Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az internetkapcsolatom rendben van, de a böngészők nem működnek. Mi lehet a baj? fórum

Az internetkapcsolatom rendben van, de a böngészők nem működnek. Mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)

1 2
56. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 55. - Miszti3)
2012. szept. 28. 08:03
Nagyon szívesen. Mondtam, hogy jó :)
2012. szept. 28. 06:25

Murila tanácsára csak feltettem az avirát, hiába angol nyelvű. Annyi ragadt már rám - 8 év víruskezeléssel a hátam mögött -, hogy tudtam kezelni, mindent nézzen át...

Legnagyobb megdöbbenésemre még 15 vírust talált a gépemen,(!) - többnyire trójaiakat - amin a malwara is és a NOD is simán átfutott. 770 000 fájt vizsgált át, ezt nem is értettem, mert a malwara csak 680 ezer átnézett fájt naplózott...


Na mindegy, ez marad a gépemen. Köszönet murilának!

54. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 53. - Miszti3)
2012. szept. 25. 09:59
hát, te tudod.
2012. szept. 25. 09:59

Mert csak magyarul értek. :-((( És nem szeretek ex-has nyomogatni gombokat. Jó, pár angol szó már ragadt rám, de az kevés ahhoz, hogy idegennyelvű programokat gyűjtsek be a gépemre.

Ezért egységesen mindegyik magyar nyelvű.

52. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 50. - Miszti3)
2012. szept. 25. 09:30

nem tudom, hogy van-e magyarul. Mondjuk nekem jó angolul is.

Nem tudom, miért ragaszkodsz a magyar progihoz, ha egyszer jó az angol nyelvű is?

51. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 49. - Miszti3)
2012. szept. 25. 09:28

Az avira vírusirtó, a spybot pedig az összes kémprogit irtja. Nem akaszkodnak össze.


Nod nekem régen volt, de baromira lassította a gépet, már pár éve nem használjuk.

Az avira ingyenes.


A férjem informatikus, ezeket használja ő is, még soha nem volt gáz a gépén, pedig ő azért nem csak egyszerű honlapokat nézeget :)

2012. szept. 25. 09:27
Nem találok magyar nyelvű avirát első nekifutásra. Több helyen is free, jó véleményeket is írnak róla, de én csak magyar nyelvű programokat rakok a gépemre.
2012. szept. 25. 08:52

Az avira és a spybot fent lehet egyszerre a gépen? Nem "kapaszkodnak" össze?


Már időközben utánanéztem, a malware nem helyettesíthet egy olyan víruskezelőt, amelyik állandó figyelésben, készenlétben van, mint pl. a NOD. A malware csak arra való, hogy időnként végigfuttassuk.


Mivel a NOD-ban már másodszor csalódtam, arra nem nagyon akarok visszatérni. Az avasban is már csalódtam régebben. A pandán gondolkoztam, de most hogy felvetetted az avira lehetőséget is, ennek is utánanézek.


Az avira free víruskezelő? Vagy csak 30 napos próbaverziójaa létezik ingyenesen? (Az utóbbi időkben a NOD is 30 napos lett...) Na majd utánanézek. Addig is nagyon köszönöm a tippet, a jó tapasztalatod bizonyára megkönnyíti a döntésemet.

48. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 47. - Miszti3)
2012. szept. 24. 20:16

Hát, ha csak azt hagyod, ne csodálkozz, hogy mással lesz tele a géped. Nézz utána, hogy mire jó a malware.. meg a többi.


Nekem avira és spybot van. Fél év alatt nulla vírus, nulla kémprogi.

2012. szept. 24. 20:11

10 vírust talált a Malware. Maradok ennél a víruskezelőnél. Bár kényelmes a NOD, mindig is szerettem, de nem teljesen hatékony. Másodszor jártam meg vele.


murila, csak a leírásban tűnik úgy, hogy mindent egyszerre csináltam. Valójában a legvégén ment a víruskereső addig, míg a kutyát futtatam. 2 órát ment.

46. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 45. - Miszti3)
2012. szept. 24. 19:58
Mondjuk vírusirtás közben nagyon nem ajánlott bármit is csinálni a gépen...
2012. szept. 24. 17:12

A tanácsokat megfogadva helyreállt az Expohler működése. Köszönöm mindannyiatok segítségét!


A Firefoxot, az Adobe-ket, a Javat töröltem. A malwaret és spybotot telepítettem. Új helyről új Javat és Flasch player töltöttem le.


Még mindig dolgozik a malware, ennek végeredményét még nem tudom, de a NOD-ot egyenlőre erre lecseréltem. Majd meglátom hogyan válik ez be.

Mégegyszer köszi

44. Miszti3 (válaszként erre: 37. - 36a26f5226)
2012. szept. 24. 12:03

Egyenlőre azt tervezem, hogyha hazamegyek, letörlöm a Firefoxot, és -egyenlőre- egyik verzióját sem teszem fel.

Az eddigi tanácsok alapján törlöm még a Javat, az Adobet, telepítem a malware-t és a spybotot, ezeket le futtatom. Azután mégegyszer frissitem a windows szoftvert, és remélem az Expholer ezek után működni fog.

43. Miszti3 (válaszként erre: 42. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 24. 11:54

Köszi a tippet, felírtam, ezt is le fogom futtatni.

Különben ismerem a spybotot, valamikor használtam. Egyik újratelepítés után lemaradt. Sejtem, hogy vannak kémprogramok a gépemen, bár ez a hiba inkább valamilyen win32-es trójainak tűnik. Nagyon tud rejtőzködni...

42. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 41. - Miszti3)
2012. szept. 24. 11:44
spybot-ot telepítsd és futtasd le. meg fogsz lepődni, hogy mennyi kémprogi van a gépeden.
2012. szept. 24. 11:42
Az Expholer böngésző sem működik, itt nem csak Mozilla hiba van.
40. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 39. - 36a26f5226)
2012. szept. 24. 11:36
nekem ez is összeomlott már :)
2012. szept. 24. 11:33
Már a 14-es verzióban is kiiktatták az összeomlásokat, a 15-ös verzióban meg már annál is több a fejlesztés.
2012. szept. 24. 11:32
Lesznek is összeomlások a régi, elavult rendszerrel!
37. 36a26f5226 (válaszként erre: 35. - Miszti3)
2012. szept. 24. 11:32

A 7-es is már elavult, azóta rengeteg újítást csináltak, és már a 15-ös verzió van, amiben régebbi verziókban gyakran előforduló összeomlásokat iktattak ki...


Szerintem telepítsd a 15-ös verziójú magyar nyelvűt...

36. Miszti3 (válaszként erre: 31. - 6750582090)
2012. szept. 24. 11:27
Igen,szoktam karbantartani a gépem. Töredezettséget is. Visszaállítási pontom is volt, de azzal sem javult ki a hiba.
35. Miszti3 (válaszként erre: 33. - 36a26f5226)
2012. szept. 24. 11:25
Ezt a választ nem nekem írták, hanem 2009-ben egy másik felhasználó hasonló problémájára. Nekem 7-es verzió van otthon.
34. Miszti3 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2012. szept. 24. 11:24

Csoportos beszedéssel fizetem évek óta, mindig be van fizetve, most is.

Nem hívom fel a szolgáltatót, mert mint lentebb is írtam, van internet a gépemen, és nekik csak eddig tart a felelősségük. Az általuk szolgáltatott ADSL a másik szobában lévő gépen kifogástatanul működik, teljes sávszélességben.

2012. szept. 24. 11:15

Firefox5-ös??


Abból már a 15-ös létezik!

2012. szept. 24. 10:59

Nézelődtem a neten, és ezt olvastam, egy hasonló problémával küszködő felhasználónak írt válaszban:


"A számitógéped komoly támadás érhette a Mozilla Firefox5 böngészőn keresztül: káros Javascript kód okozza. Sajnos nálam sem ismerte fel a teljes körű és fizetős védelem, bele is törölt a rendszerbe. De mert saját fiókról történt, nem omlott össze a Windows, Megnéztem a Felügyeleti eszközöknél, innen küldtem el a Windows Menagerrel a .temp és az .xml fájlokat. Néhány nap múlva érkezett a frissités (.log fájlok).

Cseréld le a Firefox és Chrome böngészőket, a Javát (Java Free Download) és az ÖSSZES Adobe Flash Playert, de még a Shockwave-t is. CHKDSK lefuttattásam lemez töredezettség mentesítés, virisírtó lefuttattása.

Windows javító telepítés, ha ezek után sem jó.

Nálam bevált ez a módszer."


Én ebből ezt a rész nem értem: "Megnéztem a Felügyeleti eszközöknél, innen küldtem el a Windows Menagerrel a .temp és az .xml fájlokat. Néhány nap múlva érkezett a frissités (.log fájlok)."

A CHKDSK lefuttatás gondolom egy víruskezelő program lehet...


Véleményetek?

köszi

2012. szept. 24. 10:46

próbáld ki az AVG-t!

Nagyon komplett kis vírusírtó.

Meg nem tudom, szoktad e a rendszert karban tartani...

Csinálj, a meghajtókon törésmentességet, illetve hasznád a CCleaner-t. Ezt egy karbantartó progi, ami a felgyülemlett feleseleg töredékeket, internetes fájlokat törli.

Ha ez sem segít, marad az oprendszer újratelepítés.


Illetve egy ténylege szakember véleményét kérheted.

2012. szept. 24. 10:06
Aszem a virusBuster volt
2012. szept. 24. 09:45

OK, megprobálom a malware-t is bevetni. Mégis kisebb munka, mint egy új telepítés. kösz a tippet.


Neked is ugyenez a hiba volt a gépeden, a malware tisztogatás elött?

Különben én is tapasztaltam már ilyet, hogy a NOD nem vesz le mindent, azért is jött ez az ötletem. Anno egy másik vírusírtó garmadjával talált, sajna már a nevére nem emlékszem, hogy melyik írtó volt.

28. Zamila
2012. szept. 24. 09:39
Nekünk is volt ilyen,a víruskereső nem talált semmit,lehúztuk a Malwxxxxx nevű,víruskeresőt,87 troyaival fertőzött fájlt talált.Hogy igazából ez volt-e a gond,nem tudom,de azóta rendben van.
27. Miszti3 (válaszként erre: 26. - Erikpipi)
2012. szept. 24. 09:15
asztali gép
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook