyü. Nem bantam meg,ott volt apa velünk vegig,ez rengeteget szamitott. Mondtam is neki,h nelküle nem is ment vna:-SS!

Nade fantasztikus elmeny,amikor elöször meglatod,odateszik a hasadra,meg cicre.Mai napig nem felejtem a pillanatot.Mondtam a kcsimnek,h szia,en vagyok az anyukad:-))!Utana még 2órát ott kell feküdni, a hasra hideget-tesznek,aztan attolnak a szobaba. Ennekem külön szobam volt,ahova bejöhetett apa. Mert a 3-asokba nem jöhettek be,a korhaznak volt egy ilyen közös babanezö terme,ahova ki kellett amugy menni,ha jött valaki látogato. De csak apucoi miatt volt jo ez a szoba na meg azert mert volt hozza külön zuhanyzo meg wc. Viszont jo lett vna a többi mamival beszelgetni.Igy ez kimaradt.

Még ráérsz ezen agyalni. Egy a lényeg:-)benned nem marad:-))!Meg fog születni.

122. Bigibigi (válaszként erre: 117. - Cipike75)
2011. máj. 10. 23:23

Meg tudja valaki fogalmazni, milyen érzés a "fájás"?

El nem tudom képzelni (lehet addig jó...):-)

2011. máj. 10. 23:20

Budapesten lakunk az első kerületben. Nem mondom, hogy nem lenne más helye a pénznek. Hála a jó égnek mindketten jó helyen dolgozunk, vezető beosztásban, jó fizetéssel, de a magánklinikán kívül is annyit kell költeni, plusz utána nekem kiesik a fizetésem egy része, hogy nem bánnám ha találnék egy jó kórházat.

Az orvosom Dr Sziklai Péter, évek óta hozzá járok, unokatestvérem is kétszer szült nála - kórházban (István).


Nagyon jó ötlet Cipike és köszönöm a tanácsot, megnézem, hol van 21. századi körülmény.

Viszont akkor orvost kell "váltanom".


Látom, estére mindenki felébredt. Én is, mivel annyira fáradt vagyok mostanság délután, hogy a munkahelyemről haza kell jönnöm aludni, aztán itthonról folytatom a munkát 1-1.5 óra alvás után :D Hányingerem viszont (még) nincs. Remélem így is marad. Ellenben annyit tudok/tudnék enni, mint egy ... milyen állat is eszik sokat? :D


Vettem ma császárkalácsot, és ha nem szabok magamnak határt, akkor megettem volna egy egész kalácsot délután! Így "csak" egy felet ettem, két pohár tejjel. Aztán jóllakott napközis módjára lefeküdtem aludni.

2,8-as vagy 1,5ös tej jó szerintetek?

120. Orsy27 (válaszként erre: 116. - Bigibigi)
2011. máj. 10. 22:55
Szia! Nem tudom, hogy merre laksz Bp-en, de a Szent Imre kórházat bátran ajánlom neked, nagyon jó a szülészete! Szerintem nagyon drága ez a magánklinika...és nem biztos, hogy megéri...Ha 1. babátok lesz, akkor sztem nem olyan jó az 1 ágyas szoba, nekem pl sokat segített a másik anyuka, akivel egy kórteremben voltam. Pl kimentem zuhanyozni, addig figyelt a kislányomra, megmutatott egy csomó mindent, mert ő már a 2. babáját szülte. Nagyon jók a dokik, meg a szülésznők is, persze a ti döntésetek, de én soha ki nem fizetnék ennyi pénzt egy szülésért...
2011. máj. 10. 22:50
Meg esetleg keress olyan szülészetet, ahol 21. századiak a körülmények, és menj oda szülni,ha még nincs konkrét orvosod.....bár nem néztem hol laksz....mire lehet lehetőséged...
118. pethoevi (válaszként erre: 116. - Bigibigi)
2011. máj. 10. 22:44
Huh,hát ez tényleg sok.Én azt tanácsolom,h látogass el a sima kórházba,érdeklődj ott szülő nőktől,stb és az alapján dönts.Persze fenn tartom,h ha nektek módotokban áll a szülésre 1 milliót adni,akkor minden további nélkül!Ha viszont lenne más helye is,akkor lehet,h érdemes sima kórházban.De dönts a tapasztalataid és belátásod alapján!:-) Még van idő dönteni.
117. Cipike75 (válaszként erre: 116. - Bigibigi)
2011. máj. 10. 22:40

Szia! Engem császároztak, és már a 4. napon hazamehettem volna, de besárgult a pici...sima szülésnél is 3 napot bent kell lenni, de akkor is benne van a pakliban az, hogy jobban besárgul a csemete, és tovább kell lenni.Azt a pár napot ki lehet bírni, igaza van a barátnődnek, azt a pénzt fontosabb dologra is el lehet majd költeni...


Epidurális...,hát a fájások közben annak a beadását érzed a legkevésbé.....:)csak kis szúnyogcsípés....semmi extra...:)


Egyébként biztosan ér valamit....a császárnak is ha muszáj császározni, megmarad a szépsége, ha nem kérsz altatást.Mondjuk tőlem nem kérdezték meg, ébren voltam, de ez így jó volt, mert ugyanúgy ott voltam az első sírásnál....:))))) Az meg kórházfüggő, hogy odaadják-e mindjárt a csemetét, vagy nem......

2011. máj. 10. 22:33

Szülés hüvelyi úton 535.000 ft (viszont így nem kell 100ezres hálapénzt adni...) + a szoba ára 30 ezer körül van / nap.

De csütörtökön ha megyek a dokihoz, kérek pontosabb árakat.

Epidurális érzéstelenítés pl + 80 ezer, ha császárra kerül a sor akkor még + 100 ezer.

Nem tudom, hogy a hüvelyi szülés esetében az ár tartalmazza-e annak az árát, ha pl gátmetszeni kell + varrni. Ezeket le fogom tisztázni. Összességében szerintem 1 millió forint körül van, amire akár részletfizetés is kérhető. Barátnőm azt mondta, hogy inkább szüljek az Istvánban , és azt az 1 millió forintot költsük a babára, ruhára, berendezésre.


Szülés után általában hány napig kell bent maradni? Mondjuk ha nem császároznak.

Bármennyire is félek a szüléstől, nem szeretnék császárt...azt mondják, elveszi az élményt, és a babának sem jó, mert beletúrkálunk a természetes folyamatba. Nyilván ha indokolt, akkor muszáj és örüljünk, hogy van rá lehetőség.


Epidurális érzéstelenítésről mit kell tudni? Ér valamit? Biztos jó érzés, mikor beadják az injekciót...

115. pethoevi (válaszként erre: 114. - Bigibigi)
2011. máj. 10. 21:21

Hát szerintem is sokat számít...Én itthon szeretnék szülni a szívem mélyén,de nem merek.Pedig nagyon jó lenne.Ok,h a fájdalom az fájdalom,de nem mindegy akkor sem,milyen körülmények között vagy.Ha akarsz,kádba ülsz,a kórházban nem mindig adott,vagy nem is engedik,mert a fertőzés veszély nagyobb.

Ha megteheted anyagilag,akkor én azt mondom,ne szégyellj magán klinikán szülni.Megkérdezhetem,h mennyibe kerül,amúgy?

114. Bigibigi (válaszként erre: 113. - Pethoevi)
2011. máj. 10. 20:21

Csütörtökre kaptam időpontot ám :-)


Még azt szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek a magánklinikán való szülésről?

Szerencsés vagyok, mert a nőgyógyász, akihez járok, magánrendel Dunakeszin, ezen kívül dolgozik az István kórházban és a Telki magánklinikán is.

Első szülésem lesz, természetesen félek, és arra gondoltam, nagyobb biztonságot ad a szép környezet, baba és mamabarát szoba, saját fürdőszobával, ahol egyedül lehet fetrengeni :-)


Valaki azt mondja, hogy felesleges pénzkidobás,mivel a fájdalom az fájdalom és a kórházban ugyanazt az ellátást kapom, mások pedig azt mondják, nagyon jó dolog olyan helyen szülni, ahol a kismama és a baba áll a középpontban, és maximálisan odafigyelnek.

Nektek erről mi a véleményetek?

113. pethoevi (válaszként erre: 112. - Bigibigi)
2011. máj. 10. 19:03

Jaja,gyúrunk!:-D

Ha nem marad abba a pecsételés,menj dokihoz,mert lehet,h csak egy kis progi pótlás kellene és azt ügyesen gyorsan megoldja a doki.Drukkolok,h minden rendben legyen!

2011. máj. 10. 15:23

Köszönöm mindenkinek! Ma ilyen "mindjárt meg fog jönni" érzésű görcseim vannak időszakosan és pecsételtem is...remélem nincs baj.

Kacsa! Szurkolok a hétvégi teszthez!

Évi! Gyúrunk vazze? :-))))


Brigi

111. pethoevi (válaszként erre: 106. - Bigibigi)
2011. máj. 10. 13:35

Sziasztok Csajok!

Bigibigi,gratulálok,tényleg szépen látszik a csíkocska!:-)

Én ma voltam hsg-n,átjárható vagyok/lettem,így hétvégén rágyúrunk ezerrel.:-)

Babásodjatok!

110. kacsa118 (válaszként erre: 106. - Bigibigi)
2011. máj. 10. 10:52
Gratulálok!!!!!!!!!!!! Én hétvégén tesztelek, szurkoljatok! Addig is elvagyok az új jövevénnyel! :D
109. ce53b9ff5e (válaszként erre: 106. - Bigibigi)
2011. máj. 10. 08:59
dejooo:-))dehogy halucinalsz:-))
108. Cipike75 (válaszként erre: 105. - Bigibigi)
2011. máj. 9. 22:46
Én is szeretnék egy nagy bálna lenni, bár előzőleg nem voltam, most mégis vágyom rá:))))
107. Cipike75 (válaszként erre: 106. - Bigibigi)
2011. máj. 9. 22:46
Jóóóóóóóóó lesz ez te lyányka!!!:)))))))Kialakul ez....:))
2011. máj. 9. 22:25
A képeimhez feltöltöttem a 3 tesztről készült képet. Ránéznétek? Ugye nem halucinálok? A legelsőn nagyon-nagyon halvány volt a csík...a másodikon sem egyértelmű, de a harmadik szerintem már elég jó. Mit gondoltok?
105. Bigibigi (válaszként erre: 102. - Cipike75)
2011. máj. 9. 22:21
Köszi :-) Remélem nálatok is jönni fog a kistesó...nehogymár csak én legyek bálna :D
104. Bigibigi (válaszként erre: 101. - Ce53b9ff5e)
2011. máj. 9. 22:19
Köszönöm :-) Azért én várom a csütörtöki nőgyógyászati vizsgálatot...biztos ami tuti :-)
2011. máj. 9. 22:17
Hogy örül mindenki...én meg bámulom a tesztet, hogy biztos nem tűnik-e el a csík...tiszta transzban vagyok :D Mint valami nem normális... :-)
102. Cipike75 (válaszként erre: 99. - Bigibigi)
2011. máj. 9. 22:01
Gratulálok!!:) De a szülésen még ráérsz rágódni....:)))Lesz időd felkészülni!:)
101. ce53b9ff5e (válaszként erre: 99. - Bigibigi)
2011. máj. 9. 21:52
dejo Neked!Gratula!
100. ce53b9ff5e (válaszként erre: 97. - Kacsa118)
2011. máj. 9. 21:51
:-))
2011. máj. 9. 21:05

Sziasztok! Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot :-)

Párommal első hónapja próbálkoztunk babával. Tegnap reggel csináltam tesztet, nagyon halovány második csíkot mutatott (már-már mintha odahalucináltam volna). Ma csináltam másik tesztet, erősebb a csík!! :- )

Tudtam én! Még csak ma kellett volna megjönnie, de egy héttel ezelőtt torkomban volt 2-3 napig a gyomorsavam, utána 2 napig állandóan ettem.

Csütörtökön megyek dokihoz, remélem nem csal a második csík :-)

Viszont nagyon félek a szüléstől, ez normális? Ti nem féltek? :-)

Brigi

2011. máj. 9. 19:27
Sziasztok, mi újság?
97. kacsa118 (válaszként erre: 96. - Ce53b9ff5e)
2011. máj. 9. 13:51
:D dolgozunk az ügyön... még pár nap várakozás aztán kiderül, babásodunk e... ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook