Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba érkezik kutyás családba fórum

Baba érkezik kutyás családba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
120. Verus.R (válaszként erre: 117. - 1246f1921c)
2012. febr. 15. 20:53
Ohh, hát akkor megértem, h ennyit takarítasz, olyan kis okosak tudnak lenni. Nekünk le van nyírva a szőre, meg szerencsére egyáltalán nem hullik.... A rendre, fegyelemre ráneveltük már az elején.... és persze a higiene is fokozott...
119. Bcicus (válaszként erre: 118. - 1246f1921c)
2012. febr. 15. 19:57
Igen olvastam. Sok sikert.
118. 1246f1921c (válaszként erre: 116. - Bcicus)
2012. febr. 15. 19:55

Mi is most. :)

Sok sikert! :)

117. 1246f1921c (válaszként erre: 115. - Verus.R)
2012. febr. 15. 19:54

Benti kutyusok, és tavasszal-ősszel van ám szőrhullás.

Ilyen vacak időjárásban meg össze-vissza.


Én alapjáraton naponta 2x porszívózok, mert nagyon zavarna ha a fekete ruháim szőrösek lennének. :)


De szerencsére jó kutyák nagyon.

116. Bcicus (válaszként erre: 112. - 1246f1921c)
2012. febr. 15. 19:40
Nekem 3 beagle mellé született a kisfiam és remélem majd jönnek a tesók is most kezdjük a próbálkozást.
115. Verus.R (válaszként erre: 114. - 1246f1921c)
2012. febr. 15. 19:26
Jahh ne is mondd, karácsonyra azért kértem egy szuper porszívót...:) Hihetetlen mennyi láthatatlan kosz össze tud gyűlni 3-4 nap alatt, pedig bejövetele előtt mindig lábmosás, stb. Nálatok kint alszanak vagy bent?
114. 1246f1921c (válaszként erre: 113. - Verus.R)
2012. febr. 15. 16:43

Szia. :)


Hát remélem. Én is úgy vagyok vele, ha a kutyáját/kutyáit, tudja valaki kezelni, akkor nem lehet gond.


Csak a takarítással lesz egy kis extra meló, de azt a baba miatt úgy is többször érdemes. :)

113. Verus.R (válaszként erre: 112. - 1246f1921c)
2012. febr. 15. 15:00
Szió! Szerintem nem lesz semmi gáz, főleg ha már 2 évesek, tudják hol a helyük...stb. Nekünk is van egy 2 éves havanese kiskutyánk, hasonló helyzet előtt állunk. Sok sikert!
2012. febr. 6. 12:11

Sziasztok! :)


Csatlakoznék. Február végén kezdjük a babaprojectet, és van két kutyánk. Egy beagle és egy beagle nagyságú mix. Szerencsére nyugodt természetűek, a mozgásigényük már beállt. Két évesek.


Társasházban lakunk.

111. mese habbal (válaszként erre: 109. - Molly38)
2012. febr. 3. 09:43
ezt értettük :)
110. mese habbal (válaszként erre: 108. - Molly38)
2012. febr. 3. 09:42

akkor OK...


az előzőre meg: igen, valszeg összetartóbbak voltak a családok.. de azért azt is hozzá kell tenni, hogy eléggé el voltak nyomva a nők... tényleg rettentő sokat ki lehet bírni, de akkoriban melyik nő jutott el odáig, hogy "megvalósítsa önmagát", vagy azt csinálja amit szeret, vagy bármi hasonló gondolatig? persze lehet azt is mondani, hogy ezek luxus igények, de manapság szerintem már senki nem szeretne leélni egy életet úgy, hogy "kibírja"...

persze ennek már semmi köze a kutya-nem kutya témához :)


egyébként pl én is írtam korábban, hoyg ha minden rendben van a terhességgel, akkor nincs is semmi gond a kutyával... én pl január 12-én szültem, és január 1-én még túrázni mentünk erdőbe a kutyával :) na jó, persze nem egésznapos hegymászás, de erdei túra, nem csak 5 perc séta a ház körül :) csak azt IS be kell számítani, hoyg mi van, ha gond lesz, és nem fogja bírni, vagy veszélyeztetett, és nem szabad felkelnie, a kutyát akkor sem lehet már egyszerűen csak elpasszolni... ilyenkor van-e segítség, aki vállalja...


én ismerek olyat, ahol volt egy másfél éves kislány, amikor az anyuka ikrekkel veszélyeztetett terhes lett, és feküdnie kellett onnantól kezdve.. szóval ott nem kutya volt, hanem egy másik kisgyerek... apuka dolgozott, de ő hordta a gyereket reggel bölcsibe, illetve koradélután egy bébiszitter vitte haza, aki estig velük volt, amíg apuka meg nem jött.. ez is elég nehéz helyzet egy családnak, mert ehhez meg ugye pénz kell, mert a bébiszitter nem ingyé van :)

szóval szerintem is be lehet vállalni a kutyát, csak sok dolgot kell előre látni, hogy ne az legyen a vége, hogy a kutyát mégis elpasszolják.. mert kisgyereknél valahogy csak megoldják, de a kutyánál sokszor meg ez a vége...

(tény, hogy én is eljutottam idáig 2 év alatt, hogy nem tudom megoldani már...)

109. Molly38 (válaszként erre: 108. - Molly38)
2012. febr. 3. 09:32

De gáz, hogy itt nem lehet belejavítani a már elküldött hozzászólásba.. vagy lehet?


szóval nem az "előzményeket" nem kell komolyan venni, hanem, hogy "válasz xy z." hozzászólására. :-)

108. Molly38 (válaszként erre: 106. - Mese habbal)
2012. febr. 3. 09:29

Ne hari, nem az egész üzenetet szántam neked, de ha már válaszban voltam, leírtam ami eszembe jutott..

Nem kell olyan komolyan venni alul az "előzményeket".

Majd legközelebb nyitok egy hsz-t, vagy jelzem valahogy, hogy ez már nem a válaszhoz tartozik, csak úgy röpködnek a gondolataim . :-)

107. Molly38 (válaszként erre: 105. - H.Ancsi)
2012. febr. 3. 09:26

Gondolhatod, hogy régen elég sokan tartottak tanyán háziállatot, ott is születtek gyerekek és az anyuka, ha kiment megfejni a kecskét, max házi főzésű szappannal mosott kezet nagyjából..

Mikor meg elindult a gyerek..


Közben az is eszembe jutott, hogy nem tudjuk levinni a kutyát 5 percre.. nem tudom régen hogy működtek a dolgok, de azért szerintem a házimunkát el kellett látni terhesen is, és akkor még mosógép sem volt, nem hiszem, hogy a többi gyerek sz...os pelenkáját az apuka mosta volna stb.

Bár igaz az is, hogy ott még összetartóbbak voltak a családok, és biztos az asszonyok is segítettek egymásnak, de azért ha valakinek nem kell kórházban feküdnie, csak ki tud menni 5 percre sétálni.

Lehet, hogy nem kellemes, de pár hónapot azért ki lehet bírni. Ha meg a második gyerek jön, akkor meg nincs is idő így "elhagyni magunkat".

Bár erről inkább nyilatkozzanak a második babát várók. :-)

106. mese habbal (válaszként erre: 98. - Molly38)
2012. febr. 3. 09:16

hát, köszi, hogy pont nekem címezted ezt, tényleg nem olvastad végig... látom, hogy azóta már igen, de azért akkor sem esik jól, hogy ilyeneket írsz nekem címezve, tök jogtalanul...


ez az immunrendszer dolog meg szerintem nagyon olyan, hogy rengeteg múlik a gyerek örökölt hajlamán, meg adottságain.. renegetegen írnak mindent, hogy ők fertőtlenítenek,é s sosem beteg a gyerek, amásik meg azt, hogy nem fertőtlenít, és sok koszt eszik a gyerek, és az övé sem beteges.. mások meg pont az ellenkezősjét, hogy ilyen körülmények közt is beteges, megint másnál meg a másik körülmény közt az... sosem fogod megtudni, hoyg az adott gyerek ha más körülmények közt nőne fel, akkor mennyire lenne beteges, vagy egészséges, lehet hogy akkor is pont ugyanannyira...


az enyém is kutyával együtt nő fel, és ha akarnám sem tudnám mosogatni a kezét 5 percenként... és nem vagyok tisztaságmániás sem, így nem élünk steril lakásban... egészségesen táplálkozunk, és vitamint is szedünk, érdekes módon idén a gyerek mégis 2 hetente beteg...

de ezt nem fogom sem a kutyára, se másra, mert szerintem ez hülyeség, nem ezeken múlik...


a gyereknek akko rfejlődik jól az immunrendszere ha találkozik a kórokozókkal, de nem tudod szabályozni úgysem, hogy melyikkel találkozzon és melyikkel nem... természetesen a nagyon súlyosakkal nem kell direkt megismertetni... és szerintem a féreg is ilyen... 3 havonta féregteleníteni kell, és kész, én sem mondtam mást...


de ha végigolvastad, akkor tudod, hogy én is a kutya mellett írtam, nem ellene, csak hogy végig kell gondolni minden részletet... az sem ugyanaz a helyzet, ha van már 3 kutyád, és amellé szerzel egy negyediket, mintha ez lenne az első...


TBC ügyben inkább nem nyilatkozom, a Korányiban dolgozom egész véletlenül...

105. H.Ancsi (válaszként erre: 98. - Molly38)
2012. febr. 3. 08:49
abszolút egyetértek :))))))) még az jutott eszembe a tul fertőtlenített világunkról, hogy mindkét gyerekem sokáig szopta az ujját, akkor kinti kutyáink voltak, de a gyerekek folyton ültek rajtuk-szó szerint-, a szőrükben kapaszkodva tanultak járni . Eleinte állandóan mostam a kezüket, aztán elegem lett:)) A gyerekeim SOHA nem betegek, max egy kis megfázás, de az sem tart tovább 2 napnál.
104. Molly38 (válaszként erre: 99. - Kacsa118)
2012. febr. 3. 08:39

Lehet, hogy igazad van, nem tudom most hogy állnak a gyerekek a férgességgel, közel 30 éve még az volt a helyzet, hogy sokan voltak azok..

Lehet, hogy azóta ebben is fejlődtünk. :-))

103. kékpille (válaszként erre: 101. - Kacsa118)
2012. febr. 3. 08:37

A TBC-vel csupán az a gond, hogy egyre több mutáns (antibiotikumra rezisztens) változat lép képbe.


Férges gyerekkel valószínüleg már találkoztál, csak esetleg az édesanyja sem tudta, hogy az.

Lásd az én példámat, a fiam székletében sosem láttam "gilisztát", de gyakran fájt a hasa.

Kapott féreghajtót, és megszűnt a panasz.

102. Molly38 (válaszként erre: 94. - Ami.)
2012. febr. 3. 08:34

Most jutottam a végére.. :-))

Szerintem egy mopsz nem hiszem, hogy sok vizet zavarna.. jó választás.

Egy nagyobb mozgásigényű kutyával más lenne a helyzet, de szerintem egy mopsz bevállalható.


Nagyon jó kutyapelusok vannak már, vagy patikában kapható eü betétek, ezt is lehet használni rá, és olcsóbb (60x60)as.

Később pedig simán kibír 8-9 órát pisi/kaki nélkül.. sok kutya él úgy, hogy reggel és este viszik ki, ahol dolgoznak.


Szerintem ez a dolog akarat kérdése.. ha akarsz kutyát, akkor meg tudod oldani, főleg, ha a párod nagyon szeretné, akkor biztos sokat segít.


Igazából az is eszembe jutott, hogy gondolj bele, hogy mennyivel van több gond egy kutyával, mintha mondjuk egy másik, 2 éves gyereked lenne (vagy egy kisiskolás, akit el kell hozni a suliból/oviból ha esik, ha fúj).. őt ugyanúgy el kell látnod attól hogy terhes vagy, sőőőőt! Sokkal többet kell vele foglalkoznod, mert egy kutya szinte egész nap alszik.. a kölyök is. Főleg egy mopsz típusú.


Nem akarlak rábeszélni, de lebeszélni sem!

Ha úgy érzitek felelősséget tudok vállani érte, akkor miért ne lehetne?

Mindenki mást bír.. van aki még 2 gyereket sem akar bevállani, van akinek pedig 4 is van és ezt élvezi.

101. kacsa118 (válaszként erre: 100. - Kékpille)
2012. febr. 3. 08:24

Akkor én járok rossz helyeken...

Férges gyerekkel még sosem találkoztam, viszont gyógyul TBC-sel már többel...

100. kékpille (válaszként erre: 99. - Kacsa118)
2012. febr. 3. 08:23

"...de azért a férges gyerek is ritka,mint a fehér holló!

A TBC-t pedig rendkívül jól lehet ma már kezelni..."


Bocsáss meg, nem kötözködni akarok, de ez véletlenül sem igaz!

99. kacsa118 (válaszként erre: 98. - Molly38)
2012. febr. 3. 08:14

Hahó!

Látszik hogy nem sokat olvastál el a hsz-ok közül, mert mindösszesen egy ember írta, amit említesz, mármint hogy kétségbe vonja az anyai mivoltját. Ő pedig kapott hideget-meleget...


Tény, hogy a normálisan tartott kutyától nehéz elkapni bármit is, de azért a férges gyerek is ritka,mint a fehér holló!

A TBC-t pedig rendkívül jól lehet ma már kezelni...

98. Molly38 (válaszként erre: 96. - Mese habbal)
2012. febr. 3. 07:47

Hát én pedig tetves nem voltam soha... jó, akkor úgy mondom elég sok gyerek lehet férges (ezt gyakorló anyukák is megerősítik).. és nem volt a közelemben sem kutya, nem játszottam olyan helyen, ahol kutyát sétáltatnak, tehát nem szabad a férgeket a kutyákkal azonosítani.

Egyébként féreg és féreg között is hatalmas különbség van, van amelyik "ártatlan" és van amelyik veszélyesebb...

Ezen kívül pedig egy normálisan tartott kutyától SEMMIT nem lehet elkapni!

Az átlagos kutyabetegségek nem kompatibilisek az emberrel!! (Veszettség ellen pedig oltunk, és ráadásul már szerencsére ritka Mo-on, mint a fehér holló, főleg, mióta a rókákat is vakcinázzák)


Sokkal nagyobb veszély jelentenek pl. a hajléktalanok, akik viszont VALÓBAN terjesztik a TBC-t, mert sajnos elég nagy részük az, és elég, ha leköpnek az utcára, és a nyál megszáradva, bejutva a levegőbe simán megfertőzi az embert.

Ezt tanultuk!

Én pl. ismertem egy hölgyet, aki hajléktalanoknál volt önkéntes és sajnos ez lett a veszte is, elkapta a TBC-t és meg is halt..

Most akkor ne segítsünk a hajléktalanokon és rossz szociális körülmények között élőkön sem, vagy ne is kerüljünk velük kapcsolatba, mert veszélyesek???


Eddig nem sok hsz-ig jutottam el a visszaolvasásban, de valaki lehordja ezt a hölgyet, hogy ha a kutya sorsa érdekli, nem anya!!

Szerintem meg az NEM EMBER, aki magához vesz egy ÉLŐLÉNYT, egy ugyanúgy érző, szerető, az emberért bármit megtevő kutyát, és ha gyereke születik egyből eldobja magától, kizárja a családból (a falkából) ami igenis lelki törést jelent neki!

Ugyanúgy van lelkük, mint az embereknek, bárki bármit is gondol! Aki valóban élt együtt kutyával, az tudja miről beszélek, aki meg nem, az ne szóljon bele olyanba, amiről nincs tapasztalata.


Ha egy állatot veszünk magunkhoz, azért teljes mértékben felelősséget kell vállalnunk, bármi történik!

Természetesen ki lehet alakítani szabályokat, nem kell a csecsemő mellett aludnia az ágyban (nálunk egyáltalán nem alszik ágyban), sőt, én úgy tervezem, hogy abba a szobába ahol a baba lesz lehetőség szerint ne mászkáljanak be, de nem fogom attól kirekeszteni őket, mert nekem most fontosabb lett a gyerekem.. nem ettől lesz valaki jó anya, hogy mindent eldob!!!


A másik, hogy manapság a domestos és az antibakteriális törlőkendők világában nem hagyják kialakulni a gyermekek immunrendszerét!!!

A gyerek igenis találkozzon a környezet dolgaival, találkozzon "kosszal", mert máshogy nem tanul meg a szervezete ellene védekezni!!

Ha folyamatosan steril környezetben tartjuk a gyereket, nem fog találkozni antitestekkel, amik ellen antigéneket termelhetne!

Ezekből lesznek a legbetegesebb gyerekek, ha bekerülnek egy közösségbe! (Tanítják EÜ-s oktatásokon!!!! )

Ha egy gyerek kicsi kora óta kutyák között nő fel, semmi baja nem lesz tőlük (amúgy sem), és legalább megtanulja, hogy nem az ember létezik egyedül a világon, és tisztelni kell az állatokat és felelősséget vállalni értük!!

97. Bcicus
2012. febr. 2. 22:34
Ez nem igaz, hogy minden gyerek férges. A féreg fertőzés nagyon veszélyes dolog és nem normális ha valaki férges.
96. mese habbal (válaszként erre: 95. - Molly38)
2012. febr. 2. 20:52
ez a "minden gyerek férges" azért eléggé túlzás.. a féreg az nem játék, és nem csak úgy "elkapom-gyógyszert veszek be-meggyógyulok"... szóval vagy kevered valamivel, vagy ha tényleg voltál férges gyerekkorodban, az nem annyira mókás és általános dolog.. az nem olyan, mint a tetű, amit tényleg mindenki elkap az oviban, vagy az általános iskolában, ha egy gyerek behozza...
95. Molly38 (válaszként erre: 94. - Ami.)
2012. febr. 2. 16:24

Szia!


Még nem olvastam vissza, hogy ki miért nem ajánlja a kölyökutyavásárlást, meg nálatok mi a szitu, de mi most készülünk venni egy kölyköt és már van otthon 3 kutya.

Egy 11 éves, egy 9 éves és egy 11 hónapos. A fiatal a lakásba is bejár, és az új is befog.

Mellette babaprojektben is vagyunk..


Én azt gondolom, hogy egy rendesen tartott kutyától nem kaphat el semmit.. nem egy gyereket ismerek, aki kutyák között nőtt fel, és összevissza nyalták...

Nem ettől lesz beteg, hanem az bölcsis, ovistársaitól.. elég kevés betegség van, ami közös a kutyával, a féreghatást pedig meg lehet és kell oldani.


Egyébként minden gyere férges, mi is voltunk gyerekkorunkban, pedig normális körülmények között, normális szülőkkel nőttünk fel..


Döntsétek el, hogy akartok-e két terhet a nyakatokba venni, és ha felelősen úgy döntötök, hogy menni fog, és van már tapasztalatotok kutyanevelésben, akkor hajrá!

94. Ami.
2012. febr. 2. 12:44
Olvasgatok mindenkit,de úgy látom mindenki azt tanácsolja h terhesen ne vegyünk kölyökkutyát.
2012. febr. 1. 19:23
igazán nincs mit, sok sikert
92. Verus.R (válaszként erre: 91. - H.Ancsi)
2012. febr. 1. 17:44
Köszi Ancsi! :DD
91. H.Ancsi (válaszként erre: 89. - Verus.R)
2012. febr. 1. 17:35
hát, ha fontos, akkor viszont,képzeld el kicsit olyan, mint amikor a nagy tesót kényeztetjük kicsit, hogy ne érezze magát háttérbe szoritva. Én ugy csináltam,hogy amikor hazahoztuk a babát, rögtön megmutattuk neki -egy hatalmasra nőtt magyar vizslalány volt-. engedtem, hogy megszagolja a lábát, legalább öt percig szaglászta, és pontosan tudta, hogy ő is hozzánk tartozik. Érdekes volt, hogy sokat figyelte a pocakomat, néha olyan érzésem volt, mintha kommunikálna vele:) kb. ennyi, soha nem volt semmi gond, ő bejöhetett a gyerekszobába is, mellettem ült mikor szopiztunk. A kutyának ösztönszerüen természetes hogy bővül a "falka":), csak azt kell hogy tudja, hogy a baba, felette áll a rangsorban, ezt viszont kőkeményen tudnia kell és később természetesen a gyereket is meg kell tanítani kutyául , hát kb. ennyi...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook