Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az otp magánnyugdíjam van.A rajta lévő összeget bármikor ki vehetem? fórum

Az otp magánnyugdíjam van.A rajta lévő összeget bármikor ki vehetem? (tudásbázis kérdés)

23. klenca
2009. okt. 6. 18:37

Akkor egy kis "nyugdíjazás":


A nyugdíjrendszer jelenleg 3 pillérre ad lehetőséget:

TB Magánnyugdíjpénztár Önkéntes Magánnyugdíjpénztár


TB

(Most 1,5% kötelező, s ha nincs magánnyugdíj, akkor az a 8 % is idejön.

Nem örökölhető. Ha a nyugdíjbalépés előtt meghal a dolgozó, akkor a pénz a TB-nél marad. Ha megéli a nyugdíjbalépést akkor két lehetőség van:

1.: Ha csak a TB-nek fizetett, akkor a TB kifizeti a kiszámolt nyugdíjjárulék 100%-át, havonta amíg él.

2,Ha fizetett magánnyugdíjpénztárt is és TB-t is, akkor a nyugdíjbavonuláskor a kiszámított TB nyugdíj 75%-át megkapja havi járadékként, plusz a magánnyugdíjpénztártól eldönti, hogy járadékot kér-e, vagy egyszeri kifizetést.


Magánnyugdíjpénztár

(Ha választja, akkor idén 8% kötelező, de lehet 10 % is, ha a dolgozó vagy a munkáltató így dönt.)Ha a dolgozó nem éli meg a nyugdíjbavonulását, akkor a természetes örökösök öröklik a számláján összegyűlt pénzt. Ha megéli a nyugdíjbavonulást, akkor eldönti, hogy egy összegben veszi-e ki az ott összegyűjtött pénzt, vagy járadék formájában havi kifizetést kér. Ez utóbbi esetben már a halála után a biztosítóé lesz a bentmaradt pénz.

2008 okt 1-től 3 portfólió közül KÖTELEZŐ választani:

Klasszikus: Tuti pénz: Kb amennyit beteszel, annyit veszel ki. Kicsi kockázat, de kicsi hozam is. Életkor alapján annak ajánlják, aki kb 5 év múlva vagy korábban megy nyugdíjba.

Kiegyensúlyozott: 50% tuti, 50% részvényekben, vagy valamiben. Közepes kockázat. Életkor alapján azoknak ajánlják, akik 5-15 év múlva mennek nyugdíjba.

Növekedési: 90% kockázat, nagy kockázat. Azoknak ajánlják, akik több, mint 15 év múlva mennek nyugdíjba.

MINDENKI SZABADON VÁLASZTHATJA bármelyiket!!!


(( Biztosan kaptál egy ilyen levelet te is anno, de ha nem küldted vissza, akkor az életkorod alapján besoroltak. Ettől függött, hogy mennyit vesztettél az elmúlt évben 2008-ban az addig összegyűjtött pénzből. A PSZÁF honlapján pontos adatok vannak összehasonlításképpen.)


Önkéntes Magánnyugdíjpénztár

Lehet, másik helyen mint a magánnyugdíjpénztára.

Az is lehet, hogy nincs magánnyugdíjpénztára, tehát a TB-be 9.5 %-ot fizet, s mellette valahol van egy önkéntes magánnyugdíjpénztára.

(Ezt lehet választani, vannak biztosítók, bankok, ahol van egy minimumdíja, pl 2000 Ft. De lehet a munkabér egy bizonyos %-a is.)Ez az, amit 10 év gyűjtögetés után ki lehet venni, vagy fel lehet venni egy részét is. Előtte is ki lehet venni, de akkor vissza kell fizetni ha adóbevalláskor kapott kedvezményt, plusz terhei vannak, nem éri meg kivenni 10 év előtt.

Mi van, ha meghal a dolgozó a nyugdíjbavonulása előtt? Az örökösök ezt az összegyűlt összeget is öröklik. Nyugdíjazáskor szintén lehet dönteni az egyszeri kifizetés vagy a járadékutalás között.

22. Berillke (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2009. szept. 25. 15:54

én éppen ezért várok még vele, na persze ha nem muszáj....

egy pár év múlva tuti nem itt lesznek a hozamok, ennyire csak nem lehet mindig minden gáz?! :-))

az is biztos,hogy most a "szakik" mindent a válságra fognak és még jobban lenyúlják a hasznot, mint előtte :-)

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Berillke)
2009. szept. 25. 10:01

Igen, én januárban bezsebelem:)

Már csak azért is, mert sokat eljátszottak a pénzemből. Az egy dolog, hogy magas kockázatú csomagot választottam, de a válságra való tekintettel simán megtehették volna, hogy beteszik valamilyen állampapíros portfólióba a pénzünket, hiszen ezért ők a nagytudású szakemberek. Ha ezt tették volna, akkor a magánomon sem bukok 400 eFt-ot. Az önkéntest nem is tudom mennyit csökkent, de úgy kalkulálom, hogy az kb. 200 eFt-al lett kevesebb.

És ugye felveszem mindet, így elég sokat bukok amúgy is. Csoda lesz, ha a tőkém 50%-a megmarad.

20. Berillke (válaszként erre: 19. - Cbc7d5fe99)
2009. szept. 25. 09:09

"sima magánnál" nem mondhatod, hogy akkor ezt nem kötöd. Persze függ a kortól is,hogy ki mikor lépett be és léphet még vissza (nyugdíj előtt állók pl), de a magánnyugdíjpénztár nem köthető, az kötelező!

az önkéntes pedig benne van a nevében, hogy te döntöd el, hogy belépsz-e.

2009. szept. 25. 08:57

énis ki szerettem volna venni 10-év után a hozamot,,mire közölték az csak az önkéntesnél van ,,de 10-éve nem voltak ennyire közlékenyek hogy meiket miért hogy lehet kivenni!!

akkor nem ezt kötöm,,

18. Berillke (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2009. szept. 24. 22:12

Igen, ez teljesen így van.

Az önkéntesnél 10 év után lehet hozzájutni, de adózni kell utáni sávosan, azaz 20 éves tagság után tudsz abszolút adó nélkül hozzájutni a léhez. 10 és 20 év között pedig folyamatosan csökken az adó mértéke, asszem 90,80,70 vagy valami ilyesmi fokozatosan csökkenő százalékokra emlékszem. Szóval a 20 év már tuti :-) Ha 98-ban beléptél, akkor már nincs is sok hátra :-))

2009. szept. 24. 21:45

Nem tudom, hogy kérdés e még a kérdés.

A magánnyugdíj pénztártagság alatt gyűjtött pénzt csak akkor veheted fel egy összegben vagy havonta, ha már nyugdíjas vagy. Addig a hozamhoz sem nyúlhatsz hozzá!

Ha pénztártag meghal akkor a kedvezményezettje örökli.


Az önkéntes nyugdíjpénztárba gyűjtöhetett pénzt 10 év tagság után fel lehet venni. Igaz egy csomó pénzt levonnak.

16. toro32
2009. márc. 21. 10:55

de ha most éppen az otp-vel nem vagy kibékűlve,akkor átléphetsz egy másik magánnyugdíjpénztárba pl:generalihoz!!!(ez a reklám helye:D

most amúgy is a generali volt hozam szempontjából a legjobb és a legköltséghatékonyabb!!a legkevesebb a "kezelési költésge"!! és még ha köteleződ a generalinál van,akkor még egy havit jóvárírnak a köteleződből!!!

mindenki keresse a magához legközelebbi generalist,mert vannak még spórolási lehetőségek!!!:D

15. toro32
2009. márc. 21. 10:51

a magánnyugdíj hozamát 10 év után sem lehet kivenni!!keveritek az önkéntes magánnyugdíjjal!nem ugyanaz a kettő.

magánnyugdíj:amit a munkáltató vagy a járulékfizető(munkanélküli hivatal,államkincstár) fizet utánnad.A kötelező járulék a 9,5 %.Ebből 8% megy a magánnyugdíjba,1,5 % a tb-nek.ez már mindenkinek kötelező.

akinek nincs magánnyugdíja,mert annak idején a kora meghaladta a belépési korhatárt,annak csak a tb általi nyugdíja lesz,hacsak!! nem csinál magának egy önkéntes magánnyugdíjpénztárat!

magánnyugdíjpénztár:amikor vagy a munkáltató vagy a munkavállaló egy számlára fizet havi bizonyos százalékot vagy egy fix összeget.már nagyon piri pénzekkel lehet indítani és életben tartani egy ilyen pénztárat! ennek a hozamát vehet ki 10 év után!!!!erre vehetsz igénybe adóvisszaigénylést és elszámolhatod költségként is!!!

mindkettő pénztár öröklődik!!!!

remélem nem voltam érthetetlen és nem írtam nagyon kesze kuszán!!!!

14. 6c5f346e46 (válaszként erre: 5. - D9d8721118)
2008. szept. 24. 18:13
ezt rosszúl tudod,mert a gyereked vagy valakid örökli,ha nincs senkid,akkor esetleg visszaszáll az államra...
13. d9d8721118 (válaszként erre: 11. - 705b04a4b3)
2008. szept. 1. 20:47
Igen, elég hamar. Még levelet is küldtek hogy nagyon sajnálják hogy meghalt édesanyám....
12. Pumpu (válaszként erre: 10. - 705b04a4b3)
2008. aug. 31. 21:49

Ugyanmár ezt a demagóg dumát hol hallottad? Ráadásul előtted írták le 3x és te mintha meg sem hallanád... pedig ha 10 éve megvan, akkor te legalább 28 évesnek kell legyél.


A magánnyugdíjpénztári tagdíj örökölhető, akár egyösszegben, akár járadék formájában.

Amikor megkötötted, akkor kellett nyilatkozni, hogy halál esetén ki lehet a kedvezményezett.

Ha a hozamot kiveszed, akkor majd élhetsz öregkorodban segélyen és szidhatod az ÁLLAMOT, hogy nem ad neked eleget.

11. 705b04a4b3 (válaszként erre: 7. - D9d8721118)
2008. aug. 31. 14:18
és megkaptad az összeget?
2008. aug. 31. 14:17
szóval tízéve már megvan! És én úgy hallottam h kilehet venni,de mostmár értem! Ez az egész az államnak spórolt pénz:P Örülök h egyikkel adnak a másikkal rabolnak.
9. d9d8721118 (válaszként erre: 8. - 8565183eb5)
2008. aug. 31. 13:58
Tudom, épp most írtam le...
8. 8565183eb5 (válaszként erre: 5. - D9d8721118)
2008. aug. 31. 13:57
Magán nyugdíj nem száll az államra. A magán nyugdij örökölhető.
2008. aug. 31. 13:57
Vagy megörökli a hozzád legközeleb álló rokon. Én anyunak örököltem meg ilyen módon a magány nyugdíját...
6. 8565183eb5 (válaszként erre: 3. - 705b04a4b3)
2008. aug. 31. 13:57
Öröklik az örökösök.
2008. aug. 31. 13:56
Ha valaki meghal akkor az visszaszáll az államra.
2008. aug. 31. 13:55

Az a baj hgy mire nyugdíjasok leszünk, nem lesz nyugdíj, amit spórolsz, az abból fogsz élni. Azt a pénzt az államnak spórolod, nyugdíj címen...

Hozzányúlni nem lehet 10 évig.

2008. aug. 31. 13:20
Az most mindegy h miért! Ha valaki meghal akkor annak a magánnyugdíjjával mi lessz???
2008. aug. 31. 13:06

Tehát.

OTP magánnyugdíjpénztár tag vagy?

Nem veheted fel a pénzt róla, mivel ez a nyugdíjad, de a hozamodat felveheted azt hiszem 10 évnyi tagság után.

De miért akarnád kivenni???????? Mit fogsz akkor kapni nyugdíjkor??? Mihez fogsz akkor nyúlni?

2008. aug. 31. 13:03
Az otp magánnyugdíjam van.A rajta lévő összeget bármikor ki vehetem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook