Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az öcsém lassan 13 éves lesz és még mindig dadog, pedig szüleim már nagyon sok orvosnal voltak vele. Van valakinek hasonló tapasztalata? fórum

Az öcsém lassan 13 éves lesz és még mindig dadog, pedig szüleim már nagyon sok orvosnal voltak vele. Van valakinek hasonló tapasztalata? (beszélgetős fórum)


11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Nyuszimancs)
2010. okt. 27. 14:56

Stressz. Ha a fiam rossz kedvű, izgul valamiért, feszült akkor dadog, egyébként nem.

Pl. éneklés és versmondás közben soha.

10. nyuszimancs (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2010. okt. 27. 13:55

Pontosan igy dadog az ocsem is. A szavak elejen levo szotagokat ismetli vagy nyujtja el, aztan sokszor az egesz mondatot vegigmondja dadogas nelkul.Es az az erdekes hogy sokszor napokig alig-alig lehet eszrevenni, olyan szepen beszel, maskor meg borzasztoan dadog. Nem tudunk rajonni, hogy mi az oka.....

Koszi szepen a valaszokat.

2010. okt. 27. 10:57
Bocsánat rossz helyre írtam tévedésből.
2010. okt. 27. 10:56
Elnézést a zavarásért, de aki megtehette megcsináltatta hozzátartozójának a sírkövét, nem csak halottak napján kell kint lenni a rendőrségnek, hanem térfigyelő kamerát felszerelni, mert ezek több millió forintba kerülnek. A gazemberek, akik lelketlenek senkire nincsenek tekintettel. Üdv.Ágnes
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Nyuszimancs)
2010. okt. 27. 10:46

nálunk ugyanez volt.

A fiam gyönyőrűen kezdett el beszélni és kb. 4 évesen kezdte nyújtani a szavak elején lévő betűt. Majd abba hagyta, aztán újra kezdődött, de ekkor már ismételte az első szótagokat. Mi is jártunk pszichológusnál, logopédusnál. És ugyanezt mondták nekünk is. A bepisilés nem hiszem, hogy ennek a következménye, bár kitudja. Az én fiamnak nem volt ilyen gondja.

A fiam akkor dadog inkább, ha stresszel. 9 éves korában sokat csúfólták, akkor borzasztóan dadogott.

Most 21 éves. Sajnos nem nőtte ki és valószínű, hogy nem is fogja. Ha figyel, nyugodt, akkor nem dadog. Mindig mondom neki, hogy figyeljen oda, de kalandozzon el a gondolataiba, hanem arra figyeljen, hogy beszél.

Nem szabad elkeseredni!!!

Ha gyerek nem zárkózott, akkor nincs gond!!

Egy dologban érzi magát hátrányba: nem me olyan munkát vállalni, ahol a beszéd a lényeg. A választékos szép beszéde ellenére a stressz helyzet dadogást vált ki belőle.

Van egy ismerősöm, aki 30 éves. Ő nagyon tudja kontrolálni a beszédét. Aki nem tudja, hogy dadog észre sem veszi. Én csak azért veszem észre, hogy na most dadogott volna, mert gyerek kora óta ismerem és az én fiam is ilyen.

Fel a fejjel!!! Nem keseregni! A gyereknek sokkal rosszabb, ha érzi rajtatok a kínlódást!!!!!!Ezzel is stresszeli magát!

2010. okt. 27. 09:33

A dadogás nem biztos hogy elmúlik nála mostanában...az egyik ismerősöm kb 3 évesen kezdett dadogni és most 22, a másik pedig 56,de nem is javult egyiknél sem.Pedig sok orvosnál voltak.És semmi lelki eredetű gondja,vagy szervi baja nincs egyiküknek sem.Igazából minden embernél máshogy alakul,hogy javul e vagy meddig dadog.

A bepisilésnél nem az a gond esetleg,hogy az izmai nem működnek rendesen?De ez csak tipp...

2010. okt. 27. 08:22
Igen, a lelki okokat kerdezte a pszihologus is, hogy nincs-e "elnyomva" a gyerek, de szo sincs errol, o a kozeppont otthon, nem szidjak, nem utik, hal'Istennek normalis csalad a mienk, igy nem tudjuk mi lehet az oka.
2010. okt. 27. 08:20
Valahol azt olvastam az éjszakai bepisilésről, hogy azért van, mert nagyok az elvárások az egyénnel szemben.
2010. okt. 27. 08:17

Kicsi koraban nagyon szepen kezdett el beszelni ugy 3 evesen semmi baj nem volt vele, aztan kezdett el dadogni ugy ra egy evre. Jartak mar pszihologushoz, logopedushoz, voltak neorologusnal, meg termeszetgyogyasznal is, de semmi nem segitett. A masik dolog, hogy annyira melyen alszik ejszaka, hogy neha bepisil, igy fel kell kolteni. Es nem tudjak hogy valamilyen osszefuggesben van-e a ketto. Amugy semmi baj sincs vele, nagyon jo tanulo, okos, es a dadogas ellenere nem visszahuzodo. Azt mondtak az orvosok hogy okosabb a korabeli gyerekeknel, gyorsabban jar az esze es hamarabb meg van a valasza, minthogy ki tudna mondani. Es hogy majd kinovi. De ez nem valami megnyugtato valasz.

Van vagy volt valaki hasonlo helyzetben? Egyre elkeseredettebbek vagyunk....

2010. okt. 27. 08:12
Velem is volt ilyen. Én 9 évesen kezdtem és kb 11 éves koromig tartott, de utána is hadartam, és sokszor nem sikerült úgy kifejeznem magam, mint ahogy akartam. Magyar tanárt lehetne megkérni, hogy tartson beszédtechnika órákat. De lehetnek lelki okai is a dolognak.
2010. okt. 27. 08:07
Az ocsem lassan 13 eves lesz es meg mindig dadog, pedig szuleim mar nagyon sok orvosnal voltak vele. Van valakinek hasonlo tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook