Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az örök téma, a megcsalás fórum

Az örök téma, a megcsalás (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. nov. 5. 12:35
Engem megcsaltak, aztán végül nem bántam meg, semmi értelme nem lett volna dolgozni a házasságomon. Rájöttem, hogy valójában nem szeretem a férjemet, csak megszokásból mondtam neki már. Béke van köztünk, tiszteljük egymást, de ennyi. Nem akarom kipróbálni, hogy meg lehet-e bocsájtani ezt, jött egy férfi akivel teljesen tiszta lappal boldog vagyok azóta. A hibáimat persze feltártam, mit rontottam el és újra talán nem fogom elkövetni ugyanezeket. Persze mindenz két emberen múlt, a férjem is hibázott, sokat. Talán ő is tanul belőle. A gyerekek igy is felnőnek, szeretjük őket, mindketten!
2021. nov. 5. 11:35

Egy ekkora törés egy kapcsolatban soha nem mulik el.

Én magam is amikor azt hittem már nem érdekel a dolog, mindig önámításnak számított.

Pláne ,ha közrejátszik egy betegség, ami a házaséletet is lehetetlenné teszi, akkor ANNYI!

60. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 8. 15:28

Örülök, hogy leírtad.


Az biztos, hogy ez elég nagy dolog, ami után 1 kapcsolat örökre megváltozik. Az már más kérdés, hogy ez a változás tetszik, vagy nem tetszik és meddig tetszik. Mindig, minden változik.

2021. szept. 8. 12:49

hello!!


Először is bocsánat tul régen jártam itt, de eléggé nagy lavina indult el közben.

Ezért is írtam, hogy "örök Téma" a megcsalás.

Hát én most , ha szabad /koromból adódó tapasztalatokkal/elmesélném mi az én véleményem.

Talán azt hiszem nem véletlenül találkozunk azzal, akit később a MINDENÜNKNEK, SZERELMÜNKNEK nevezünk.

Aztán , amikor én voltam fiatal a 70-es években, még diákkorunkban kirugtak a gimiből, ha az utcán csókolózni láttak, pláne , ha terhes lettél.

Jelen esetben, ha valaki a nehezebb utat választja és férjhez megy, megtartja a gyereket, vállalva a következményeket.

Aztán ujabb gyerekek születnek, DE még izzik a tűz és szerelmesek a házastársak.

Aztán a semmiből villamcsapásként ér, épp terhesen, hogy megaláztak, becsaptak, elárultak.

Emlékszik, aki olvasott, hogy az uj kapcsolatból gyerek is születik.

Kérdés: képes.e egy magát valamire tartó nő szívből megbocsájtani???

Meg lehet próbálni. de általában magát is becsapja, aki benne marad ebben a házasságban.

2021. aug. 23. 13:46

Régen megbocsájtottam hiába újra megtette ezután a bosszú édes volt és pontot tettem.


Most a páromnak megbocsájtani nem tudnék ha nagyon fájna is tovább mennék.


Ki Őszintén szeret a másikkal ilyet nem tesz....

57. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 56. - Liliom10)
2021. aug. 23. 13:27

Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy eléggé kinyílt a világ, sok olyan változás történt, ami korábban nem volt elérhető, vagy nem mindenki számára volt elérhető (pl.: internet..., itt aztán mindenki mindenhez hozzáfér már 2 kattintással).


Azon mondjuk lehetne vitatkozni, hogy ki mit ért hűség/megcsalás alatt.

Régen is volt megcsalás/hűtlenség, most is van, és lesz is. Szerintem többet kellene beszélni erről, és próbálni megérteni a mozgatórugóját, az mindenkin könnyítene.


Csak -mint oly sok más esetben is- itt vágjuk el magunkat sokszor, mert elzárkózunk a dologtól, egyből ítélkezik mindenki, és meg sem próbálja megérteni a másik nézőpontot, vagy nem is kíváncsi rá, mert véletlenül sem akar azonosulni vele, még csak hallomásból sem. Ezért továbbra is csendben marad mindenki, a valódi problémákat pedig nem sikerül megoldani, hogy miért és hogyan tartható fenn 1 igazi, jól működő kapcsolat, 2 ember között, hogy az mindenkinek örömöt okozzon.


Mondjuk szerintem úgy, ha ledöntik a tabukat, legalább egymás között, és mindegy, hogy az megcsalás, iszogatás... gyógyszerfüggés...érzelmi zsarolás. A lényeg, hogy a nagy szarságok is passzoljanak.

56. liliom10 (válaszként erre: 55. - A6f6bb6c75)
2021. aug. 23. 13:10

Nemcsak valószínű, mindenért megdolgoztam ! Azt nem tudom, magában felnéz-e rám a férjem, de nem mondott ilyesmit sosem. Nem is kell, nem dícséretért vagyok olyan, amilyen, hanem mert ilyen a személyiségem.

Nem tudom, mi köze a multiknak a hűtlenséghez. Ez csak az embereken múlik. Szerintem attól felnőtt valaki, hogy előre gondolkodik, minek mi lesz, vagy lehet a következménye, és utána dönt.

Nem tudom, hány éves vagy, nem ismerjük egymást. Ha én le tudtam élni hűségben az életemet, más is le tudná. Soha nem alkoholizáltam, nem az döntött helyettem. Csak 1-2 dl bor volt a maximum, amit buliban vagy társaságban ittam. Mindig jól éreztem magam így is.

55. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 54. - Liliom10)
2021. aug. 23. 12:16

Elhiszem, hogy így éreztél, vagy most is így érzel, és nem is néztél rá más férfira, de ahogy Te is írtad, ebben az esetben a férjed tökéletes szerető.


Az is jó, hogy nem vagy anyagilag sem kiszolgáltatva, ezért meg valószínűleg meg is dolgoztál, és ezért a Férjed is -feltételezem-, hogy felnéz rád, nem pedig kihasznál.


Visszakanyarodva az általánossághoz, ma már "ismertebb" dolog, szabadabb a válás, váltás, megcsalás.

Na ennek is tudnám a gazdasági előnyeit ecsetelni... :D

Férfiak, nők is gyakrabban vannak 1 munkahelyen, más munkakörökben is, mint mondjuk korábban. A Multik nagyobb számú megjelenése Mo-on azt gondolom, hogy sokat hozzátett ehhez.


Sok mindent lehet és szabad csinálni, de mindennek van következménye, és a legtöbbel sajni úgy igazán csak akkor szembesülünk, ha már megtettük. Nincs garancia semmire, ez a nagy helyzet. Hosszabb távon (nálam az 2+ év) én tutira nem szeretnék olyan kapcsolatot, ahol nem tudom, hogy feltétel nélkül számíthatok a másikra. Nekem ez nem a megcsalástól függ, hanem a másik velem való hozzáállásától és viszonyulásától -meg persze az enyémtől.

54. liliom10 (válaszként erre: 53. - A6f6bb6c75)
2021. aug. 23. 11:59

Soha nem voltam önző, sőt, sokkal többet tettem a férjemért (is), mint ő értem !!! Persze, egy idő után a szerelem elmúlik, de a szeretet megmaradt !

Sokan nem hitték el, mikor szóba került, hogy nem érdekel más férfi, pedig így volt. Ha a férjem tökéletes szerető, akkor miért vágytam volna bárki másra ? Férjnek találhattam volna mást, aki számomra alkalmasabb, ha nem lettem volna halálosan szerelmes, de szeretőnek nem.

Még annyi, hogy a fiatal éveim kivételével általában sokkal jobban kerestem, mint ő, nem voltam kiszolgáltatva neki anyagilag. Nekem Semmi nem volt kényelmes az életben. Gyerekként munkára neveltek, mindig talpraesett voltam,szükség esetén szinte minden munkát elvállaltam volna ! Sosem lennék depressziós, nem vagyok az a típus, aki kesereg a fotelben, hogy milyen sanyarú sorsa van, de nem tesz semmit, hogy ne így legyen.

53. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 51. - Liliom10)
2021. aug. 23. 10:46

Megértem, amit írsz, de ez a Te nézőpontod, ami egyezik az átlaggal, a normával, ha így tetszik, de valahol ugyanolyan önző, mint a megcsalás.


A legtöbb ember nem azért nem csalja meg a párját, mert "annyira szereti", hanem pontosan azért, amit Te is írtál, hogy nem bírna a bűntudattal, az ítélkezéssel együtt élni, ami egy ilyen eseményt követ, vagy a titkolózással...


Mindenesetre sztem az gáz, ha vki mondjuk évekig megreked egy ilyen helyzetben, és a felek nem tudnak róla. Senki nem mozdul semerre, de itt meg bejön egy csomó olyan dolog, amiről meg mi nők nem szeretünk beszélni, anyagi biztonság, gyerek előtt felvállalni mindenkinek a saját részét.


Nagyon kényelmes dolog ez, MINDEN ÉRINTETTNEK, ezért annyira népszerű szerintem.

52. oneman (válaszként erre: 51. - Liliom10)
2021. aug. 23. 00:22
Úgy gondolom hogy ebben a témában összeegyeztethetetlenül eltérő a véleményünk, gondolkodásunk, szóval nincs különösebb értelme beszélnünk róla.
51. liliom10 (válaszként erre: 48. - Oneman)
2021. aug. 20. 09:13

A véleményedet, felfogásodat megbeszélted a feleségeddel ?

Ha a feleségednek van viszonya néha, az is mindegy Neked ?

És ha a szeretőd férjét megkérdezted volna, neki se jelentett volna semmit ?

Tudod, én nem azért nem lopok, gyilkolok, mert kiderülhet, és büntetés, börtön jár érte, hanem mert BŰN !!! A lelkiismeretem nem hagyta volna és nem hagyná ! Nem tudnék nyugodtan aludni, bele betegednék ! Nem tudnék a férjem szemébe nézni, azt pedig szintén nem tudnám elképzelni, hogy hol vele van szex, hol egy másik férfivel !

A hűség döntés kérdése. Te csak a testi élvezetekkel törődsz, az erkölcs Neked nem számít. :(

50. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 20. 08:39

Szerintem az emberek gondolkodnak másként.


Nehéz ezt kezelni 1 kapcsolatban is, pláne 1 hosszú kapcsolatban, mert annyira összecsiszolódtok, együtt fedezitek fel magatokat meg egymást is, hogy egyre biztonságosabbnak érzed azt az illúziót, hogy "ismered a másikat".


Majd jön 1 ilyen helyzet és 1 új oldalatokkal találkoztok, ő is, te is, mindenki is. Aztán majd az idő és ti eldöntitek, hogy ezt akarjátok-e egyáltalán megismerni, meg összecsiszolni...


Nőként nekem nem jelent problémát, ha osztoznom kell 1 férfin. Nem mindenkinek annyira fontos ez a fajta birtoklás.

Nekem pl. az őszinteség sokkal fontosabb.

Nagyon sok embernek pedig nem, annak ellenére, hogy ezt hangoztatják, valójában nem mernek szembenézni az igazsággal, ezért is titkolja el a legtöbb ember a megcsalást -nagyon bölcsen.

Mert itt sokkal masszívabban hat mindenkiben a "közvélemény megítélése", minthogy ez a saját 1 életed, amit úgy élhetsz, ahogy te szeretnél.

49. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 20. 08:31

Szia!


Ha csak az érzelmi részét nézed a dolognak lehet, hogy pillanatnyilag egyszerűbb(nek tűnik).


Ezek tök bonyolult dolgok. Mérlegelned kell a saját életed, életeteket, hogy mi fér bele mi nem. Beszélgess erről másokkal is, ami benned van. Ne tanácsot keress, hanem igazi ítéletmentes hallgatóságot. (Na most ezek lennénk mi. :D)


Tudok olyanról, ahol a nő csalta meg a pasit, ennek ellenére a pasi nem akart vele szakítani.

A megcsalás az már csak 1 tünet, masszívan jelzi a problémát a kapcsolatban. Azt gondolom, hogy elég szar az a kapcsolat, ahol már a másik fél ilyenre vetemedik. Bár az is lehet, hogy tök reálisan látja, hogy a kapcsolatában nem kaphat meg mindent, tudja jól azt is, hogy mi hiányzik és azt ideig-óráig pótolja.


Egy biztos, a megcsalás nagyon megosztó téma, és általában a közvélemény hangosan elítéli a dolgot, mert kívülállóként ez a könnyebb/racionálisabb hozzáállás. Senki nem szeret tudomást venni, és foglalkozni a problémákkal, mindenki szabadulni akar tőle.

Adj még időt magadnak, gondold át a dolgokat, hogy elégedett legyél később is a döntéseddel. Az ilyen dolgok meg ne befolyásoljanak, hogy ki mit mond, meg "büszkeség"... ugyan már, vannak ennél 100x nagyobb problémák is.

48. oneman (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 20. 00:31

Az én véleményem az hogy a legjobb ha a partnerek nem tudnak egymásról és például a feleség soha életében nem tudja meg hogy a férjén mással is osztozott.

Nekem egyébként semmi problémát nem jelentett amikor osztoznom kellett egy nőn a férjével, teljesen természetes volt.

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Oneman)
2021. aug. 17. 22:31

Hello Oneman!!


Bocs, nem tudom, de a neved, mintha egy vagy első férfit?! Jelent. Valóban női aggyal nehéz megerteni az okfejtesedet

Kíváncsi lennék a feleséged, vagy a régebbi partnered véleményére. Ebben, hogy osztozni rajtad?! Milyen érzés?

Szóval a lényeg a férfiak egész másképp gondolnak egy igazán Jó KAPCSOLATRÓL! ÉS MÉG A NŐK NEM ÉRETTEK MEG, HOGY KET FÉRFIT SZERESSENEK.

VAGY NEM VARHATOD EL. MERT MÁSKÉPPEN MŰKÖDÜNK

46. oneman (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 12. 00:23
Tudom hogy sokan, különösen a nők másképp gondolják, de szerintem az hogy valakit más is érdekel szexuálisan, még nem feltétlenül jelenti azt hogy akivel együtt él azzal nem érzi jól magát. Most nem arról beszélek, ha a tányérdobálás mindennapos, hanem ha valakik jó kapcsolatban élnek. Lehet több nőt szeretni, sőt talán vannak olyan nők is akik képesek erre a férfiakat illetően. Ha az ember külön utakon folytatja akkor nem élheti át ezt az élvezetet, elveszíti a régi partnert, társat. Azért érdemes együtt élni, hogy a jó élmények megmaradjanak minden partnerrel.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Oneman)
2021. aug. 9. 13:26

Szia Oneman!!


És azt áruld el nekem, minek együtt élni, egy olyan valakivel: aki mellett más kell???

Nem egyszerűbb külön utakon folytatni???

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Corinna.)
2021. aug. 9. 13:24

Corinna!!


Miért jó az neked, ha mindenbe belekötsz HAAA??

43. oneman (válaszként erre: 39. - Corinna.)
2021. aug. 8. 11:48
A másik lehetőség hogy egyáltalán nem tud róla a partner, vagyis semmi kommunikáció nincs a megcsalásról. Akkor nincs cirkusz, idegösszeroppanás, nem csinál elefántot a bolhából, stb. Persze arra ügyelni kell hogy a harmadik is ugyanazt akarja és ne buktassa le az embert, de ha így van akkor jól is alakulhat a dolog.
42. Corinna. (válaszként erre: 41. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 15:45
Ja persze, rossz fogalmazás! Biztosan azért is írtad nagy betűvel. 🤔 mindjárt elnézést is kérek, hogy félreértettem! 😅
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Corinna.)
2021. aug. 6. 12:55

Corinna!!


Csak rossz fogalmazás volt a KELL.

DE egy tisztességes ember, akinek már van 2 gyereke, és bevállal egy 3.at, illik tudni, hogy nem a gólya hozza gyereket: és neki ugyanolyan kötelezettségei vannak, mint egy anyának.

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Melinda85FLP)
2021. aug. 6. 12:51

Szia Melinda!!


Itt nem kósza numeráról volt szó. A feleség terhessége alatti viszonyról,/egy 15évvel fiatalabb ki csitrivel/ amiből gyerek is született.

A saját házasságon belüli 3 gyerek mellé. A legkisebb időközben született, a házasságon kívüli 1 évre rá.

És mellette még épp csak iskolába induló 6,7éves fiugyerekekről.

2021. aug. 3. 06:01

Nem Szendi: A férfiak apátiájával kapcsolatban azért bőven tudnék vitatkozni. ;-)


Fórumnyitó: egy házasságban nincs olyan, hogy "KELL" - mármint ezzel a hangsúllyal, amivel te fogalmazol most.

Persze vannak dolgok, amik mégiscsak kellenek: pl. leülni, megbeszélni dolgokat. Ahol hibádzik a kommunikáció, ott előbb-utóbb ilyen-olyan, kisebb-nagyobb gondok felütik a fejüket. Drága barátnődnek, aki túl van az idegösszeroppanáson időben kellett volna javasolni, hogy induljon el valamerre segítséget kérni, hogy megelőzze a bajt. Aki egészséges gyerekeket szeretne nevelni, az nem választhatja azt az utat, hogy idegösszeroppan. Senki és semmi miatt!!! Ha mégis megteszi: az az ő döntése. Mondhatnám, hogy nincs miért sajnálni, de nem akarok kegyetlennek tűnni (pedig az vagyok).

Nincs ilyen, hogy apának ítélik a gyerekeket, mert neki több van a zsebében! A törvény mindenkor az anyát védi és helyezi előtérbe, egyetlen kivétel, ha anya cselekvőképességében valamilyen korlátozottságot észlelnek - ide sorolandó az idegösszeroppanás ténye is.

38. Nem Szendi (válaszként erre: 36. - Melinda85FLP)
2021. júl. 31. 16:12

Ebben a témában teljesen más a nők és a férfiak értékrendszere. Hidd el, hogy ők nem csinálnak belőle akkora problémát, mint a nők.


Egyébként is a megcsalás elkerülésére soha nincs garancia.


Le kéne már szakadni a házasság vallási vonalairól így 2021-ben.

37. Melinda85FLP (válaszként erre: 36. - Melinda85FLP)
2021. júl. 31. 08:32
Az olyan pasi nem ér egy árva forintot se.
36. Melinda85FLP (válaszként erre: 35. - Nem Szendi)
2021. júl. 31. 08:31
Jesszus,egy-két kósza numeráért hülyeség elválni?Szerintem a legaljasabb dolog egy nőt a terhessége alatt megcsalni.
35. Nem Szendi (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 30. 18:47

Szerintem ez egy olyan téma, amiről tőle jócskán eltávolodva, rálátással lehet csak józanul gondolkodni.


Hidd el, a férfiak kevésbé gondolják ezt túl, még abban a pillanatban is, amikor éppen meglépik.


Vannak nők, akik vígan végig szexelik a várandósság 9 hónapját, vagy esetleg még jobban is kívánják a szexet. Míg másoknak nincs kedvük valamilyen okból kifolyólag (féltik a babát pl.), másoknak pedig az orvos tiltja meg.


1-2 kósza numeráért nagy marhaság elválni.

2021. júl. 30. 13:08

Sza Nem Szendi!!


az , hogy egy várandós nő érzelmileg is sebezhetőbb, az , nem vita tárgya, mert természetes.

DE egy férj, , aki közös megegyezéssel ment bele, egy ujabb gyerek jöveteléhez, NEM KELL? hogy áldozatot hozzon és esetleg, ha nem is olyan a szex, mint máskor, akkor is kitartson a neje mellett és ne keressen magának/kikapcsolódásként, valaki alkalmi kapcsolataot??/

2021. júl. 29. 18:46

És az nem áll a megcsalás témára, hogy olykor a bolhából elefántot csinálnak a megcsaltak?


Valószínű, hogy sokkal több várandós nőt megcsalnak, mint amennyi eset napvilágra kerül. De talán az ebben az időszakban történő megcsalásnak bőven lenne pszichológiai magyarázata. A baj csak ott van, hogy ebben az időszakban a legérzékenyebb a nő.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook