Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba gyógytorna fórum

Baba gyógytorna (beszélgetős fórum)


2012. júl. 22. 23:17
én tuti elvinném egy dévényeshez.
2012. júl. 22. 19:08
Persze, teljesen igazad van. Köszönöm. :)
7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - .Sziszu.)
2012. júl. 22. 18:56
ha megmutatták, akkor tedd azt! Viszont ne felejtsd, amit asírásról írtam! Ha sír, akkor az a te sikered! (tudom, h neked, mint anyának fáj, és olyan lehet, mintha kínoznád, de hidd el, más kezében is bömbölni fog! És minél jobban letapad az az izom, annál rövidebb lesz, annál jobban fog neki fájni majd a torna!!!!!!) Most még nme kell neki sok! Csak csináld, amit a doki mutatott!
2012. júl. 22. 18:55

gyóygtorna.Nálunk a kúszás nem indult időben 2 alkalom Dévéynen voltunk és csodát tett.

ma sok babaára ráfogják,tónuszavar,kötött izomzat,érdemes gyóygtornára járni.van TB-re is,de a várólista nagy.maszek alapon hamarabb oda lehet kerülni.

2012. júl. 22. 18:53
Az ortopédián a doktornő mutatta a tornáztatást, ő kézzel fordítgatta a fejét és tartotta balra. Én így nem jártam sikerrel, ezért próbálkozom a lent leírt módszerrel. Szeptemberben kell mennünk kontrollra, addig nekem kell itthon tornáztatni. Ha nem javul, akkor küldenek minket gyógytornászhoz.
2012. júl. 22. 18:37
Szia.Az én kisfiamnál is volt ilyen.Én elvittem gyógytornászhoz mi dévényre jártunk.
3. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - C1e9612cd3)
2012. júl. 22. 18:35
mondjuk, én otthon, saját kútfőből, anélkül, h gyógytornász megmutatta volna, vagy szakmám lenne, nem állnék neki.... a legtöbb helyen megtanítják az ilyen egyszerű esetek tornájára a szülőt, de akkor is vki mutassa meg először.... Pedig én évekig ilyen helyen dolgoztam, de akkor sem...
2. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - .Sziszu.)
2012. júl. 22. 18:32
vidd el gyógytornára! Ha pedig te tornáztatod, és sír, azt tudd be annak, h fáj neki! Ha sajnálod, azzal nem az előnyét szolgálod, elvégre csak gondolj bele! Egy kötöttebb, ezzel megrövidült izmot, ha nyújtasz, neked nem fáj? De! Hát emiatt sír ő is! Ha nem akarsz sehova se menni, akkor azt nézd, h a sírás annak a jele, h jó helyen nyújtod!
2012. júl. 22. 18:28

2 hónapos kisfiam születése óta előszeretettel csak a jobbra fordítja a fejét (sajnos el is feküdte már kicsit), az orvosi vélemények szerint a balra fordulás "akadályba ütközik", ezért az izmok lazítása, a nyak tornáztatása javasolt.


Az ágyat már elfordítottuk, igyekszünk álmában a fejét is megtámasztani, de végül mindig visszafordul.

Tornáztatni is próbálom úgy, hogy az oldalára fordítom, megtartom a kis fejét és a törzsét visszaengedem. Ennek sokszor sírás a vége. :/


Javaslatokat, tanácsokat szeretnék kérni, hogy milyen gyakorlatokkal, praktikákkal orvosolhatnám ezt a dolgot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook