Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az óvodában nincsenek foglalkozások fórum

Az óvodában nincsenek foglalkozások (beszélgetős fórum)


20. jacqueeline (válaszként erre: 19. - Vaczila)
2010. okt. 6. 20:21
köszi, most már végképp megnyugodtam!
19. vaczila (válaszként erre: 18. - Jacqueeline)
2010. okt. 6. 20:08
Nem csinálja azt amit akar, ő csak azt hiszi hogy azt csinálja amit akar. Közben az óvónők a kötetlen játékba belecsempészik azokat a témákat, ismereteket, amik az ő képességeit fejlesztik. Nagycsoportban pedig már "komolyabb" tevékenységek is lesznek.
18. jacqueeline (válaszként erre: 17. - Vaczila)
2010. okt. 6. 19:03

köszi, ez biztatóan hangzik! :)

de ha 3 éven keresztül azt csinál egész nap amit akar, akkor hogy tanulja meg, hogy az iskolában egy helyben kell ülni 45 percet?

17. vaczila (válaszként erre: 16. - Jacqueeline)
2010. okt. 6. 18:51
Igen ez így van. A játék a leghatékonyabb fejlesztő eszköz, ha okosan csinálják. Rengeteg fejlesztő játék van amitől a gyerekek értelmi vagy más képességei fejlődnek, szerepjátékok, amitől a gyerek szocializációs képességei fejlődnek, mozgásos játékok, amitől a gyerek erőnléte, kitartása, ügyessége, stb fejlődik és sorolhatnám tovább. Hidd el, mire iskolába megy a gyerek, felkészült lesz az iskolára. Egyébként amíg foglalkozásnak hívták a szervezett játékot, kiscsoportban az is csak novemberben kezdődött, mert a szeptember október a beszoktatás ideje. De könyörgöm legalább addig játszhasson már az a gyerek, amíg óvodás. Ahogy az iskola elkezdődik, úgyis megváltozik az élete.
16. jacqueeline (válaszként erre: 15. - 0d717b184a)
2010. okt. 6. 18:37

nem családi napközi, csak sima ovi.

nem lesznek később sem, mondták. ilyen a nevelési módszerük. szerintük játékkal is megtanulnak mindent a gyerekek ami kell az iskolához. majd meglátjuk... :).

15. 0d717b184a (válaszként erre: 14. - Jacqueeline)
2010. okt. 6. 18:27

családi napköziről van szó?

mert nálunk pl minden év végén vonulnak a gyerekek a nevelési taácsadóhoz és megnézik, hogy mennyit feljődtek abban az évben

teszteket csinálnak

kiscsoportba még ugye másabb azért

de azt mondták, hogy jövőre sem lesz?

és mit mondanak miért?

14. jacqueeline (válaszként erre: 13. - 0d717b184a)
2010. okt. 6. 18:24
nincsenek és nem is lesznek később sem, ez tuti, megmondták. senki nem jár ilyen oviba, csak az én lányom :)?
13. 0d717b184a (válaszként erre: 11. - Jacqueeline)
2010. okt. 6. 18:20

egyébként kiscsoportba még nem kezdenek ezzel

bocsi véletlen középsőt olvastam

most kicsit el voltak foglalva a beszoktatással, de hamarosan kezdik a foglalkozásokat

2010. okt. 6. 18:19

érdekes

kérdezd meg az óvodavezetőt, az a legtisztább

de mint tanuló óvodapedagógus ilyet nem hallottam

de persze mindig látok új dolgokat

11. jacqueeline (válaszként erre: 10. - 0d717b184a)
2010. okt. 6. 18:16
kiscsoportos, vegyes csoportban.
2010. okt. 6. 17:39

milyen csoportos a gyerkőc?

mert azért kiscsoportba nem kezdik egyből azzal

9. jacqueeline (válaszként erre: 5. - Vaczila)
2010. okt. 6. 17:37
köszi a szakértő választ! de így hogy fog felkészülni az iskolára?
8. jacqueeline (válaszként erre: 4. - Mohonc)
2010. okt. 6. 17:36
na ez az, erre vagyok kíváncsi én is...
7. jacqueeline (válaszként erre: 2. - Mimmo33)
2010. okt. 6. 17:36
egész nap csak játszanak, mindenki amit akar. tehát semmi kötött dolog nincs, amit muszáj lenne csinálni.
2010. okt. 6. 16:31
Mindenhol megmaradt a foglalkozás csak más néven....
5. vaczila (válaszként erre: 1. - Jacqueeline)
2010. okt. 6. 16:22
Óvónő vagyok, így pontos infót tudok neked erről adni. A régi értelemben vett "foglalkozások" megszűntek, mert túl iskolás volt, nem igazodott a gyerekek életkori sajátosságaihoz. Helyette viszont "szervezett tevékenység, játék" az ami van. Ugyanazt az anyagot, ismeretet megkapja a gyerek, csak kötetlenebbül, játékosabban. Ebben a formában pedig mivel egyénileg mikrocsoportban foglalkozunk így a gyerekekkel hatékonyabban lehet a képességeiket fejleszteni. Tehát ez a gyereknek jobb, az óvónőnek viszont sokkal összetettebb feladat. Aggodalomra semmi ok, gyermeket megfelelően fog így is fejlődni, ha nem még jobban.
2010. okt. 6. 16:18
Milyen foglalkozásokra gondolsz?
2010. okt. 6. 16:17
akkor, hogy készülnek a gyerekek az iskolába?
2010. okt. 6. 16:14

:O

Fakultatív foglalkozások nincsenek?Vagy semmilyen?

2010. okt. 6. 16:09
sziasztok! a mi ovink ilyen. jár még valakinek a gyereke ilyen oviba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook