Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első Karácsony a babával! fórum

Az első Karácsony a babával! (beszélgetős fórum)


1 2
30. 864c5534c9 (válaszként erre: 27. - Molyka)
2010. nov. 23. 10:55
Igen, egyetértek veled..:DDD
29. tacsi44 (válaszként erre: 26. - 864c5534c9)
2010. nov. 23. 10:38
Igazad van teljes mértékben!Szerintem nem lesz senkinek csalódás az első karácsony a picivel,ha tudja értékelni azt a pici mosolyt ami a babán feltünik,a csodálkozást ha meglátja a karácsonyfát,és ha még az ajándékot nem is értékeli mivel nem is várhatjuk el tőle,de a csomagoló papírral való játszását igen,nekünk szülőknek ez a lényeg és egy örök emlék marad,legalább is nekem biztos az lesz!
2010. nov. 23. 10:20

Sziasztok!

Mi karácsonykor duplán ünnepelünk ugyanis kicsi fiam tavaly december 24-én született:)))

Úgyhogy ő 2-szer kap ajándékot egyszer ebéd után a szülinapit aztán este a karácsonyit.

27. Molyka (válaszként erre: 24. - 864c5534c9)
2010. nov. 23. 10:08

Valószínű nem is az oroszlán, hanem a színe meg a formája tetszett neki. ;)


Nemtudom, de az tény, hogy egy nagyon érdeklődő kisgyerek sokkal jobban vevő az olyan dolgokra is, mint a karácsonyfa, és az egész hangulat...


Meg szerintem sok múlik a szülőn is, hogy milyen a gyerek.

26. 864c5534c9 (válaszként erre: 25. - Tacsi44)
2010. nov. 23. 08:39
Az a jó, hogy most már ezer fénykép készül. Mindenről, amit a picúrkáink csinálnak, átélnek, s nagy korukban ha nem is emlékeznek rá, látják képekről..:DDDD
2010. nov. 23. 08:02
Nekem is 10 hónapos lesz a kisfiam karácsonykor.és már nagyon várjuk hogy mit fog szólni a fához,a csillogáshoz mindenhez.Biztos hogy nem úgy fogja fel a dolgokat és értékelik az ilyen picik a dolgokat mint a nagyobbak,de a maguk modján biztos hogy értik,és ha már egy kicsit tetszeni fognak neki a karácsonyi dolgok, a legnagyobb öröm lesz nekünk szülöknek,nem kitörő örömöt várunk tőleés még ha nem is fog emlékezni az első karácsonyára,akkor is úgy kell kezelni mintha igen,szerintem!!!
24. 864c5534c9 (válaszként erre: 20. - Molyka)
2010. nov. 23. 07:42

Fiamnak az oroszlán volt a kedvence(még mindig, de már mellette van több kedvenc).

Pár hónapos korától nézegettük azt a könyvet, amiben van oroszlán. Mindig csak azt az oldalt akarta nézni eleinte, ahol az oroszlán van..;DDD

Később elvittük az állatkertbe (cirka 15 hónaposan).

Már előre örültem, hogy végre élőben is megmutathatom neki az oroszlánt.

Na, ott nem érdekelte.:(

23. Molyka (válaszként erre: 21. - 5bfba16667)
2010. nov. 22. 16:15
Akkor jól csinálom, V mindennek örül. Persze hogy örülök, erről szól az anyaság. :) Amúgy a mesekönyvenk konkrétan nem szoktam örülni, csak előveszem és nézegetjük.
2010. nov. 22. 16:12
-szerintem
21. 5bfba16667 (válaszként erre: 20. - Molyka)
2010. nov. 22. 16:12
Nekem nincs babám, na majd egyszer, de szerintem a Tied nem azért boldog és örül, mert Te irtózatos módon ezt teszed? És neki ez tetszik?
20. Molyka (válaszként erre: 14. - Acd9b54ef0)
2010. nov. 22. 16:07
Én ezt nem tudom elképzelni, hogy V-t csak egyszer érdekelje a fa. Ahányszor előveszem a mesekönyvet, mindig örül, nézi, tappancsolja, beszél hozzá, holott minden nap mesélek neki. Sőt, festettem neki télapós, hóemberes és karácsonyfás képeket, azokat is ha meglátja mindig nagyon örül és figyeli.
2010. nov. 22. 16:06

Mondtok ám valamit.....mármint az érzéssel kapcsolatban, mert pocakosan is karácsonykor mintha többet és aktívabban mozgott volna.....most dereng :D

Tuti érzi, hogy más a helyzet :DDDDDDDD

18. Molyka (válaszként erre: 17. - Acd9b54ef0)
2010. nov. 22. 16:04

ja, ok. :) Csak azt is elolvastam, hogy írta a kérdező, hogy reméli átérzi... vagy valami ilyesmi.


Érteni persze hogy nem. :) Én egyelőre abban se vagyok biztos, hogy a kisfiam érti miért tömöm kanállal, hogy az arra jó hogy ne legyen éhes.

17. acd9b54ef0 (válaszként erre: 16. - Molyka)
2010. nov. 22. 16:02
nem is azt irtam , hogy nem érez, hanem nem érti a karácsonyt!!!!
16. Molyka (válaszként erre: 14. - Acd9b54ef0)
2010. nov. 22. 15:58
Már hogy ne érezne akarácsonyi hangulatból??? Ahogyan azt is megérzi ha feszültség van, ahogyan azt is, hogy az idő változik, azt is megérzi, hogy izgatottak vagyunk, ugyanakkor mindenki megnyugszik és örül az egész család.
15. Molyka (válaszként erre: 9. - Gabcsi8080)
2010. nov. 22. 15:56
Én nem vennék vissza :)
14. acd9b54ef0 (válaszként erre: 4. - 5b59a23de1)
2010. nov. 22. 15:56
már ne haragudj , de szerintem egy 5 hónapos baba nem sokat ért a karácsonyi hangulatból, max. a fényekre figyel majd.Nekem anno 6 hónapos volt a kisfiam az első karácsonykor , igazán a fényeken kivül nem érdekelte semmi, az is csak legelöször amikor meglátta, túl sok csodát ne várj, még nagyon pici a babád ehez.
13. kevian
2010. nov. 22. 15:54
A csomagolópapír tépkedése, nálunk az első szülinapon ment nagyon. Ott már a tüzijátékot is értékelte. :)
12. Molyka
2010. nov. 22. 15:54

Most lesz a kisfiam első karácsonya. És bármég csak féléves, sokszor nézegetjük már most a Kipp-kopp karácsonya c mesekönyvet, ahogyan Télapós könyvet is, plusz már olyan zenét hallgatunk, és énekelek neki. Elkezdtük díszíteni is a lakást, az egyik tükörre felkerült egy hatalmas mikulás-matrica, a héten együtt (mindig ott van velem amikor csinálok valamit, és mondom hogy épp mit és miért ügyködöm) megcsináljuk az adventi koszorút is, kitesszük az ablakba való világítós izét.


Nem gondolom, hogy majd emlékezni fog az első karácsonyára, az viszont biztos, hogy mint eddig minden alkalomkor (féléves szülinap, névnap (bár akkor még picike volt nagyon) más volt, mint a megszokott, és nagyon tetszett neki.

Nálunk a karácsony nem az a pár nap, hanem november 20-tól kb. egész decemberben tart, így maga a hangulatot és a nyugalmat szeretném ha érezné, ahogy mi is tesszük.


Ajándék. Ugyan úgy kap ajándékot, mintha felfogná. Október elején már elkezdtem neki vásárolni, pl. egy teknőst, aminek a hátát le kell kalapálni, vagy rendeltem mesekönyvet, tehát gyűlnek a dolgok.

Fiamat minden új érdekli, így szerintem a fa is fog neki tetszeni nagyon.

2010. nov. 22. 15:54
És nem visszük túlzásba az ajándékozást, hisz úgyse nagyon tudja még felfogni, meg a bőség zavara lenne. Bébitaxit kapott volna, de inkább tricikli lesz talán, gondolva a tavaszra. Meg tologatni és beleülni kitűnő neki a gurulós játéktárolója. Tegnap kapta, imádja. Azóta már bejárta vele többször a lakást. Hiába, az egyszerűbb, jobb.
10. costarika (válaszként erre: 6. - Cottilady)
2010. nov. 22. 15:51

A mi kislányunk is 11 hónapos lesz karácsonyra. Remélem élvezni fogja, mert a lámpákat nagyon szereti és mutogatva mondja is: Ámpá. Amikor kap ajándékot, azt mindig megszeretgeti, biztos most is tetszeni fog neki.

Egyik barátnőm kislánya első karácsonykor(ő is 11 hónapos volt akkor) főleg a csomagolásnak örült, mert nagy cumigyűjtő, így mindre tettek neki:) meg kapott egy első babát, ami azóta is a legnagyobb kedvence.

2010. nov. 22. 15:50

Én is nagyon készülök, mert 8 hónapos lesz a kisfiam de ahogy olvaslak benneteket visszább veszek a lendületből, mert nem akarok csalódni.

Habár tetszett neki az áruházakban a karácsonyi dísz.A csomagoló papírért meg odavan :D

2010. nov. 22. 15:50

Fiam tavaly karácsonykor 9 hónapos volt. Hát, egyszer ránézett a karácsonyfára, és annyi. Nem érdekelte semmi...Se a fa, se a díszek, se a csillogás-villogás...Csak a rágókái érdekelték, meg hogy már fel tudott állni a járókában kapaszkodva...;DD


Idén már remélem másképp lesz...;DDDDD

2010. nov. 22. 15:45
Az en lanyom majdnem 7 honapos volt az elso karacsonyan.A csomagolopapirokat es a masnikat elvezte a legjobbann.Amugy a tobbivel nemnagyon foglalkozott.
2010. nov. 22. 15:45
nálunk a karácsonyfán minden piros lesz, remélem tetszeni fog a Kisasszonynak. Ajándéknak pedig járássegítőt meg logikai játékokat kap :-) Karácsonyra lesz nekem 11 hónapos :-) Remélem azért érdekelni fogja :-)
5. kevian (válaszként erre: 4. - 5b59a23de1)
2010. nov. 22. 15:40

Ne várj tőle túl sokat.

Az én kisfiam már 10 hónapos elmúlt karácsonykor és nem igazán érdekelte semmi. 1-2 nap érdekes volt a világítás..ennyi.

Bár minden gyerek más, én nagyot csalódtam, nem készített fel senki erre.

2010. nov. 22. 15:35
Biztos körülményesebb lesz az előkészület, de már olyan kíváncsi vagyok az arcára maikor látja a díszeket:)Na meg arra hogy átérzi-e a hangulatot,akkor lesz 5 hónapos.:-)
3. Vercsaszy (válaszként erre: 1. - 5b59a23de1)
2010. nov. 22. 15:33
Hát ugyanúgy,csak valamivel azért mégiscsak nehézkesebben mint eddig.:)
2010. nov. 22. 15:32
:)) dec 10én született a fiam, dec 19én költöztünk át a házunkba :D valamikor kacsát nyisitöltem karácsony előtt és akkor emlékszem már...egyben lévő nyers állatokat ne szadizz, mert furcsa rémképeid lehetnek :) a beiglit rendeltem, sütit talán sütöttem, nem tudom már. Káposzta volt, halászlé volt, meg megfőztem előre amit lehetett :) Fát is díszítettem, de túlzásba nem vittem. A nagyobb kapott ajándékot, a kicsi meg maga volt az ajándék :D
2010. nov. 22. 15:29

Sziasztok!

Érdekelne,hogy ki hogyan készül az első Karácsonyra a babájával?Ajándék, díszek, karácsonyfa...stb:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook