Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első 3 év a babának... fórum

Az első 3 év a babának... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 16. 17:36

No de en pont nem a penzt tartom elsore (tudom, sokaknak muszaj, mert nem tehetik meg... )

Ha a penz nem fontos, akkor mi a helyzet?


Senki nem azt nezi, hogy a baba fejlodese erdekebol mi a jo?


TUDOM, van aki nem teheti meg!

8. 130454e42d (válaszként erre: 7. - Shila)
2012. jún. 16. 17:34
Nem helyette válaszolok, de akár az is előfordulhat, hogy anyagilag nem éri meg. A GYED 2 éves korig jár, lehet, ha kiszámolják a bölcsi díja, az utazás és egyéb költségek mellett kevesebb pénz maradna ha az anya munkába áll.
7. Shila (válaszként erre: 6. - Cippora)
2012. jún. 16. 17:30
2 evesen adod a bolcsibe... miert nem elobb?
6. Cippora (válaszként erre: 1. - Shila)
2012. jún. 16. 17:29
Szerintem a többség nem jókedvéből adja a gyereket bölcsibe,viszont a pénz az nagy úr!Viszont nekem több ismerősömnek is került 1-1,5 évesen a gyereke bölcsibe,mindegyik aranyos,jól nevelt,talpraesett kis kölyök.Túl van reagálva ez az egész,nem lesz a gyereknek semmi baja tóle,sőt,jót fog tenni!Nekem a lányom 13 hónapos,2 évesen megy bölcsibe.Már sokszor most is azt érzem,igényelné a mindennapos gyerektársaságot.Attól,hogy bölcsis lesz egy gyereke még minden szempontból egészséges lesz :)
2012. jún. 16. 17:21

En hiszem, hogy az egeszseges onkephez a gyereknek szuksege van az eros erzelmi hatterre... Nem tudom elkepzelni, hogy ugy vigyaznak es ugy figyelnek a gyerekre a bolcsodeben, mint ahogy az anya figyel ra otthon.


A norvegok kisse ridegek, ugy mint az angolok! :)

4. 130454e42d (válaszként erre: 3. - Shila)
2012. jún. 16. 17:06

Mit értesz azon, hogy egyáltalán? Nem ismerem az ottani embereket, tényleg nem tudom, mire gondolsz.

De szerintem a 3 év otthonlét nem feltétele a szoros gyerek-szülő kapcsolatnak, nálunk is csak a 70-es években vezették be, de azért a családi kötelékek előtte is elég erősek voltak.

3. Shila (válaszként erre: 2. - 130454e42d)
2012. jún. 16. 16:58

Nem rosszabbak, masok!

Kevesebb erzelmet latok szulo es gyermek kozott. Meg ugy egyaltalan...

2. 130454e42d (válaszként erre: 1. - Shila)
2012. jún. 16. 16:17
Ha Norvégiában élsz látod az ottani gyerekeket, felnőtteket. Nézz körül és mondd meg őszintén: mennyivel rosszabbak, mint a magyarok?
2012. jún. 16. 16:01

Sziasztok!


Nincs meg babam, nem is varok egyenlore, de mar lejatszottam ezerszer a fejemben, hogy mi lesz majd, ha lesz..Es mit hogy szeretnek! Tudom, ez a gyakorlatban mindig maskeppen vagy, mint mi elkepzeljuk..


A dilemmam miatt irok ide.

Ugyebar otthon ( Magyarorszagon) normalis az, hogy az anyuka otthon marad a babaval az elso 3 evben. Olvastam (es hiszem is ) , hogy az elso par ev nagyon fontos a gyermek biztonsag erzete, hova tartozasa szempontjabol. Fontos, hogy tudja, erezze es lassa, hogy az anyuka mindig keznel van.


De mi ujsag, ha az anyukanak vissza kell mennie egy even belul dolgozni?

En Norvegiaban elek es itt normalis, hogy par honap utan a baba bolcsibe kerul.

En nem akarom idegenek koze adni. En magam akarom az elso par evben nevelni, hogy egeszseges eletszemlelete, onismerete legyen.


Kinek mi a velemenye errol, esetleg tapasztalata?


Koszonom!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook