Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az utolsó hónapban vagyok és pár napja iszonyatos feszültségérzetem van.Együltő helyembe szét tudnék robbanni a sammitől. Mit tegyek? fórum

Az utolsó hónapban vagyok és pár napja iszonyatos feszültségérzetem van.Együltő helyembe szét tudnék robbanni a sammitől. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


21. :)))))) (válaszként erre: 20. - Mocori)
2008. jún. 18. 22:01
Egy valami megegyezik: a baba megszületése elsöpör minden ilyen gondot !
20. Mocori (válaszként erre: 10. - :)))))))
2008. jún. 18. 20:31
Én is idegesebb voltam, főleg az utolsó hetekben. A családom arról panaszkodott, hogy folyamatosan beszóltam nekik. Pedig nem akartam, de így alakult. Hm, valakinek így, valakinek úgy.
19. :)))))) (válaszként erre: 15. - Madicken)
2008. jún. 12. 19:30
Szerintem a kedvenc parfüm (akár állandó használata is) pozitív hatással lehet. Kényeztessétek magatokat, vásároljatok apróságot, hiszen a válogatásban rejlik az öröm. A séta is jó ötlet. Vagy : barátnő felhívása telefonon, az is jó hatásu lehet.
2008. jún. 12. 19:17
... vagy esetleg egy flúgos barátnő, aki képes kirángatni, és aki nem sértődik meg, ha leüvöltöd a haját a hülyeségeitől... :))
2008. jún. 12. 19:16
Ja és fodrász / kozmetikus / ruha / ékszervásárlás??? Nem a legjobb módok, de pótcselekvésnek nálam bejönnek :P
2008. jún. 12. 19:10
Én is azt mondom, hogy nyugi! Nekem is volt ilyen időszakom, amikor rettegtem a koraszüléstől, és akkor nagyon rosszul is voltam, de hála Istennek, mindig elmentem, lepihentem és megpróbáltam megnyugodni, aludtam, zenét hallgattam stb. Ha segít, menj el sétálni, kapcsolódj ki, élvezd az utolsó "babamentes" napokat. :P :D Most én is az utolsó hónapban, sót, utolsó héten vagyok, és bennem is megvan a fesz, bár inkább a finis-feszültség ez, hogy hamar itt a szülés, hogy bírom majd, a kisfiam (3 éves lesz) hogy bírja majd, a környezettel (pl. lakás) mi lesz stb. De ez természetes, meg hormonális. Ha vége lesz, elmúlik, akkor már más dolgok, helyzetek és érzések lesznek, amik elfoglalnak. Esetleg segíthetne egy langyos (nem forró!!!) fürdő, ha fürödhetsz, vagy tusolás, vagy bármi, amivel kicsit elbújhatsz, magaddal foglalkozhatsz, ápolhatod lelked-tested. Vagy kapcsolatteremthetsz a babáddal valahol, ahol csak ketten vagytok...?
2008. jún. 12. 19:09

Én is az utolsó hónapomat kezdem, és rajtam is előtör néha az idegesség.. Nem is néha, szinte állandón előjönne...

Az sokat segít, hogy sejtésem van róla, mitől félhetek, hiszen a legtöbbször az elfolytott élelemtől kezd az ember síkideg állapotba kerülni. Én a gyerkőc egészsége miatt félek,ill. magától a szülés gondolatától is képes vagyok frászt kapni...


Ha már nagyon elszalad a negatív irányba a gondolatom, és jól felhúzom magam, hogy aludni sem tudok, akkor kell valamit kitalálni.:Én pl. kimegyek sétálni egyet éjjel 2 kor, vagy palacsintát csinálok, beteszek egy "kedvenccsöpögős" filmet, ami jó irányba viszi a lelkivilágomat, és bizony nagyon sokat segít egy jól eltalált könyv is! Rengetegszer elterelte a figyelmem a saját feszültségemről!

A másik dolog: uralkodni kell a gondolatokon.

Nem szabad hagyni tovább nyargalni a rossz irányba!

Az önuralmat a gondolataid felett meg tudod tanulni, lehet fejleszteni, és szülés előtt kell is, hiszen annak a porontynak ott a pocidban a Te segítséged kell majd szülés közben, Neked kell összpontosítani, irányatani a tested/lelked!


Hajrá, munkára fel!

14. husom36 (válaszként erre: 9. - 9c53d25f90)
2008. jún. 12. 19:07

Hívd fel a dokidat, Ő fel tud írni egy feszültségoldót, amit lehet szedni, nem hat a picire. Nem jut eszembe a neve. Tudsz tőle aludni, és megnyugizol. Citromfűtea is nagyon jó nyugtató.

Ne aggódj nincs semmi baj, ha meg lesz a baba elmúlik.:)

13. bb2f4e28dd (válaszként erre: 12. - :)))))))
2008. jún. 12. 18:45
Volt rá okom, hogy tartsak a koraszüléstől (már volt egy), és nagyon nehezen viseltem ezt a 3. terheséget minden tekintetben.
12. :)))))) (válaszként erre: 11. - Bb2f4e28dd)
2008. jún. 12. 18:41
Vajon az idegállapot váltotta ki a szülést, vagy fordítva ??
11. bb2f4e28dd (válaszként erre: 10. - :)))))))
2008. jún. 12. 18:36
Ebben lehet vmi, mert én a koraszüléstől tartottam nagyon (most a legutolsó terhességemről beszélek), és valóban idegbajosabb voltam egész terhesség alatt. Az utolsó nap szó szerint pofon tudtam volna bárkit vágni minden ok nélkül -és mint írtam, másnap megszültem :) (idő előtt, okt. 2. helyett aug. 30-án).
2008. jún. 12. 18:08

Szia ! Én 9 hónapig voltam tiszta idegbeteg. Az élő fába is belekötöttem, a férjemet ok nélkül szekíroztam. Tudtam, hogy ez nem jó, de egyszerűen ilyen voltam. Azt mondtam, ha most nem válik el tőlem, akkor soha. 3 hét múlva lesz az ezüst lakodalmunk.

A terhesség alatt mindig a beteg gyerekeket vettem csak észre, (utcán, tv-ben, bárhol) és mikor megszületett a fiunk akkor jöttem rá, hogy attól rettegtem tudat alatt, hogy valami baja lesz. Igazából csak otthon nyugodtam meg, amikor kibontottam és alaposan szemügyre vettem. :-DD

Nem lehet, hogy Te valami váratlan dologtól tartasz, (pl.idő elötti szülés) csak nem tudatosult benned ?

Biztos vagyok benne, hogy szülés után (vagy még előbb) magától megszűnik ez a feszültség.

Mint a többiek is írták nyugi !! :-))

2008. jún. 12. 16:53

Tegnap voltam ctg-n és azt mondták,hogy nagyon nyugodtan elvan bent, nem volt méhösszehuzódás még, ugyhogy azt mondták még nem akar kibujni.

Ugyhogy remélem nem fog mégis hirtelen megszületni.

Viszont ez az iszonyatos feszültség ami bennem van... tényleg nem tudom mitől van, 2 napja tart de egy szemhunyásnyit sem alszom éjjel, nappel emiatt álmos vagyok, éjjel meg hajnal2-3ig virrasztok.

Zug a fejem és szinte izomfájdalmaim vannak az idegtől.

Én nem volt kiválója, tehát ne tudom miért van ez.

Nektek is ilyen durván jelentkezik?És mi ez, mi váltja ki?

2008. jún. 12. 16:13
Amikor én ilyen idegállapotba kerültem, másnap megszültem :)
2008. jún. 12. 16:12

HA MINDEN OK NELKUL RADJON A GYOMORIDEG, AZ VERNYOMASPROBLEMAKRA UTAL!

A MELEGFURDOZEST PEDIG NAGYIVBEN KERULD MERT VERBOSEGET OKOZ, VAGYIS MEGINDULHAT TOLE A BABA IDO ELOTT

6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Csutkababa)
2008. jún. 12. 15:57
hát ezt az ülőfürdőt ha lehet ne nagyon meleg vízbe csináld sztem, inkább enyhén meleg, langyos, hátha megindul a szülés, de így meg félő megfázol. :S Sztem ilyen aromaterápiás nyugtatót lehet a szobába is csinálni, illó olajakat párologtatni, halk, nyugis, zene, gyertya esetleg a párod hozzádbújik, simogat. Csukd be a szemed, próbáld meg elképzelni milyen lesz a gyermeked arca, hogy milyen érzés lesz majd őt az öledben tartani. Meg ilyenek. Könnyű szülést neked! :)
5. fahéjbarna (válaszként erre: 3. - Csutkababa)
2008. jún. 12. 15:53
Igaz, én már lassan tíz éve szültem utoljára, de akkoriban nem ajánlották az ülőfürdőt az utolsó hónapban - nehogy meginduljon idő előtt a szülés. Azóta már lehet, hogy más a módi, de azért csak óvatosan... :-)
2008. jún. 12. 15:43

Szia!


Relax...:o) Én is ezt teszem..;))))

2008. jún. 12. 15:43

szia!!

tengeri sos aromaterapias furdo, az jol megnyugtat, csak engedd tele a kadat vizzel, tegyel bele jo sok tengeri-sos aromas,illatos furdosot, es lazits.

par gyertya a kad szelere...

es engedd el magad.

kitartas kedves

2008. jún. 12. 15:43

Nyugi!!! próbálj megnyugodni,ha nem megy, foglald el magad valamivel, ami megnyugtat,de ha úgy érzed, hívd fel a dokidat!

Sok sikert a babához! mi lesz?

2008. jún. 12. 15:40
Az utolsó hónapban vagyok és pár napja iszonyatos feszültségérzetem van.Együltő helyembe szét tudnék robbanni a sammitől. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook