Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Azt szeretném kérdezni, hogy lehet e kapni valamilyen(nem rendszeresen) szedhető fogamzásgátlót recept nélkül? vagy mit érdemes kiíratni? fórum

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet e kapni valamilyen(nem rendszeresen) szedhető fogamzásgátlót recept nélkül? vagy mit érdemes kiíratni? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 25. 09:10

Sziasztok

a hormonális gyógyszerektől én nagyon félek. Néhány évvel ezelőtt szedtem fogamzásgátló tablettát. Kicsit fájt a mellem tőle, ami miatt úgy döntöttem 3 hónap után, hogy habbahagyom. Néhány hónapra rá egy este csomót fedeztem fel a mellembe. Másnap azonnal orvoshoz szaladtam. Nem kívánom senkinek azt az éjszakát. Az orvos csak annyit kérdezett, hogy szedtem-e fogamzásgátló tablettát. Azonnal szövettant és ultrahangot csináltak.

szerencsére én megúsztam. Jóindulatú, de azóta félévente kontrollra járok és még most sem nyugodtam meg teljesen.

Nem azt mondom, hogy ne szedjetek hormonális fogamzásgátlót csak azt mondom, hogy nagyon nézzétek meg, hogy melyiket veszitek be. Az orvosok biztos tudnak tanácsot adni a témába.

8. hidewatch (válaszként erre: 6. - 5ac9665679)
2009. júl. 24. 12:40
Igen, és az előváladékban található cucc hatástalanítására pont elég a pharmatex, de tovább én sem mennék vele.
7. pemete (válaszként erre: 6. - 5ac9665679)
2009. júl. 24. 12:39
Nekem kislányom lett pharmatex mellett:)
2009. júl. 24. 12:29

Pharmatexszel bnőmnek kisfia született.


Egyszeri hormonális bogyókat semmiképp ne vegyél be, csak olyanok, mint a lórugás a szervezetednek, több bajt csinál, mint használ!



Ha nincs állandó kapcsolat óvszer...de én azt mondanám, ne csak a végkifejlet előtt.

Egy régi szobatársam pl mindig megszakítással védekezett, az akkor még szűz barátjával az eslő alkalomból született 9 hónappal később egy Emeséjük, szóval igenis az előváladék is tartalmaz spermiumokat, mint a mellékelt Emese mutatja!!!

5. Marjann (válaszként erre: 2. - Cuncuu)
2009. júl. 24. 12:25

Lehet, hogy épp itt a hoxán, de nem túl jókat olvastam erről.

Szerintem vagy hormonális (én lyndi 20ast szedek), vagy óvszer... Ha nem kell rendszeresen, mert nem állandó a kapcsolat, akkor főleg az utóbbi.

2009. júl. 24. 12:24
A Pharmatex-szel azért vigyázzatok, egyedül nem megbízható, a "végkifejlet" előtt mindenképpen húzzatok fel óvszert, mert a pharmatex tabletta és kúp használata mellett sokan teherbe estek már, lsd itt a hoxán a pharmatexes fórumokat. Szerintem a legjobb a krém, de a végén amellé is alkalmazni kell óvszert, vagy megszakítást.
2009. júl. 24. 12:18
köszönöm, megnézem
2009. júl. 24. 12:14

Én hormonális fogamzásgátlót szedek (lindynette 30) de gondolkodom rajta hogy abbahagyom a hormonok miatt. Nemrég hallottam, meg olvastam is a neten egy hormonmentes fogamzásgátlóról amit recept nélkül lehet kapni, és mindig az esemény előtt kell alkalmazni. én sok jót hallottam róla, igaz kicsit drága (2-3ezer ft) de sztem érdemes kipróbálni, én is ki akarom majd.:)

Itt mindent megtalálsz róla:) :

[link]

Bianka

2009. júl. 24. 12:07
Azt szeretném kérdezni, hogy lehet e kapni valamilyen(nem rendszeresen) szedhető fogamzásgátlót recept nélkül? vagy mit érdemes kiíratni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook