Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az én(?!) házasom fórum

Az én(?!) házasom (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az én(?!) házasom

1 2 3 4 5 6 7 8 9
141. Vastigris (válaszként erre: 137. - Mandula.)
2011. ápr. 7. 10:09
Ezzel nagyon egyetértek... Ugyanakkor azt is aláírom, hogy a kezdeti szenvedély az évek múlásával alábbhagy, de attól még egy jó szexuális életnek működnie kell. Ahol ez megvan, ott a konfliktusok is könnyebben áthidalhatóak, ahol meg nincs, és az egyik fél legalább igényli, akkor ott a legkisebb konfliktus is elefánt nagyságúvá válik... szóval, a szexuális életet is gondozni kell egy idő után, ha azt akarjuk, hogy a kapcsolatunk működőképes legyen, és kiszűrjük a megcsalás lehetőségét... Én a problémát sok ember hozzáállásában látom, hogy meg sem próbálják megoldani a konfliktusokat, hanem hagyják, hogy a vélt vagy valós sérelmek felemésszék a kapcsolatot, és akkor pedig mennek kívülről beszerezni azt, ami hiányzik. Legyen az szex, kedvesség, szeretet, nagyrabecsülés, stb. stb. Persze mindig minden 2 emberen múlik, hiába akarja az egyik menteni a kapcsolatot, ha a másik nem...
2011. ápr. 7. 10:07

Ember az érzéseit nem tudja eltitkolni, az jön mint a villámcsapás. Nem válogat Te szabad vagy Te nős.

Két emberbe felgyullad a szikra, nincs mit tenni. Miért kellene valakinek rossz házasságban élni, mert van két gyermek. A gyerekek sem hülyék érzik a feszültséget a szülők közt. Látjátok az a probléma, hogy a nők többsége mártír. Nem önmagét adja,pedig két gyerek mellett is lehet figyelni a másikra és szeretetet adni és kapni elven működik egy házasság.Én nem ítélem el ha valaki a házastársától nem kapja meg azt a szeretetet ami két ember között normális. Én is felneveltem két iker fiút, mégis makszímálisan odafigyeltem a páromra, nem fájt a fejem, mert én is vágytam rá, hogy kényeztessük egymást.Kihat a hangulatunkra, a gyerekekre, egyszerűen jó érzés. Ne legyetek saját magatok ellensége.lencsike88 tedd azt amit a szíved diktál, ne törődj másokkal. Legyél boldog!

139. 9536810fa1 (válaszként erre: 138. - Mandula.)
2011. ápr. 7. 09:12

... igen... a feleség... a gyerekek... a munka... a rokonság... és stb. után.

De ha voltál ilyenben Te is tudod, hogy érzelmileg ki kell futni a dolognak... és ez vagy a kapcsolaton belül fut ki, vagy valóban véget lehet vetni a dolognak hirtelen az észérvekre hallgatva, és az ember egyedül dolgozza fel az érzéseket.... de az a néhány hónap mindenképp ott van. :) Lencsike még fiatal, ő valószínűleg a kapcsolatában fogja ezt lassú elszakadásként majd megélni... :)

138. Mandula. (válaszként erre: 1. - Lencsike88)
2011. ápr. 7. 09:04

Lencsike!

Én nem ítellek el, de tudd, hogy sosem fogja elhagyni a családját miattad. Ha eddig nem tette, ezután sem fogja. Én a helyedben megpróbálnék egy olyan pasast keresni, aki egyedülálló. Hidd el neked is jobb lenne egy olyan férfi oldalán állni, aki felvállal ország-világ előtt, akit tiszta szívből szerethetsz, és aki téged és (és CSAK TÉGED) szeret, aki mellett nem kellene bujkálnod.

Egyszer én is voltam egy ilyen kapcsolatban, de én hamar véget vetettem neki, én nagyon féltettem a szívem, hogy összetöri.

Vess véget ennek a kapcsolatnak. Tudom én könnyen beszélek, hiszen tiszta fejjel másként gondolkozunk, mint szerelmesen, de gondolom valahol szenvedsz ebben a kapcsolatban, hisz várnod kell mindig rá, hogy mikor ér rá, mikor tud "elszabadulni" otthonról, nincs karácsony, se egyéb ünnep, örökös harmadiknak lenni... egy idő után megalázó, mert akárhogy is, MINDIG a felesége után jössz, akármit is mond.

137. Mandula. (válaszként erre: 130. - Sallaio)
2011. ápr. 7. 08:54

Sok mindenben igazat adok neked. Az igaz, hogy ha az embernek gyerekei vannak és dolgozik holt fáradt estére, mire ágyba kerül. Azonban az, hogy a szex nem minden, abban nem értek egyet. Nagyon sok kapcsolat pont azért megy tönkre, illetve azért keresnek egy harmadikat, mert otthon a szex nem működik, vagy nincs. Szex nélkül lehet élni egy ideig, de előbb utóbb hiányozni fog, és ha azt nem kapja meg otthon, előbb-utóbb fog valakit keresni. Ez egy ösztön, ami ellen nem lehet tenni. ... és nem csak a férfiakra vonatkozik ez szerintem. Nem vagyunk egyformák, nem egyforma a libidónk sem. Van, akinek elég havonta egyszer, és van, aki naponta többször vágyik rá. Az a szerencsés, ha olyanok találkoznak össze, akiknek hasonló a libidójuk.

Azonban sajnálatos, hogy manapság szinte mindenki megcsalja a másikat, és ezért még csak lelkiismeretfurdalása sincs emiatt.

136. Noarashi (válaszként erre: 130. - Sallaio)
2011. ápr. 6. 13:52
Nekem ugyan nincs családom, sőt egyedülálló vagyok, de maximálisan egyetértek veled!
135. átlagos (válaszként erre: 130. - Sallaio)
2011. ápr. 6. 13:31
Nagyon tetszett a hozzászólásod. Házaséletről ilyen rövid, összeszedett, reális írást nem olvastam.
134. agis (válaszként erre: 124. - Lencsike88)
2011. ápr. 6. 13:22

Varhatsz meg 4-5 evet is akar. A fiatalsagod senki nem fogja visszaadni.


Miert kell mas "levetett rongya" ???

133. agis (válaszként erre: 131. - Erzsyke)
2011. ápr. 6. 13:21

Ezzel a hozzaszolasommal lehet megbantalak, de csak segiteni szeretnek.


Mit szeretnel / akarsz egy olyan valakitol (mert o nem ember, foleg nem ferfi) aki a sajat gyerekenek az anyjat terhesen bantja? Egyaltalan not megut?


Miert vagy meg mellette....hogy a gyerekeidnek is pokol legyen az elete???


Aki labtorlonek all, az ne csodalkozzon, ah a saros cipot beletorlik.

132. agis
2011. ápr. 6. 13:20

"Időközben kiderült, hogy a házassága valamilyen szinten romokban van, egymásnak nagyon keveset tudnak adni. Mindkét fele a házasságnak szeretetre éhes. "


Meg mindig van no aki ezt a dumat beveszi....? Minden felrelepo pont ugyanazt mondja.

131. Erzsyke
2011. ápr. 6. 13:11
sziasztok.Én is úgy érzem,hogy csal a férjem,de még tagadja,szar érzés,mert én mindig mellette álltam,a gyereknevelésbe nem vett részt,alkoholista lett,vert rúgott terhesen is,szülés után 1 hétre már szex kellett neki,azon a napon meg még fenékberugdosott,az italtól majdnem meghalt,a gyógyulásában is segitettem,már nem iszik,de most meg józan bolond,hiába tesz meg a feleség mindent,ha ezt a férj nem értékeli,azé mondom ezt,mert most meg azt kiabálja,hogy sose néztem el neki semmit,ez 26 év házasság.mennék én is,de hova?melóm nincs,alkalmi csak,k...va jó élet!
130. sallaio (válaszként erre: 124. - Lencsike88)
2011. ápr. 6. 12:42

Kedves lencsike88!

Ha lenne 2 gyereked és egy munkád, ahol napi 8-10 órát robotolsz, másként élnéd meg. Gondolj csak bele: reggel korán kelsz, indítod a gyerekeket az iskolába, utána összekapod magad és irány a munkahely. Délután bevásárolsz, ügyeket intézel, hazaérsz, elvégzed a házimunkát, esetleg kikérdezed a leckét, megbeszélitek kivel mi történt aznap és már este van. Ha gyereked van, már nem az az első, hogy a férjedet tutujgatod, elsők a gyerekek - amiben jó esetben a férj is részes és partner. Mire vége a napnak, már örülsz, ha megbeszélitek a férjeddel a napi dolgokat és beesel az ágyba aludni. És a következő reggel minden kezdődik előlről. Mókuskerék. Csak az tudja, akinek van családja. Persze nagy segítség egy olyan férj, aki ezt-azt bevállal a háztartásból, segít a gyereknevelésben. De akkor meg ő nem tutujgat téged, hanem a gyerekeket. Ha pedig netán nem mindketten nappalosként dolgoztok, hanem egyikőtök 2-3 műszakban, akkor sokszor napokig nem is találkoztok. De ezektől még remekül működhet egy kapcsolat. A szex nem minden, és egy családban ahogy telik az idő, egyre kisebb a JELENTŐSÉGE. A nagy lángoló szerelem átalakul felelősségteljes szeretetté,ami nem jelenti azt, hogy ettől rossz lesz egy házasság.

129. átlagos (válaszként erre: 1. - Lencsike88)
2011. ápr. 6. 12:23

Nem lehet a szerelemre szabályokat húzni, de ebben is vannak olyan íratlan törvények, ami az emberek 98%-ára igaz. Te most persze azt hiszed, hogy a 2%-ba tartozol, ugye?

Mondhatod még fiatal vagy, de az évek úgy fognak repülni, hogy mire észbekapsz ebből a mámorból egy megkeseredett koravén p.csa leszel és rájössz, hogy valójában elb.sztad az életed legszebb éveit.

128. 9536810fa1 (válaszként erre: 126. - Aeb0378846)
2011. ápr. 6. 08:27

"Hát nem sokra tart ez az ember...."

... véleményem szerint saját magán kívül, senkit nem tart sokra... se feleséget, se gyerekeket, se szeretőt...

127. d104370848 (válaszként erre: 124. - Lencsike88)
2011. ápr. 6. 08:24
Elég komolytalan ez számomra. Mit jelent az, mikor felnőnek a gyerekek, elválik a férjétől? Mikor nőnek fel egyáltalán a gyerekek? Hány évesen lesznek a mai világban felnőttek? Másrészt miért nem válnak el most? A férj miért nem mondja a felesége szemébe, hogy neveljük a gyerekeinket, de mindkettőnknek adott a nyitott házasság intézménye, aztán majd elválunk valamikor vagy soha..
126. aeb0378846 (válaszként erre: 124. - Lencsike88)
2011. ápr. 6. 08:20

Hát a baj hogy nem a nőtől, a családtól veszed el az kevéske időt. Jós tehtségem nincs , de fiúk és a sajátjaim után tudom ez az az idő mikor anyuról leválva az apa figura lép elő.


Csináljatok tiszta helyzetet, mindenkinek jobb és adtok magatoknak +3 évet:))))))

Gyanitom a fiúk nem eg ykét nő által kifacsart aput kapnánka hanem hetente pár órára egy igazi apát aki csak velük van. Pár év múlva nem lesz rá igény, és a szülő gyerek kapcsoalt is akkor műxik ha valaki energiát időt érdeklődést feccöl bele.

A párod neje, teljes létével a gyerekei mellett van, de a párod szerződést szegett, időt szerelmet felez....... és a gyerekire szánt figyelmet.

Te miért nem érdemled meg, a gyerekek a feleség miért nem érdemli meg az egyenes helyzetet?

Kérdezz rá érdekes válaszok lesznek:) valszek a házasod, nem akar robbantani, kiegészitő kis szex rajongás tőled a neki jár. De neked egy vállalható férfi ,akivel mutakozhatnál élhetnél nem.

Hát nem sokra tart ez az ember....

125. 9536810fa1 (válaszként erre: 124. - Lencsike88)
2011. ápr. 6. 08:12

"Az ember afelé húz, akitől szeretetet kap, nem afelé akitől bántást és elutasítást majd két évtizede." ... és vajon ő mit adott majd két évtizede? A NŐK úgy vannak összerakva, hogy képesek a feltétlen szeretetre, a legtöbbje.... egy ideig, ha viszont ezzel visszaélnek újra és újra, igen, azzal védekezik, hogy elutasít... most akkor mi mitől is van? Érdemes ám meghallgatni a másik felet is.

És igen, nagyon könnyű szeretne egy férfit néha-néha... és persze, hogy oda húz, ahol szeretik a semmiért... a néhány épkézláb módon összerakott mondatért, gondolatért, amit isten tudja hány nőnek mondott már el, de hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy mi vagyunk az egyetlenek, akit a titkaiba beavat... aztán meg dehogy...

Csináld Lencsike... nincs ezzel semmi gond, csak ne érezd magad ettől különlegesnek, hogy ohhh, hozzád húz (mert Te vagy képes szeretetet adni neki)... mert ettől nem vagy az, a nős férfi ahhoz húz, aki elfogadja ezt a helyzetet... szeretettel, szerelemmel. :)

2011. ápr. 6. 08:04
Nem etetik egymást, mindketten tudják hogy nem működik, a felesége már többször bejelentette, hogyha a gyerekek felnőnek, akár el is válhatnának. Ikrek, 15 évesek. A feleség választási lehetősége pedig nem rajtam múlna. A jó pedig az ami minden kapcsolatban... az ember kölcsönösséget érez... szeretetet kap és ad, feltétel nélkül. És ha lenne férjem és 2-3 gyerekem akkor is ilyen lenne e? Neki van felesége és gyerekei, a nap 24 órájából mégis annyit szán rám, amennyit csak tud. Munka közben, miközben hazaér, sőt még az után is, akár hajnal 1ig is. Nem én kényszerítem ezt ki tőle, magától adja, amit ad. Nem nyávogok, nem hisztizek. Szabad akarata van, amennyi időt úgy gondolja velem akar tölteni, azt én fogadom, és nem ellenkezek, ennyi az egész. Részéről tudom hogy ez nagy meló, de lassan több időt tölt velem, akár milyen formában, mint a feleségével. És hidd el, öntudatosabb attól, minthogy dróton lehessen őt ráncigálni. Nem tudok válaszolni arra, mi lenne fordított esetben, hisz nem voltam férjnél és gyerekeim sincsenek. De alig várnám az együtt töltött perceket... ez az egy biztos. Az ember afelé húz, akitől szeretetet kap, nem afelé akitől bántást és elutasítást majd két évtizede.
2011. ápr. 5. 21:59

A baj nem a kapcsolat hisz mint irtam mindenkit érhet szerelem. De azon érdemes volna agyalni egy sort, ha képes asszonykával megetetni hogy minden ok , akkor veled meg azt hogy a nejével semmi sem az.

Lencsike88 mennyi idősek a gyerekek ha szabad kérdezni, lehet hogy várja az éretségijüket?


Barátnőm , felnevelte a párja 3 gyerekét + az egy közöset pedig az csalta fűvel fával. Tudomásul vette évekig. Amikor a legfiatalabb gyerek, leérettségizett csomagolt és elhagyta a közös házat beadta a válópert.

A férje meg értetlenkedett fenyegetőzött igérgetett:) semmi sem használt.Szerencsére. Az én kis barátnőm idén megy hozzá a párjához akivel már 5 éve egy pár.Ja és vele már a válás után ismerkedett meg:)

Miért nem adjátok meg a feleségnek a választás lehetőségét?

Tényleg érdekelne, mi a jó a lopott percekben órákban. Vajon ha neked kéne munka után még a párodról és másik két emberkéről gondoskondi ez akkor is ennyire romanitkus lelkitársasjáték lenne?)))))))

Szinte látom ...

122. lencsike88 (válaszként erre: 121. - D104370848)
2011. ápr. 5. 20:32
na jó ez igaz :) ezért kell bepróbálni a dolgokat, aztán kiderül mi lesz a vége neki! Majd ennek is kiderül mi lesz a vége, úgy érzem, íródik már! :)
121. d104370848 (válaszként erre: 120. - Lencsike88)
2011. ápr. 5. 20:26

lencsike88, semmire nincs garancia. Mi a garancia arra ha te lennél az első felesége valakinek, hogy az nem fog lelépni? Apámnak anyám harmadik, anyámnak apám második házassága. Apám anyám előtt 2X lelépett, anyámmal pedig 45 éve élnek együtt.:)

Mindig ezek a garanciák mindenre, a boldogságra, pedig nincs.

2011. ápr. 5. 19:59
Túl jó érveket hoztok fel ellene is, meg mellette is :)) Örülök hogy egyébként értelmesen folyik a társalgás, és nem feltétlen a leszólásom a cél. Az ilyen kritikákat kifejezetten jól bírom, sőt még tanulni is lehet belőle. Semmi garancia nincs arra hogy egyszer engem választ, sőt arra se, hogyha ez megtörténne, akkor mellettem marad. Már leírtam valahol korábban, sajnos percről percre változnak bennem az érzések és gondolatok. Néha ez, néha az tűnik jobbnak. Néha jobbnak látnám otthagyni, néha meg olyan jólesik ha törődhetek valakivel, és ő is törődik velem. Nem egyszerű ez, akármennyire is lealacsonyító szerep lehet egy szeretőség...
2011. ápr. 5. 19:13

Még régebben azt mondta egy ismerősöm hogy a férfi a sex miatt lép félre és képes így hosszú ideig meglenni,nem kell hogy válasszon mert ez így jó!!!!Egy nő viszont érzelemből lép félre és akkor ott hamar vége a régi kapcsolatnak,mert azt felrúgja és mert szereti az új pasit!!!

Én még mindig azt mondom 1 megoldás van:válasz út elé állítani!De ha téged választ is nem lesz zökkenőmentes az életetek,majd csak akkor kapsz ám hidegeket!Meg mi a garancia arra hogy téged nem fog megcsalni pár év múlva?????Hisz ez már megy neki....

áááá én keresnék mást.:))

118. anyucika3 (válaszként erre: 117. - D104370848)
2011. ápr. 5. 16:58
Olyan nincs,hogy valaki kényszerből él valakivel.Ez csak mese.Senkit ilyenre kényszeríteni nem lehet.Minden felnőtt ember szabadon dönthet az életéről,és dönt is.Csak sokakban nincs annyi tisztesség,hogy ezt kimondják,mert ez vagy az nem az igazat szeretné hallani.Egyébként a férfiak 98%-a nem válik el soha a szeretője miatt,csak hazudozik neki,mert kényelmes,hogy ő is van,és van család is,ami a biztos háttér.Egyáltalán nem olyan rossza a helyzet a legtöbbnél otthon,mint ahogy előadja a szeretőnek.Akinél igen,az elválik,hiszen van kivel újra kezdeni.De aki sem válni nem akar,de a szerető is kell neki,annak is mondania kell valamit.Mégsem mesélhet arról a szeretőjének milyen Isteni a felesége az ágyban,mennyire jól főz,szuper anyuka..stb.Így mellette maradna?Tehát hazudik,hogy megtarthassa őt is,és a családot is,és közben több ezer kifogást sorakoztat mindig fel,hogy éppen most miért nem tud elválni.Aki meg képes egy ilyen pasas mellett évekig szenvedni várni,annak úgy kell,megérdemli a sorsát.
117. d104370848 (válaszként erre: 115. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 16:40
Mint minden más, ezek a dolgok sem annyira egyértelműek. Az én férjemnek szép, okos, rendes első felesége, két szép, okos gyermeke volt az első házasságában, mégis lett szeretője, és aztán el is vált érte, majd feleségül vette, születtek közös gyerekeik. Első feleséggel 12, másodikkal már 23 éve élnek együtt. Túl szigorúak vagyunk mások erkölcsi megítélésében, talán ha nem lennénk azok, több őszinte ember, és boldogabb kapcsolatok lennének. Másrészt mindenki azt képzeli, hogy egy kapcsolatnak nem addig kell tartania ameddig mindkét félnek jó, hanem az idők végezetéig, vagy legalább is addig, ameddig az egyik fél ragaszkodik egyoldalúan a másikhoz. Na mert ha ez így van, akkor ezzel kizárólagos tulajdonjoggal rendelkezik. Másik ezáltal minden jogát el is veszti, csak avval szabad élnie, aki őt annyira szereti, nem pedig avval, akivel esetleg már ő szeretne. :)
116. katakin
2011. ápr. 5. 16:22
szia .a mi kapcsolatunk házaságunk 10éves .most jötünk rá hogy nem megy .egymásba menekültünk.ne ad fel hisz lehet a nagy ö most jöt el.lehet ök se iletek ugy nagyon ösze.ha elfogadjuk a másikat feltétel nélkül.az az igazi .s lelki öszhang.én ezt sajna lelkiöszhangot dobtam .mert 18évesen.még nem nö fel az ember ehez.sokk sikert.
2011. ápr. 5. 16:19
Egyébként meg minden szerető azt képzeli,hogy neki különleges kapcsolata van a férfival,hogy vele tökéletes lenne az élete.De mégis kevésnek ér annyit a szeretője,hogy felrúgjon érte mindent,és vele folytassa tovább.Pedig csak ez esetben beszélhetünk kölcsönösségről.Egyébként a szerető csak pótlék,akihez lehet menni kikapcsolódni.
114. anyucika3 (válaszként erre: 102. - D104370848)
2011. ápr. 5. 16:16
Igen,kimondható.Ez csupán jellembeli kérdés,és mindig annak a hibája,aki szeretőt tart.Legyen már egy emberben annyi tisztesség a párja felé,akit valaha szeretett,akivel együtt él,közösek aa gyerekeik,hogy megbeszélje vele ha problémái vannak,hogy egyenesen megmondja,ha ő már nem vele képzeli el az életét.El lehet válni,és aztán új életet kezdeni mással.Nekem anno a válásom előtt eszembe nem jutott volna,hogy megcsaljam a férjem,hogy mást keressek mellette.Amikor biztos lettem benne,hogy nem akarom vele folytatni,akkor a tudtára adtam,és beadtam a váló keresetet.Azután kezdtem új kapcsolatba.De nem aláztam volna meg azzal,hogy szeretőt tartok mellette.Ez undorító gerinctelen viselkedés.És aki megteszi egyszer,az bármikor máskor is ha nem úgy alakul a kapcsolata ahogy szeretné.
2011. ápr. 5. 15:35
Az a baj, hogy a férfiak a szexet és a szerelmet sokkal jobban el tudják választani egymástól, mint mi nők... Szerintem ezek a háromszög-helyzetek hosszútávon nagyon sok fájdalmat tudnak okozni mindhárom félnek. De én is voltam már ilyen háromszög helyzetben, igaz, a szeretőm nem volt nős, és gyerek sem volt, és Ő azóta már a párom :) szóval vannak jól végződő történetek is :) Szerintem hallgass a belső hangodra, meg fogja súgni, hogy hol van nálad a határ érzelmileg. Amikor már több a fájdalom része, mint az öröm, akkor fogod tudni csak dűlőre vinni ezt a dolgot, mert akkor fog megérlelődni benned valami... és ki tudja, lehet, hogy akkor ő is lép, hacsak nem lesz már túl késő... Mindenesetre a nagy számok törvénye alapján erre kevesebb az esély. Ha már család is van, azt egy pasi jóval nehezebben rúgja fel...
112. d104370848 (válaszként erre: 111. - Lencsike88)
2011. ápr. 5. 15:21

Na igen, az ő élete így kerek. Vannak gyerekei akiket szeret, gondoskodó feleség, és egy fiatal, csinos szerető. Gondolom sikeres a hivatásában is. A kérdés csak az, hogy a Te életed mennyire kerek vele? Mert az övé így biztosan az, de ha csak az egyik dolog hiányozna belőle borulna a bili nála.

A szerelem már csak ilyen, nem engedi a józan eszet érvényesülni, legalább is egy darabig nem. :):)

Nézd, ameddig jobb neked így, minden egyéb ellenérv mellett, addig vele fogsz maradni. Aztán ha már nem lesz annyira jó, akkor elhagyod, kiadod az útját, ki hogy szereti.:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook