Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az óvónő is ember! Vagy mégsem? fórum

Az óvónő is ember! Vagy mégsem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. trapiti (válaszként erre: 45. - 91d4989ab9)
2011. jún. 19. 11:23
Tényleg cuki :) Szegényt nagyon letolták a párizsiért... Bevallom amikor meghallottam nehezen bírtam ki nevetés nélkül... Pláne, hogy előre szóltam, hogy jó étvágyú a gyerek, inkább arra kell tanítgatni, hogy hol a határ... Mindenesetre érdekes volt látni, hogy egy 3.5 évestől simán elvárják, hogy végiggondolja pl. hogy ha megeszi amit megkíván, akkor a csoportnak nem jut...
45. 91d4989ab9 (válaszként erre: 43. - Trapiti)
2011. jún. 19. 11:20

megbosszulta a szemüvegét:D cuki kiscsaj lehet:D


ha piszkáljátok a szemüvegem megeszem a párizsitokat:DDDD ari:d

44. 91d4989ab9 (válaszként erre: 38. - Anyucika3)
2011. jún. 19. 11:18
:D nem minden szemüveget kell viselni egész nap én csak megkérdeztem hogy ez milyen kaptam rá választ is
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Anyucika3)
2011. jún. 19. 11:13

AZ új oviban csak most kezdődtek a bajok, hogy csoportösszevonás van és egész nap az udvaron vannak. Ha jól értem amiket a lányom mesél, az udvaron vannak gyerekek, akik leveszik a szemüvegét, pl. a szilikon fülecskét is így dobta el valaki az udvaron. Kérdeztem az óvónőt, hogyan került le a gyerekről a szemüveg, azt mondta, szerinte végig rajta volt... a fülecskéket úgy nem lehet levenni, az egyiket megtaláltuk a homokozóban a másik sehol.

Ebben az esetben nem is az az 1000 ft a legnagyobb baj, amibe a pótlás kerül, hanem hogy senkinek vette észre hogy mi történt...


Egyébként ez a csoportösszevonás nagyon gáz... Valamelyik nap pl. panasz volt a lányomra, mert amíg az óvónő mással volt elfoglalva, leeszegette a csoport uzsonnájáról a párizsikat. Gondolom néhány percnél több idő kellett ehhez, gondolom addig senki nem figyelt rá. (Ilyen sem volt eddig, csak most hogy "nyári üzemmód" van...)

Érdekes, a 20 szelet párizsin nagyon ki volt akadva mindenki, ha meg a szemüveg megy tönkre, az belefér...

42. anyucika3 (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2011. jún. 19. 11:03

:-)))

Azért kellő odafigyelés mellett nehogymár ne lehetne rá vigyázni.Csak nem vandálok járnak abba az oviba.Meg egyébként sem azt írod,hogy olyankor tennék tönkre amikor viseli a gyerek,hanem az nem megoldott,hogy amikor leveszi,biztonságos helyre tegyék.Azért ez csakis az óvónő hibája,nem másé.Fizettesd ki vele ha eltörik,tuti,hogy egy alkalom után gyorsan találna neki biztonságos helyet,és a gyerekeknek is elmagyarázná,hogy nem játék,és sokba is kerül.

41. trapiti (válaszként erre: 39. - Anyucika3)
2011. jún. 19. 10:57
Már az is eszembe jutott, hogy körülnézek, nem lehet-e erre valami biztosítást kötni...
40. trapiti (válaszként erre: 37. - K-né Zsóka)
2011. jún. 19. 10:57

Igazából ki sem derült, ki volt a hibás, az óvónők szerint a dadus, a dadus szerint a másik dadus, a vezetőnő szerint meg nem történt semmi súlyos...


Abban a pillanatban egyébként örültem, hogy találtam ovit, 3 hétbe telt, ha húsz oviban nem voltam, egyben sem...

39. anyucika3 (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2011. jún. 19. 10:54
És igazad is van.Fizettesd ki,azután tuti megoldott lesz a probléma.
38. anyucika3 (válaszként erre: 34. - 91d4989ab9)
2011. jún. 19. 10:52

Szerinted viccből írnak szemüveget egy gyereknek?

És igen,talán csak 1x kellene kifizettetni a szemüveget,talán akkor meg lenne oldva a probléma,azután figyelnének rá.

37. K-né Zsóka (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2011. jún. 19. 10:51

Nem az óvónők védőügyvédjét szerettem volna eljátszani:)

Örülök,hogy megtaláltad a nektek való óvodát, ahol a kislányod jól érzi magát. Minden bizonnyal ,itt másképp vannak a dolgok mint nálunk.

De az a véleményem nem változik, hogy az általad is említett óvónőt még gyerek közelébe sem engedném:).

36. anyucika3 (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2011. jún. 19. 10:48
Te jó Isten!Én bizony megőriztem volna a csomagot hétfőig,és úgy indítottam volna,hogy az óvónéni képébe nyomom.Miért nem fotóztad le a gyerekedet is,és a csomagot is,és csináltál egy kis reklámot az ovinak?Plusz fel is jelentettem volna őket.Ez hihetetlen amit leírtál,felháborító!
35. trapiti (válaszként erre: 34. - 91d4989ab9)
2011. jún. 19. 10:41

A gyerekem tud vigyázni rá, egész nap rajta van, le sem veszi, nem nyúl hozzá mert két éves kora óta szemüveges, megszokta. Annyi lenne, hogy alvás előtt az óvónő leveszi, alvás után felteszi, és erre nem képesek. Nem sok odafigyelés kellene, pl. alváskor olyan helyre tenni, ahol a többi gyerek nem fér hozzá pl. egy polcra, esetleg a többieknek is megtanítani, hogy nem játék.


Szerintem meg egy két ilyen "szemcsit" kifizetne az óvónéni, rögtön tudná, hogyan kell vigyázni rá...

Természetesen nem a véletlen balesetekről beszélek, amik a legnagyobb odafigyelés mellett is előfordulnak. Közel +5 dioptriája van, ahhoz hogy egészséges legyen, normálisan lásson minden ébren töltött percében szüksége van a szemüvegére, én lennék a legboldogabb ha ez nem így lenne.

Egy szemüveg kb. 20.000 Ft, szerintem ezt nem lehet egy vállrándítással elintézni ha az óvónő hibájából tönkremegy. (Hozzá tartozik, hogy az egyéb károkért: elvszített-tönkretett ruhák, zoknik egy szót nem szólok, de emiatt kénytelen vagyok, mert nincs heti 20 rugóm szemüvegre...)

34. 91d4989ab9 (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2011. jún. 19. 10:33

a 30éves párom nem tud vigyázni a saját szemüvegére mit vársz egy gyerektől, sajnos soksok szemüveget fogsz még csináltatni és ez ellen nem tudsz semmit tenni, pl egy eset a gyerek elteszi a táskájába mert ugye drága hogy megvigyázza erre egy kisbarátja heccből belerug a táskába ami repül egy jót na a szemüvegnek annyi, nem direkt a szemüveget akarta tönkre tenni de bele se gondol...


ha minden ilyen szemcsit kifizetne a dadus vagy a tanárnő akkor nem is kéne dolgozni járniuk mert kb 2-3 szemcsi árát keresik meg egy hónapban


muszály a gyereken lennie a szemüvegnek mindig nem lehet hogy csak asztali foglalkozásnál meg evésnél viselje? a kinti benti rohangászos játéknál meg betennék a szekrényébe?

33. trapiti (válaszként erre: 31. - K-né Zsóka)
2011. jún. 19. 10:26

Mégcsak nem is voltak túlterhelve, 24 gyerek volt egy csoportban, ami a mostani viszonyokat ismerve inkább átlag alatti... Egyébként egy gyári ovi, a gyári dolgozóknak ingyenes, a külsősöknek fizetős, de semmilyen különbséget nem veszek észre az önkormányzatihoz képest, sőt...

Bölcsibe is oda jártunk, és azért bíztam az oviban, mert a bölcsi jó volt. Egyébként a kerületünkben rengeteg gyereket nem vettek fel oviba, most a munkahelyem közelébe járunk a VII. kerületbe, itt a 20-24-es csoportlétszám az átlagos, ráadásul az ébren töltött idő nagy részében két óvónővel vannak a gyerekek. Az alapítványiban a délutános 11 után jött, a délelőttös pedig 1 után ment, vagyis csak ebédkor voltak ketten a gyerekekkel.

32. 91d4989ab9 (válaszként erre: 28. - Bettike2007)
2011. jún. 19. 10:03
hülyegyerek nincs csak hülye szülő:DDDDD
31. K-né Zsóka (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2011. jún. 19. 10:01

Hűha, azért ez nagyon durva, szégyen,hogy milyen emberek lehetnek óvónők:(. Egy óvónőre 21-22 gyerek juthat max. ha 4 évesnél idősebbek. Ha ennél fiatalabb a gyerek, akkor még kevesebb. Sajnos az ilyen fizetéses ovikkal az a baj, hogy a pénzéhség egy idő után a gyerekekkel való foglalkozás rovására megy. Mert -bár meghatározott a létszám- még beszúrnak egy gyereket mert ismerős, mert a szomszéd ismerőse ...és mert jól jön, hogy fizetnek érte.

Így valóban túl vannak terhelve az óvónők.

De így akkor sem viselkedhetnek,és ezért -ha több szülő is összefog- feljelentést lehet tenni.

30. trapiti (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2011. jún. 19. 08:40
Utólag derültek ki olyasmik, hogy pl. az óvónő azt mondta a gyerekeknek, hogy ha valaki nyújtogatja a nyelvét, hozza az ollót és levágja, a szájukat meg betapasztja. A lányom hetekkel később mert rákérdezni, hogy a másik oviban is ezt csinálják-e majd ha kiölti a nyelvét...
29. trapiti (válaszként erre: 28. - Bettike2007)
2011. jún. 19. 08:37

Nekünk a bölcsiben semmi gondunk nem volt, aranyosak voltak, lelkiismeretesek. AZ ovival jöttek a bajok, októbertől márciusig próbáltuk megoldani, korábban írtam is erről. Amikor kezdtem azt hinni, az óvónőkre számíthatok, segítenek, odafigyelnek, akkor jött a hidegzuhany.

AZ utolsó csepp a következő volt:

a gyerekem addigra egy éve éjjel-nappal szobatiszta volt, mégis az óvodában rendszeresen bekakilt, éjszakánkánt felsírt az óvónő nevét kiabálta, rosszakat álmodott. Egyik nap egy csomagot találtam a szekrényben: a tiszta ruhái között egy zacskóban a kislányom bugyijába becsomagolva a széklete (nem csak kakis volt, hanem az egész hurka ott volt). Ez otthon derült ki, amikor kibontottam. Amikor túl lettem az első sokkon-dühöngésen stb. jött az esti meglepetés: fürdéshez vetkőztettem a lányomat, a tiszta váltóharisnya alatt cusron kaka volt a lába - nemcsak egy kicsit, a lábujjai között, a körme alatt stb. Az óvónőnek egy szerencséje volt, hogy ez péntek este történt, így hétfőre kicsit lecsillapodtam. Hétfőn rákérdeztem, hogy történhet ilyen (hozzáteszem, alapítványi ovi, havi 38.000-ért). A válasz vállrángatás volt, meg hogy előfordul ilyen, mert sok a gyerek blablablabla

Bementem a vezetőnőhöz, aki kioktatott, hogy az óvoda egy oktatási intézmény, ahol nincs mód arra, hogy megmosdassák a gyereket. Ezen a ponton döntöttem úgy, hogy óvodát váltunk, ami közel sem volt egyszerű. Azt hiszem én sokáig próbáltam partner lenni és itt nem velem volt a gond...

Ahová most jár, ilyesmi nem fordulhat elő, pedig önkormányzati óvoda és remélem hogy a szemüveget is megszokják...

2011. jún. 18. 22:14
Én gondozónő vagyok egy bölcsiben,tény hogy a gyerekek is másak mint régen,de a szülőkkel van nagyobb baj mint a gyerekekkel,én megértem őket is hiszen nekem is van egy kislányom akit viszek a bölcsibe 2hónap múlva és előre félek,meg persze az újrakezdéstől.De lesz valahogy,a gyerekekre koncentrálok és nagy gond nem lesz,ezt tudom tanácsolni.:)
27. trapiti (válaszként erre: 26. - K-né Zsóka)
2011. jún. 18. 21:53

Az enyémen látszik :)


A szemüveg-gondot lassan megoldhatatlannak látom :( hétfőn megyek egy optikai nagykerbe, létezik sportoláshoz kitalált gumi-szerű anyagú full biztonságos keret, ha sikerül kap egy olyat a kislányom óvodai használatra, de ha ez sem válik be, tanácstalan vagyok... nem lesz más választásom, mint minden szemüveg számláját bevinni az önkormáynzatnak amit tönkretesznek...

26. K-né Zsóka (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2011. jún. 18. 21:47
Alapból így is kellene működjön a dolog. Akinél ilyen a szülői hozzáállás, ott meg is látszik a gyereken.
25. trapiti (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. jún. 18. 21:26

Hát én meglehetősen gondosan és odafigyelve nevelem a gyerekemet, sok időt-energiát fordítok rá és minden időt együtt töltünk amikor nem dolgozom.

Másrészt igyekszem mindenben segíteni az óvónő munkáját, mert azt gondolom a gyerekem érdeke az első. De ettől még azt gondolom alapvető lenne, hogy ne csak én, hanem az óvónő is a gyerekem érdekét szolgálja. A gyerekemnek pedig az is az érdeke, hogy pl. vigyázzanak a holmijára és tegyék lehetővé számára hogy viselje a szemüvegét.

Én azt hiszem, megadom a kellő tiszteletet, megbecsülöm a munkájukat, de elvárom ugyanezt tőlük is...

2011. jún. 18. 20:22

Minderről csak az jut az eszembe, hogy a szülő egy-két gyermekével nem bír otthon, de az óvónő a dadussal egy csoportban akár 20-30-cal mindenféle elvárásnak tegyen eleget, ami ugye szinte lehetetlen.

Meg kellene tanulnia a szülőnek, hogyha belép a kapun, akkor rábízza a gyermeket, és nem a "kerítésen kívülről" szólni be, hogy ezt-azt nem jól csinálja. És ma már a gyermek többet van óvodában, iskolában, mint a családjával otthon.

23. K-né Zsóka (válaszként erre: 22. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 18. 20:21
..kellene, hogy hagyja:)
22. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 21. - K-né Zsóka)
2011. jún. 18. 20:20

Tudom hogy egy kicsit gonosznak fog tűnni amit írok, de szerintem egy jóindulatú szülő hagyja hogy a gyereke jól pofára essen párszor. Lehetőleg minnél hamarabb és minnél többször.


Amelyik nem, azok hosszútávon egy kicsit szelekciós hátrányban... *evil*

lásd: durungcipős plázacica

21. K-né Zsóka (válaszként erre: 15. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 18. 20:07

Mindkét megjegyzés helytálló:)

Tapasztalataim szerint nincs konfliktus mentes óvoda . Volt olyan,hogy hiába szóltam rá a gyerekre, csak vont egyet a vállán és közölte, hogy ezt neki otthon megengedik. A helyére küldtem. Bömbölve üvöltötte, hogy megmondalak anyának. És megmondta. Másnap már az anyuka hisztizett, hogy korlátozom a gyerekét. Kompromisszum kellene mindkét fél részéről. És való igaz, aki nem tűri, hogy a gyerekének néhány szabályt be kell tartani, az fogadjon magán óvónénit , aki csakis az ő gyerekének lesi a kívánságait.

Imádom a gyerekeket, de néhány szülővel nagyon nehéz:(...

2011. jún. 18. 19:47

lol erről általános suli jut eszembe


..12 évvel ezelőtt...


*osztálytárs lekapja a cipőmet*


*átdobja másik osztálytársamnak*


*utánakapok*


*visszadobja*


ezt még 3x


aztán meguntam, és leb@sztam egyet neki :D

szemüvegjének helo is lett :P

2011. jún. 18. 19:10

Visszatérve az ovi-témára :) nálunk pl. komoly gond, hogy szemüveges a kislányom, és az óvónők képtelenk - vagy nem tudnak, vagy nem akarnak - vigyázni a szemüvegre.

Bölcsibe egy évig bírta a szemüvege, semmi baja nem lett. Oviban az első héten napról napra ment tönkre és a második héten letörött a szára. A pótszemüveg további két hétig tartott. Vállrángatás és az volt a válasz, hogy előfordul, illetve hogy vegyek olcsó!!! szemüveget. (Jelenleg a régi sztk keret 7.000, a lencse legolcsóbb változata ami vastag, karcolódik, törékeny darabonként 3-4.000 a szükséges dioptriával. Azon kívül, hogy ronda, nem jó a gyerek szemének és veszélyes, ha kéthetente kell kifizetni, drága is.)

A régi oviban közel 40.000 ft kárt okozott az óvónők nemtörődömsége, amit természetesen senki nem térít meg, az óvónőnek semmilyen felelőssége nincsen a gyerekek értéktárgyaival kapcsolatban. Ráadásul nem is egy fülbevaló vagy hasonlóról van szó, hanem egy gyógyászati segédeszközről, amire a gyereknek szüksége van és az óvoda feladata lenne biztosítani számára a feltételeket, hogy használhassa - amellett persze, hogy én fizetem három havonta a szemész orvost 12.000 forintjával, és a szemüvegeket átlag fél évente akkor is, ha az óvónő nem teszi tönkre.


A mostani ovinkban eddig nem volt gond, de most hogy összevont csoportok vannak, itt is kezdődnek a bajok. A szemüveg hol az öltözőben, hol a gyerekek hozzák ki a csoportból. Van hozzá a szár végén egy szilikon fülecske, ami segít, hogy a helyén maradjon, ezt pl. valamelyik nap elvették a nagyobbak a lányomtól és eldobták az udvaron. Az óvónő szerint a szemüveg végig a gyerekemen volt és nagyon csodálkozott, hogy nincs meg az a kis "izé". A kis izé párja 1.000 ft, amit napi szinten szintén nem tudok pótolni... A válasz most is az volt, előfordul, meg hogy sok a gyerek, nem tehetnek róla stb stb stb.


Én kórházban dolgozom, érdekes ott nővérek-orvosok ill. a kürház anyagi felelősséggel tartozunk a betegek értékeiért, beleértve szemüveg-fogsor stb. is. Nem értem, hogy az óvónőnek ez miért lehet mindegy... Sokan azt modnják, az iskola még rosszabb lesz :(

2011. jún. 18. 17:58
*tisztelet és megbecsülés a kivételnek*
2011. jún. 18. 17:58
Sztem ez minden közigazgatási cuccnál így van, élősködik az ember adójából a sok hivatali p1csa, akik nagy ívben sz@rnak az egészre, mert nincs főnök aki kivágja őket, ha lek|_|rvaanyázzák a kedves ügyfelet. Na ezért kéne ezeket mind leépíteni, és a kedves hivatali p1csákat uránbányába küldeni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook