Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba és a TSH fórum

Baba és a TSH (beszélgetős fórum)


6. Csepp24 (válaszként erre: 1. - D9b3d6d51a)
2015. febr. 13. 18:24

Szia!


Nekem is autoimmun hashimitóm van. Jelenleg 34 hetes kismama vagyok. Nekem is az elején emelt gyógyszer adagot az orvosom, 50 mikrogrammról 75 mikrogrammra, azóta ennyit szedek, tökéletes tsh-m van 0,98. Nekem már csak szülés után kell megnézetnem másfél hónappal.

Én rákérdeztem, hogy lehet-e szedni terhes vitamint mivel mindegyikben van jód. Az endokrinológus szerint szedhetem, mert a pajzsmirigyem már úgy sem működik úgy, ahogy kellene, viszont a babának szüksége van rá. Ez pedig nem nagy mennyiség. Az elevitet szedem.

2015. febr. 12. 21:02

Ilyen érték mellett vetéltem el tavaly előtt sajnos :(

Mikor ismét teherbe estem tökéletes volt a tsh és úgy is maradt egész szülésig. Lassan ideje lenne egy kontrollnak...

2015. febr. 12. 20:54
Én is hasimoto-s vagyok, jódot kerülni kell ! Terhesvitaminként supradyn drazsét szedek, mert az az egyetlen amiben nincs jód, és jó az összetétele.
2015. febr. 12. 20:30

Igen ezt tudom. Sajna eddig még nem találtam olyan terhesvitamint, amiben nincs jód.... :(

Akkor szerinted sem lesz gond ebből a 4es tshból? Holnaptól kapkodom a 125-t :) Amúgy bocsi, két nickem van, csak rájöttem, hogy ezt fogom megtartani! :D

2015. febr. 12. 20:25
Hashimotónál jódot nem szabad szedni az tuti. Az orvosod kérdezd mindenképpen. D-vitamint szednék a helyedben és szelént is. Nekem csak sima alulműködésem volt, problémamentes volt a terhességem, többször nézték a tsh-t.
2015. febr. 12. 19:56

Sziasztok!

Kedden tudtam meg, hogy valószínűleg babánk lesz ( petezsák látható) 4 hetes lehetek....Autoimmun hashimotóm van, alulműködik a pajzsmirigyem. 3,4 volt a tsh-m két hete. Mivel ezt az új infót megtudtam, azonnal elrohantam magánvérvételre TSH:4.... Az eddigi 100mg L-Thyroxinom megemelte a dokim 125mg-ra 2-3 hét múlva kontroll... ha kell tovább emeli. Nem lesz gond, azt mondta....

Szeretnék érdeklődni volt valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook