Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyéves kislányom állandóan bólogat. Miért csinálhatja? fórum

Egyéves kislányom állandóan bólogat. Miért csinálhatja? (tudásbázis kérdés)


2023. márc. 14. 13:03
Az én fiam 2 éves koráig nem aludt 1-1,5 orànál többet egybe. Ahogy mondjak az idegrendszeri érést 2 éves korban akkor javult neki tényleg egyik napról a másikra. A cicin elalvás nem változott pedig. Cumi nem elég neki? Lehet nem is szomjas csak szopizva könnyebb elaludni. Bár nem értem mi köze lenne ennek az egésznek az éjjeli ébredéshez. Sok gyerek ébred éjjel sokáig.
14. nilem023 (válaszként erre: 13. - Kicsi Beus)
2023. márc. 14. 12:07
Ez jó hír. Igen a cicis babák ilyenek. Az én kisfiam is sokszor kelt éjjel amíg még cicizett, aztán ahogy az elmaradt az éjszakát is át aludta.
13. Kicsi Beus (válaszként erre: 12. - Nilem023)
2023. márc. 14. 11:45
De és veséjét is. Minden rendben van szerencsére. Állítólag azért kéri, mert sokáig cicizett.
12. nilem023 (válaszként erre: 11. - Kicsi Beus)
2023. márc. 14. 06:21
Az hogy ennyit kér inni éjjel szerintem furcsa. A cukrát nem nézettétek még?
11. Kicsi Beus (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2023. márc. 14. 00:54
Állítólag túlfèltettem. De ez butaság. Féltem persze, de nincs székbe űltetve egész nap. Van tere, járunk sétálni, játszóházba stb. Most újra felvettem a kapcsolatot a neurologus doktornővel. De szerintünk összefügg ezzel, hogy kifejezetten rossz alvó a kislányunk. Ez azt jelenti, hogy éjjel felébred kb fél óra, óránként. Mindig inni kér és ugye emiatt 5-7 peluscsere. Kb 2 hónapja javult a dolog. Mind emellett eszméletlen okos. Ért szinte mindent és most már úgy válaszol rá, hogy értjük is.
10. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Kicsi Beus)
2023. márc. 11. 07:52
Valami oka akkor csak kéne hogy legyen. 18 honapig fér bele hogy elinduljon, de gondolom ezt tudjátok. Mit mondanak? Ha nincs testi oka, mi lehet? Lelki? Vagy idegrendszeri éretlenség?
2023. márc. 10. 22:53
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy végre találtam valakit ebben a témában. Mi 3 hónapos kora óta tapasztaljuk a bologatást, most 21 hónapos a kislányunk. Mi már voltunk neurológian, epilepszia vizsgálatra küldtek minket kb 1 éve, és azt szerencsére kizárták. Azt mondta az orvos, hogy felvett rossz szokás, majd kinövi. Azóta is tart és szinte folyamatosan bólogat. De segíteni senki nem tud, mert még nem találkoztak ilyen problémával. Ami még fontos lehet, hogy még nem indult el a kislányunk, pedig a gyógytornász szerint már eléggé fejlett hozzá, nem testi dolog miatt van.
8. Csillagszem38 (válaszként erre: 4. - Vicus25)
2022. dec. 28. 12:52
Rossz szokás pár hónaposan?? Nyilván nem gondoltatok semmi rosszra, ezért kell a folyamatos védőnői és orvosi kontroll. Remélem semmi komoly!!
7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Vicus25)
2022. dec. 28. 12:28
Néha csinálja vagy állandóan?
6. pteri (válaszként erre: 4. - Vicus25)
2022. dec. 28. 12:27
Bocsi, de most azt írod néha, az elején, meg , hogy állandóan. Néha tesznek azért a babák furcsa mozdulatokat. Rossz szokás pár hónaposan? Akkor még inkább ösztönösen működünk.
5. papája (válaszként erre: 4. - Vicus25)
2022. dec. 28. 10:50

A védőnők sokszor nagyon tájékozatlanok, sajnos.

A neurológus megmondja mi a baj és segít, ha kell.

2022. dec. 28. 10:13
Elsőnek azt hittük, hogy nekünk bólogat és egy rossz szokás csak, mert csak néha csinálja. a védőnő szerint nincs semmi baja, de ha megakarunk nyugodni akkor nézze meg egy neurológus.
3. pteri (válaszként erre: 1. - Vicus25)
2022. dec. 27. 23:38
Ha 1 éves, és pár hónapja csinál valami furcsát, nem kellett volna pár hónapja megvizsgálni? Mit mond pár hónapja az orvos és védőnő erről?
2022. dec. 27. 16:08
Szerintem is neurológus kell.
2022. dec. 27. 16:01

Sziasztok!


A kislányom 1 éves pár hónapja állandóan bólogat a fejével. Neurológushoz küldtek minket aki egy eeg vizsgálatot javasolt. Másnál is csinált ilyet a kisbabája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook