Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az óvónő is ember! Vagy mégsem? fórum

Az óvónő is ember! Vagy mégsem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. trapiti (válaszként erre: 15. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 18. 17:51
Sajnos az a baj, hogy a nemtörődöm, alkalmatlan óvónőket senkinem küldi el. A szülő kereshet másik óvodát, ha tud. A legtöbbször az óvoda tisztában van vele, hogy a szülő úgysem fog más megoldást találni. Mi is megkaptuk, ha nem tetszik, elmehetünk. A különbség annyi volt, hogy én addig mentem, amíg elintéztem az oviváltást áprilisban. Most százszor normálisabb helyre jár a lányom, ég és föld a két óvoda és a két óvónő páros ill. a vezető óvónő is.
2011. jún. 18. 15:18

-a kedves szülő, ha nem tetszik neki az ovoda légköre, vigye máshová a gyerekét


-az az ovonő meg, aki nem szeretettel viszonyul a gyerekhez, válasszon másik szakmát

2011. jún. 18. 15:15

Ne vedd a szívedre!Mi a gyerekért vagyunk,nem a szülőért.

Mi tudjuk egy adott napon,egy adott helyzetben mi a helyes,és a döntések felelősége is a miénk(vagy a vezetőnké).A szülő otthon dönthet,az az Ő területe.

Szépen mondd el neki,hogy a TE CSOPORTODban a Te/és kolléganőd! tudjátok a dolgotokat,ti ismeritek a gyerekeket,és adott helyzetben igen is átlátjátok,hogy mit miért láttok ugy tenni,ahogyan.De ezt mindenkinél bepróbálják!

2011. márc. 9. 17:14

Köszönöm a hozzászólásokat!

Próbálom megfogadni a jótanácsokat!

:-)

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 23aa1cb256)
2011. márc. 8. 16:08

Egy vezérelved legyen! Szeresd a gyerekeket. Nekünk, (ide értve magamat, és öcsémet, meg a saját gyerekeimet) soha nem volt gondunk se bölcsiben, se oviban, se suliban... A gyerekeimnek is eddig olyan óvónénije volt, aki fölvette, szeretgette, imádta őket. Az idősebb is jófej volt, laza, bírtuk...


Most van az első konfliktusos időszak..., mert kénytelenek voltunk ovit váltani, mert elköltöztünk. Az óvónő felgma, nem szeretettel viszonyul a gyerekekhez. Épp hat hetes volt a harmadik gyerekem, költöztünk, a középső akkor ment kiscsoportba.... kicsit szét voltunk esve. A lányom nem vitt állatkát egy nap, amikor kellett volna. Egy hétig hallgattuk, a gyereket megalázták, velem meg közölték, hogy ne szüljön hármat, aki nem bírja...


A másik oviba a kezébe nyomtak volna egy plüsállatot, és kész...


Amikor a gyereknek nem volt bevarva a keztyű a kabátjába (mert nekem nem szóltak, hogy kell, a régi helyen meg nem kellett) akkor nemám szóltak volna, hanem levetették vele a kesztyűt az udvaron mínusz 6-fokban...


No ilyen ne legyél!!


A versek, meg a többi, meg fontos, de mégis mellékes..


Hülye szülők meg vannak.. dögivel.. Őket a mindenhez való anyagias hozzáállásról lehet felismerni. Aki nem azért akarja, hogy énekeljen a lánya, mert az jó, meg hogy ismerjen magyar népdalokat, hanem hogy "profitáljon" belőle az iskolába, vagy akárhol... gondolom érted...


Kitartás és színvonal!!

2011. márc. 8. 12:37
Minket nagyon aranyos óvónénikkel áldott meg a sors.Sok,sok év után is szívesen emlékezem rájuk.Tündérek voltak!
2011. márc. 8. 12:33

Sziasztok!

Nálunk a két óvónő közül az egyik első perctől szimpi volt nekem is és a gyerekemnek is. A másiktól soha egy jó szót nem hallottam állandóan csak panaszkodott a fiamra. Ez azóta változott meg amióta bevállaltam pár dolgot az oviban, azóta már tegeződünk is. És láss csodát, már csak 1-2 alkalommal van panasza a gyerekre és elmondja azt is mit csinál jól a gyerek.

A bölcsiben viszont mind a két gondozónőnk egy angyal volt. Ami felszerelésben hiányzott a bölcsiben azt kreativitásukkal pótolták. A gyerekem a mai napig szeret visszamenni látogatóba, egyszerűen imádta őket. A fiam nem egy egyszerű eset, de a bölcsiben nagyon jól tudták kezelni, az oviban viszont inkább elkönyvelték rossznak.

2011. márc. 8. 05:39
megkérdezte anyám a kicsit,hogy kit szeret az oviban???azt mondta az Óvónénit!:))
8. Salsera78 (válaszként erre: 1. - 23aa1cb256)
2011. márc. 7. 21:50

Szia!


Kitartás, én 32 éves vagyok, szintén óvónő.

Tudom miről beszélsz, és mindehhez még jó pofit is kell vágni....


Próbáld meg kezelni a helyzetet, nem egyszerű az biztos!

7. anyucika3 (válaszként erre: 2. - Arrival)
2011. márc. 7. 19:09

Biztos ebben is van valami igazság.Viszont az én gyerekeim is voltak kórházba már,és a hajnali 5-ös fürdetésen én is kiakadtam,és nem is engedtem.Azt a marhát kellene kikapni álmában az ágyából és megáztatni hideg vízben abban az időben,aki ezt kitalálta,csakhogy kényelmesebb legyen neki!

Én is gyerekek közt dolgoztam,de ilyen barbár gondozási módszereink sosem voltak.

6. anyucika3 (válaszként erre: 1. - 23aa1cb256)
2011. márc. 7. 19:06
Meg fogod tanulni kezelni ezeket a helyzeteket.Mindenkinek nem lehet,és nem is kell megfelelni.Aki nem akar alkalmazkodni az óvoda rendjéhez,válasszon olyat,ahol számára elfogadható a gondozás.Nem kell jópofát vágni a modortalan kekec szülőkhöz,azoknak úgysem lehet a kedvére tenni.Egyszerűen nem kell meghallgatni,hagyd ott miután átadtad a gyerekét.Akinek valós problémája van,az szépen is meg tudja beszélni,és lehet megoldást találni.Aki meg csak villám hárítónak néz,azzal nem kell foglalkozni.Az a baj,hogy ma már a gyerekek sem úgy viselkednek mint régen,és ez bizony a szülők hibája.Sokan nem nevelik a gyerekeiket,csak felnőnek valahogy.Aki nekem volt rég óvónénim,és még a nagy gyerkőcömnek is,azt mondta nemrég,ha nem menne idén nyugdíjba,pályát váltana.Sajnos ide értünk.
5. trapiti (válaszként erre: 1. - 23aa1cb256)
2011. márc. 7. 18:57

Sajnos aki emberekkel foglalkozik a munkája során, mindenkinek vannak ilyen élményei. Mindnekinek tényleg nem lehet megfelelni, egy ovis csoportban minimum 25 gyerek 40-50 szülő nem egyszerű eset, az biztos.

Én orvosként szintén tapasztalom, nem egyszerű sokszor az emberekkel, és azt hiszem főleg akkor nem, ha a szeretteikről, gyerekeikről van szó...


Ugyanakkor tényleg sokan vannak, akik joggal panaszkodnak óvodára, óvónőkre, sokszor én is meglepve olvasom fórumokban, blogokban, mi minden megtörténhet egy-egy óvodában. A szülő félti a gyerekét (talán még az is aki egyébként nem igazán figyel oda rá, vagy nem úgy ahogyan más elvárná) van egy elképzelése róla, hogy mi lenne jó neki, hogyan neveljék stb. Ez egy olyan együttélés-együtt dolgozás kellene legyen, ahol szülő és óvónő is megtanul toleráns lenni a másikkal - nem könnyű.

Ovikezdés körül nekünk is voltak gondjaink, olyanok, amiket az óvónénijeink nem vettek komolyan. Volt eset, hogy én is kiakadtam, mert úgy éreztem, nem foglalkoznak kellőképpen a gondjainkkal. Biztosan volt pár rossz éjszakája az óvónninek miattunk, a végén a vezetőóvónővel együtt ültünk le megbeszélni, mert már az oviváltáson gondolkoztam annak ellenére, hogy nagyon helyes, kedves és nagyon jó óvónénik vannak a csoportunkban és az oviról is jó véleményem volt addig. Végül sikerült megbeszélni, és csodák csodája, az óvónénik minden gondot meg tudtak oldani. Csak azt akarom ezzel mondani, hogy ehhez is kell mindkét fél... én azóta még jobban odafigyelek az ovis dolgokra, próbálok "problémamentes" szülő lenni, ha kérnek egy csomag zsepit, viszünk négyet, ha farsangra kérnek üdítőt, viszünk tíz litert. Próbálok mindenben partner lenni, hiszen Ők is partnerek voltak amikor nekünk bajunk volt. De tanulni kell, hogyan lehet együttműködni. És igen, vannak szülők, akiktől egy szülőin én is falra mászom, de valahogyan velük is boldogulni kell.

Nem könnyű hivatást választottál, de biztosan sok örömöd lesz benne a gondok mellett! :)

4. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - 23aa1cb256)
2011. márc. 7. 18:44
Hát igen! Én is ezen a pályán akarok elhelyezkedni már előre félek, hogy a szülők milyenek lesznek, nem fognak komolyan venni stb. Bár én bölcsiben szeretnék gondozónő lenni, de majdnem ugyanaz.
2011. márc. 7. 18:38

Mindenkinek nem lehetsz jó..Igen,ha mosolyogsz és

szívből szereted a gyermekeket,azt megérzik és ott-

hon is rólad áradoznak.

2. arrival (válaszként erre: 1. - 23aa1cb256)
2011. márc. 7. 18:06

Megértelek. Én mikor gyerekkórházban dolgoztam, a szülők pont ilyenek voltak. Hotelnek nézték a kórházat, és szolgának a nővért.

Miért reggel van fürdés, miért nem este. Az ő gyereke 5kor szokott fürdeni. A másiké 7kor. Igen, egész nap tartsunk pancsinapot.

Így lehet igazán gyógyítani...

2011. márc. 7. 18:03

Óvónéniként dolgozom, 25 éves vagyok.Elkeseredetten tapasztalom, hogy nagyon nehéz megfelelni egyes szülőknek. Ha udvaron vagyunk az a baj, ha nem, az is.Foglalkozás van -de miért?/ha nincs, miért nincs?

Délután simán rázúdítják az emberre az aznapi feszültséget, és te tűrd szépen, mosolyogva(különben megy a vezetőhöz).Ha gond van a gyerekkel(nem fogad szót)-"a hülye óvónők miatt van!".

Szívvel választottam ezt a szakmát, de ezek annyira rosszul esnek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook