Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az én(?!) házasom fórum

Az én(?!) házasom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én(?!) házasom

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. ápr. 5. 15:07
Nem kritizálásnak vettem :) Ez is segít valamit másképp látni, mint eddig. Persze, fiatal vagyok. Volt már két kapcsolatom, mindkettőt komolyan gondoltam. Ragaszkodós vagyok... A mércét minden esetre nagyon magasra tette mások előtt. Mindig a kis pluszt keresem, amitől a másik nekem érdekessé válik. Benne megvan... Hogy miért hallgat? Szerintem kényelmes ez így. Nem? Végül is vannak akik hazavárják. A gyerkőcök nagyon szeretik őt. Tiszta lakás, ruha várja, főtt kaja stb... Nem szeretném részletezni, miket éltünk át eddig, talán egy kicsit többet vártam, ha már ennyire záporoztak egymás felé az érzelmeink... az odaadás, mindkettőnk részéről. Ez nem lehetett hazugság, érzi az ember ha szeretik őt. De ahogy már lejjebb is írtam, a szemem nyitva tartom természetesen. Hisz ha úgy vesszük abszolút független vagyok.
110. d104370848 (válaszként erre: 107. - Lencsike88)
2011. ápr. 5. 15:01
Nem egyszerű. Azért egy kis eszmefuttatást megér miért nem meri elmondani otthon, hogy van neki valaki más. Próbálom elképzelni, hogy nincsenek jóban, de azért hallgat rólad. Miért? Tényleg miért hallgat? :) Csak segíteni szeretnék neked, nem kritizálni akarom a kapcsolatotokat. Mert az is igaz, hogy fiatal vagy, és neked is szükséged van egy olyan társra, aki veled él, és nem máshoz megy haza, mással megy nyaralni, és még sorolhatnám mi minden mást a feleségével csinál. Fiatal vagy, éld az életed.:)
109. d104370848 (válaszként erre: 106. - Eb2a9af90b)
2011. ápr. 5. 14:55
Lehet, hogy ostobaság, én eddig ezt tapasztaltam.:) A nőn sok múlik, talán nem minden. Egy férfi mondta nekem egyszer, egy okos nő meg tudja tartani a férjét. Persze kérdés az is milyen áron, de ez már egyénfüggő ki mennyit tűr el és miért a párjának.:)
108. lencsike88 (válaszként erre: 107. - Lencsike88)
2011. ápr. 5. 14:52
Bocsánat... *alakítsanak ki
2011. ápr. 5. 14:50

Persze kivételek vannak!! Hála Istennek! Csak sokan nem úgy élik meg a kapcsolatuk ahogy kellene. Szerintem. Erre is kellene tanítani az embereket, gyerekeket. Hogyan alakítsanak meg és tartsanak meg egy kapcsolatot, legyen szó akármilyenről. Speciel nekem ezzel vannak gondjaim!!


A másik. Valószínűleg nem. :) Úgy értem valószínűleg nem mondta el otthon. Félreértés ne essék, nem hiszek a tündérmesékben, bár ez kevés jóindulattal se mondható annak. És ha mindketten eszünknél lettünk volna, akkor nem így történtek volna a dolgok és talán megmaradtunk volna egymás lelki társának. Ilyesminek. Jelen felállásban, bár a szívem szakadna meg ha megtörténne, de a vége úgy tűnik hirtelen "elválás" lesz, ami a mi kapcsolatunkat illeti. Bár percről percre változik a dolgokról alkotott képem. Bosszantó :)

106. eb2a9af90b (válaszként erre: 105. - D104370848)
2011. ápr. 5. 14:49

Ez hülyeség már ne haragudj:)és teljesen férfi gondolkozás:)

Amíg egy nő fel tudja kelteni az érdeklődését a párjának, addig monogám, aztán ha már nem, akkor poligámmá válik.:)

105. d104370848 (válaszként erre: 103. - Lencsike88)
2011. ápr. 5. 14:45

Nagyjából így van, de néhány kivétel persze akad.:)

Amíg egy nő fel tudja kelteni az érdeklődését a párjának, addig monogám, aztán ha már nem, akkor poligámmá válik.:)


Egyébként esetedre visszatérve, és ne érts félre, nem személyeskedni, bántani szeretnélek, hiszen én is szeretője voltam egy ideig a férjemnek, de meg merte már mondani a feleségének, hogy vagy Te? Van-e annyira rossz a kapcsolatuk már, hogy fel merte otthon vállalni ezt? Mert ugye ez is elég sok mindenre enged következtetni.

104. eb2a9af90b (válaszként erre: 102. - D104370848)
2011. ápr. 5. 14:25
:))))Milyen igaz!
103. lencsike88 (válaszként erre: 102. - D104370848)
2011. ápr. 5. 14:21
Egy férfi ismerősöm egyszer azt mondta, a nő mindig monogám, a férfi mindig poligám.
2011. ápr. 5. 14:16
Szerintem ennél sokkal többfélék vagyunk, mint amennyiről itt a hozzászólásokban olvastam. Arról nem is beszélve, hogy a feleség hibája soha szóba sem jöhet. Mindig a férj és a szerető a bűnös, a feleség ártatlan. Egyáltalán kimondható-e egy ilyen háromszögben bárki hibája is olyan egyszerűen? Az a férfi, aki a felesége mellett szeretőre is igényt tart mennyire ritka? Azt gondolom sokan meglepődnének ha tudnák, mennyire nem az. Sokan azt hiszik, hogy őket nem csalja meg a férjük, mindig csak a másik nőnek a férje olyan.:)
2011. ápr. 5. 12:45

Szerintem mindenki megérdemli, hogy boldog lehessen egy családban, ahol csak ő van és csak a társa és csak a közös gyerekeik. Mármint úgy, hogy nincs semmiféle csontváz egyikük szekrényében sem. Persze más az, ha valaki megözvegyül, vagy más okból egyedül marad a gyerekeivel, de ilyenkor válhatnak "közössé" a gyerekek.

Én nem tudnám elfogadni, ha hétvégére "nőne" egy-két gyerekem, ill. a társamnak bármilyen kötelezettsége lenne más nő felé.

Én ilyen önző dög vagyok:)

2011. ápr. 5. 12:36

A cikket egy pár hete írtam, csak most vettem észre hogy nemrég publikálva lett. Végig olvastam mindenki hozzászólását. Persze, számítottam rá hogy kapok hideget is, meleget is. Igazából erről a "kapcsolatról" kettőnkön és jelen esetben rajtatok kívül nem igazán tud senki. Szokásom, hogy vagy leírok dolgokat, vagy szóban kimondom, hogy halljam is, hátha úgy valamit jobban látok. Nézhet sok mindenki naívnak, egyébként az is vagyok, nem tagadom. A vele töltött idő alatt én rengeteget tanultam, sok mindent magamról. Sokat változtam. És ebbe biztos bele fog kötni valaki, de hogy úgy mondjam, felnőttesedtem is. Ha ismernétek, tudnátok hogy ez így igaz. Sok mindent reálisan látok. Mi sose hitegettük egymást. Sose ígértünk egymásnak sírig tartó szerelmet. Őszinte embernek ismertem meg, én is az vagyok. Vitatkoztunk mi sokmindenen, pont az őszinteség miatt, de ezt sose gondként kezeltem. Mindent meg tudtunk beszélni a viták után, ez nagyon tetszett mindkettőnknek. Volt valaki akivel le tudta kommunikálni a súrlódásokat. Ja, és egyébként elnézést, de nem én teszek tönkre egy házasságot. A házassága már rég nem úgy működik ahogy kellene. Élnek egymás mellett mint két idegen, a gyerekeikkel tartják a kapcsolatot igazán házon belül. Sokszor bíztattam arra, hogy hozzák rendbe a dolgot. Próbálják meg. Bármennyire is fájt nekem, fel tudom ésszel fogni hogy erkölcsileg helyes ez volna... És ez talán sikerülni is fog előbb vagy utóbb. Tisztában vagyok azzal, minél tovább maradok ebben, annál fájóbb lesz a vége. Ebben igazán csak ő jár jól biztosan, két vasat egy tűzben... Szeretem őt, de a világban én is nyitott szemmel járok. Nem tehetek mást. A fájdalmammal majd megküzdök én, ezzel ne fárasszak senkit, ha ennek esetleg vége lesz. De nagyon nehéz elengedni egy kincset az életünkből. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy eddig életem során kik voltak azok akikben megbíztam. És ilyen bizalmasokat elveszteni maga a pokol függetlenül attól, milyen kapcsolat fűz hozzá. Én mint nő, ilyen vagyok... érzelmes. Ezek vezérelnek. És nem kívánok elveszteni egy ilyen embert, hiába tudja az eszem, hogy hosszú távon talán ez lenne a legjobb megoldás.

A hozzászólásokat köszönöm és továbbra is várom, akár hideget, akár meleget kapok.

99. 9536810fa1 (válaszként erre: 98. - 99c6cef036)
2011. ápr. 5. 12:00
??? Kifejtenéd? :)
2011. ápr. 5. 11:49
azt nem ertem ha az embernek lehetosege van az uj dolgokra,miert a turkaloban vagy a szemetesben guberal?
2011. ápr. 5. 11:28
Ne ítélkezzünk mindenkit érhet szerelem, de család robbantásban, vamire magát tartó nő nem vesz részt.Én még úgy tanultam és vallom is nős férfi tabu.
96. 9536810fa1 (válaszként erre: 83. - Mylady15)
2011. ápr. 5. 10:32
Pontosan így van... és jobb is ha keresnek ilyenkor mást... hozzájuk valót, ahogy írtad "ilyen típusú" férfi "ilyen típusú" nőt.
2011. ápr. 5. 10:29
Sziasztok! Én azt gondolom, hogyha már ilyen helyzet alakult, akkor az egyetlen megoldás a válaszút elé állítás. Szabni egy határidőt, hogy eddig és eddig kell rendeződnie a helyzetnek, és ha nem rendeződik (magyarul nem vállal fel téged), akkor ki kell lépni ebből a státuszból. 2 éve ugyanoda járni félre valóban azt feltételezi, hogy valami nincs rendben a házasságával. Azt is feltételezem, hogy a pasi érzelmileg talán éretlen, mert nem magában kereste a választ a megromlott házasságának okaira, hanem kifelé menekült belőle, ami valóban egyszerűbb útnak tűnik, csak az ár, amit fizetni kell érte sokszor sokkal nagyobb, csak erre általában később szoktak rájönni az emberek. Brigi nagyon jól írta, hogyha egy házasság megromlik, akkor őszintén le kell ülni, és megbeszélni, megoldásokat keresni, persze ez csak akkor működik, ha mindkét fél akarja. De én úgy látom, hogy nagyon nagyon sok párkapcsolatban nincs meg a mély, érzelmi kommunikáció, és a pasik ebben tényleg gyengébbek is, mint mi, nők. Aztán ez elhidegüléshez, kölcsönös megbántottsághoz és rossz érzésekhez, csökkenő önbizalomhoz vezet. Ilyenkor a felek nagyon hajlamosak egymást hibáztatni, és nyilván mindenkinek megvan a maga "sara" a kapcsolatban, de túllendülni csak úgy lehet, ha magunkba nézünk, mélyen és őszintén... Az az igazság, hogyha Téged is választ, ez a probléma simán megismétlődhet újra, hogyha a pasi nem látja át e dolgok lényegét. Én azt is gyanítom, hogy ő otthon már nem érzi magát eléggé "férfinak", hiszen gyerekek vannak, a feleségének nincs annyi ideje rá, mint korábban volt, sőt, ismeri jól a férje gyengéit is, valószínű nem úgy néz már rá, mint az elején, rajongva... A pasinak meg kell éreznie, hogy ő férfi, és kérlek ne sértődj meg, de egy ahogy itt többen is írták, egy 21 éves lány még nem élt annyit, nincs annyi tapasztalata, mint egy 10-20-30 évvel idősebb embernek, és ez nem azért van, mert hülye lenne, hanem egyszerűen a kor magával hoz egy csomó tapasztalatot. És ezáltal jobban tud rajongani is, mint egy meglettebb korú hölgy, aki már túl van néhány dolgon az életben. A szerelem sajnos egy múlandó dolog. A hormonok 2-3 évig működnek intenzíven (szeretői kapcsolatban nyilván tovább, mert az illegalitás fokozza az adrenalin termelést), utána pedig már tenni kell érte, hogy megmaradjon, ingyen semmi nincs, meg kell érte dolgozni nap, mint nap... Ha együtt élnétek, akkor előbb utóbb ez az időszak nálatok is beköszöntene, és akkor nem olyan jó érzés azt gondolni, hogy "ajajj, ez lehetett neki az előző feleségével is, akkor most mi lesz, engem is megcsal?" Hidd el, tudom, hogy miről beszélek, bár nekem nős pasim sosem volt. Ugyanakkor megértem, hogy vágysz a szerelemre, és ez mindent elsöprő élmény neked, mint ahogyan mindannyiunknak, hogyha szerelmesek vagyunk... De szerintem szabj egy határidőt, és állítsd válaszút elé... akkor fog igazán megmérettetni ez a kapcsolat.
2011. ápr. 5. 07:40

Még fiatal vagy, de az évek repülnek, miért éred be ennyivel?

Férjnél vagyok 21 éve, a te korodban már két gyerekem volt.Soha nem gondoltam arra hogy egy házasságban eltürhető lenne a félre kufirc.

Kedjük a tényekkel, kis jóindulattal az apád lehetne ez a pasi, van két gyereke akikről illik gondoskodni.

Törődés, hát elmondom neked, nekem is van két gyerekem, egy háztartás,8 órás munkám. A gondoskodásom a "tisztaruha tisztaház ellátottgyerekek", némi lekizés mindennap kivesznek annyit hogy többre sem erő sem idő igazán.

De nem is kell, jókat nevetünk együtt, 21 éve a felesége 24 pedig a társa vagyok. Nem várom hogy abajgasson mindennap, de azt igen hogy a ráeső dolgokat elvéggeze. Megköszöni ha ágyba kapja hétvégén a reggelit, és én is ha ő oda hozza.

Valszeg a lángolást hozod az életébe, de ha bevállahatónak tartana már megtette volna hogy robbant mindent.

Ha elválna, minden amit összeszedett feleződne a fizetése 40% a pedig menne gyerektartásra, már nem annyira jó parti. Arról nem beszélve mire te 40 leszel addigra ő egy bácsika a szemedben.

23 évesen jobb karban vagy mint a párja, de az idő megy és felette is talán gyereket akarsz egyszer.

Csak nem értem ahogy sokan nem, egy korodbeli fiatal lány miért éri be ennyivel, neked nem jár egy picit idősebb vagy veledkorú jó pasi, aki nem hoz a hátizsákjában pár gyereket? Nem az a jó ha együtt tanuljátok az életet?

Nos mivel cikket irtál tudtad hogy kpasz hideget meleget is. Szerintem unatkozol, iskolál kipipálva... menj külföldre dologzni gyüts pénzt tapasztalatot, vag yláss neki a saját család projektnek:)

Kvánok szerencsét hozzá, a legjobb jár Neked is mindenből, ne érd be kevesebbel...

2011. ápr. 5. 06:18
Hát nagyon eltérő véleményket olvas az ember. Van aki hisz ebben, van aki nem. Az tény hogy mindenképpen kockázatos, és nemmindíg happy end-el végződő egy ilyen kapcsolat.
2011. ápr. 4. 23:57
"Amikor kiderült, hogy családja van, igyekeztem határokat szabni ennek a valaminek, hogy ne sérüljek, mert a kicsi szívemnek nagyon kívánatos ember ő."- Talán nem azért kellett volna határt szabni a dolognak, hogy a családja ne sérüljön? Csak abba gondolj bele, ha te lennél férjnél, két gyerekkel... Sajnos nagyon önzők vagyunk néha mi "emberek". :-(
2011. ápr. 4. 23:05

Lencsike, nagyon sajnállak. Menekülj ebből a kapcso latból! Tudom, hogy szép, tudom, hogy szerelem.

Ugyanilyen fiatalon egy hasonló szerelem tette tönkre az életem. És 25 évre rá ugyanilyen helyzetbe kerültem.

Úgy kívánom, hogy ne tudnám szeretni.

Oda lett a fiatalságom és már oda lesz az öreg korom is. Feláldoztam az életem a szerelemért.

Hidd el, ez csak a te szerelmed és az én szerelmem.

Nem az övék. Tudom, ha szeretnének azt mondanák, hogy ne tovább.

Légy boldog, mert előtted még az élet.

90. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Lencsike88)
2011. ápr. 4. 22:49

Végtelenül naiv,butuska a cikked.Gondolod,hogy a való élet is ilyen lenne vele,amikor nem csak az álmodozások,de a gondok problémák is közösek lennének?Ajjajjj,annyira tipikus eset.A pasi sajnáltatja magát a szeretőjével,hogy neki mennyire rossz a házassága,mennyire nem illenek össze a feleségével,bezzeg a szeretővel minden tuti jó.

Feltetted már neki azt az egyszerű kérdést,hogy miért nem vált még el?Áhh,gondolom biztosan,és legalább 1000+1 kifogást sorakoztatott fel.Gyerekek,közös tulajdonok,most éppen nem lehet,de majd mindenképpen elválok...stb.Ugye?Te meg csak várj rá,amíg bírod türelemmel.Nagy koppanás szokott ennek a vége lenni,sok szerető élete ment már így tönkre.De hát,mindenki maga dönti el mi éri meg neki.Az biztos,hogy a pasik kb 98%-a a feleséget a családot választja ha kiderül a titkos viszony.Ebből is az 1% nem maga dönt így,hanem kidobják,és így lesz a szeretőé.

Aki tisztességesen él,az nem így teszi.El kell válni ha nem működik egy házasság,aztán lehet új kapcsolatba kezdeni.Az ilyeneknek meg csak játék szórakozás kell,egy nőcske akit használhatnak ha ahhoz van kedvük,és félre dobhatnak ha útba van.

89. huanita80 (válaszként erre: 88. - Ht keksz)
2011. ápr. 4. 22:22

Mellettem nem is kell senkinek,én nem vagyok a szeretője senkinek,szerencsére!!!!:))

Olvass vissza,leírtam már 3 verziót hogy lehet több végkifejlete a dolognak...

Helyrehozás a feleséggel.

Csak szeretőnek tartja,ha nagyon ugrál lecseréli.

őt választja mert tényleg szereti és boldogan élnek míg meg nem halnak.....

Ki tudja,sosem lehet tudni,pontosan mert az életben semmi sem fekete v.fehér!

Olyat is hallottam már hogy elváltak volt másik párja mindegyiknek,a pasinak gyereke is született az új feleségtől,majd újra egymásra találtak a régi feleséggel és élnek azóta is együtt csak volt egy külön kanyarjuk.....megdöbbentő az élet miket tud hozni!:)

Na én kiszálltam,ne nekem irogassatok én is csak a fórum indítónak írtam le a véleményem....mert rábukantam a cikkre,ennyi volt.

88. ht keksz (válaszként erre: 86. - Huanita80)
2011. ápr. 4. 19:18

Mi van,ha mégsem egy kaland,és mégsem melletted dönt?

Mert tudjuk a dolgok nem mindíg feketék és fehérek.

2011. ápr. 4. 19:17

Szia Lencsike!


Én aztán végképp nem ítéllek el,rendesen benne vagyok a témában,van tapasztalatom bőven.

Mégis azt gondolom,még ha ellentmondásos is,hogy nem szabad belemenni.Rengeteg sérülés szerezhető.,valamint én már együtt érzek a másik oldallal is,mert vele is kő keményen kitolnak.Nem szabad,egyszerűen nem szabad.,ill nem lenne szabad.

Emellett azért ad rengeteg örömöt is, ez is kétségtelen.

Tudom,magam ellen beszéltem, de azért,mert megtapasztaltam sok mindent!!

86. huanita80 (válaszként erre: 83. - Mylady15)
2011. ápr. 4. 15:08
Ez igaz,de pont ezért kell válaszút elé állítani és akkor kiderül.Ha annyira ő kell neki akkor mellette dönt,ha megy csak a kaland kell,akkor nem válik és fog találni folyamatosan szeretőt mindig,egy ídőre...mindig mást!Nem igaz?
85. huanita80 (válaszként erre: 84. - Eb2a9af90b)
2011. ápr. 4. 15:05

Dehogyis,csak konkrétan ebben a hyelyzetben a szerető érdeklődik arról hogy mire is számítson!Ezért írtam az ő szemszögéből!

Írtam én már az első oldalon is kb,olvasd el.

Meg azt is írtam hogy ha rosz a házasság mért nem válik el azért mert vége?Mért kell egy nő miatt?És megalázni a feleséget.De válaszom is van:mert gyáva és végülis elvan ő otthon,csak már kihűlt...

Meg azt is írtam hogy helyre is hozhatja az asszonnyal.....

Úgyhogy nem értelek...

84. eb2a9af90b (válaszként erre: 82. - Huanita80)
2011. ápr. 4. 10:20
Nagyon érdekes ,szóval csak a szeretőnek vannak érzései és ő az aki csak veszthet és mindenki immunis minden emberi érzelemmel szembe ebben a ..miben is(:,hát ez sem egy önző álláspont,gratulálok hozzá! Gondolom valami ilyesmit akarsz kihozni.
83. Mylady15 (válaszként erre: 73. - 9b2ec94d64)
2011. ápr. 4. 01:00
Szerintem legtöbb hasonló esetben azért nincs STOP, mert a szerető a lelke mélyén tudja az igazat: nem akar a férfi válni, lehet, hogy most rosszban van a nejével...de ha ő ultimátumot ad akkor az ilyen típusú férfi keres mást.
82. huanita80 (válaszként erre: 78. - Fehér csoki)
2011. ápr. 3. 22:26

Ezt nem értem.:)

Jövő időben gondoltam,a cikk író és a pasi kapcsolatára,hogy majd mellette is talál egy szeretőt később,mikor már nem olyan érdekes az élet vele...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook