Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az internetkapcsolatom rendben van, de a böngészők nem működnek. Mi lehet a baj? fórum

Az internetkapcsolatom rendben van, de a böngészők nem működnek. Mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)

1 2
26. erikpipi (válaszként erre: 25. - Miszti3)
2012. szept. 24. 09:11

Nincs a nod nak semmi baja.

Egyébként asztali a géped, vagy laptop?

2012. szept. 24. 08:55
Talán, ha letörölném a NOD-ot, és egy erősebb víruskeresőt raknék föl, lenne esély, hogy az megtalálná ezt a vírust? Érdemes ebbe belefognom, mit gondoltok?
2012. szept. 24. 08:53
Az oprendszer újratelepítését -frissítését- ma este megcsinálom otthon. Kösz a tippet.
2012. szept. 24. 08:46

nekem is ugyanez volt a gond egy hete, minden jó volt, a net kapcsolat isis, csak épp netezni nem lehetett.

Nekem oprendszert kellet újra telepíteni...

22. Miszti3 (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2012. szept. 24. 08:44
Szeretném elkerülni. 250 Gbajt anyag van a gépemen, és egy jópár pótolhatatlan program.
2012. szept. 24. 08:43
A hozzászólók között van informatikus is?
2012. szept. 24. 08:41

Szolgáltató hiba kizárva. Ugyenerről a netről a másik szobában lévő gépen tökéletesen működik minden.

A szolgáltató csak addig felelős, míg az internet szogáltatás átjön.

19. csgybzs (válaszként erre: 5. - N-drew)
2012. szept. 24. 08:23
Így van, nálam is többször előfordul. Jelezte a gép, hogy a nettel minden rendben, mégsem volt. Jeleztem a szolgáltatónál, javították a hibát a központon keresztül.
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - Miszti3)
2012. szept. 24. 08:21
Akkor mentés és gép újrahúzás. Mást nem tehetsz:(
17. Miszti3 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2012. szept. 24. 08:16

A 2. hozzászolásomba írtam ezeket, tehát a virúskezelő is végig lett futatva, és a firefox is frissitve lett.

Az internet teljes sávszélességben működik. (4 Mbit)

16. Miszti3 (válaszként erre: 4. - Meliga)
2012. szept. 24. 08:13

Nem nyugtattál meg.

Sajnos én sem tudok semmi másra gondolni, minthogy vírus áll a háttérben.

A legujabb típusú, verzójú NOD-ot is végigfuttattam, éppen emiatt.


Hát, nem szeretném újra telepíteni a gépet. De szerintem ezzel azonos hatású, hogy a windows szoftvert is végig frissítettem.

15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - N-drew)
2012. szept. 24. 08:12
hát, ha az emiljei bejönnek, van net.
2012. szept. 24. 08:12

Az internet kapcsolatban nem kételkedtem. Ugyanis az megmarad, akkor is ha korlátozzák a szolgáltatást, sőt bejönnek bizonyos oldalak is, de nem minden. De ha rendben van minden, akkor jó.

Én mindenképp a szolgáltatóval kezdenék, majd csak ezután kezdeném a gépet ellenőrizgetni.


Ahogy írta már valaki: lehet vírus. Futtass rá egy vírus ellenőrzést, telepítsd újra a böngésződet.

13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Miszti3)
2012. szept. 24. 08:12
spybot-ot nem ártana futtatni, valszeg van rajta ezer kémprogram. Amit a nod nem ismer fel, mert nem vírus.
12. N-drew (válaszként erre: 10. - Miszti3)
2012. szept. 24. 08:11

Na, pont ezt írtam, a napokban javítottunk egy ugyanilyen helyzetet.

Akkor a router beállítása volt rossz, bár egyáltalán nem biztos, hogy a Te esetedben is ez a baj. Amiket felsoroltál, azok alapból jók, de szerintem a probléma megoldása szempontjából teljesen irrelevánsak - már amelyik.

11. N-drew (válaszként erre: 9. - Miszti3)
2012. szept. 24. 08:09

Próbáld meg Firefox-ot csökkentett módban elindítani, akkor letilt minden plug-int.

Start --> Firefox jobb klikk --> csökkentett mód.

2012. szept. 24. 08:09
A másik gép a routeren keresztül tökéletesen működik.
9. Miszti3 (válaszként erre: 5. - N-drew)
2012. szept. 24. 08:08
Több pontban is ellenőríztem, -lásd a felsorolást - internet kapcsolat van a gépen! A BCDC++ is működik, és a levelező rendszer is. A google is.
8. N-drew (válaszként erre: 6. - Miszti3)
2012. szept. 24. 08:08

Nyiss egy feladatkezelőt, azon válaszd a Hálózat fület. Ott meg tudod nézni, rendesen működik-e az Internet.

Vagy használj más programot, amihez Internet kapcsolat kell, azon is meg lehet nézni.

2012. szept. 24. 08:07
Ha ez volna a baj,a másik gép sem működne szerintem!
6. Miszti3 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2012. szept. 24. 08:06
Van internet! Nincs semmi gond a szolgálatóval!
5. N-drew (válaszként erre: 2. - Miszti3)
2012. szept. 24. 08:05

Használsz routert?

Egyébként miből gondolod, hogy a net rendben van? Láttam már olyan esetet, mikor azt jelezte, hogy a kapcsolat rendben van, de Internet nem volt.

2012. szept. 24. 08:05
virus. :( a lanyom gepe penteken, ugyan ezt produkalta. nem tudtuk a rendszer sem visszaallitani korabbi idopontra. szerviz lett a vege, ujra kell telepiteni.
2012. szept. 24. 08:03

A szolgáltatót felhívtad már?

Be van fizetve minden számlád?

2012. szept. 24. 07:41

Az otthoni gépemen tegnap összeomlott mindkét böngésző. Miközben az internet kapcsolat rendben van, a böngészők nem működnek. A Firefox ezt írja ki: „A kiszolgálóhoz való kapcsolat alaphelyzetbe állt az oldal letöltése közben.”

Az Expholer pedig ezt: „Az internet expholer nem tudja megnyitni a weblapot”

A Firefox egyik pillanatról a másikra romlott el, az Expholer pár óráig még működött, aztán az is behalt.


Amit eddig megtettem, megnéztem:

- A windows teljes szoftverfrissítése (1,5 óra)

- Mozilla Firefox frissítése

- Fajl/Kapcsolat nélküli munka nincs kipipálva, megnéztem

- hivatkozásról (linkről közvetlenül) kapcsolódni (így sem megy weboldalra)

- NOD víruskezelő kézi végigfuttatása (600ezer fajl)

- Tűzfal kikakapcsolása (miután így sem működött, visszakapcsoltam)

- A rendszer egy régebbi visszaállítási pontra vitele

- Internet ellenőrzése Vezérlőpult/Hálozati kapcsolatokban

- a routeren lévő másik gépen minden rendben, megnéztem, a böngészők is rendesen működnek

- Expholerben a „Kapcsolódási problémák diagnosztizálása” („A Windows nem talált problémát az internetkapcsolattal”, ezt írja ki, és a problémamegoldásra tett 3 javaslata sem javított a helyzeten)

- működik az Outlook levelezőrendszer, (bejövő levelek is bejönnek) a Google, a BCDC++


Mégis mi lehet az oka annak, hogy a böngészők működése összeomlott? Tudna valaki segíteni?

2012. szept. 24. 07:41
Egy informatikai kérdés: Miközben az internet kapcsolatom rendben van, de a böngészők nem működnek, mi lehet a baj?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook